Jump to content
Dogomania

Klub Psa Rasowego???


Lady

Recommended Posts

gero a kto weryfikuje FCI i ZKwP? kto stoi nad tymi organizacjami i sprawdza odgórnie poziom psów z tych stowarzyszeń? A czy w ZkwP i FCI nie trafiają się gnioty? sam odpowiedz sobie na te pytania. Jeśli uważasz, że w ZKwP jest poziom tak wysoki, że gnioty się nie trafiają to ja nie ma więcej pytań.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gero, kwestia poziomu hodowli jest dla mnie czymś bardzo względnym. ZKWP szczyci się tym, że ma najlepsze psy i owszem mają hodowle bardzo dobre, ale też mają hodowle bardzo kiepskie. Poziom tych hodowli nie zależy od przepisów ZKWP, tylko od jakości samych hodowców. Dlaczego? Jak pewnie wiesz, dla mnie największym priorytetem jest charakter użytkowość a te cechy nie są oceniane podczas wydawania hodowlanki i tylko od rozsądku hodowcy zależy czy będą dla niego ważne czy nie. Czasami nawet zasady Związkowe mogą obniżać poziom hodowli, dlaczego? Bo podążają za modą i zmieniają wzorce, piesek który 15 lat temu dostałby najlepsze noty, obecnie może nie dostać hodowlanki, najgorsze jest to, że te mody często nie mają nic wspólnego z rowzojem rasy, bo co daje psu obcinanie uszu i ogonów czy kątowanie, które jest zresztą obwiniane za szybki rozwój dysplazji. Duża cześć Zwiazków zabrania tworzenia nowych ras. Dlaczego? Przecież pies zawsze może być lepszy, do tego połączenie dwóch odmian bardzo wzmacnia psa pod kątem genetycznym. Nie dostrzegany jest problem zwyrodnienia i degeneracji ras małych. Dziwi mnie też brak badań i prac Związków Kynologicznych nad stworzeniem zdrowych dużych ras psów. Dlaczego? Bo uważam, że część dużych ras psów ma wady genetyczne, które skracają ich życie i są skutkiem właśnie dużych rozmiarów (np. przerost serca). U ludzi, powyżej 2 m także występują negatywne skutki zbyt dużego wzrostu, ale nie u wszystkich, niektórzy koszykarze potrafią mieć i 2,22 m i są przy tym całkowicie zdrowi. Dlatego uważam, zę jest możliwe wyhodowanie zdrowej rasy dużej, tylko dlaczego Związki na taką próbę nie pozwalają swoim członkom?

Link to comment
Share on other sites

KrzysiekM odpowiedź jest prosta bo ZKwP stawia swój interes ponad wszystko... Masz sporo racji pisząc, ze tu hodowcy sami też zaniżają poziom hodowli psów rasowych w ZKwP nie dbając np o ich psychikę (psy histeryczne i lękliwe). W takim przypadku nawet najbardziej restrykcyjne zakazy i przepisy nie pomogą...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']KrzysiekM odpowiedź jest prosta bo ZKwP stawia swój interes ponad wszystko... Masz sporo racji pisząc, ze tu hodowcy sami też zaniżają poziom hodowli psów rasowych w ZKwP nie dbając np o ich psychikę (psy histeryczne i lękliwe). W takim przypadku nawet najbardziej restrykcyjne zakazy i przepisy nie pomogą...[/QUOTE]
Czy dotyczy to tylko i wyłącznie ZKwP? Czy PKPR jest inaczej? Czy PKPR ma jakieś szczególne zasługi na tym polu? Może podasz przykłady? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Nie do mnie to pytanie, ale ponieważ PKPR uznaje więcej ras to wydaje mi się, że jednak bardziej przyczynia się do rozwoju kynologii. Chociaż pewnie i on nie pozwala na pracę nad rasami dużymi bez przykrych konsekwencji zdrowotnych wynikających z gigantyzmu. Dlaczego nie pozwala? Bo wydaje mi się, że do stworzenia zdrowych dużych piesków nie wystarczą tylko geny ras dużych, ale te rasy trzeb by było wymieszać i jeszcze dodatkowo dodać trochę zdrowszych genów psów średnich. Dlaczeg myślę, ze rozwiązanie tego problemu jest tak skomplikowane? Bo zazwyczaj gigantyzm jest spowodowany zbyt dużą produkcją hormonów wzrostu i prowadzi do patologii takich jak u ras dużych. Natomiast naturalny duży wzrost zależy od kilkudziesięciu genów odpowiadających pośrednio lub bezpośrednio za duży wzrost.

Ma też jedną niezaprzeczalną zasługę zakazał obcinania uszów i ogonów a tajemnicą poliszynela jest fakt, że moda na kopiowanie wynikała właśnie z wad wyglądu uszu czy ogonów, jest to i było zawsze tylko tuszowaniem "wad psa", dla większości ludzi nie istotnych, ale taki piesek nie dostałby hodowlanki, więc trzeba było obciąć, żeby sędzia nie mógł się do niczego przyczepić a piesek przynosił pieniążki i chwałę swojemu hodowcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tomasz Kosiński'][FONT=Tahoma] W odróżnieniu do PFK my chcemy współpracować ze wszystkimi organizacjami [/FONT][/QUOTE]
hm nie wiedziałam że PFK nie chce współpracować
[FONT=Tahoma] [/FONT][quote name='Tomasz Kosiński'][FONT=Tahoma] Od prawie 10 lat przywykliśmy do nienawiści, najpierw członków ZKwP a teraz PFK.[/FONT][FONT=Tahoma].[/FONT][/QUOTE]
żałosne !
[quote name='Tomasz Kosiński'][FONT=Tahoma]Cały ten wątek nie prowadzi do niczego, wypowiedzi wielu osób dziwnie przypominaja dyskusje jakie bywały kiedyś na forum PKPR gdy jeden, juz były członek PKPR (a załozyciel PFK) logował się pod wieloma nikami i rozmawiał ze sabą.[/FONT][/QUOTE]
co do forum to Panie Tomaszu z całym szacunkiem, to najbardziej ocenzurowane forum w sieci, admin dzieciuch banuje za śmieszne rzeczy i nie potrafi podać argumentu. Moderator wmawia nienawiść do PKPR. Broń boziu napisać prawdę - zaraz ban :crazyeye: i proszę niech Pan nie pisze o tej współpracy bo jak na razie to tylko można nazwać ją wyłącznie dyskryminacją. Pisze Pan o ludku z wieloma nickami..... proszę przekazać adminowi że to jego obowiązek pilnować takich rzeczy - on niestety nie zna swoich obowiązków a przecież wysłałam mu info kto to admin i czym się powinien zajmowac.....:cool3:
Dziwię się że organizacja tak duża obsadza na reprezentacyjnych stanowiskach tak mało kompetentnych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

a żebym nie była gołosłowna przedstawiam za co zostałam zbanowana :
jako członek PFK została mi zablokowana możliwość wysyłania wiadomości do admina forum PKPR dlatego napisałam w formie postu:

Witaj galaxy, Twój Temat napisany przez Ciebie na: "Polski Klub Psa Rasowego", został usunięty przez Administratora lub Moderatora. Twój post: Temat: "Szanowny Adminie" Jako że dostałam od Ciebie na priv następujący list: Zgodnie z regulaminem forum: "...Na forum mogą być umieszczane linki wyłącznie do hodowli zrzeszonych w PKPR lub organizacji współpracujących z PKPR. Wszelkie inne linki do stron muszą być zaakceptowane przez administratora (jednym z warunków jest wzajemna wymiana linków)." zwracam się z prośbą o usunięcie linku w podpisie. oświadczam że jednak działam zgodnie z regulaminem bo: 1. wchodzę na stronę [URL="http://www.pkpr.pl/"]www.pkpr.pl[/URL] i klikam na słowo TUTAJ (zwróć uwagę na tekst przed TUTAJ) [URL]http://images45.fotosik.pl/249/5c1981532df7248amed.jpg[/URL] 2. po kliknięciu rozwija się piękna lista, co prawda z przekierowaniem no ale....w końcu pochodzi od słowa TUTAJ ze strony [URL="http://www.pkpr.pl/"]www.pkpr.pl[/URL] [URL]http://images40.fotosik.pl/245/dd55f14d32e9977dmed.jpg[/URL] Nasza Federacja stoi tam jak byk! No to jak ja łamię regulamin??????


Witaj galaxy, Twój Temat napisany przez Ciebie na: "Polski Klub Psa Rasowego", został usunięty przez Administratora lub Moderatora. Twój post: Temat: "Szanowny Adminie" Jesteśmy członkiem międzynarodowej organizacji kynologicznej F.C.I. (Federacion Canina Internaciónal Perros de pura raza) oraz europejskiego stowarzyszenia kynologicznego ACE (Association Cynologique Europeenne). Współpracujemy ze światowymi organizacjami kynologicznymi dzięki czemu nasze rodowody uznawane są na całym świecie. Spis wszystkich organizacji ,z którymi obecnie współpracujemy znajdziesz TUTAJ


Witaj galaxy, Twój Temat napisany przez Ciebie na: "Polski Klub Psa Rasowego", został usunięty przez Administratora lub Moderatora. Twój post: Temat: "Szanowny Adminie" a TUTAJ jak w pysk Polska Federacja Kynologiczna [URL]http://images40.fotosik.pl/245/dd55f14d32e9977dmed.jpg[/URL]



a oto wypowiedzi moda:
- dajcie linka do Klubu na stronie PFk i po sprawie będzie [IMG]http://napsaurok.**********/images/smilies/icon_e_smile.gif[/IMG]

-Prawda jest taka, że jesteś w "walecznym nastroju" [IMG]http://napsaurok.**********/images/smilies/icon_e_wink.gif[/IMG] i trudno się z Tobą rozmawia (ot, choćby ta domniemana dyskryminacja, czy cenzurka admina). Ban jest też i tego konsekwencją, z tego co mi wiadomo.


Nie pomogły tłumaczenia że nie jestem osobą decyzyjną w sprawie dawania linków na stronie PFK......

Poprosiłam też o usunięcie wszystkich moich postów bo skoro dostałam bana - nie mam możliwości poprawienia moich danych , nie zyczę sobie również żeby na forum były moje wypowiedzi i fotki. Oczywiście prośba zignorowana.

Link to comment
Share on other sites

Karmi już jeden przykład podał KrzysiekM a ja podam drugi. ZkwP widzi swój interes w swoich członkach,m których na siłę próbuje utrzymywać przy sobie poprzez durnowate zapisy statutowe zabraniające nie dość, że przynależności do innych krajowych organizacji kynologicznych (jak w systemie partyjnym) to jeszcze wystawiania na tego typu imprezach oraz poprzez zakaz uczestnictwa w [B]jakimkolwiek[/B] charakterze sędziów i asystentów we wszelkiego typu imprezach organizowanych przez inne krajowe stowarzyszenia kynologiczne (znam przypadek, że ZKwP chciał ukarać sędziego, który oceniał psy na wystawie psów rasowych i nierasowych organizowanej przez... Urząd Miejski w Będzinie, który w żaden sposób nie jest i jakoś nie chce być żadną inną krajową organizacją kynologiczną - karając sędziego za sędziowanie na imprezie jednostki samorządowej ZKwP ponownie złamałby prawo gdyż w regulaminie sędziów i asystentów kynologicznych nie ma słowa o tego typu imprezach). Natomiast szczególną zasługą na tym polu PKPR jest już to, że nie wprowadził w swoich aktach prawnych tak idiotycznych i nieżyciowych przepisów dając prawdziwe prawo wyboru swoim członkom. PKPR też przecież dba o swoje interesy ale robi to jakoś lepiej i mądrzej, bardziej po europejsku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']gero a kto weryfikuje FCI i ZKwP? kto stoi nad tymi organizacjami i sprawdza odgórnie poziom psów z tych stowarzyszeń? A czy w ZkwP i FCI nie trafiają się gnioty? sam odpowiedz sobie na te pytania. Jeśli uważasz, że w ZKwP jest poziom tak wysoki, że gnioty się nie trafiają to ja nie ma więcej pytań.[/QUOTE]

Przykro mi ale nie czytasz moich postow ze zrozumieniem ! wyraznie napisalem , że gnioty sie tez zdarzaja , bo natura jest kaprysna, natomiast chodzi o to glównie aby te gnioty nie byly rodzicami nastepnych gniotow , i tu weryfikacja wlasnie jest potrzebna, chociażby , przegląd hodowlany wykonany przez osoby uprawnione. Wiem natomiast , ze sa organizacje w ktorych nie przyklada sie do tego zadnej wagi, nie prowadzi zadnej weryfikacji i niezaleznie od wad eksterieru czy psychiki dopuszcza sie osobniki do rozrodu , no to chwileczke po co wzorce i gdzie dbalosć o dobro rasy, a poza tym takie szczeniaki z tego skojarzenia potem mogą swobodnie byc rejestrowane i tak sie nakreca spirala gniotow. Wydaje mi sie , ze powinno sie sobie postawic pytanie co to jest pies rasowy i czy tylko udokumentowane pochodzenie jest wykladnikiem jego przynalezności do odpowiedniej rasy, czy aby nie zespoł cech ktorymi powinien sie wykazac ? Dla mnie jak chce posiadac psa rasowego, to dobieram sobie go do moich potrzeb i oczekiwan , i dlatego pokolenia ludzkie pracowaqly nad roznorodnoscia ras , abym mial wybor i taką możliwość, natomiast to co Ty teraz propagujesz to uwstecznienie pracy hodowcow , i dazenie do lekkomyslnego rozmnażania zwierzat bez okreslonego celu hodowlanego.
Krzysiu , ty tez troche sie zapedzasz, wydaje mi sie , ze jesli masz chec stworzyc nową rasę to nie ma problemu, wytycz sobie plan hodowlany, zbierz material genetyczny i wprowadzaj w zycie swoj projekt, jak juz osiagniesz pewny poziom wyrownania w typie to zawsze mozesz zglosic niowa rase do księgi wstepnej organizacji ktora bedziesz uznawal, a tam po zapoznaniu sie z twoją dokumentacją hodowlana , podejma decyzje o przyjeciu twojej rasy do ksiąg wstepnych czy nie. Tak wlasnie powstają rasy !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gero']
Krzysiu , ty tez troche sie zapedzasz, wydaje mi sie , ze jesli masz chec stworzyc nową rasę to nie ma problemu, wytycz sobie plan hodowlany, zbierz material genetyczny i wprowadzaj w zycie swoj projekt, jak juz osiagniesz pewny poziom wyrownania w typie to zawsze mozesz zglosic niowa rase do księgi wstepnej organizacji ktora bedziesz uznawal, a tam po zapoznaniu sie z twoją dokumentacją hodowlana , podejma decyzje o przyjeciu twojej rasy do ksiąg wstepnych czy nie. Tak wlasnie powstają rasy ![/QUOTE]

Ale powinno być to usystematyzowane przez ZK. Dlaczego? A jakie są teraz problemy z donami, zwłaszcza w odniesieniu do ZKWP, inni hodowcy rozpropagowali rasę, jednak ZKWP uzna tylko swoje dony po onach. Przez to, że hodowcy donów nie dostawali rodowodów Związek ich wykiwał. Jeszcze większy jest problem z labradoodle, tylko Australijczycy go uznają, jednak stał się popularny na całym świecie gdzie powstało wiele jego dzikich hodowli. Jak sobie wyobrażasz ustandaryzowanie tej rasy w Europie skoro u nas te psy nie maja rodowodów? Nie odróżnisz psa po przodkach z Australii i psa dziko wyhodowanego w Polsce, bo nie ma rodowodu i żadna organizacja w Polsce nie kontroluje hodowli labradoodle. A i nie wiem jak jest w PKPR i PFK, ale w ZKWP i FCI, jakbym wziął materiał genetyczny od ich piesków, to by wyrzucili z swoich szeregów hodowców którzy udostępnili mi ten materiał genetyczny, więc nawet to Związki Kynologiczne utrudniają.

Czy teraz widzisz problem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Karmi już jeden przykład podał KrzysiekM a ja podam drugi. ZkwP widzi swój interes w swoich członkach,m których na siłę próbuje utrzymywać przy sobie poprzez durnowate zapisy statutowe zabraniające nie dość, że przynależności do innych krajowych organizacji kynologicznych (jak w systemie partyjnym) to jeszcze wystawiania na tego typu imprezach oraz poprzez zakaz uczestnictwa w [B]jakimkolwiek[/B] charakterze sędziów i asystentów we wszelkiego typu imprezach organizowanych przez inne krajowe stowarzyszenia kynologiczne (znam przypadek, że ZKwP chciał ukarać sędziego, który oceniał psy na wystawie psów rasowych i nierasowych organizowanej przez... Urząd Miejski w Będzinie, który w żaden sposób nie jest i jakoś nie chce być żadną inną krajową organizacją kynologiczną - karając sędziego za sędziowanie na imprezie jednostki samorządowej ZKwP ponownie złamałby prawo gdyż w regulaminie sędziów i asystentów kynologicznych nie ma słowa o tego typu imprezach). Natomiast szczególną zasługą na tym polu PKPR jest już to, że nie wprowadził w swoich aktach prawnych tak idiotycznych i nieżyciowych przepisów dając prawdziwe prawo wyboru swoim członkom. PKPR też przecież dba o swoje interesy ale robi to jakoś lepiej i mądrzej, bardziej po europejsku.[/QUOTE]
Znów wsiadasz na swojego ulubionego konika. :lol:
Napisałeś:

[I]KrzysiekM odpowiedź jest prosta bo[B] ZKwP stawia swój interes ponad wszystko... Masz sporo racji pisząc, ze tu hodowcy sami też zaniżają poziom hodowli psów rasowych w ZKwP nie dbając np o ich psychikę (psy histeryczne i lękliwe).[/B] W takim przypadku nawet najbardziej restrykcyjne zakazy i przepisy nie pomogą...
[/I]
Pytam więc: czy problem dotyczy tylko ZK? W czym PKPR jest tu lepszy od ZK? Co takiego robi PKPR w sprawie podwyższenia poziomu hodowli psów? Co takiego robi w kwestii dbałości o ich psychikę?
Proste pytanie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi'] Pytam więc: czy problem dotyczy tylko ZK? W czym PKPR jest tu lepszy od ZK? Co takiego robi PKPR w sprawie podwyższenia poziomu hodowli psów? Co takiego robi w kwestii dbałości o ich psychikę?
Proste pytanie...[/QUOTE]
Ja mam znacznie prostsze. Jak przy wiedzy KrzyśkaM można stworzyć wyrównaną eksterierowo i psychiczne rasę ? Takie cuda to tylko w Erze.

Link to comment
Share on other sites

Karmi PKPR nie zamykając się na inne organizacje kynologiczne jak robi to ZKwP daje możliwość swoim hodowcom importów zagranicznych z różnych organizacji a co za tym idzie, poziom hodowli i pogłowia ma dużą szansę na podniesienie się i właśnie pod tym względem PKPR bije na łeb na szyję ZKwP bo pozwala na więcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Karmi PKPR nie zamykając się na inne organizacje kynologiczne jak robi to ZKwP daje możliwość swoim hodowcom importów zagranicznych z różnych organizacji a co za tym idzie, poziom hodowli i pogłowia ma dużą szansę na podniesienie się i właśnie pod tym względem [B]PKPR bije na łeb na szyję ZKwP bo pozwala na więcej.[/B][/QUOTE]
Z tym się zgadzam... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Karmi PKPR nie zamykając się na inne organizacje kynologiczne jak robi to ZKwP daje możliwość swoim hodowcom importów zagranicznych z różnych organizacji a co za tym idzie, poziom hodowli i pogłowia ma dużą szansę na podniesienie się i właśnie pod tym względem PKPR bije na łeb na szyję ZKwP bo pozwala na więcej.[/QUOTE]

Niech więc pobije, niech psy PKPR zwyciężają na morzach i kontynentach całego świata, zostają super, hiper interchampionami, itd., itd. Niech zwyciężają w zawodach sportowych, a wtedy może się skuszę. Na razie nic w PKPR mnie nie zachwyca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Karmi PKPR nie zamykając się na inne organizacje kynologiczne jak robi to ZKwP daje możliwość swoim hodowcom importów zagranicznych z różnych organizacji a co za tym idzie, [B]poziom hodowli i pogłowia ma dużą szansę na podniesienie się[/B] i właśnie pod tym względem PKPR bije na łeb na szyję ZKwP bo pozwala na więcej.[/QUOTE]

Czy ja wiem, niekoniecznie :roll:. Zalezy od poziomu hodowli w tej drugiej organizacji. Mysle, ze jesli jest niski, malo wymagan stawianych psom (np. nizsze oceny z wystaw uprawniajace do hodowli) czy hodowcom ( przykladowo, mniejsze wymagania odnosnie opieki nad posiadanymi psami), to organizacja otwierajaca sie na przyjecie psow/hodowcow z takim 'pochodzeniem' (sorry, niefortunne slowo), zaniza poziom swojej hodowli...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='g@l@xy']Poziom hodowli nie zależy od przynależności do konkretnej organizacji a od poziomu samego hodowcy.[/QUOTE]
Oczywiście świetni hodowcy będą zdarzać się w każdej organizacji, ale średnia statystyczna będzie wyższa w organizacji stawiającej większe wymagania hodowlane i stosującej mocniejszą selekcję osobników dopuszczonych do reprodukcji.
To jak ze szkołami wyższymi, super studenci zdarzają się wszędzie, ale jest różnica między poziomem absolwenta Cambridge, Stanford czy Oxfordu, a stanowego uniwerku na Hawajach. Podobnie w Polsce, jakoś tak dziwnie się zdarza, że najlepsi nie pchają się byle gdzie, a składają papiery tam, gdzie najwyższy poziom, choć dostać się tam trudniej.

Link to comment
Share on other sites

I tu Brezyl , calkowicie sie z tobą zgadzam, dlatego tak wazne sa jasne i okreslone wymogi hodowlane, weryfikacja i jeszcze raz weryfikacja , tam gdzie jej nie ma , lub jest mierna , szybko sie obniża poziom rasy pod względem psychiki i eksterieru. Dlatego ja np. apeluje do wladz mojej organizacji o podwyzszanie wymogow a nie ich minimalizacje .

Link to comment
Share on other sites

gero napisałeś:
,,Wiem też ze w kwestii kopiowania [U]PFK tez zajelo stanowisko zgodne z zapisami prawa obowiązującego w naszym kraju[/U]. Niedlugo bedzie umieszczony regulamin wystaw i , tam na pewno stosowny zapis się pojawi"
Pojawił się regulamin wystaw a w nim zapis:
,,[I]Do oceny nie są dopuszczone psy z kopiowanymi uszami i ucinanymi ogonami, pochodzące z
krajów gdzie prawo zabrania tego procederu"[/I]
To bardzo wygodne stanowisko. Furtkowe...
Na początek zapytam jakie [U]zdaniem PFK [/U]obowiązują w Polsce przepisy odnośnie kopiowania?

Link to comment
Share on other sites

obowiązuje zakaz kopiowania , dlatego nawet w regulaminie hodowli bedzie zapis oficjalnie zabraniający tego procederu hodowcom, choć wlaściwie reguluje to prawo, ale widocznie Polakowi trzeba jaśniej to wytlumaczyc, na pewno nie bedzie sie odbierac miotow z kopiowanymi ogonami np , jesli o to Wam chodzi . Teraz chyba jasno i przejzyscie , i uwazam , ze zgodnie z prawem .

Link to comment
Share on other sites

acha Karmi- jeszcze odnosnie furtki to nie rozumiem, jasno chyba jest napisane ze nie wolno, ale są np wybitne psy z krajow rosyjskich gdzie prawo u nich niestety dopuszcza jeszcze kopiowanie i trudno jest zamknać hodowcom furtkę do sprowadzenia bardzo wartosciowego materiALU GENETYCZNEGO Z KRAJU NP POCHODZENIA RASY. Skoro uznajemy te kraje jako wspołpracujące organizacje to chyba ich prawo też, my mozemy ich uświadamiac , ale nie mozemy dyskryminowac psow pochodzacych z krajow w ktorych nie jest to usankcjonowane odpowiednimi przepisami. I tylko o to tu chodzi , aby nie było zadnych niedomowień,

Link to comment
Share on other sites

no i powracam :D trochę wzmożony ruch przed świętami w admin.publ... z zaciekawieniem czytałem ostatnie posty i widzę, że zbaczacie z tematu... no ale cóż - co do nowych ras to Krzysiek nie jest tak łatwo. To duża odpowiedzialność. Nie wiem czy nowa organizacja PFK byłaby w stanie już teraz zająć się tą problematyką, gdyż teraz chyba się jeszcze rozwijają. To samo tyczy się PKPR. Wątpię, aby i tu był ktoś na tyle odpowiedzialny, żeby podołać tak wielkiemu zadaniu. A ZKwP? heh - FCI nie za bardzo byłoby zadowolone z działań związku.

Co do zakazu wystawiania psów kopiowanych w PFK, to wydaje mi się, że podjęli oni najrozsądniejszą decyzją. Jak widać na stronie F.C.I. jest kilka organizacji ze wschodu, które nie zabraniają kopiowania uszu czy ogonów. Tutaj PFK wykazała się racjonalnością. Nie wiem jak z regulaminem hodowli o którym pisał gero - ale jeśli będzie taki zakaz to chwała im za to. To zdecydowany krok na przód i i kilka mil przed PKPR.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...