Jump to content
Dogomania

BARF w kostkach


kingula

Recommended Posts

ja tak karmie Orginalnym Barfem z firmy Primex, to po prostu rewelacja. Z warzywami i owocami. Sprawdzilismy wszystkie karmy jakie sa dostepne na rynku i nic nie mozna porownac do tej. Psy po prostu wcinaja, a po tygodniu wygladaja pieknie. Super sprawa. Wedlug informacji firma wprowadza na rynek nowa linie dla kota. chyba 6 czy 7 nowych produktow

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 640
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='jeana']ja tak karmie Orginalnym Barfem z firmy Primex, to po prostu rewelacja. Z warzywami i owocami. Sprawdzilismy wszystkie karmy jakie sa dostepne na rynku i nic nie mozna porownac do tej. Psy po prostu wcinaja, a po tygodniu wygladaja pieknie. Super sprawa. Wedlug informacji firma wprowadza na rynek nowa linie dla kota. chyba 6 czy 7 nowych produktow[/QUOTE]
Ja już pominę, że ten post jest dość tendencyjny... ale po tygodniu to można co najwyżej zaobserować zmiany w wypróznianiu, czy samopoczuciu psa... ale na piękny wygląd dzięki danemu rodzajowi pożywienia to trzeba przynajmniej z miesiąc poczekać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Ja już pominę, że ten post jest dość tendencyjny... ale po tygodniu to można co najwyżej zaobserować zmiany w wypróznianiu, czy samopoczuciu psa... ale na piękny wygląd dzięki danemu rodzajowi pożywienia to trzeba przynajmniej z miesiąc poczekać.[/QUOTE]
tiiaaa ja sama bym chciala zjeść coś takiego, ze po tygodniu pięknie bym wyglądała. :evil_lol::eviltong::razz:

Link to comment
Share on other sites

dostałam maila od firmy zajmującej się produkcją kostek mrożonych dla psów. Niestety nie prowadzą sprzedaży w moim regionie, ale jak dla mnie - ceny są ok.
Może komuś się przyda

[email][email protected][/email]

(nie jestem w żaden sposób związana z tą czy inną firmą prodjkującą jedzenie dla psów, nie prowadzę dla nich ani dla kogokolwiek innego pośrednictwa, po prostu może ktoś szuka czegoś blisko domu, tak jak ja)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Magda, ci z Wohynia dowiozą Ci kostki do domu jesli zamówisz zdaje się min. 30 kg na raz-zadzwoń i sie dopytaj (tel jest na opakowaniu), pewnie mozna sie dogadac tez i z tymi od Pitbulla.
Na pewno też z kims , kto rozwozi drób z hurtowni do sklepów- przywoża do domu jesli zamawiasz okreslna ilośc minimalną-do tego w hurtowej cenie. Tylko zamrażarke musisz miec sporą...
ja jestem mobilna, więc srednio raz na tydzień jade rundkę po sklepach i hurtowniach i kupuje rózności. Nie moge cały czas leciec na kurakach, więc kupuje i fragmenty z indyka,i wieprzowe. Kiedys bywały u nas superowe wieeelkie chrzastki wołowe (chyba z łopatki) ale dawno nie mozna nigdzie trafic... w sezonie mamy własne kozie miesko, ale zima i wiosną niestety nie.

Link to comment
Share on other sites

oj ja wiem, masz super z kozami. U mnie na razie jest tak, ze z pobliskiej miejscowości co sie szumnie miastem zowie pani z zoosklepu przywozi mi mrożone kostki z mielonym gnatem w cenie 2 zl za kg. raz w miesiącu po 70 kg. I pozerają wszystko. Zamrażalkę mam dość pojemną w piwnicy. Ale teraz to i na dworze mozna bez problemu wystawić - chyba że pozre jakiś pies sasiadów.
ps. Gratki z okazji maluchów! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']Dzieki :) malutkie kluski sa słodziutkie:)[/QUOTE]
oczywiście na barfie będą też? Tak tylko pytam. Ja swoje młode na barfie miałam, ale też miały możliwośc próbowania innych jedzeń, bo nigdy nie wiadomo do końca jak bedą potem karmione w nowych domach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Orange Tree'][B]jeana[/B] ale przeciez sama jestes z Primexu, wiec jest to z Twojej strony perfidna i bezczelna reklama :shake: :roll:[/QUOTE]
Nie wiem kto w moim imieniu napisał tamten post, ale już przyzwyczaiłam się do nieuczciwej konkurencji. Ale włamywanie się na czyjeś konto to już chyba przestępstwo. NIGDY NIE UKRYWAŁAM, ŻE PISZĘ W IMIENIU MOJEJ FIRMY, CZYLI PRIMEXU. Piszę na tym forum już od kilku lat, więc tylko ktoś upośledzony umysłowo może pod moim nikiem dodać post, w którym wychwalam Primexa, jakbym była jego klientem! Orange Tree, masz mnie za TAKĄ IDIOTKĘ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Ja już pominę, że ten post jest dość tendencyjny... ale po tygodniu to można co najwyżej zaobserować zmiany w wypróznianiu, czy samopoczuciu psa... ale na piękny wygląd dzięki danemu rodzajowi pożywienia to trzeba przynajmniej z miesiąc poczekać.[/QUOTE]

Jestem na tym forum od 3 lat i od zawsze podpisuję się jako Marzena, Primex. Macie mnie za taką idiotkę, która nagle pod tym samym nickiem wychwala Primexa jak jego nowa klientka???
NIE WIEM KTO włamał się na moje konto, ale to jest zwykłe skur...syństwo! Nie wiem, czy to ma jakiś związek ze sprawą, że biosk przegrał z nami w sądzie sprawę o nieuczciwą konkurencję, ale mogę jedynie się tego domyślać.

Link to comment
Share on other sites

Jak już jesteśmy w primexowym temacie, to w Poznaniu z nastaniem Nowego Roku ceny sobie podnieśli i to o całą złotówkę na kg. Płaciłam 9 a teraz okrągła dyszka za woreczek, który z ledwością starcza mojej psince na dzień....Panbazyl, tylko pozazdrościć Twoich cen za barfik!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jeana']Nie wiem kto w moim imieniu napisał tamten post, ale już przyzwyczaiłam się do nieuczciwej konkurencji. Ale włamywanie się na czyjeś konto to już chyba przestępstwo. NIGDY NIE UKRYWAŁAM, ŻE PISZĘ W IMIENIU MOJEJ FIRMY, CZYLI PRIMEXU. Piszę na tym forum już od kilku lat, więc tylko ktoś upośledzony umysłowo może pod moim nikiem dodać post, w którym wychwalam Primexa, jakbym była jego klientem! Orange Tree, masz mnie za TAKĄ IDIOTKĘ???[/QUOTE]

[quote name='jeana']Jestem na tym forum od 3 lat i od zawsze podpisuję się jako Marzena, Primex. Macie mnie za taką idiotkę, która nagle pod tym samym nickiem wychwala Primexa jak jego nowa klientka???
NIE WIEM KTO włamał się na moje konto, ale to jest zwykłe skur...syństwo! Nie wiem, czy to ma jakiś związek ze sprawą, że biosk przegrał z nami w sądzie sprawę o nieuczciwą konkurencję, ale mogę jedynie się tego domyślać.[/QUOTE]

zgłoś do administracji.

[B]Amibo[/B]o Mnie nie stać na takie ceny. Mieszkam w takim regionie naszego kraju gdzie mieszkańcy miast są w mniejszości.... A mam 3 psy. Poszukaj dookola siebie tam też musi byc coś taniej, nawet zwykłe kurczaki są tansze nie wspominając o mięsie z marketów (sami je zjadamy przecież!) czy o tzw porcjach rosołowych - u nas za ok 1.20-1.50 za kg.
Nie powiem, że nie chciala bym kiedyś aby moje psy sprobowaly i Primexu, ale nie teraz i nie wiem jak długo nie. Nie z powodu jakości, która powinna być dobra - tak się reklamuje firma, ale zpowodu przyziemnej sprawy, czyli ceny. Dla mnie nie do przeskoczenia. a jak sie nei ma tego co by się chcialo to się ma to na co stać. I już. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']oczywiście na barfie będą też? Tak tylko pytam. Ja swoje młode na barfie miałam, ale też miały możliwośc próbowania innych jedzeń, bo nigdy nie wiadomo do końca jak bedą potem karmione w nowych domach.[/QUOTE]
Basenj to jedna z ras pierwotnych- u nich wogóle jako rasie nie powinno się dawac sztucznych karm, tylko naturalne.
Oczywiscie malchy na barfie będa:)
Aczkolwiek troche chrupek tez bedą dostawac, bo tak jak mówisz, potem u nowych właścicieli róznie bywa.
Czesto gadasz i gadasz, opowiadasz co i jak powinni robic, czym karmić, jak ewentualnie zmieniac karme jeśli juz chcą koniecznie inna karmic- a jednym uchem wlatuje i drugim wylatuje. Ja mam broszury do każdego szczeniaka, bo wiem ze ludzie nie zapamietuja wszystkiego co mówię-ale i to nie wszyscy czytają...
Odnosnie karmienia- nie raz juz po usłyszeniu ,ze maja psa karmic mięsem ,od razu pada pytanie ze zgrozą i niedowierzaniem w głosie "surowym????!!!"
-no bo jak to- nie sztuczne chrupki, nie kasza (o matko...),nawet nie ugotowane...reaguja tak, jakby sami to mięso surowe mieli wcinac :D...
czasami wprost mówię,ze pies to nie kura, ani nie prosię he,he

Link to comment
Share on other sites

Ja nowym właścicielom też dawałam poza wyprawką dość sporo na piśmie co i jak i czym karmić a do tego pakiecik mrożonki w kostkach - oczywiście surowej.... Jak dalej? Ano różnie.... Jak zobaczyłam za jakiś czas jedną z suk, to od razu kazałam odchudzić - wlaścicielka pomylila psa ze smietnikiem.... Mam nadzieję że jakoś zaszczepilam to surowe u ludzi, pokazałam na swoich psach jak to jedzą i jak wyglądają. Gdyby jeszcze u nas bylo sprzątanie kup modne to dieta jak marzenie - bo kooopki są takie w sam raz do woreczka bez mazania się. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Panbazyl masz święta rację, ceny za barfa primexowego to już rozbój i przy dwóch dorosłych seterach to się robi gra niewarta świecki, dlatego moje psy przyzwyczajam do tańszej wersji barfa w stylu porcje rosołowe, skrzydła , szyje i co tam się akurat trafi w przystępnej cenie. Mój starszy seterek bardzo ładnie się przestawił i jemu praktycznie z primexu już tylko te cudowne żołądki wołowe do jedzenia dodaję ale młodszy uparcie tylko kostki wcina i na niego to mi dyszka lekko dziennie wychodzi...póki mnie stać kupuję ale nie ukrywam, że przydałaby się jakaś tańsza oferta na kosteczki barfowe.
Może ktoś z forumowiczów z Poznania lub okolic , ja akurat mieszkam za Suchym Lasem zna inną firmę oferującą kostki ale w bardziej przystępnych cenach...?

Link to comment
Share on other sites

Sangoma ja wcale nie uogólniam bo wypowiedziałam się tylko co do cen w Poznaniu a przecież Primex ma zasięg ogólnokrajowy i z tego co wiem , nawet eksportują...ja znam cenę obowiązującą w moich okolicach i tyle. Skoro jednak cena zależy od dystrybutora to widocznie mój regionalny wysoko się ceni...ale jeśli jest zbyt to dlaczego nie, ja to rozumiem! Po prostu dla mnie przy dwóch seterach zrobiło się trochę drogo i dlatego staram się przestawić moje psy na mniej ekskluzywny rodzaj barfa czyli na rąbankę chociaż z żołądków primexowych nie zrezygnuję bo są bezcenne!
A do sztucznej karmy to ja już raczej nie wrócę, zbyt dobrze przekonaliśmy się o wyższości natury nad erzacami !
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sangoma']amiboo, cena końcowa zawiera marżę dystrybutora, tu producent niczego nie narzuca, więc nie uogólniaj o tym rozboju :)))) Generalnie i tak jest to [B]cena niższa za kilogram niż suchej karmy.[/B][/QUOTE]
to trochę nie tak. Kilo mięcha to nie kilo suchego. Moje psy jedzą mięcha prawie po kilogramie dziennie a suchego (np Josera festival) po ok 350-400 g (worek karmy 15 kg + 2 kg gratisu ok 136 zł) czyli przeliczając nie wychodzi po 10 zł dziennie....
A dziś pani ze sklepu przywiozła mi 70 kg mrożonek kostkowanych. Mamy co jeść na miesiąc. :)

Link to comment
Share on other sites

To zależy od wieku psa i jego aktywności. Dorosły pies, o średniej aktywności powinien dostać dziennie 2% prawidłowej masy ciała. Jeśli Twój pies jest dorosły i średnio aktywny, i jego prawidłowa waga wynosi 10 kg, to jego dzienna dawka powinna wynosić 0,2kg dziennie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']dostałam maila od firmy zajmującej się produkcją kostek mrożonych dla psów. Niestety nie prowadzą sprzedaży w moim regionie, ale jak dla mnie - ceny są ok.
Może komuś się przyda

[email][email protected][/email]

(nie jestem w żaden sposób związana z tą czy inną firmą prodjkującą jedzenie dla psów, nie prowadzę dla nich ani dla kogokolwiek innego pośrednictwa, po prostu może ktoś szuka czegoś blisko domu, tak jak ja)[/QUOTE]

[quote name='Ania+Milva i Ulver']A czy ktos kupuje może kostki z firmy [URL="http://www.miram.com.pl/index.php?dzial=kontakt"]Miram[/URL]?
Mail tam podany jest wadliwy niestety, telefonu nikt dziś nie odbiera...choć pewnie jak znam zycie to transport będzie droższy niż mięso...[/QUOTE]

ja miałam taki mail i na niego mi odpowiadali. Niestety w moim regionie nie prowadzą sprzedaży - tak samo jak autostrad nikt tu nie zbuduje a tysiąc pln na rękę to szczyt marzeń o zarobkach.... Kilkanaście osób z dogo wiem że karmi tymi kostkami i sobie je chwalą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...