Jump to content
Dogomania

Nowe produkty Acany


blaira

Recommended Posts

Bzikowa - ja wole własnie dmuchac na zimne, pies cioci miał na cos alergie i nie chce, żeby mój coś takiego przeżywał :shake:

Chefrenek - moze spróbuje. Zamówie próbke lub maly worek i spróbuje...

Popytam jeszcze innych właścicieli Westów czym karmią :p

Inna sprawa, ze najpierw będę musiała psiaka z RC przestawić. A na jaką, to jeszcze przemysle.

[SIZE=1]Ponawiam moje pytanie, czy Pacifica faktycznie nadaje się dla psa w każdym wieku, czy lepiej nie ryzykować?[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słuchajcie nie można tak generalizować... każde mięso może uczulić, nawet jagnięcina. To, że kurczak uczula najczęściej, to nie jest wina samego mięsa kurczaka, ale 1) hormonów na których rosną kurczaki, 2) zbóż, które przeważnie występują w klasycznych karmach z kurczakiem.
Bo jak to się dzieje że moja suka uczulona na kurczaka - na RC Junior Maxi, na Hills dla Juniorów, na Bento Kronen Large Breed, miała niesamowitą reakcję uczuleniową, na obecnej Acanie Praire Harvest, na Orijenie Adult, na TOTW nie miała żadnych problemów... czyli u niej prędzej to zboża uczulały niż mięso... oczywiście u kazdego psa może być inaczej....

Link to comment
Share on other sites

Mój młody nie bardzo moze jeśc karmy z jagnięcina - po Bozicie Robur z jagnięcina puszczał straszne bąki i koopa byłą rzadsza, jeszcze jakąs inna próbowałam z domieszka jagnieciny sytaucja była podobna. Natomiast po TOTW z bizonem nic sie nie działo, a TOTW z kaczką nie bardzo mu słuzyła. Eagle Pack z kaczką był ok.

Teraz je Acane Light & fit i wszystko jest ok.

Trzeba po prostu wypróbowac - niektóre karmy z jagniecina maja domieszke kurczaka i moze uczulac czy nie słuzyc psu.

Ja przy zmianie karmy staram sie zminimalizowac jak najbardziej ryzyko - zawsze miaszam zaczynając od małych dawek, do cłakowitego przestaiwnie. Trwa to ok. 1 - 1,5 tygodnia. A potem czekamtez ok. 2 tygodni, az wszystko sie ustabilizuje. Jesli dalej jest cos nie tak, to szukam innej karmy. Bo jesli pies ma dodatkowo wrazliwe jelita to moze bardzo gwałtownie zareagowac na natychmiastowa zmiane karmy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a ja mam powtórkę z rozrywki :angryy:
małe opakowanie 400gr rozdzielone na 3 posiłki zjadał bez dosmaczania,
a jak już zamówiłam duży worek Lamb&Apple to karma bee od pierwszego posiłku :mad:, co lepiej z ręki zjadał ją chętnie jak chciałam go nakręcić na ten smak ale miska to chyba kopie i gryzie :roll:

Link to comment
Share on other sites

a ja w dalszym ciagu zastanawiam sie czy przejsc na adult czy na sport
sport ma podobna ilosc tluszczow i bialka a to mi odpowiada bardzo

czy acane z jagniecina i jablkiem wasze psy lubia? to ciekawe polaczenie

a moze mi ktos powiedziec jakiej wielkosci sa granulki w adult i sporcie?
bo w juniorze dla sredniakow sa za male i mojej sucz miedzy zebami wylatuja ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Powiem tak, organizm psa super przyswoił tą wersję... naprawdę kapitalnie, ale chęci do jedzenia tego były nie bardzo.[/quote]

a to nie dobrze...
mojej sucz najbardziej odpowiada acana tylko po niej sie nie drapie , i zjada dla szczeniorow bardzo chetnie
jesli do tej pory smakowala jej acana to chyba inny smak (?) tez jej bedzie odpowiadac , kurcze...

chyba jednak przejde na sporta i zobacze jak te granulki w nim wygladaja ;)

Link to comment
Share on other sites

Granulki sa sredniej wielkosci, w kazdym razie dobre i dla malamuta i dla aussika. Moja suka na sporcie wygladala fantastycznie, nabrala masy miesniowej, na extreme podobnie (chociaz tu juz zaczela troche za duzo cialka nabierac:eviltong:), teraz mamy ostatnie 3kg extrm i czeka na nia pacifica.
Mamut zaczal jesc nowego seniora i na razie niewiele moge powiedziec, bo je ja dopiero tydzien.
W kazdym razie moje burki acane wciagaja baaaardzo chetnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Wciąga nosem.:cool3::cool3::cool3:[/quote]

:evil_lol:
moja jakas wybredna nie jest i smakuje jej raczej wszystko ale nosem jej sie nie zdarzylo :diabloti:
kupie po 7kg ,sporta i z jagniecina

mozna tak mieszac? np jeden tydzien tego a drugi tego ?

dobrze ze granulki srednie bo w juniorze sa za male :roll:

Link to comment
Share on other sites

Niemal dwa lata karmiłam mojego setera RC ostatnio przejadł dwa wory RC dla seterów i przyznam,że choć cena tych karm jest dość wysoka to niestety nie idzie ona w parze z ich jakością!
Postanowiłam zrezygnować z Royala na rzecz Acana Pacyfica i choć mój pies konsumuje ją dopiero dwa tygodnie już widać wyraźną poprawę jego kondycji, szaty no i co bardzo ważne - kupek!
Pacifica ma bardzo fajny skład: dużo rybek, warzyw, owoców i minerałów, nie zawiera natomiast zbóż.
Z czystym sumieniem polecam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']:evil_lol:
kupie po 7kg ,sporta i z jagniecina

mozna tak mieszac? np jeden tydzien tego a drugi tego ?

dobrze ze granulki srednie bo w juniorze sa za male :roll:[/quote]

Lepiej nie - mozesz ewentualnie mieszac jedna karme z druga, ale lepiej nie zmieniac co tydzień karmy, bo może sie to skończyc sensacjami zołądkowymi.

Mozesz zacząc karmic jedna - po jakis czasie dosypuj druga, a potem mozesz karmi tylko ta druga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Lepiej nie - mozesz ewentualnie mieszac jedna karme z druga, ale lepiej nie zmieniac co tydzień karmy, bo może sie to skończyc sensacjami zołądkowymi.

Mozesz zacząc karmic jedna - po jakis czasie dosypuj druga, a potem mozesz karmi tylko ta druga.[/quote]

mam jeszcze na 2 tyg juniora , ale jak nie mozna mieszac to sie musze zastanowic jednak
moja sucz jest bardzo aktywna i zaczynamy biegac na wiosne [SIZE=1]ps.bedzie miala 11 miesiecy czy moge juz z nia biegac? co 2 dzien po 5km max[/SIZE]
wiec bardziej odpowiada mi sport ,tylko boje sie ze mi sie roztyje :roll:
no i plusem sporta jest cena za 15kg a nie 13,5 , 15kg bede miala na 2 miesiace wiec wychodzi mi dosyc tanio :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']mam jeszcze na 2 tyg juniora , ale jak nie mozna mieszac to sie musze zastanowic jednak
moja sucz jest bardzo aktywna i zaczynamy biegac na wiosne [SIZE=1]ps.bedzie miala 11 miesiecy czy moge juz z nia biegac? co 2 dzien po 5km max[/SIZE]
wiec bardziej odpowiada mi sport ,tylko boje sie ze mi sie roztyje :roll:
no i plusem sporta jest cena za 15kg a nie 13,5 , 15kg bede miala na 2 miesiace wiec wychodzi mi dosyc tanio :razz:[/quote]
gops, na tych acanach pisze ile ma jeść pies aktywny >1h i <1h więc jakbyś zauważyła, ze przytyła to możesz jej zmniejszyć dawkę.
Jak na moje możesz z nią już biegać w tym wieku, tylko najpierw krótkie trasy. A to duża sunia?
Gdzie widziałaś sporta 15kg?:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia.']gops, na tych acanach pisze ile ma jeść pies aktywny >1h i <1h więc jakbyś zauważyła, ze przytyła to możesz jej zmniejszyć dawkę.
Jak na moje możesz z nią już biegać w tym wieku, tylko najpierw krótkie trasy. A to duża sunia?
Gdzie widziałaś sporta 15kg?:razz:[/quote]

sucz ma teraz 10 miesiecy prawie i 14kg ,pewnie do 15 przytyje bo jest szczupla a ostatnio poszla w gore ;)
15kg sporta jest na krakvecie ,ja tam zamawiam ;)
ale jak bede dawac wiecej to mi szybciej zejdzie worek :eviltong: oszczednosc musi byc :diabloti:
wezme sporta i jak nie podpasuje to przejdziemy na z jagniecina :razz:

zaczne biegac jak te bloto zniknie i roztopy :roll:
czyli akurat za jakis miesiac ;)

Link to comment
Share on other sites

Jesli suka jest aktywna, to mozesz spokojnie karmic ja sportem, nie powinna przytyc, a masa miesniowa znacznie szybciej sie tworzy niz na 'zwyklych' karmach. Moja sucz przytyla dopiero na xtrm.
Amigo1, bardzo cieszy mnie ta informacja, bo moje czekoladopotworne stworzenie ma kupione 13,5kg pacifica:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Na Bza czeka 2,5 kg Lamb&Apple, cieszę się, że chwalicie ją. ;)
Chociaż teraz je Brit Care, a właściwie pochłania z prędkością światła, więc jak Acana nie podpasuje (w wakacje był na Acanie Sport i miał po niej gazy, że huuu) to zostaniemy na tym Bricie. ;)

Link to comment
Share on other sites

A karmi ktoś ta wersją GRASSLANDS? czy jakoś tak ...
Bo moja suka kończy Orijena 6 ryb, ale wcale nie jestem zachwycona tą karmą, wprawdzie jej smakuje super... chciałabym teraz jakąś jagnięcinę albo cuś... byle nie kurak... I wacham się między Graslands, a Kobersem. Bo i tak podaję jeden posiłek domowy... Nadmienię że Lamb and Apple suce nie smakowała, zjadła, bo u mnie nie ma zmiłuj... ale jednak po co mam psa męczyć ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...