Jump to content
Dogomania

Papiloty


kasja

Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Witam, jestem papilotowym lajkonikiem.

Suzanka jest psem tropiącym ;) , wiecznie z nosem przy ziemi, broda tragicznie się niszczy, jest już na tyle długa, że czas zacząć papilotowanie.
Przez 3 mies używałam kosmetyków Vulpes, teraz próbuję Laser Lites.




Czy gdzieś w necie znajdę dokładny opis papilotowania, najlepiej z obrazkami/zdjęciami?

Mam psa normalnie wykąpać, wysuszyć, posmarować równomiernie włosy olejkiem do papilotowania i zawijać w papierki?
Czym nakładać olej na włos?
Czy zapapilotowany pies brudzi - tzn czy będą plamy na łóżku, bo młoda ze mną śpi?
Mam olej kokosowy Vulpes, trzymany wg zaleceń w lodówce, więc jest konsystencji stałej, po podgrzaniu w ciepłej wodzie jest płynny ale gęsty - jak raz wysmarowałam Suzankę, to wyglądała i była w dotyku jak mokra i było jej zimno. Czy tak ma być prawidłowo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bluerat']Witam, jestem papilotowym lajkonikiem.

Suzanka jest psem tropiącym ;) , wiecznie z nosem przy ziemi, broda tragicznie się niszczy, jest już na tyle długa, że czas zacząć papilotowanie.
Przez 3 mies używałam kosmetyków Vulpes, teraz próbuję Laser Lites.




Czy gdzieś w necie znajdę dokładny opis papilotowania, najlepiej z obrazkami/zdjęciami?

Mam psa normalnie [B]wykąpać, wysuszyć, posmarować równomiernie włosy olejkiem do papilotowania i zawijać w papierki[/B]?
Czym nakładać olej na włos?
Czy zapapilotowany pies brudzi - tzn czy będą plamy na łóżku, bo młoda ze mną śpi?
Mam olej kokosowy Vulpes, trzymany wg zaleceń w lodówce, więc jest konsystencji stałej, po podgrzaniu w ciepłej wodzie jest płynny ale gęsty - jak raz wysmarowałam Suzankę, to wyglądała i była w dotyku jak mokra i było jej zimno. Czy tak ma być prawidłowo?[/QUOTE]


Dokładnie tak jak napisałaś :) )to co (wytłuściłam)

Moja nie brudzi po papilotowaniu... Papiloty na kufie zmieniam codziennie, a na ciele co 3 dni. Kąpię ją 1x w tyg.
Mam taki obrazek :)
[IMG]http://img690.imageshack.us/img690/1948/puiwpplw.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Papilotowanie rozpoczęte.
Kupiłam w grotpro dvd o pielęgnacji yorka, papilotowanie fajnie pokazane.

Czy można papilotować na płynny jedwab? Nie natłuszcza tak papierków na wylot.
Poza jedwabiem mam też ten olej kokosowy Vulpes ale papierki nasiąkają na wylot i pies brudzi.
Jak się skończy to chyba spróbuję oleju palmowego ISB który tak polecacie.

Używam na razie zwykłego papieru ryżowego do kaligrafii ;) ale szybko się kończy więc zainwestuję w profesjonalny.
Zamiast tych maleńkich gumek używam normalnych recepturek i dużo lepiej mi się nimi pracuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bluerat']Papilotowanie rozpoczęte.
Kupiłam w grotpro dvd o pielęgnacji yorka, papilotowanie fajnie pokazane.

Czy można papilotować na płynny jedwab? Nie natłuszcza tak papierków na wylot.
Poza jedwabiem mam też ten olej kokosowy Vulpes ale papierki nasiąkają na wylot i pies brudzi.
Jak się skończy to chyba spróbuję oleju palmowego ISB który tak polecacie.

Używam na razie zwykłego papieru ryżowego do kaligrafii ;) ale szybko się kończy więc zainwestuję w profesjonalny.
Zamiast tych maleńkich gumek używam normalnych recepturek i dużo lepiej mi się nimi pracuje.[/QUOTE]

Ja także używam zwykłych gumek recepturek i jestem z nich bardzo zadowolona:)najważniejsze że tak szybko nie pękają można powiedzieć że wcale nie pękają...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

zapewne, a bardziej to na pewno ph i struktura włosa są różne u psa i człowieka

tak apropo papilotów mam pytanie odnośnie tylnich łapek, zauważyłam że niektóre zapapilowane psiaki mają takie ala kapcie na tylnich łapach by nie rozdrapywać papilotów, czy ktoś wie jak się je robi? bo raczej nie są to takie butki dla psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yourii']zapewne, a bardziej to na pewno ph i struktura włosa są różne u psa i człowieka

tak apropo papilotów mam pytanie odnośnie tylnich łapek, zauważyłam że niektóre zapapilowane psiaki mają takie ala kapcie na tylnich łapach by nie rozdrapywać papilotów, czy ktoś wie jak się je robi? bo raczej nie są to takie butki dla psów.[/QUOTE]

są to zazwyczaj takie satynowe "woreczki", które mocuje się za pomocą plastra. Bardzo łatwe do samodzielnego wykonania

Link to comment
Share on other sites

Możesz spróbować z KW (chociaż on aż taki tani nie jest) , #1all system (bdb podobno) , miałam też chris christiansena (i też się sprawdzał ;) ) Iv san bernard (ten to dopiero wydajny :loveu: no ale baardzo drogi jak dla mnie .. )

tu masz wszystkie kosmetyki ;)
[url]http://www.amberhouse.pl/kosmetyki-c-76_75.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nika']są to zazwyczaj takie satynowe "woreczki", które mocuje się za pomocą plastra. Bardzo łatwe do samodzielnego wykonania[/QUOTE]

O proszę, kto by pomyślał :) u mojej Panny jest to konieczne ponieważ strasznie sobie wydrapuje papiloty, mam już takie specjalne ubrano ale ona zawsze znajdzie sobie sposób by chociaż te z zadka zdjąć

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...