Jump to content
Dogomania

Miedzynarodowe Mistrzostwa Polski Agility 2008


Zielsko

Recommended Posts

Tak a propos noclegow, kilka osob sie pytalo czy bedzie mozna spac w hali. Po rozmowie z Dorota zadecydowalysmy, ze osoby pelnoletnie moga, pod warunkiem, ze psy beda sie zachowywaly spokojnie i dadza pozostalym spac. Osoby niepelnoletnie musza miec doroslego opiekuna.

Trzeba pamietac, ze nie ma tam luksusow - zimno nie jest, ale specjalnie cieplo tez nie, nie ma cieplej wody i trzeba miec wlasny spiwor i materac.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy prócz Zacisza BIS przyjmują jeszcze gdzieś z psami w miarę rozsądnej cenie ? Co prawda mam już wstępną rezerwację, ale tak na wszelki wypadek chciałabym się dopytać - może komuś się przydać. Wczoraj zarezerwowałam ostatni wolny pokój z łazienką (edit: dziś okazało się, że znalazł się jeszcze 1 pokój z łazienką, także trzeba próbować rozmawiać)

Przeglądałam różne oferty agroturystyczne, ale większość nie przyjmuje psów. Na pewno zdecydowanie odradzam jakikolwiek wyjazd do tej agroturystyki: [URL="http://www.wpilichowicz.nocuj.com.pl/"]Noclegi, Agroturystyka Bia?e, poczta Lucie

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie. Czy ktoś ma może miejsce w autku dla mnie i seterki ?[może jechac obojetne czy w bagazniku czy z tylu czy z przodu w nogach]
oczywiscie dokladamy sie do benzyny. może byc ktoś z warszawy to dojedziemy pociagiem ,albo z innego miasta względnie nie daleko krakowa tak zebysmy mogly dojechac czymś.

Link to comment
Share on other sites

Nawiązując do agroturystyki, bo po edycji nie zaakceptował mi się cały edytowany tekst :roll:

Pan bardzo niemiły, odłożył nawet słuchawkę w trakcie rozmowy. Za jedną noc zaproponował podwójną stawkę, ale jak usłyszał, że nocowałyby też psy, to powiedział że ewentualnie jeden i to taki, który by się zmieścił na rączce :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

To prawda, że nie wszędzie z psami przyjmują i ja ludzi za to nie osądzam. Jedni psów nie lubią i wtedy wolę, aby mi odmówili od razu niż brać z łaski na uciechę, a potem patrzeć na ręce, zaglądać w zęby, śledzić każdy krok, czy pies demolki nie urządza.
Drugi rodzaj niechętnych gospodarzy to tacy, którzy już zostali doświadczeni przez psiarzy. I to jest najbardziej przykre. Bo rozsądni ludzie są w stanie przekonać tę pierwsza kategorię, że psiarz może być czysty i odpowiedzialny. Ale jesli ktoś się już przejechał, to odzyskać zaufanie jest niezmiernie trudno.
Nie pchajmy się więc na siłę tam, gdzie nas nie chą. I jesli mogę coś zasugerować, to starajmy się aby tam, gdzie już byliśmy, znów nas chętnie przyjęli :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Nie pchajmy się więc na siłę tam, gdzie nas nie chą. I jesli mogę coś zasugerować, to starajmy się aby tam, gdzie już byliśmy, znów nas chętnie przyjęli :lol:.[/quote]
Dokładnie dlatego napisałam ku przestrodze.
Szkoda tylko, że w wielu ofertach agroturystycznych szumnie się pisze, że przyjmują z psami, a jak zadasz pytanie, to otrzymujesz odpowiedź, że na yorka to by się zgodzili, ale na większego to już nie. Niech po prostu napiszą, że akceptują małe psy, tylko po uzgodnieniu. Dla mnie to jest jasny przekaz. Dosyć często korzystam z tego typu ofert i dopóki nie znajdę informacji, że gospodarz akceptuje zwierzęta, to po prostu nie dzwonię.

Przykre są sytuacje, gdy gospodarze 'zawiedli' się na psiarzach, no ale tak jak piszesz - jak gdzieś nas akceptują, nie psujmy tego. Pierwszy raz wybieram się w tamtą okolicę i bazowałam głównie na adresach 'wrzuconych' tu i w przeszukiwarce.
W Zaciszu BIS też musiałam zapewnić, że bierzemy pełną odpowiedzialność za psy. Dla mnie to jest sprawa oczywista.

Link to comment
Share on other sites

My dość często jeździmy z psami, kilkuosobową grupą i zdarza się, że podczas rezerwacji hotelu pytają "a jakie psy?". I to już jest sygnał alarmowy, że nie ma równości :diabloti:. Zazwyczaj odpowiadam, że dobrze wychowane i niekłopotliwe ;), ale kluczowym problemem zazwyczaj bywa rozmiar.
Nigdy nie mówię, że przyjeżdżamy z bullem. Anonsuję go jako "miniaturę". :evil_lol:. Na miejscu też na pierwszy ogień idą niewyględne kundelki i inne, a bull wchodzi dopiero, jak już mamy klucze.

Zresztą w trakcie naszego pobytu rozwiązują się wszystkie problemy, bo psy, przyzwyczajone do podróży i hotelowania, są praktycznie niezauważalne. Nawet jeśli wychodzimy wieczorem na obiad, a one zostają, to zazwyczaj zachowują się ciszej niż ludzie w sąsiednich pokojach. [B]Po[/B] naszym pobycie nie ma już problemów, najważniejsze jednak to zdobyć twierdzę :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Tak, mozna wejsc z psem niezgloszonym na hale, ale nalezy pamietac o tym, ze trzeba miec przy sobie ksiazeczke zdrowia z waznym szczepieniem przeciwko wsciekliznie, pies musi byc na smyczy i nalezy sprzatac po psie.

PRZYPOMINAM ROWNIEZ WSZYSTKIM, ZE:

[B]"Przyjęte będą tylko opłacone zgłoszenia.
Zawodnik zgłaszajac się na zawody zobowiazuje się opłacic startowe niezależnie od tego czy wystartuje.
Wszystkich zawodników prosimy o zabranie ze soba dowodu wpłaty. Opłaty na miejscu nie będą przyjmowane."[/B]

Link to comment
Share on other sites

Bardzo cieszę się, że tak wiele osób przyjedzie do nas do Łącka na takie wielkie zawody:)
:loveu::loveu:
Ja ze strony jakby nie było gospodarzy apeluję o absolutne sprzątanie po psach w hali - nie rozlewajcie wody i innych napojów. Sprzątanie poza halą jest także obowiązkowe. Proszę uprzejmie bardziej doświadczonych zawodników o dopilnowanie młodego stażem narybku.
Wybaczcie nam, ale będziemy upierdliwi:)
:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aussie']Dorotko, a my się jak zawsze cieszymy na te zawody, bo nieodmiennie są one wspaniałe! :loveu:[/quote]W imieniu organizatora zawodów, czyli Klubu Agility Fort, serdecznie dziękuję za komplement. ;) (Dorotce oczywiście jesteśmy niezmiernie wdzięczni za załatwienie w ostatniej chwili hali na nasze zawody, jak i za pomoc, którą niewątpliwie - jak zwykle - otrzymamy od niej i jej podopiecznych w czasie zawodów :buzi: ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...