Jump to content
Dogomania

frisbee dla poczatkujacych


diabelkowa

Recommended Posts

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

My zaczynamy się nakręcać w lato, chyba.
Musze przygotowac dyski [ czytałam każdą strone tego tematu.]
Moj pies jest sredniego wrozstu i zawsze jest gotowy do pracy.
Z chęcią biega za piłkami , patykami - za każdą mu rzeczą zuconą.;)
Juz całkiem nieźle przynosi piłki , puszcza je jakąś odległośc odemnie,
co mam nadzieje przy kilku dyskach nie zrobi nam róznicy.
Moze przeczytałam juz na to pytanie odpowiedź, tylko nie zrozumiałam..
więc prosze o wyrozumiałość. Jezeli pies będzie juz odpowiednio nakręcony,czyli gdy będziemy juz zabawiać się rollerami , moge działać , bawić się przez jakiś dluzszy czas , czy tez wodpowiednim momencie frisbee schować, by nie stracił do zabawy entuzjazmu?

I jeszcze jedno :

Boję się rzutów dla psa.
a właściwie tych flotówi backhandów.
Narazie rzucalam tylko dyskiem dla ludzi , więc domyślam się
że jest to co innego, ale czy wy szybko nauczyliscie się rzucać?
Nie było jakiś większych problemów?;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sallcia']Boję się rzutów dla psa.
a właściwie tych flotówi backhandów.
Narazie rzucalam tylko dyskiem dla ludzi , więc domyślam się
że jest to co innego, ale czy wy szybko nauczyliscie się rzucać?
Nie było jakiś większych problemów?;)[/quote]
Zalezy jaki masz dysk ludzki, te fajne sportowe sa niczego sobie :razz:, fajnie lataja.

Czy szybko... To wszystko zalezy od czlowieka ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sallcia, najpierw naucz psa przynoszenia zabawki do reki, a potem kombinuj cos dalej. bo teraz wszystko jest w porzadku, pies puszcza zbawke kilka krokow od Ciebie, a potem bedzie to robil coraz dalej, bo i tak sobie podejdziesz. a teraz zakladajac, ze bedziesz pilnowala psa, zeby zawsze kladl zabawke tuz kolo Twoich nog, to i tak jest to moim zdaniem niepraktyczne. natomiast w momencie kiedy pies podaje zabawke do rak to juz naprawde maly problem jest w tym, zeby nauczyc go upuszczania jej na komende.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam jeśli pytanie juz padło, ale zamawiał ktoś dyski w tym sklepie: [URL="http://www.discdogmania.com/9-hyperflite-competition-standard.html"]DiscDogMania - Hyperflite K-10 Competition Standard Pup[/URL]
Dzis lub jutro chce zamówić. Model już wybrany:cool3:. W tym sklepie jest atrakcyjna cena, tylko ja nie lubię kupować w nieznanych sklepach.
Jak co to zamówię gdzieś indziej/daktaria, dog frisbee-polecacie je?/.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sallcia']Jezeli pies będzie juz odpowiednio nakręcony,czyli gdy będziemy juz zabawiać się rollerami , moge działać , bawić się przez jakiś dluzszy czas , czy tez wodpowiednim momencie frisbee schować, by nie stracił do zabawy entuzjazmu?[/quote]
Schować, bo nakręcenie nie trwa wiecznie :razz: Skakanie do dysku jest męczące i po długiej zabawie pies jest zmęczony i traci entuzjazm. Ja np kiedy idziemy z ziomem pofrisbować potrafie być na tyle okropna że po np 6 rzutach przerywam zabawe i chowam dyski. :diabloti: Koda tak uwielbia frisbować, że jak słyszy w domu słowo "frisbee!" od razu skacze mi do pasa i szczeka w baaardzo wysokiej skali :evil_lol::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Hej, słuchajcie, właśnie zamówiłam wczoraj 2 talerzyki frisbee dla mojego yorczka. :loveu: Link do tych talerzyków:
[url=http://allegro.pl/item564601082_karlie_frisbee_swiecace_w_ciemnosci_o_sr_18cm.html]Karlie Frisbee świecące w ciemności o śr.18cm (564601082) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
Zamówiłam ten żółty. I nie wiem, co mam robić aby psiak chciał łapać w pysk! :placz: Martwię się, ponieważ myślę, że nie będzie chciał brać ich do pyszczka. Jak mam go zachęcić? I co najlepiej robić, aby go zainteresować na spacerach? Bo Mari nie bardzo lubi spacerować, a co dopiero przynosić w pysku frisbee. :-(
Pomóżcie!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia15']Hej, słuchajcie, właśnie zamówiłam wczoraj 2 talerzyki frisbee dla mojego yorczka. :loveu: Link do tych talerzyków:
[URL="http://allegro.pl/item564601082_karlie_frisbee_swiecace_w_ciemnosci_o_sr_18cm.html"]Karlie Frisbee świecące w ciemności o śr.18cm (564601082) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
Zamówiłam ten żółty. I nie wiem, co mam robić aby psiak chciał łapać w pysk! :placz: Martwię się, ponieważ myślę, że nie będzie chciał brać ich do pyszczka. Jak mam go zachęcić? I co najlepiej robić, aby go zainteresować na spacerach? Bo Mari nie bardzo lubi spacerować, a co dopiero przynosić w pysku frisbee. :-(
Pomóżcie!!![/quote]
Pracowałas kiedyś z klikerem? Jak nie to w dziale wychowanie masz temat 'kliker'. Polecam to urzadzonko i za każde zainteresowanie dyskiem klik i smakołym. Suni powinien dysk sie dobrze kojarzyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia.']Przepraszam jeśli pytanie juz padło, ale zamawiał ktoś dyski w tym sklepie: [URL="http://www.discdogmania.com/9-hyperflite-competition-standard.html"]DiscDogMania - Hyperflite K-10 Competition Standard Pup[/URL]
Dzis lub jutro chce zamówić. Model już wybrany:cool3:. W tym sklepie jest atrakcyjna cena, tylko ja nie lubię kupować w nieznanych sklepach.
Jak co to zamówię gdzieś indziej/daktaria, dog frisbee-polecacie je?/.[/quote]
Podbijam siebie, bo jestem niecierpliwa, a to troszkę pinle;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia15']Ale jakiej firmy?:lol: I psiak przeproszony. :eviltong::evil_lol:[/quote]
Taki:
[IMG]http://hyperflite.com/graphics/Competition_Standard_Orange.jpg[/IMG]
Competition Standard Orange
W końcu wzięłam pomarańcz. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia.']Taki:
[IMG]http://hyperflite.com/graphics/Competition_Standard_Orange.jpg[/IMG]
Competition Standard Orange
W końcu wzięłam pomarańcz. :evil_lol:[/quote]
Faaajny talerzyk. :evil_lol::evil_lol: A ile kosztuje? I skąd go masz? Kupiłas przez internet? :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia15']Faaajny talerzyk. :evil_lol::evil_lol: A ile kosztuje? I skąd go masz? Kupiłas przez internet? :loveu:[/quote] Kupiłam go za 18zł + 6,5zł przesyłka w tym sklepie [url=http://www.daktari.pl/index.php?page=shop.browse&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=29&vmcchk=1&Itemid=29]DAKTARI.PL - Frisbee[/url]

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym zacząć ze swoją psicą (labradorka, 1,5 roku) przygodę z frisbee, ale obawiam się, że popełniłam błąd. Gdy była jeszcze małym szczeniaczkiem znalazłam w domu plastikowy (łamliwy, twardy, nie posiadał jakichkolwiek zdolności lotnych) dysk i zaczęłam bawić się nim z moim psem. Wykazywał zainteresowanie, gdy miał dysk w pysku - wtedy uciekał z nim bądź kładł się w trawie i gryzł. Po kilku dniach z naszego "frisbee" zostały same wióry. Teraz mam zamiar "na poważnie" się w to pobawić, zamówić profesjonalne dyski i zgodnie z Waszymi wskazówkami szkolić siebie i psa. Boję się jednak, że zabawa przerodzi się w szaleńczą uczieczkę mojego psa z dyskiem w pysku... Czy macie jakieś pomysły, jak temu zapobiec? Jak nauczyć psa, że po złapaniu należy oddać frisbee do rąk przewodnika? Czy polecacie jakąś metodę?
Przepraszam, jeśli zdublowałam pytanie. Z góry dziękuję za podpowiedzi!

Link to comment
Share on other sites

Niestety, różnie z tym bywa. Zna komendę "oddaj" (w trakcie wspólnej zabawy, np. w przeciąganie), ale niestety nie potrafiłam jej nauczyć przynoszenia mi aportowanej zabawki czy patyka. Udało się tylko kiedy miałąm nogę w gipsie i Freya wiedziała, że jeżeli nie odda mi przedmiotu do rąk własnych, zabawa się skończy. Jakieś rady, sugestie? Pewnie ten temat był już poruszany sto razy, ale nie natrafiłam... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zulcia']Chciałabym zacząć ze swoją psicą (labradorka, 1,5 roku) przygodę z frisbee, ale obawiam się, że popełniłam błąd. Gdy była jeszcze małym szczeniaczkiem znalazłam w domu plastikowy (łamliwy, twardy, nie posiadał jakichkolwiek zdolności lotnych) dysk i zaczęłam bawić się nim z moim psem. Wykazywał zainteresowanie, gdy miał dysk w pysku - wtedy uciekał z nim bądź kładł się w trawie i gryzł. Po kilku dniach z naszego "frisbee" zostały same wióry. Teraz mam zamiar "na poważnie" się w to pobawić, zamówić profesjonalne dyski i zgodnie z Waszymi wskazówkami szkolić siebie i psa. Boję się jednak, że zabawa przerodzi się w szaleńczą uczieczkę mojego psa z dyskiem w pysku... Czy macie jakieś pomysły, jak temu zapobiec? Jak nauczyć psa, że po złapaniu należy oddać frisbee do rąk przewodnika? Czy polecacie jakąś metodę?
Przepraszam, jeśli zdublowałam pytanie. Z góry dziękuję za podpowiedzi![/quote]
Kiedy pies będzie miał frisbee w pysku to za pewne będzie chciał uciekać żebyś go goniła. W chwili gdy złapie talerzyk zawołaj go i zacznij biedz w przeciwnym kierunku za siebie. Najlepiej mieć dwa talerzyki, wtedy pies oddaje jakby "na wymianę" ;) Kiedy piesek zorientuje się że to Ty mu uciekasz i w ręce masz w dodatku jeszcze jeden talerzyk, to zapewne pobiegnie za tobą, a wtedy Ty (nie przestając jeszcze jakiś czas biedz) zacznij się zachwycać talerzykiem który trzymasz w ręcę mów jakieś tam "ale ja mam faaaaaajny taleeeerzyyyyyk!!!" itp. podrzucaj i patrz kątem oka czy piesek nie puścił tamtego talerzyka, kiedy to zrobi, to wtedy szybciutko rzuć Twój talerzyk i zacznij zabawe od nowa :evil_lol:
Powodzenia :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Russelko, dziękuję za rady, na pewno z nich skorzystam gdy już zaczniemy treningi frisbee. Naukę oddawania aportu doskonalę (ha, chyba dopiero kształcę) od dwóch dni i z każdym jest coraz lepiej!

Powodzenia w szkoleniu wszystkim frisbeemaniakom!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...