Jump to content
Dogomania

Fundacja dogoterapeutyczna - rozmnaża psy


ona873

Recommended Posts

Witam
Nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam ten wątek i nie wiem czy dobrze robię pisząc to... :shake: ale cóż...
Pewna fundacja dogoterapeutyczna, której działalność bardzo ceniłam, okazuje się że rozmnaża swoje psy :( niby nic takiego, bo dużo ludzi tak robi, ale jako fundacja to chyba mają jakieś zobowiązania i powinni świecić przykładem. Ich psy są rasowe, ostatnio otrzymali od kogoś kolejnego psiaka... szczeniaki oczywiście bez papierów i to za ponad 600 zł. Co można zrobić w takiej sytuacji? Nic.... patrzeć jak kolejne kundelki się rodzą? Nie wiem, mam mieszane uczucia... :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja rozumiem, że fundacja może chcieć rozmnażać psy o odpowiednim charakterze do dogoterapii (oczywiście rodowodowe, badane, z uprawnieniami), jeśli mają one być wykorzystywane później do pracy z dziećmi itp. ale taki handel? W dodatku bez papierów to prawie napewno bez jakichkolwiek badań na dysplazję i choroby dziedziczne... Jak można być takimi ignorantami?
Gdzie można się bardziej doinformować w tej sprawie?

Link to comment
Share on other sites

Mają swoją stronę, jednak na niej nie ma żadnych informacji na temat szczeniąt, a na ogłoszenie natknęłam się przypadkiem przeglądając serwis "gratka". Nie chcę tu wklejać linków i niepotrzebnie robić im reklamę, no chyba że mogę, nie znam dokładnie zasad tego forum

Link to comment
Share on other sites

Zajrzałam na gratkę... Ja mam tylko jedno pytanie - po co oni te psy roznażają?? Nawet nie do dalszej pracy z dziećmi ze względu na predyspozycje, tylko ot tak, dla zarobku chyba albo kaprysu. W dodatku cena za psa w typie rasy dosłownie POWALA. A tyle husky czeka na dom.. Za darmo.

Link to comment
Share on other sites

Proszę zwróćcie uwagę kiedy fundacja powstała.
Informacje na str fundacji są niepełne, jacy członkowie, jakie psy.
Kolejny problem to taki że fundacje może założyć sobie ktokolwiek.

"Cechą charakterystyczną fundacji jest niedochodowość celu, dla którego została ona ustanowiona (realizacja celów fundacji nie może przynosić dochodów)"
Dlatego z czegoś fundacja musi żyć :angryy: i sobie rozmnażają psy ponoć z rodowodem:angryy:, takich to na ********** wywalić z związku (o ile są w ogóle w ZwK).

Link to comment
Share on other sites

Zapewniając naprawdę dobrą opiekę suce i szczeniakom, nie zarobiliby za wiele sprzedając szczeniaki po 650 zł.
Więc albo oszczędzają ładnie na wychowie, albo to kolejne osoby nie patrzące dalej niż na czubek swojego nosa, produkujące dla swojej uciechy psy, które potem trafią na forum 'bezdomne szpice'.

Link to comment
Share on other sites

Ja pierwsze słyszę o takiej fundacji. :roll:, no w sumie działają dopiero od stycznia tego roku.
A co do rozmnażania to inna sprawa gdyby ich psy były wybitnymi dogoterapeutami z osiągnięciami itd i były rozmnażane dla rozwoju fundacji.
A tak psy jak każde inne i w dodatku sprzedawane tak jak każde inne psy z pseudohodowli.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwileczką jako niedoinformowana studentka;) na gg ucięłam sobie miłą pogawędkę z panem/panią na temat szczeniaków. I tak:
Ja 13:28:37
Witam!
husky 13:29:02
witam
Ja 13:29:20
mam kilka pytań odnośnie Państwa ogłoszenia o szczeniakach
husky 13:29:29
tak?
Ja 13:29:29
byłabym zainteresowana kupnem suczki
Ja 13:29:43
prosze mi powiedzieć, pieski są bez rodowodu?
husky 13:29:53
tak bez rodowodu
husky 13:30:05
rodzice posiadają rodowody
husky 13:30:33
wszystkie dokumenty rodziców sa do wglądu na miejscu
Ja 13:30:59
a czy byłaby możliwośc późniejszej pracy ze szczeniaczkiem w dogoterapii? pytam ponieważ studiuję pedagogike i od jakiegoś czasu interesuję się dogoterapią
husky 13:31:15
tak oczywiście
Ja 13:31:31
a czy rodzice mają wszystkie badania i czy sa one do wgladu?
husky 13:31:34
właśnie rodzice pracują i są w tym doskonali
husky 13:31:46
tak rodzice są na miejscu
Ja 13:32:07
a mogłabym prosić imiona rodziców? byłam na Państwa stronie, ale niestety nie doszukałam się informacji o pieskach
husky 13:32:19
są szczepieni na choroby wirusowe i wściekliznę, odrobaczani co 3 mies.
Ja 13:32:34
a np. dysplazja?
husky 13:32:51
nie nie są badane pod kątem dysplazji
Ja 13:33:13
ale są zdrowe?
husky 13:33:23
ale są pod stałą opieką weterynarza
Ja 13:33:48
acha, a moge prosić imiona rodziców bo na stronie nie widziałam takiej informacji
Ja 13:33:50
?
husky 13:33:53
tak są zdrowe, naprawdę nie jesteśmy pseudochodowlą, kochamy nasze psy i dbamy o nie
Ja 13:34:11
ale pieski maja uprawnienia hodowlane?
husky 13:34:29
pieski nie posiadają rodowodu
Ja 13:34:36
ale rodzice piesków?
husky 13:34:42
nie jeździmy na wystawy
Ja 13:34:53
a dlaczego? tak z ciekawości pytam
Ja 13:35:15
mnie nie zależy na rodowodzie tylko na piesku
husky 13:35:20
mam niechęć do wystaw
Ja 13:35:26
a coś się stało?
husky 13:35:48
powinno się to odbywać jako przegląd u właściciela a nie na upale po kilka godz czekania
husky 13:36:02
bardzo mnie to zniechęciło
Ja 13:36:06
acha
Ja 13:36:21
a ile było szczeniaków w miocie i czy jest wolna sunia?
husky 13:36:28
zwłaszcza że husky źle znosi upał a nie było nawet cienia
husky 13:36:52
a jaki kolor chciałaby pani?
Ja 13:37:01
a jakie są?
husky 13:37:15
mieliśmy 2 mioty w jednym czasie.
husky 13:37:35
w jednym jest 9 szczeniaczków a w drugim 6
Ja 13:37:44
a ojciec ten sam?
husky 13:38:06
mamy jeszcze wolne sunie srebrno-białe i złoto-białą
husky 13:38:14
tak ojciec ten sam
husky 13:38:19
matki:
husky 13:38:45
neska srebro północy i hesja z karoliny psiarni
husky 13:38:59
ojciec: nanook lodowy dotyk
Ja 13:39:07
acha, a proszę mi powiedzieć coś więcej o rodzicach, tzn. jak długo pracują w dogoterapii itp.
husky 13:39:27
rodzice pracują 1,5 roku
Ja 13:39:35
a jak się sprawdzają?
husky 13:39:43
dużo informacji znajdzie Pani na naszej stronie
Ja 13:39:47
a ile wogóle lat mają rodzice?
Ja 13:39:52
jest to pierwszy ich miot?
husky 13:40:09
husky są bardzo cierpliwe, nie szczekają.
Ja 13:40:22
a mógłabym prosić link do tych informacji na stronie? i dlaczego nie zamieścili państwo informacji o szczeniaczkach na stronie?
husky 13:40:33
tylko trochę są nieposłuszne i tzreba je uczyć od małego posłuszeństwa
husky 13:41:07
neska 3lata, hesja 5 lat, nanook 4 lata
Ja 13:41:17
acha
husky 13:41:57
strona dotyczy dogoterapii a nie sprzedaży szczeniąt
Ja 13:42:17
acha, dziękuję bardzo za rozmowę, myślę, że najpóźniej jutro przedzwonię do Państwa czy się zdecydowałam, dobrze?
husky 13:42:19
obie sunie miały już po 1 miocie
Ja 13:42:29
a kiedy były te mioty?
husky 13:42:31
dobrze, zapraszam
husky 13:42:57
neska trochę ponad rok temu
husky 13:43:05
hesja 2 lata temu
Ja 13:43:25
dziekuję bardzo,
husky 13:43:31
proszę
husky 13:43:38
:)

I co z tym "fantem" zrobić? Sprawę zgłosiłam do hodowców, do ZK myślę, że niestety nie warto:(
Swoją droga to nie pierwszy raz kiedy pseudohodowla łapie "klientów" na rodziców pracujących w dogo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*****************']
I co z tym "fantem" zrobić? Sprawę zgłosiłam do hodowców, do ZK myślę, że niestety nie warto:(
Swoją droga to nie pierwszy raz kiedy pseudohodowla łapie "klientów" na rodziców pracujących w dogo.[/quote]

Ciekawi mnie co hodowcy zrobią. Jeśli w umowie kupna nie było wzmianki o rozmnażaniu psów, właściwie nie są w stanie nic zrobić.
ZK - tu nic nie pomoże bo właściciel psów pewnie nie jest członkiem ZK, a jeśli jest to mu to wisi czy go wywalą czy nie.
I nabijanie ludzi w butelkę - rodzice pracują z dziećmi to i szczeniaki będą milusie, bez cienia agresji :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*****************']Podejrzewam, że hodowcy nie mają odpowiedniej klauzuli w umowie więc nie zrobią nic. Ale jakby nie było to powinni wiedzieć co dzieje się z ich psami.[/quote]

Jasne, że powinni wiedzieć i bardzo dobrze że ich o tym powiadomiłaś.
Tylko że widzisz, wszyscy mówimy o pseodohodowlach, o psach po rodzicach rodowodowych ale bez metryk, to czemu u licha hodowca nie pomyśli i nie napisze w umowie podpunktu np: kupiec bedzie informowal hodowce o wszystkich planowanych miotach lub kupiec nie ma prawa rozmnazac psow z ktorych miot nie bedzie mial metryk. W przypadku kiedy jest o tym mowa w umowie hodowca moze cos zrobic, moze bez problemu interweniowac, bo umowa zostala zlamana.
Wiem ze sa hodowcy ktorzy takie punkty maja w umowie.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie "fundacja" o takiej samej dzikiej dzialalnosci jak i hodowla, pewnie tez tyle samo wspolnego ma z dogoterapia.
Wlasciwie tylko powiadomic Skarbowke o nieopodatkowanym dochodzie, zerknac w status ( jesli jest), bo z zasady fundacja jest dzialanoscia niedochodowa.
Dogoterapeuta, daj znac o reakcji hodowcow.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą dostałam odpowiedź od drugiej hodowczyni. Również nie ma wpływu na to co się dzieje. I ten pies również jest z odzysku tzn. pierwsi właściciele oddali psa z powodu kłopotów rodzinnych.
Ale żeby być obiektywnym obie hodowczynie zaznaczyły, że wiedzą jak się ma sytuacja i, że psy mają się na prawdę bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*****************']
Ale żeby być obiektywnym obie hodowczynie zaznaczyły, że wiedzą jak się ma sytuacja i, że psy mają się na prawdę bardzo dobrze.[/QUOTE]

Mam obawy tylko co do tego, jak będzie się miało później potomstwo tych psów, i ich potomstwo, etc. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za linki. Fundacji tej nie znam ale powiem tak,ze z tego co na ogłoszeniu wyczytałam to nie Fundacja sprzedaje psów tylko "hodowca" którego psy pracują w Fundacji i tu nic złego nie widzę oprócz tego,ze rozmnażane szczeny są bez rodowodu i to jest złe. Dam na przykładzie moja suka rasowa pracuje w dogo ja mam hodowlę i będę ją kryła(wszytko w zgodzie z przepisami ZK) i czy wg was czyms złym będzie jak napiszę,że suka pracuje w dogoterapii, podam adres stronki co by można to sprawdzić?-bo wg mnie nie jest to złe. Ale wyjaśniam ,zeby nie było że popieram czy coś: wg mnie złe jest to,ze ta osoba rozmnaża bez papierów i tego nie popieram, jestem temu przeciw.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]z tego co na ogłoszeniu wyczytałam to nie Fundacja sprzedaje psów tylko "hodowca" którego psy pracują w Fundacji[/QUOTE]

.... yyy właścicielami psów jak i założycielami fundacji są te same osoby, wszystkie psy są ich, suki i pies. Jako fundacja psów sprzedawać raczej nie mogą, bo to się kłóci z zasadami fundacji.
I jeżeli to jest ok to ja odpadam :shake: Naciągają firmy na sponsoring, darmo dostają karmę, opiekę weterynaryjną - tylko dlatego że są fundacją i nie są nastawieni na zysk a tu cichaczem rozmnazają pieski i sprzedają za niebagatelną sumę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...