Jump to content
Dogomania

Papiloty


kasja

Recommended Posts

[quote name='Martyna2006']Ladyyork, mówisz o tych ryżowych z Show-Tech za 50 pare złotych ??:razz:
Ja jak narazie mam papier śniadaniowy z Jana Niezbednego i jest OK :)[/quote]
Tak o tych za 50 pare złotych są nawet fajne jednak Ineczka narazie często ociera się więc bardzo by je zniszczyłą a papier jest twardszy i tak szybko się nie przeciera jak ryżówki, jednak u psa który już przyzwyczajony do papierkowania będą super.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Polece ci cos z domowych przedmiotów.
Na początku tez kupowalam papiloty w sklepie internetowym, ale szybko przesiakaly oliwka i przy przepapilotowywaniu byly do wyrzucenia.
Z domowych: papier do pieczenia ciast woskowany z jednej strony, paski jedwabiu (material) wada - trezba czesto prac z oliwki bo zaczynaja smierdziec.
I folia z grubych, takich niebieskich worków na smieci. Ciełam na paski o potrzebnych wymiarach i byłam super zadowolona. Nie przesiakały oliwką, nie nasiakały wodą z mokrej trawy, momentalnie mozna bylo umyc, czy zrobic nowe. Koszt - zerowy :) polecam.

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Ja na początku stosowałam papier z woreczków śniadaniowych Jan Niezbędnego. Sprawdzały się super dopóki włos nie urósł do długości kiedy wystawał z poza papieru. Teraz używam papierków francuskiej firmy można kupić je tu [URL="http://www.dla-psa.pl/"]http://www.dla-psa.pl/ [/URL]
A pod papiloty ja polecam olej palmowy K100 z ISB.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aurunia']Witam.

Ja na początku stosowałam papier z woreczków śniadaniowych Jan Niezbędnego. Sprawdzały się super dopóki włos nie urósł do długości kiedy wystawał z poza papieru. Teraz używam papierków francuskiej firmy można kupić je tu [URL="http://www.dla-psa.pl/"]http://www.dla-psa.pl/ [/URL]
A pod papiloty ja polecam olej palmowy K100 z ISB.[/quote]
O ja właśnie te papiloty zamówiłam razem z ubrankiem na papiloty, mam nadzieje, ze się sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aurunia']Ubranka z tego sklepu też polecam są dobrze wykonane nie rozpruwają się, kupiłam kiedyś na wystawie i nie sprawdziło się a te są oki.[/quote]
[B]Pani[/B] [B]Gertruda Czechowicz wogle ma super żeczy od papilotów począwszy przez ubranka, obróżki ,bizuterie na posłaniach skączywszy:p[/B]

Link to comment
Share on other sites

Ja zamówiłam papierki ryżowe do papilotów w Amber House. Sklep jest w Bydgoszczy więc dziś papierki odbieram i od razu przetestuje. Kosztowały 44 zł / 100 szt ale są dość duże więc chyba na pół będę je przecinać (40x10). Piszą, że można wymyć i użyć kolejny raz- zobaczymy :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iberia']B weź mi kilka do chojnic ze dwa na próbe :) dzięki kochana jesteś:)[/quote]
Hehe .. przecież nic nie powiedziałam, że Ci wezmę :eviltong:
Wezmę jak Ty załatwisz dla mnie te wiesz jakie :razz:
Założyłam Jessi tylko 4 z tych nowych no i na razie się trzymają. Troche wątpię, że można to myć no ale zobaczymy jak ściągne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aurunia']Nasz nowy nabytek ubranko na papiloty kupione w York Centrum

[url]http://img301.imageshack.us/img301/4856/27072008r001aa3.jpg[/url]
[/quote]

Aurunia jak możesz to przewietrzaj ubranko tzn zdejmuj i przepailotuj ją ponieważ haczą się włosy mimo wszystko i za bardzo tydzień bez zdejmowania w nim nie pośmiga
Mam podobne dla chłopaków, ale w innych kolorkach ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='jolai alf']Co prawda inna rasa ale włos i pielęgnacja podobna. Chciała bym papilotować uszy swojego afgana. Jakie macie zdanie na temat papieru ryżowego czy się nadaje jest duży i na ucho mojego psa na razie by wystarczył. A może coś innego polecicie. ;)[/quote]
Jak najbardziej polecam papier ryżowy. Nie przeciera się tak jak inne, na dodatek mozna go spokojnie używać nawet 2 razy.

Link to comment
Share on other sites

Od jakiego wieku zaczyna się robić papiloty?
Czego się używa aby je robić? Gdzie można je kupić? Albo czy jakieś z domowych produktów czy można z nic robić papiloty?
Co ile dni się robi papiloty?
Ile sie trzyma papiloty?
To na tyle. Przepraszam ze tyle pytam, ale po prostu nie wiem i chciałabym się dowiedzieć. Z góry dziękuję. Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyska']Od jakiego wieku zaczyna się robić papiloty?
Czego się używa aby je robić? Gdzie można je kupić? Albo czy jakieś z domowych produktów czy można z nic robić papiloty?
Co ile dni się robi papiloty?
Ile sie trzyma papiloty?
To na tyle. Przepraszam ze tyle pytam, ale po prostu nie wiem i chciałabym się dowiedzieć. Z góry dziękuję. Pozdrowienia[/quote]
Hmm .. to zależy jak szybko włosy rosną. Jak są już dość dlugie, zeby je zawinąć w papilota to można zakladać ;) Myślę, że ok 6-8 m-cy.
Używa się olejków aby włos natłuścić, następnie zawija sie specjalny papierek np. ryżowy. Z domowych to chyba jakiś papier śniadaniowy ktoś używał, ale nie jestem pewna.. poczytaj, na pewno w tym temacie gdzies jest- ja kupuję specjalne papierki w sklepach internetowych.
U młodszych psiaków co 2-3 dni, starszych można zmieniać raz w tygodniu (to teoria zasłyszana- ja się stosuję do zmiany raz w tygodniu czyli co kąpiel).
Ile się trzyma? Tyle co ile się robi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyska']Od jakiego wieku zaczyna się robić papiloty?
Czego się używa aby je robić? Gdzie można je kupić? Albo czy jakieś z domowych produktów czy można z nic robić papiloty?
Co ile dni się robi papiloty?
Ile sie trzyma papiloty?
To na tyle. Przepraszam ze tyle pytam, ale po prostu nie wiem i chciałabym się dowiedzieć. Z góry dziękuję. Pozdrowienia[/quote]

Zwykle papiloty zaczyna się robić w wieki 6-9 miesięcy w zależności od długości włosa (ja natłuszczam od szczeniaka swoje psy).

Ja używam oleju palmowego z firmy ISB i papierków do papilotów od P.Gertrudy Czechowicz. Gdy Aura była mała jako papierki służył mi docinany papier z torebek papierowych Jana Niezbędnego u mnie się sprawdzały do póki włos nie przerósł długości papierków.

Ja na początku przewijałam co dziennie. Teraz robię to raz w tygodniu a włosy na kufie przewijam w miarę potrzeb.

U mnie pies chodzi w papilotach cały czas. bez jedzie tylko na wystawę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...