Jump to content
Dogomania

frisbee dla poczatkujacych


diabelkowa

Recommended Posts

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam ja może odświeże wątek..
Na początku chciałam zapytać o pewną rzecz a mianowicie... Czy mając yorka który ma powyżej roku mogę dopiero zacząć ją uczyć korzystania z dysku?
Chciałam ją tego nauczyć bo nie jest zbyt ruchliwa..Choć bardzo lubi biegać za zabawkami jak jej ktoś rzuca..;)
Mam jeszcze masę pytań no ale to puźniej.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze, parę praktycznych rad jest tutaj: [url=http://www.discbusters.com/dogfrisbee_1.html]Disc Busters![/url]
Po drugie musisz się po prostu nauczyć rzucać, zanim będziesz z psem ćwiczyć.
(i chodziło mi głównie o takie praktyczne rzeczy, a nie np. że powinnaś wiedzieć, jak się nazywa taka i taka 'sztuczka', chociaż orientować się w tym możesz ;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']a co powiecie na maltańczyka i shi tzu i zabawę dyskami?:eviltong::evil_lol: tylko nie śmiejcie się proszę:oops:[/quote] Na pewno można, ale ja tego nie widzę zbyt kolorowo. Główną wadą "dyskwalifikującą" jest futro - nie wyobrażam sobie w taką pogodę wyjść z shih tzu i rzucać mu dysk, jak on po tym by wyglądał? No chyba, że mówimy o trenowaniu tylko w lato(chociaż przy długim włosie mogą się straszne kołtuny porobić), albo z psem zgolonym(aleeee, po co ktoś kupuje shih tzu, skoro nie radzi sobie z jego sierścią, albo chce uprawiać sport?).
Co do maltana, to chyba ma inny gatunek sierści.

Ciężko mi się wypowiadać, bo ja patrzę przez pryzmat belga.

Link to comment
Share on other sites

futro mają krótkie ale nie dlatego że nie radzę sobie z pielęgnacją ale moje psiny nie są tylko na kanapę:):razz: uwielbiają spacery, zabawę w śniegu i liściach, bieganie po lesie. a ponieważ po każdym spacerze musiałabym siedzieć i 3 godziny walczyć z włosem obcinam je na króciutko:) na szczeniaczka / nie golę:cool3:/ na wystawy nie jeżdżę a one są najszczęśliwsze w plenerze a dla mnie ważne jest szczęście każdego psa...:eviltong:

mnie martwi raczej to czy jak im rzucę ten dysk to nie zrobię krzywdy- czy są może dostępne jakieś takie materiałowe?

a sierść maltańczyka i shi tzu tak samo się filcuje- tyle że maltan biały więc po spacerze...:crazyeye::evil_lol: chyba z pielęgnacją maltana gorzej...

a shi tzu i maltany kupuje się ze względu na cudowny charakter:)
nie planowałam uprawiania sportów-raczej chce to potraktować jako zabawę i miłe spędzenie czasu z moimi psinami..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']mnie martwi raczej to czy jak im rzucę ten dysk to nie zrobię krzywdy- czy są może dostępne jakieś takie materiałowe?[/quote] Nie zrobisz krzywdy dyskiem(hm, przecież nie rzucamy w psa?). Kup softa dla szczeniąt - jest mniejszy i z miękkiego materiału, gumo-plastikowy.
[url=http://frisbee.net.pl/index.php?str=sklep]Dog Frisbee - http://frisbee.net.pl/[/url]

A psa należy też dobrać pod względem pielęgnacji. Mam znajomą, która bardzo się bulwersuje ścinaniem shihtziaka i każdego innego psa wymagającego dużo czasu przy futrze, bo komuś się nie chce - ja poczęści podzielam jej zdanie ;)

Link to comment
Share on other sites

a jaki jest sens mieć psa, który na wystawy nie chodzi, kręcić mu papiloty, nie puszczać na spacery, kazać pić z poidła, żeby pyska nie umoczył i czesać dwie godziny dziennie wylewając tony odżywek i sprayów?

pies to pies-potrzebuje ruchu i zabawy:razz: a nie siedzenia jak kukła w kokardzie:razz: ja popieram ścinanie- nawet hodowcy doradzają strzyc psy, które na wystawę nie chodzą. a pomyślcie też jak taki pies czuje się w 40 stopniowym upale albo w mrozie jak mu się bryły lodu w kłaki wplątują?:evil_lol: nie przekonacie mnie...

dzięki za linka na dysk:lol:

Link to comment
Share on other sites

Russellka:loveu: a jak omładza:cool3: o mojej 14 no prawie 15 letniej maltance wciąż mówią: ,,jaki piękny szczeniaczek,, a ona babcinka ślepa, głucha iząbki ma dwa jak konduktorek:loveu: ale co tam z błędu niwyprowadzam:eviltong:

włąśnie wertuje strony z dyskami. na początek kupię chyba dwa małe miękkie dla szczeniaków. mam nadzieję, że małą nakręce-ona uwielbia zabawe i bieganie za tymco jej się rzuci..z moją maltanką 4 letnią gorzej ona taka mała mimoza a zabawki są; ,,bezsensowne,,-ja jej rzucam, produkuję się, nawet udaje że do ust biorę jak pies a ona tylko patrzy z takim wyrazem pyszczka:,,idiotko co Ty kurde robisz?,,:cool3::evil_lol:

a ta mała z płaskim pyskiem pirani- moja shi tzu hmmm ciekawe jak ona to złapie w locie:roll::razz: jak ona mordki prawie nie ma:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...