Jump to content
Dogomania

taniec z psem


Saba

Recommended Posts

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja najpierw ustawiłam ławę koło sofy tak że powstał taki wąski korytarz ... ja szłam do przodu z kawałeczkiem czegoś dobrego przy nosie psa ... a piesek się sofał jak ja szłam "na niego" ( :evil_lol: ) Później na otwartej przestrzeni, jeszcze później dodałam unoszenie dłoni do góry, a teraz już stoję w miejscu unoszę dłoń i Boogie sama się cofa do tyłu :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie :)

Przeczytałam prawie cały temat o dogdancingu - i co tu dużo mówić. Strasznie mi się to spodobało. :p

Bardzo chciałabym pouczyć "co-nieco'' moją psinę... tylko... no właśnie. Jest to prawie 5-cio letnia gordonka (seter szkocki). Zastanawiam się czy nie jest zbyt duża na takie 'zabawy'? :roll:

Bo (jak zapewne wiele znawców psów wie) setery są bardzo żywiołowe (Ika nadal ma charakter (i zasób energii) jak roczny szczeniak - goni, skacze, szczeka...), dlatego myślę, że nie byłoby problemu z jej 'wiekiem' (chodzi mi tu o to, że raczej nie byłoby to dla niej męczące). Jedynie co może być problemem to 'nie przyswajanie nowych komend'. :roll:

Czy jest ktoś kto zaczyna uczyć tanczyc swego[B] kilkuletniego[/B] psa??

Pozdrawiam wszystkich :)
a zwłaszcza Wasze Psie Gwiazdy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewelinabuck']tak ja np :cool3:

mam prawie 5 letniego malamuta i ucze go komend
umiemy juz uklon,chodzenie tylem,slalom miedzy nogami,krok hiszpanski,skok przez reke i noge,i polozyc obie lapy na mnie z siedzenia

trenujemy dopiero 2 miesiace oczywiscie szkolimy sie klikerowo[/quote]
W dwa miesiace nauczylas tyle komend swojego doroslego psa? Jestem pod ogromnym wrazeniem :crazyeye:

Ach - podniosłaś mnie na duchu. :cool3:

Ja niestety klikera nie posiadam, ale myślę, że psina zadowoli się przysmakami. :p

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]i polozyc obie lapy na mnie z siedzenia[/QUOTE]

Moj Sajlor to juz dawno umie, i na obozie kiedys próbował coś ode mnie wyprosić i taką poze przyjął. A on tak robi też na komendę POPROŚ i klaśnięcie ręcami w brzuch [moj]. Sztuczka sie baaardzo podobała :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewelinabuck'] poprostu moj pies na kliker dostaje fiola jak go widzi to nic go nie interesuje[/quote]

To ja strasznie ci zazdroszczę takiego psa, bo Zakiego prawie wszystko rozprasza i chociaż nowych komend uczy sie błyskawicznie, to z generalizowaniem jest dość ciężko :/
Ale ćwiczymy, ćwiczymy i jest coraz lepiej :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jedynie co może być problemem to 'nie przyswajanie nowych komend'. :roll:
[/QUOTE]
Pięcioletni pies to jeszcze nie taki stary;) Do nas przyszła seterka irlandzka wyrwana z hodowli w wieku 6 lat. Juz biega cały tor agility, zna wiele komend. I wezmie udział w pokazach szkolenia na wystawie w Rzeszowie. I wszystko super łapie. A ja kiedys wzięłam ze schroniska ON taki całe życie przy budzie. Miał 8 lat skończyłam z nim PT i PO. A Ty masz 5 letniego psa, to można powiedzieć że jeszcze młoda:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Pięcioletni pies to jeszcze nie taki stary;) Do nas przyszła seterka irlandzka wyrwana z hodowli w wieku 6 lat. Juz biega cały tor agility, zna wiele komend. I wezmie udział w pokazach szkolenia na wystawie w Rzeszowie. I wszystko super łapie. A ja kiedys wzięłam ze schroniska ON taki całe życie przy budzie. Miał 8 lat skończyłam z nim PT i PO. A Ty masz 5 letniego psa, to można powiedzieć że jeszcze młoda:lol:[/quote]
:crazyeye::crazyeye:

Tylko Ty doskonale się na tym znasz ;) - wiesz jak uczyć psa by osiągał jak najlepsze rezultaty - a ja dość ciemna w tym jestem :niewiem: i boję się, że zamiast psiny czegoś nauczyć to ją tylko zniechęcę. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Tylko Ty doskonale się na tym znasz ;-) - wiesz jak uczyć psa by osiągał jak najlepsze rezultaty - a ja dość ciemna w tym jestem :niewiem: i boję się, że zamiast psiny czegoś nauczyć to ją tylko zniechęcę. :shake:[/QUOTE]

JAk zaczynałam z tym 8 letnim owczarkiem to niewiele umiałam. A nawet było gorzej, bo metody musiałam sama swoej wymyslac, bo wtedy tylko na kolczatkę szkolili, a z tym psem było niebezpiecznie na kolczatkę, bo potrafił nieżle ugryżć , jak sie za mocno pociągnęło.
Z nim nauczyłam się że trzeba patrzeć na psa czy to mu sprawia przyjemność. I znaleźć taka motywację aby pies bardzo chciał, coś od nas

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Zazdroszczę ci, tej praktyki. Ja mam dość sporą wiedzę, ale niestety tylko z książek. W rzeczywistości pracowałam tylko ze swoim psem, który większych problemów nie sprawia.

Mogę spytać w jakim byłaś wieku zaczynając z tym ośmiolatkiem?[/quote]

No ja zaczynałam różnie. Owszem na swoich a ze miałam pekińczyki to uczyłam różnych sztuczek. W podstawówce miałam pekińczyka który potrafił liczyć:evil_lol: .
Między jednym psem a drugim, kiedy akurat nie bylo mojego, opiekowałam się sąsiada psem. Spanielem a potem foksiem.
Owczarek był jak byłam na studiach. Teraz prowadzę klub sportowy, ale i tak najbardziej lubię pracowac ze swoimi psami. Bo wtedy wiem że to ja czuwam nad ich nauką i mogę poświecic dowoli czas nad ich szkoleniem, nie muszę sie spieszyć i mogę obserwowac jak szybko się uczą i jak pojmuja to co od nich chce.
A to jeden dzien ze zwykłego treningu;)
[URL]http://www.zippyvideos.com/8337893176515086/wen1/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Bordery są super :loveu: :loveu: :loveu:
Ja Boogie też nauczyłam że jak ja idę do tyłu to obok mnie ona też :) Kółeczko wogół mnie tyłem też nauczyłam ale czasem jeszcze zamiast cofać się prz nogach to robi część przy nogach a część już cofa się całkiem odemnie :-( A czołga się identycznie :lol: Tyle że ja narazie nauczyłam że ja idę do tyłu a ona się czołga .... już ćwiczymy tak chyba z 2 miesiące, a ona na odległość się nie chce czołgać :placz: Do tyłu też już umie tylko że ona na końcu wypina tyłeczek :evil_lol: A mogłabyś zdradzić jak nauczyłaś tego podnoszenia łapek w górę :loveu: Na odległość, bo przy mnie zrobi, bo może wcelować w ręce :) To na kńcu .... super :loveu:
I jeszcze takie pytanko ... moja siostra bardzo chciała nauczyć Boogie slalomu do tyłu .... ale troszkę źle nauczyła .... Boogie robi 2 oczka i później się obraca przodem do mnie .... po nagrodę, nie mogę jej tego oduczyć, chociaż już robi postępy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Z siadu i smakołykiem podnosiłam psa;)
[/quote]
Ah - nie wyobrażam sobie by moja seterka nauczyła się tego "podnoszenia łapek". :cool1:

Zastanawiam się czy można psa jednocześnie uczyć kilku komend? Tj. dokładniej chodzi mi o slalom i obrót... :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patkant']Ah - nie wyobrażam sobie by moja seterka nauczyła się tego "podnoszenia łapek". :cool1:

Zastanawiam się czy można psa jednocześnie uczyć kilku komend? Tj. dokładniej chodzi mi o slalom i obrót... :hmmmm:[/quote]

Można, dlatego ze naprowadzajac psa smakołykiem i tak podąża za ruchem smakola. Komedne dołączasz ale i atk minie dużo czasu zanim pies zacznie kontaktowac te komende.
A i tak potem pies bardziej będzie reagowac na gest;)

Mój briard chodził na dwóch łapkach. Kiedy stanęła była prawie tak wysoka jak ja. Wyglądała jak niedzwiadek.

Link to comment
Share on other sites

Mojego pieska z nic w świecie nie umiem nauczyć cofania się, Jak tylko lekko podniosę rękę to on siada (bo tak był uczony na tresurze). W zrobionym przeze mnie tunelu cofa się na siedząco. Nie umiem go tego oduczyć. czy są też inne sposoby, zeby nauczyć psa sie cofać bo te podane coś nie działają (na mojego pieska).

Chcę go nauczyć tańczyć, ale mój piesek chyba niechętnie do tego podchodzi (nawet z najukochańszymi smakołykami) :(

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Chcę go nauczyć tańczyć, ale mój piesek chyba niechętnie do tego podchodzi (nawet z najukochańszymi smakołykami) :-([/QUOTE]
A inne komedy robi szybko i radosnie?
Moze to problem mało motywującego szkolenia.
Cofanie mozesz zrobić uczac gdy pies jest przy nodze i wtedy uczysz cofania przy sobie. Jedna reka za obroże, a druga podtrzymujesz pod brzuchem aby nie usiadł. Tylko ze jest jedna rzecz. Jeżeli pies ma dysplazje, albo zurzyte stawy bo jest wiekowy, wtedy wszystkie ruchy do tyłu są dla niego bardzo niekomfortowe i mogą byc bolesne. Dlatego trzeba rozważyć czy pies jest w stanie fizycznie sprostać cwiczeniom. Pamiętajmy że szkolenie, musi byc oparte na wspólnej radosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gucio']Los Banditos Gofers ;)

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=T4Wv6148_Ig[/URL]

niestety, z komórki. Ilość komendy słownej będę z czasem zmniejszać, aż dojdziemy do totalnej redukcji. Narazie komenda jest na każde rpzejscie podemną ;)[/quote]
Ty to masz nie Gucia ale Gutosława:evil_lol:

Slalom bardzo ładnie. Teraz popracuj nad sobą. Przy dużych psach, ładniej wygląda jak na chwile przytrzymasz w powietrzu nogę którą dajesz do przodu i poczkeasz aż pies przejdzie pod. Wtedy jest to bardziej tanecznie i z gracją;)

Link to comment
Share on other sites

Laluna - ja to mam Gofera :evil_lol:

Hmm, jutro poćwiczę i zdam (komórkową niestety) relację. Dziś tylko pies sam zaczął mi ofiarowywać ósemki wokół nóg, co w końcu wyklikaliśmy i mamy drugą "nożną" sztuczkę :) I ciekawie wychodzi nam chodzenie do przodu z psem między moimi nogami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...