Jump to content
Dogomania

taniec z psem


Saba

Recommended Posts

[quote name='Gucio']Machanie by Tośka
Tyle, że nie jest to dopracowane na tip top bo suka nauczyla sie tego w 15 minut[/quote] No nie, przecież 15 minut to tyyyyyle czasu:eviltong: ...mój by sie zanudził i robił sto tysięcy innych rzeczy, bo na nauke może być maxymalnie kilka minut;)

...ale widze macha całkiem ładnie - tylko, że taki sprzęcik nie łapie chyba ruchu za bardzo bo wodac łape u góry i na dole, a cały ten mach to rozmazane coś, źe nie widać nawet co pies robi^^"

Mam taka jedną rade - jesli to ma być machanie łapami to nie możesz muwić cały czas "łapa, łapa, łapa, łapa" bo Ci pies zdurnieje i wogóle go sobie takim czymś zepsujasz:roll: Przejdź albo na same komendy optyczne w tym ćwiczeniu (możesz łatwo i szybko gest zminimalizować), albo zrób jedną komende na machanie kilka razy, żebys nie popsuła zwykłego podawania łapy... i już będzie wszystko ok jak dla mnie:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To Twoj, a ja jakos nie mam przekonania d owprowadzenia klikera bo wiem, ze i tak zle to zrobie :)

Za jakos przepraszam i prosze o wybaczenie ale mam tylko Sone Ericssona K300i i film z komorki, no comments ;)

Komenda faktycznie powatarzana, chociaz ja i bez komendy moge z nia to zrobic, wystarczy samo podniesienie odpowiedniej reki. Film byl krecony ok 23 sierpnia wiec prawie miesiac temu. Tanca jako tagiego z psem nie bede cwiczyc, bardziej mnie kreci posluszenstwo i obrona, ale roznego rodzaju elementy chetnie psa ucze ot tak, zeby go czyms zajac i rozwijac psi umysl ;)

Ze szczeniakiem robie ósemki, niestety nie ma kto nakręcić ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kiedyś uczyłam Nunę chodzenia tyłem między dwoma fotelami... Efekty pojawiały się bardzo powoli, bo mała trochę bała się poruszać w innym kierunku niż do przodu. Więc teraz obmyślam jak to wykombinować, żeby nauka nie stresowała Nuśnej :???:

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.dogs.gd.pl/kliker/[/URL]

Na tej stronie świetnie wyjaśnione są sposoby nauki, między innymi chodzenie tyłem. Kora na początku też nie zabardzo wiedziała, czego od niej chcę. Ale dzięki metodzie opisanej na tej stronie już po kilku dniach załapała. Troszkę dłużej trwało namówienie jej że po tych czterech krokach w tył ma dalej się cofać, a nie siadać :eviltong: Ale to też da się dopracować ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a czy moze mi ktos powiedziec jakie sa szkoły tanca z psem w wawie? przyznam sie ze nieczytałam od poczatku ... :/ za duzo czytania , a mnie szybko ostatnio oczy zaczynaja bolec , wiec zanim bym sie dowiedziałą (o ile jest tu napisane) to kikla dni by mineło :) wiec jezeli ktos wwie to peosze o wskazowke :)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się orientuję to jest to jeszcze raczkujące dziedzina i szkoły jako takiej nie ma, ale można na prywatne zajęcia się zapisać i realizowac program wg swoich planów. Aczkolwiek nie jestem tego w 100% pewna.
Jeżeli ten haszczak w avatarku jest twój, czy zna podstawy posłuszeństwa? Nie chcę Cię zrażać, ale tą rase ciężko się szkoli, a co dopiero do tańca. Chociaż... podobno jest jeden huski co w agility startuje, więc wyjątki też się zdarzają :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[B][I]Co tu tak ucichło?:shake:My uczymy się tańca;)[/I][/B]
[B][I]Erga umie[/I][/B]
[B][I]-chód Hiszpański (w trakcie uczenia się)[/I][/B]
[B][I]-slalom między nogami[/I][/B]
[B][I]-8-mke miedzy nogami[/I][/B]
[B][I]-ukłon[/I][/B]
[B][I]-skok przez nogę[/I][/B]
[B][I]niedużo, ale ćwiczymy dopiero kilka dni:oops:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

mi sie podoba jak ten bearded wesoło biega [URL]http://video.google.pl/videoplay?docid=21683889807266327&q=dog+dancing[/URL]
Zastanawiam sie czego jeszcze Roxy nauczyć.
Oczywiscie wszystko doskonalimy ale powoli trzeba zacząć łączyć to wszystko :)

Właśnie, jak nauczyć psa chodzenia bokiem?

Link to comment
Share on other sites

My w trakcie uczenia kroku hiszpańskiego :) Kulka umie już na stojąco, teraz tylko zamiana rąk na nogi :D a potem ustawienia psa u boku, bo narazie robi naprzeciwko mnie...
"Twist" też nie najgorzej nam idzie. :) Teraz ćwiczymy slalom między nogami. Ja też ćwiczę od niedawna, w dodatku nieregularnie, (bo na głowie jeszcze agility :D ) ale Kulka robi postępy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti']a potem ustawienia psa u boku, bo narazie robi naprzeciwko mnie...
.[/quote]
[B][I]i to jest najtrudniejsze:shake: Bo Erga ciągle chce dotykać moich kolan:-(A co z tym idzie, nie chce stać przy nodze, a próbuje się dostać na przeciwko mnie:shake:. Macie na to jakiś pomysł?[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej :) My z Zakim ćwiczymy taniec od 3-4 tygodni i całkiem nieźle nam wychodzi. Zaki umie już: -ukłon -slalom między nogami (idę dużymi krokami, on robi slalom) -turlaj się -under (przechodzi pod rozstawionymi nogami) -front (stoimy na przeciwko siebie, ja idę do tyłu, on do przodu) Teraz uczymy się twista, już prawie to umie. :D Ale mam do was takie pytania: 1. Przy slalomie Zaki po każdym przejściu między nogami zatrzymuje się na kilka sekund i czeka na smakołyk. Dopiero potem idzie dalej. Jako że już opanował to ćwiczenie, nagradzam go już tylko co kilka przejść, a czasem dopiero na końcu ćwiczenia. Co zrobić, zeby wykonywał to ćwiczenie płynnie i nie zatrzymywał się co chwilę? 2.Co zrobić, aby na komendę "twist" zakręcił się w kółko kilka razy, jak na razie obraca się tylko raz. 3. Jak myślicie, czy lepiej, żeby reagował na komendę słowną, czy na gesty?

Link to comment
Share on other sites

Co do obrotów: ja proponuje po wydaniu komendy, kiedy pies obóci się raz, chwilę poczekać. Powinien powtórzyć obrót, licząc na to, że nie zauważono pierwszego :razz: I dopiero po drugim - nagroda. Warto spróbować.
Wydaje mi się, że w tańcu z psem bardzo ładnie wygląda cały ukłąd, kiedy pies zdaje się robić wszystko "sam z siebie". Tak więc widowiskowe będzie używanie jedynie gestów. Natomiast ja z Nuką narazie używamy komend. Może za jakiś czas przerzucimy się na sygnały optyczne, zobaczymy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...