Jump to content
Dogomania

CZARNY TERIER w schronisku w Jamrozowiźnie - Ma DOM!!!


malawaszka

Recommended Posts

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Natula']moze niech sama odpowie...:shake::roll:
[/quote]

Byłabym wdzięczna,szczególnie,że pies miał iść do niej,wyszedł ze schroniska (co mnie akurat cieszy) tak sobie na "słowo honoru",bez żadnego papierka:roll:
Tak być nie może bo my się z każdej doby każdego psa musimy rozliczyć.
O umowie adopcyjnej już nawet nie wspominam.

Zbytnio mnie to nie zdziwiło bo jak się bierze psa bez porozumienia z rodziną to przeważnie tak jest. Wypadało by się jednak "wytłumaczyć" szczególnie,że ja odpowiadam za tego psa i jego adopcje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='truskawa144']Byłabym wdzięczna,szczególnie,że pies miał iść do niej,wyszedł ze schroniska (co mnie akurat cieszy) tak sobie na "słowo honoru",bez żadnego papierka:roll:
Tak być nie może bo my się z każdej doby każdego psa musimy rozliczyć.
O umowie adopcyjnej już nawet nie wspominam.

Zbytnio mnie to nie zdziwiło bo jak się bierze psa bez porozumienia z rodziną to przeważnie tak jest. Wypadało by się jednak "wytłumaczyć" szczególnie,że ja odpowiadam za tego psa i jego adopcje.[/quote]


Pytałyśmy sie o jakąs umowe adopcyjną,podpisanie czegos czy cos. Pan który nam psa wydawał powiedział ze kierownik tak kazał.

Zostawiłyśmy nasze dane do kontaktu.

Ale niech Martyna sama wytłuamczy bo mi brak słów na ten temat :shake:



[quote name='weszka']To się porobiło :shake: a miało być pięknie. Mam nadzieję ze te domki w rezerwie okażą się trafione.[/quote]

Eee nie ma najgorzej, u mnie krzywda mu sie nie dzieje:loveu: a do byle jakiego domku go nie wyśle-spokojnie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ my nie mamy umowy na DT tylko adopcyjną więc uzgodniłam z kierownikiem,że Ty psa zabierzesz bez umowy i opłaty adopcyjnej a Martyna umowę sobie wydrukuje,podpisze i wyśle do nas - tak często robimy jeśli nie odbiera psa właściciel a jest nam znany. Sądziłam,że Martyna jest zdecydowana i podjęła przemyślaną decyzję.
W normalnych warunkach,gdyby po psa przyjechała sama Martyna to oczywiście była by i umowa i opłata (chyba,że odstąpienie od opłaty było by uzasadnione).
Przecież trudno żebyśmy Ciebie jeszcze obciążyli opłatą a pies miał być u Ciebie kilka dni więc trudno żebyś podpisywała umowę.

Oczywiście kiedy znajdzie się nowy dom musi KONIECZNIE umowę z nami podpisać (pomijam już nawet ta opłatę bo to nie jest najważniejsze, ważne jest dobro psa).

Dobrze,że Szaman trafił do Ciebie - do osoby odpowiedzialnej. Inaczej pewnie byłby znowu w schronisku.

A Martynę zapraszam do wypowiedzenia się,choćby na PW jeśli nie chce/nie może o powodach swoje decyzji powiadomić wszystkich.
Jeśli miała jakiś istotny powód do rezygnacji to przecież nikt jej nic nie powie,różne sytuacje się zdarzają.
Mam jednak wrażenie że powodem rezygnacji był brak porozumienia z rodziną. Co mnie nie dziwi bo gdybym była na miejscu domowników nie koniecznie miałabym ochotę zostać postawiona przed faktem dokonanym,szczególnie,ze nie jest to zabawka tylko poważne zobowiązanie na lata.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co mnie tylko zastanawia...:roll: dlaczego go ktos wyrzucił ?!

pies jest poprostu CUDNY

rozumie jeśłi byłby agresywny,niegrzeczny ale to jest naprawde grzeczny psiak :loveu: tylko niczego nie uczony

aa no i nie chce siadac,nie chodzi tu o wykonywanie polecenia ale ogólnie on albo stoi albo lezy,nie zauwazyłam zeby siedział :-o próbowałam go naprowadzac smakołykiem zeby usiadł-nic z tego:shake:

Link to comment
Share on other sites

on jeszcze nie pokazał całkiem jaki jest - to dopiero przyjdzie z czasem - pies będzie się odsłaniał :-) a może miał kontuzje jakąś, że nie chce siadać? Tutek też nie chciał siadać - dziwnie chodzi i coś widać, że albo miał kontuzję albo coś ze stawem z tyłu - może go po prostu boli

Link to comment
Share on other sites

Dobrze że Szamanek jest bezpieczny i ma się gdzie podziać. Niestety ludzka nieroztropność mnie za każdym razem rozwala - mam na myśli Martynę. No chyba że coś się stało czego nie dało się przewidzieć - wtedy zwracam honor ale obawiam się że to niestety nieodpowiedzialność.
Szmanku bądź grzeczny u cioci i mam nadzieję ze niedługo będziesz juz miał swój stały domek.

Link to comment
Share on other sites

Oj już nie takie psy ludzie wyrzucali.
To,że został wyrzucony tak na prawdę nic nie znaczy, widać się komuś znudził. Zwłaszcza,że ktoś do pewnego momentu dbał o niego bo przecież jak do nas trafił był ładnie ostrzyżony (nie licząc głowy,oczy były w takim stanie jak obecnie albo i gorsze).

Link to comment
Share on other sites

malawaszka,o ile Szaman w poniedziałek bedzie u nas jeszcze :p
w niedziele bede miała odpowiedź czy go biora czy nie,narazie dzisiaj jedziemy zobaczyc czy sie Szamciowi u nich spodoba ;)

ale jakby co pomiziac tez mozesz przyjechac bo to od nas tylko 2 km :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']a to jacyś znajomi?[/quote]

tak :razz:

i mieli juz czernysza.

Oni by go brali juz odrazu ale boją sie że bedzie agresywny/z tamtym mieli duzo problemów bo adoptowali go jako 5 letniego -samiec/ i tak jak poprzedni bedzie ich gryzł. Dlatego narazie są spotkania.

Boją sie ze jak go wezmą bedzie za mną płakał,ja tez sie boje:placz: ale nie moze u mnie zostac przeciez:placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...