Jump to content
Dogomania

Wszyskie smycze przegryzione!


Dollarek

Recommended Posts

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=4]Witam !
Pies którego mam na DT ma 12 tygodni. Gdy wychodzę z nim na spacer zawsze[COLOR=Red] przegryza mi smycze[/COLOR]. Gdy próbuję go czymś zająć np. rzucaniem kijka, albo chce go puścić żeby sobie pobiegał i pobawił się z innymi psiakami nie chce puścić smyczki i ją ucina zębiskami.
Jeszcze z żadnym psem tak nie miałam, nawet ze swoimi. Jak go tego oduczyć?
PS. nawet jak kupuje grubsze smycze przegryza, teraz kupiłam 2 smyczki i 2 obróżki, nie wiem co z nimi będzie...

Pozdrawiam !:p[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Miałam podobny problem, kiedy przestałam reagowac na jej gryzienie smyczy zabrała się za... moje kostki i łydki :lol:Autentycznie mnie gryzła, szłam jak kulawa :D Bo co krok łapała zebami.

Szczeniak ma dużo energii, jeśli sie nim nie zajmujemy to z nudów będzie chciał zwrócić na siebie uwagę. Zanim pies zacznie gryźć smycz przebiegnij z nim 10 metrów, potem zawołaj i zatrzymaj się, zrób kilka kroków, wyjmij z kieszeni zabawkę, żeby miał w co wbić zęby, poszarp się trochę, potem pobiegnij. Spróbuj na spacerze pracować z psem, żeby miał coś do roboty. Zobaczysz, jakie spacery staną sie przyjemne i ciekawe.

Kiedy pies zaczyna gryźć mamy problem, bo często bardzo się nakręca i reaguje merdaniem nawet na próby zbesztania, zabrania smyczy-uznaje to za zabawę (miałam tak ze swoją). Dlatego nie można dopuscic aby to sie zaczęło.
Kiedy pies zacznie już gryźć smycz każ mu usiąść, niech sie wyciszy, potem nagródź, może to być nawet przebiegnięcie kilku kroków, pogłaskanie lub smakołyk. Tylko, ze wcześniej musi znać tę komendę! Chodzi o to, zeby pokazać psu co można robić, zamiast szarpać smycz.

Inne zajęcia dla psa: każ siadać przed kazdym przejściem przez ulicę, co jakiś czas zmieniaj kierunek, ucz rozpoznawania prawo, lewo.

Powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Jest taki preparat przeciw ogryzaniu dla psów "No chew" firmy NAF. Ma gorzki smak i pewnie sprawdził by się gdybyś spryskała nim smycz. Niestety nie wszędzie jest dostępny, ale może inne firmy też mają odpowiedniki?.
Moja koleżanka gdy jej pies był w podobnym wieku i gryzł smycze kupiła taką dość grubą (z 1cm średnicy) linkę i używała jej zamiast smyczy - pies nie był w stanie jej przegryźć.
Znam kilka przypadków kiedy pomogło założenie szelek i/lub smycz automatyczna -psy miały trudniej dosięgnąć do smyczy, nie majtała się im przed nosem, mniej kusiła, więc o niej zapomniały :)
Może i u ciebie to by się sprawdziło?
Oprócz tego oczywiście nauka posłuszeństwa i odwracanie uwagi (może piszcząca piłeczka, a może jakaś delikatna zabawka do przeciągania?), nagradzanie gdy idzie ładnie i w miarę możliwości ignorowanie gryzienia smyczy (gdy próbujesz mu ją wyrwać, on tylko jeszcze bardziej się nakręca). Psiak musi zobaczyć, że gryzienie smyczy jest nudne a ty ignorujesz jego zaczepki, może wtedy sam zrezygnuje.
Pozdrawiam ciebie i niesfornego malucha :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kori']Miałam podobny problem, kiedy przestałam reagowac na jej gryzienie smyczy zabrała się za... moje kostki i łydki :lol:Autentycznie mnie gryzła, szłam jak kulawa :D Bo co krok łapała zebami.

Szczeniak ma dużo energii, jeśli sie nim nie zajmujemy to z nudów będzie chciał zwrócić na siebie uwagę. Zanim pies zacznie gryźć smycz przebiegnij z nim 10 metrów, potem zawołaj i zatrzymaj się, zrób kilka kroków, wyjmij z kieszeni zabawkę, żeby miał w co wbić zęby, poszarp się trochę, potem pobiegnij. Spróbuj na spacerze pracować z psem, żeby miał coś do roboty. Zobaczysz, jakie spacery staną sie przyjemne i ciekawe.

Kiedy pies zaczyna gryźć mamy problem, bo często bardzo się nakręca i reaguje merdaniem nawet na próby zbesztania, zabrania smyczy-uznaje to za zabawę (miałam tak ze swoją). Dlatego nie można dopuscic aby to sie zaczęło.
Kiedy pies zacznie już gryźć smycz każ mu usiąść, niech sie wyciszy, potem nagródź, może to być nawet przebiegnięcie kilku kroków, pogłaskanie lub smakołyk. Tylko, ze wcześniej musi znać tę komendę! Chodzi o to, zeby pokazać psu co można robić, zamiast szarpać smycz.

Inne zajęcia dla psa: każ siadać przed kazdym przejściem przez ulicę, co jakiś czas zmieniaj kierunek, ucz rozpoznawania prawo, lewo.

Powodzenia ;)[/quote]

Kiedy ja zawsze tak robię ale on na nic nie zwraca uwagi nawet jak mu się majata jedzeniem przed nosem zawsze daje mu komendy nic a nic Zaraz pójdę i spróbuje żeby nie gryzł smyczy i dam mu na pewno jakieś nagrody

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Muszelka']Jest taki preparat przeciw ogryzaniu dla psów "No chew" firmy NAF. Ma gorzki smak i pewnie sprawdził by się gdybyś spryskała nim smycz. Niestety nie wszędzie jest dostępny, ale może inne firmy też mają odpowiedniki?.
Moja koleżanka gdy jej pies był w podobnym wieku i gryzł smycze kupiła taką dość grubą (z 1cm średnicy) linkę i używała jej zamiast smyczy - pies nie był w stanie jej przegryźć.
Znam kilka przypadków kiedy pomogło założenie szelek i/lub smycz automatyczna -psy miały trudniej dosięgnąć do smyczy, nie majtała się im przed nosem, mniej kusiła, więc o niej zapomniały :)
Może i u ciebie to by się sprawdziło?
Oprócz tego oczywiście nauka posłuszeństwa i odwracanie uwagi (może piszcząca piłeczka, a może jakaś delikatna zabawka do przeciągania?), nagradzanie gdy idzie ładnie i w miarę możliwości ignorowanie gryzienia smyczy (gdy próbujesz mu ją wyrwać, on tylko jeszcze bardziej się nakręca). Psiak musi zobaczyć, że gryzienie smyczy jest nudne a ty ignorujesz jego zaczepki, może wtedy sam zrezygnuje.
Pozdrawiam ciebie i niesfornego malucha :)[/quote]


Wiem wiem zawsze na spacerze jest nauka...tak go nauczyłam wiele różnych rzeczy Zaraz idę...
Dzięki za pozdrowienia my też Cie pozdrawiamy :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Ale matalu nie przegryzie. Nie będziesz musiała zwracać na niego uwagi jak bedzie smycz gryzł i zachowanie nie będzie się dodatkowo wzmacniać.
Proponuję kupić cienki łańcuszek + wszystko to co już wcześniej zostało napisane.[/quote]

może preparat nie będzie potrzebny... wystarczy smycz łańcuszkowa :)

Link to comment
Share on other sites

Ja też polecam smycz łańcuszkową- miałam podobny problem, i dziś już pies chodzi bez podobnych wygłupów na zwykłej, materiałowej smyczy. Trwało to trochę (w naszym przypadku ok. pół roku,) zanim zrozumiał że da się iść bez smyczy w pysiu, ale jednak się udało. :)
[QUOTE]
Jest taki preparat przeciw ogryzaniu dla psów "No chew" firmy NAF. Ma gorzki smak i pewnie sprawdził by się gdybyś spryskała nim smycz. Niestety nie wszędzie jest dostępny, ale może inne firmy też mają odpowiedniki?.[/QUOTE]
Gorzki smak tego preparatu zanika, wraz z gryzieniem przedmiotów. Wyjątkowo 'zaciętym' nie będzie to stanowiło dużej przeszkody.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję stary sprawdzony sposób i mniej obciążający kieszeń. Najtańsza parciana smycz namoczona w silnym roztworze pieprzu i soli, a następnie wysuszona. Miałam problem z obgryzaniem przez mego psa, narożników w przedpokoju. Wielokrotne szpachlowanie , uzupełnianie preparatami wapniowymi karmy nie dawało rezultatu.Do szpachli dodałam w/w składniki i od tego czasu ściany jak nowe.Może spróbuj ze smyczą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']Proponuję stary sprawdzony sposób i mniej obciążający kieszeń. Najtańsza parciana smycz namoczona w silnym roztworze pieprzu i soli, a następnie wysuszona. Miałam problem z obgryzaniem przez mego psa, narożników w przedpokoju. Wielokrotne szpachlowanie , uzupełnianie preparatami wapniowymi karmy nie dawało rezultatu.Do szpachli dodałam w/w składniki i od tego czasu ściany jak nowe.Może spróbuj ze smyczą[/quote]


Dzięki spróbuje z tym...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...