Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Tak, do Ciebie Charly, przepraszam, nie podpisałam... Super, to już prawie wszystko wiem... :) a jeśli mój pies nie ma po ryżu rozwolnienia to mogę mu go podawać? Bo akurat teraz je ryż...
hm, a jeśli po zaczęciu barfa pojawi się biegunka to co powinno się zrobić?
Ja też mam właśnie dostęp prawie tylko do wieprzowiny i drobiu, z resztą-oprócz podrobów, to cienko będzie...

Link to comment
Share on other sites

jak trawi ryz to super. niech sobie je. smacznego:eviltong:
Wyczytalam gdzies, ze pies z rakiem, uczuleniem oraz problemami ze stawami nie powinnien jesc zboza (czyli ryzu tez nie)

Co do wieprzowiny, jak czytałas powyzej dziewczyny podaja bez problemow. Ja nie podaje. Inni podaja tylko ugotowane mieso swinskie..

Ta biegunka moze potrwac. Sama nie wiem. Mój mały nie mial biegunki, tylko...że tak powiem cienką kupę;). Obserwuj psiaka. Non stop biegunka jednak raczej chyba nie powinna byc. Piesek sie odwodni. Non stop biegunka po rozpoczeciu BARFa moze znaczyc, ze psiak ma robaki. Wtedy kupke sprawdzic trzeba na robale.

Ale najfajniejsze bylo jak mały wydalal czarna olejista kupe. Nie dostal wtedy zadnych warzyw, ziołek, alg itd. bylam zaniepokojona,az powiedziano mi ze to złogi:multi:. Mały takze pluł w nocy flegmą.

Generalnie gdzies czytalam ze na poczatku stan psa moze sie pogorszyc. BARF to zdrowe swieze zarcie. Organizm odtruwa. To nie jest zawsze przyjemne...No cóż. Jest jeden powod dla ktorego nie polecalabym BARF; pies ma energi za dwóch..niesamowite:crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Hmm... mój pies ma alergię właśnie, ale je ryż z warzywami i skrzydełkami od pewnego czasu-drapie się mniej, więc nie wiem co z tym ryżem (przez ostatni okres czasu podawania suchej drapał się mocno). taką czarną kupkę zrobił chyba trzeciego dnia po zaprzestaniu podawania suchej karmy... ;) mam nadzieję że mojemu piesiowi stan zdrowia się nie pogorszy, tym bardziej że on "wyłudza" różne owoce, warzywa, mięsko itp; więc niby coś tam z tego jadł... ;) kurcze, jak tak podsumowuję teraz, to wychodzi na to, że Argo wcale nie jadł tylko suchego, wiecznie coś podżerał... :D

Link to comment
Share on other sites

i znowu mi posty skaczą..ech...

szczesciara jestes z tymi warzywami, owocami. Moj pies dobrowolnie zje tylko mieso, kosci i rybe. Nic wiecej. Nic. tylko i wylacznie. poniewaz maszynka do miesa jest stara i sie wykonczyla juz, karmie malego z reki kiedy jest warzywna potrawa. miesko w kawalek, warzywko w miesko i szybko w morde:evil_lol:

Swoja droga zastanawiam sie skoro on tak bardzo sie sprzeciwia wszystkiemu innemu moze nie potrzebuje nic innego. Ale raczej nie bardzo w to wierze. i nie ryzykuje...Tylko, ze on warzywa, owoce, nabial, ziemniaki, ryz itd traktuje jak papier..zupelnie niejadalne...nawet nie obwacha....

Link to comment
Share on other sites

Mój to taka chodząca śmieciarka, ale zje tylko to, co do jedzenia- kupek, zdechlizny, itp. nie rusza... :D Mam nadzieję że barf to już będzie nasza dożywotnia dieta, bo trochę tego napróbowaliśmy i zawsze kończyło się albo rewolucjami na spacerach albo uczuleniem...

Link to comment
Share on other sites

moja odpowiedz oczywiscie przed Twoim pytaniem.

[SIZE=1]cos mi to kurcze przypomina. Proscie a otrzymacie....nie to nie to:evil_lol:[/SIZE]
[SIZE=1]Bylo cos w stylu...zanim zapytaliscie juz odpowiedzialem... czy jakos tak:oops::oops:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']i znowu mi posty skaczą..ech...

szczesciara jestes z tymi warzywami, owocami. Moj pies dobrowolnie zje tylko mieso, kosci i rybe. Nic wiecej. Nic. tylko i wylacznie. poniewaz maszynka do miesa jest stara i sie wykonczyla juz, karmie malego z reki kiedy jest warzywna potrawa. miesko w kawalek, warzywko w miesko i szybko w morde:evil_lol:

Swoja droga zastanawiam sie skoro on tak bardzo sie sprzeciwia wszystkiemu innemu moze nie potrzebuje nic innego. Ale raczej nie bardzo w to wierze. i nie ryzykuje...Tylko, ze on warzywa, owoce, nabial, ziemniaki, ryz itd traktuje jak papier..zupelnie niejadalne...nawet nie obwacha....[/quote]

A nie jest tak, ze warzywa trzeba 'zmielic' dokladnie,zeby wydzielily sok? Czytałam, ze takie niezmilone awrzywa przechodza przez psa "niezauwazone" i nic nie znacza dopoki nie sa papka, bo pies jakos wchłania te soki.


Moj pies mial biegunke, jak sotal same warzywa z podrobam ijednego dnia- nastepnego- biegunka. jak dostal same kosci- zatwardzenie. teraz juz przeszło na sczescie. Ale jak daje psom same kosci miesne jednog dnia i nie jest to kurczak czy indyk, to dodaje po tym łyzeczke oleju z pestek winogron.
Moj szczeniak mial 2 dni tak ,ze ropiały jej oczy- a propos odtruwania organizmu. duzy jeszcze nic nie mial, ale kto wie:)

Link to comment
Share on other sites

No fajnie to wygląda-odpowiedź, pytanie... :D a czy szczęściara jestem to nie wiem, bo ta bestyjka moja wykańcza mnie już tym drapaniem i problemami jelitowymi... Chyba wolałabym zdrowego psa, jedzącego różne świństwa... ;) zobaczymy jak to teraz będzie. dzięki wielkie za pomoc. dobranoc. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura'] Barficiel czy barfownik?? Co wolicie?[/QUOTE]

Barfomaniak :evil_lol:

ja z gory wszystkich przepraszam, ale chcialabym cos napisac... jakos czytam niektore wypowiedzi, ze pies drapi się, wymiotuje, ma biegunki... to jest trochę dla mnie dziwne... my tez na Litwię mamy rozne forum, gdzie duzo osob siedzą, dzielą się wiedzą, wrazeniami, tylko, ze na Litwię więcej osob praktykują dla swoich psow RAW, a nie BARF i powiem wam, ze nie pamiętam, zeby kiedys czytalam, ze ktorys z psow zle się czul na RAW... moze wy cos nie tak robicie? moze czegos za duzo/za malo dajecie, czy nie te produkty podbieracie...
ile pamiętam, to na początku niektore psy zle trawily kosci, bylo one widoczne w kalu, ale potem to minęlo...
więc moze niektorym warto jeszcze więcej poradzic się, poczytac jak lepiej karmic, co dawac i co nie, no bo u nas to wszyscy bardzo zadowolenie, ze tak karmią psow, po prostu są szczęsliwi, bo wszystkie biedy psow na ten dzien mają juz za sobą :)

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Mój pies miał biegunki jak był mały, od mięsnych psich kostek prawdopodobnie-tak nam wet powiedział. więc przeszliśmy na suchą, ale od pewnego czasu po niej właśnie się drapie... i dlatego szukamy najlepszej diety-która zminimalizuje lub całkiem wyeliminuje problem alergii... to chyba oczywiste że chcę dla niego jak najlepiej, więc szukam pomocy na forach. ;) Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

ach z tymi alergiami to jest okropne. Moj pies mimo ze wygladal jak trup, kiedy wyciagnelam go ze schronu mial kupki ok. co prawda olbrzymie ( co nie jest dobre) ale suche. Odkad dostawal wyskokowartosciowe suche zaczla sie biegunka ( tak co 14 dni). Teraz jestesmy na BARFie i maly nei ma biegunki, ale tez nie przestal sie drapac. CZekam i czekam raz drapie sie mniej, raz wiecej.
wiadomo, ze nie wszytko od razu przejdzie. na poczatki wrecz sie moze nasilic. Tylko jesli mu nie przejdzie, to podejrzewam, ze maly bedzie mial alergie na bialko. Wtedy co? tylko suche dla hipoalergikow? czy jest inna alternatywa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']a RAW to co?[/QUOTE]

[url]http://www.shirleys-wellness-cafe.com/sampleraw.htm[/url]

to jest jedne ze zrodel...

ale tak na krotko powiedziec, to karmienie w duzym stopniu tylko surowym mięsem z kosciami i tylko trochę warzyw, owocow oraz jajek...
znaczy karmic tak, jak kiedys karmili się zwierzęta, wilki na przyklad, to znaczy dawac psom wszystko, nawet cale wnętrze... oprocz siersci oczywiscie ;) a warzywa/owoce podawac dlatego, ze np. jakis tam wilk je sarenkę z calym jej zolądkiem, w ktorym jest jeszcze ziola... i oczywiscie czasami wilk moze znalezc jakies jajka na ziemi...

i zadnych witamin, zadnych krup, twarogu itp. Czysto dzikie karmienie...
poniewaz u mnie york, to ja tak nie karmię, ja więcej karmię podobnie do was, do BARF'istow... ale mowię, duzo kto karmi RAW i u nas, i na swiecie i są bardzo zadowoleni, nawet toy terrierow, chihuahua, jamnikow, nie mowiąc juz o duzych rasach...

Link to comment
Share on other sites

No to dokladnie opisalas teraz BARF;)

mozesz karmic zbozem jak chcesz przy BARFie i nabialem, ale mozesz tez nie.
Moj pies nie toleruje zboza wiec dostaje tylko mieso, kosci, warzywa, ziola, owoce, ryby. Nie ma tak ,ze cos musi byc. tak jak napisalas, surowe, zdrowe, naturalne nie przetwarzane jedzenie A ze kazdy pies jest individualny, wiec mozna zarelko dopasowac. to wsjo. wszysto co rosnie lub biega. wszystko co surowe. wszysko co sluży..
produkty mleczne to juz jednak przetwory. Ale mnie raczej nie interesuja kategorie, tylko to co moj pies lubi i przede wszytkim to co jemu sluzy..

Mnie chodzilo raczej co dokladnie oznacza RAW..tzn rozpisz ten skrot

ps. haha. juz wiem RAW po prostu surowe..hehe. no najciemniej pod latarnia niby jest...

wiec BARF mozesz przetlumaczyc tak: bones and [B]raw[/B] food;)
Jak widac mowimy o tym samym:)

Link to comment
Share on other sites

Dzis maly bardzo trzepie głowa. Wymaz nic nie wykazal. ucho nie jest czerwone. drapie sie po pysku. Gryzie lapki. Ma alergie. nie ma co sie oszukiwac.Z tego co wyczytalam mam mu zrobic diete wylaczna z np. ryb morskich oraz ziemniakow piure i oleju z pestek. mozna tezpodac konskie mieso niby, ale ryby beda tansze.

I teraz pytanie...wetka mowila ze po miesiacu takiej diety mam przejsc na zarcie suche dla hypoalergicznych psow. Nie chce za bardzo. W internecie wyczytalam ,ze po tym miesiacu moge stopniow wdrazac inne produkty.hm....wiec jak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']
wiec BARF mozesz przetlumaczyc tak: bones and [B]raw[/B] food;)
Jak widac mowimy o tym samym:)[/QUOTE]

a raw jeszcze piszy się: raw meaty bones :lol:

wiesz, ja jakos nie czytalam opisu BARF, ja zaczęlam od RAW, ale potem jakos poczytawszy pewnego dnia u was, zmyszlalam, ze jednak dam i twarozek i witaminy na stawy np., a nie tam jakies kurze lapki... ja karmię naturalnie (oprocz tych witamin), no ale zupelnie dzikiego widowiska w domu nie chcę widziec ;) tez nie kupuję zolądka lub p*nisow, obejdziemy się jakos i bez tego ;) ja wybieram takie produkty, ktore sama chętnie mogę trzymac w rękach, bo muszę dbac o wąsiki i brodkę yorka :lol: ona nigdy nie je sama w jakims kącie :shake:

Charly,
nie dawno przeczytalam odpowiedz pewnej weterynarki na takie podobne pytanie... pies tez mial alergię na pyszczku, to ona zapytala z jakich naczyn je pies? dla alergikow są zle plastykowe i metalowe, najlepiej kupowac szklane lub ceramiczne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Ja daję mięso i podroby wieprzowe od lat, taki ze mnie beznadziejny właściciel:evil_lol: [/quote]
Beznadziejny właściciel??? :crazyeye::evil_lol:
Ajka wygląda jak królowa i zdobywa same uznania, więc właściciel jest jak najbardziej odpowiedni i doświadczony w sprawach surowych pyszności :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']a raw jeszcze piszy się: raw meaty bones :lol:

wiesz, ja jakos nie czytalam opisu BARF, ja zaczęlam od RAW, ale potem jakos poczytawszy pewnego dnia u was, zmyszlalam, ze jednak dam i twarozek i witaminy na stawy np., a nie tam jakies kurze lapki... ja karmię naturalnie (oprocz tych witamin), no ale zupelnie dzikiego widowiska w domu nie chcę widziec ;) tez nie kupuję zolądka lub p*nisow, obejdziemy się jakos i bez tego ;) ja wybieram takie produkty, ktore sama chętnie mogę trzymac w rękach, bo muszę dbac o wąsiki i brodkę yorka :lol: ona nigdy nie je sama w jakims kącie :shake:

Charly,
nie dawno przeczytalam odpowiedz pewnej weterynarki na takie podobne pytanie... pies tez mial alergię na pyszczku, to ona zapytala z jakich naczyn je pies? dla alergikow są zle plastykowe i metalowe, najlepiej kupowac szklane lub ceramiczne[/quote]

je z metalu. hm...kiedy wzielam ze schroniska (tak dostawali najnizjesz jakosci karme-jesli wogole) to zrobil pierwsze kupki normalne- niska zawartosc bialka w karmie. Potem dostal RC i od tego czasu zaczely sie biegunki. Mysle ze jest alergikiem na bialko. trzepie glowa, gryzie sie pod ogonem. trzepie calym cialem, gryzie lapki i lize cale cialo jak kotek, po czym wymiotuje włoskami

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...