Jump to content
Dogomania

Papiloty


kasja

Recommended Posts

Mam pytanie dotyczące papilotowania yorczka, do tej pory myślałam, że sie raczej bez tego obędę, ale zapuszczam cały czas włos swojej suni i chciałabym jednak założyc jej papiloty. Jeśli możecie, to napiszcie jak to u was wygląda, czy paski do papilotów robicie samodzielnie, czy też kupujecie?

Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wind, z tego co czytałam na forum wiem, że wystawiasz swoją Majeczkę, a czy przygotowując ją do wystawy nie zakładałaś jej papilotów? Ja zamierzam udac się z Sisi na jej pierwszą wystawę i zastanawiam się czy powinna chodzić w papilotach, czy też można jej tego oszczędzić :-?

Link to comment
Share on other sites

kasja,

Nie pretenduje do super-hodowcow, wiec calosc przygotowan obejmuje jedynie kapiel i suszenie przy zastosowaniu profesjonalnych kosmetykow. Tryb zycia mojego psa (uprawianie psich sportow) wyklucza posiadanie dlugiej i pieknej siersci. Oczywiscie moglabym temu zaradzic stosujac papiloty, ale niestety nie mam do tego ani czasu, ani cierpliwosci ;)

Jednak jesli Ty masz i czas i checi, a psu nie beda papiloty przeszkadzac to jak najbardziej mozesz je stosowac :-)

Powodzenia na wystawach!

BTW z jakiej hodowli jest Twoj yorasek i po jakich rodzicach?

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Wind,

Ja również nie chciałabym męczyć psa zakładając mu papiloty, myślałam tylko, że jeśli chcę z nią jechać na wystawę to jest to konieczne, ale skoro piszesz,że Twój piesek ich nie nosił, to trochę mi ulżyło :) . Do tych wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych jest już przyzwyczajona, ale papilotów by mi chyba nie darowała :wink:

Jej rodowodowe imię to Linda Evans- Herbu Bawaria

Ojciec- Milioner Bakarat, matka jest z Herbu Bawarii ale nie pamiętam teraz imienia :)

Link to comment
Share on other sites

kasja,

Wiesz, sadze ze sa psy dla ktorych zalozone papiloty sa wlasciwie niezauwazalne. Tak jest z Majka. Czy miala papiloty czy tez nie, to jej zachowanie i gotowowsc do szalenstw byla taka sama.

Jednak mnie sie przesililo i papiloty poszly w kat ;)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wind,

Myśląc o zakładaniu papilotów chodziło mi głównie o przyszłe wystawy, spróbuję założyć kilka, a jeśli bedzie się z nimi źle czuła to zrezygnuję.

Poza ty oglądałam trochę zdjęć z wystaw, na których były yoraski ze średniej długości włosem, przedtem myslałam, że najbardziej liczą się te z włosem do ziemi 8) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Proszę nie kąpać go częściej niż raz w miesiącu.

No właśnie, jak to jest z tymi kąpielami. Najpierw czytałam, że najlepiej kąpać co 7 -10 dni, a tu, że raz w miesiącu? :o

I jeszcze wet ostrzegał mnie, żeby za często nie kąpać, bo właściciele yorczków często przesadzają ze zbyt częstymi kąpielami .

Link to comment
Share on other sites

Hodowcy sobie a weci sobie ;) Pierwsi twierdza, ze kapiemy yorka raz na 7 - 14 dni, a drudzy ze to zdecydowanie za czesto.

Maja ma kapiel raz na ok 10 dni i nie ma w zwiazku z tym zadnych uczulen, chorob skory, odczynow alergicznych itp.

Do pielegnacji uzywamy bardzo delikatnych kosmetykow i byc moze, gdybym kapala psa szamponem typu "fafik" to poblemy skorne by wystepowaly.

Tak sie jednak nie dzieje, a pies wyglada jak pies a nie jak brudny mop ;)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

:D :D :D Ja miałam zabawną historyjkę. Czekam na męża przed
Ośrodkiem Zdrowia koło drzwi { oczywiście z zapapilotowanym
yorkiem } podchodzi Pani i pyta " co się biedakowi stało, ze taki
zabandażowany ??? :D :angel: :D



dobrego nigdy za wiele

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alutka']:D :D :D Ja miałam zabawną historyjkę. Czekam na męża przed
Ośrodkiem Zdrowia koło drzwi { oczywiście z zapapilotowanym
yorkiem } podchodzi Pani i pyta " co się biedakowi stało, ze taki
zabandażowany ??? :D :angel: :D [/quote]

:cunao: :cunao: :cunao: :cunao: :cunao:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No to ja znalazlam wczorj w domku papiloty, ktore jeszcze kupilam jak Pink nie bylo na swiecie :wink: :lol: no to postanowilam jej zalozyc... no i bylo super w ogole jej nie przeszkadzaly... widac dobrze sie w nich czula.

No to ja ide dzis rano na spacerek... idzie kobieeta z dzieckiem i mowi....

" Popatrz Piotrusiu jaki ladny piesek w jajeczkach.... " :lol: 8) :D

Normanie, jak to uslyszalam to mnie zatkalo.... hehe co Ci ludzie ne wymysla

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...