Jump to content
Dogomania

bezdomna sunia, w typie dobermana MA DOM, MÓJ.


diuna_wro

Recommended Posts

  • Replies 501
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='diuna_wro']Basiu - i Twoje zdanie podzielam, ale jak to mówią "dwóch nie może mieć racji".
Jeśli Mamcia zostanie tu, wybłagałam dla niej pomieszczenie i tam sobie spokojnie urodzi, będę ja i wet. Co z małymi? Jestem za tym by zostawić najsilniejsze, max. 2 i szukac dobrych, sprawdzonych domów, większej grupy nie będę w stanie opanować, a wydanie ich hurtem na pewno nie zapobiegnie narastającemu problemowi bezdomności zwierząt w tym kraju. Pewnie serce mi pęknie i coś się we zmieni po tym uśpieniu, ale muszę być konsekwentna w działaniu.[/quote]


Bylam kiedyś przy takim usypianiu. Leży mi to jak zadra w sercu, ból , który nie przeminął , mam poczucie winy, ze na to pozwolilam.
Zastanawiam się czy ja jestem nienormalna czy po prostu tak je kocham.
W chwili obecnej rezygnuje z dobrej posady, gdzie musialabym usypiać ślepe mioty !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia0607']Bylam kiedyś przy takim usypianiu. Leży mi to jak zadra w sercu, ból , który nie przeminął , mam poczucie winy, ze na to pozwolilam [/quote]

Basiu mnie na samą myśl serce boli, ale jakbym miała potem tego psa w schronie spotkać, albo na ulicy, albo w lesie, albo w lecznicy (bo go ktoś podpalił, zgwałcił, skatował) to ból byłby porównywalny. Jeśli sunia urodzi 6 to jakie mam prawdopodobieństwo, że cała 6 znajdzie się w dobrych rękach do końcach swych dni? Na pewno mniejsze, niż przy jednym czy dwóch.

Link to comment
Share on other sites

no coz ja zdania Koperka nie podzielam. Skoro nie da sie juz robic aborcji, to kim my jestesmy, by decydowac o zyciu tych pieskow. Ktos kto chce miec pieska od szczeniaka , nie weznie psa, ktory ma pare lat. Nie zgadzam, ze usypiajac szczeniaki, dajemy domy innym biedom. Zrobisz jak uwazasz, ale ja na wszelki wypadek wypisuje sie z watku, gdyby szczeniaki sie urodzily i mogly zyc, chetnie pomoge w ogloszeniach - ale wyslijcie mi wtedy privat, bo ja juz nie bede zaglada na ten watek. Sorry, ale nie moge czytac ze z taka latwoscia ludzie decyduja o zyciu zwierzat. Dla mnie glos, ze usypiac szczeniaki, by dawaly domy innym psom, to nie rozni sie od glosu - co niektorzy pisza na forum, uspac bezpanskie zwierzeta, by dac pieniadze na dzieci. Tez wedlug niech wybieraja cos lepszego. Skoro sie juz pojawia na swiecie, nie mozna zakladac, ze trafia do debili i nie bede kochane. A dajac im strzykawke, pozbawiacie ich tej szansy.
diuna ty sie zastanow czy serce cie nie bedzie bolec, ze usmiercisz niewinne psiaki. Bez przesady, ale dajac ogloszenie na wroclaw, moza zagladac do pieskow , lub prosic o foto na maila. Debilny ludzi juz po pierwszej rozmowie mozna wyczuc.

Link to comment
Share on other sites

[B]Goska[/B] ja wiem, że w tej konkretnej sprawie to my już wspólnego zdania nie znajdziemy, ale [B]NIGDZIE NIE NAPISAŁAM, ŻEBY USYPIAĆ SZCZENIAKI BO ZABIERAJĄ DOMY TYM DOROSŁYM![/B]

Tak akurat nie uważam, bo ktoś kto chce mieć swojego pierwszego psa rzadko kiedy zdecyduje się na dorosłego i to jeszcze ze schroniska, co oznacza mniejsze lub większe problemy.

Wyobrażam sobie tylko swojego psa, jako małego szczeniaka (a takiego go jeszcze choć przez mgłę pamiętam), że trafia gdzieś do meliny lub na wieś na łańcuch i już mam dosyć. [B]SERCE BY MI PĘKŁO NA SETKI CZĘŚCI![/B]

A wiesz [B]diuna[/B], że i tak wymieniłam mało drastyczne przypadki!

Link to comment
Share on other sites

wiecie co juz tyle bylo dyskusji na dogo usypiac czy nie usypiac
jest chyba nawet watek zalozony - moze przeniescie sie tam i zajmijmy sie raczej organizowaniem wyjazdu czy tez uscislaniem co oferuja niemcy czy zabiora sunie i szczeniaki

dajcie spokojnie teraz jej urodzic
a moze wszystkie urodza sie martwe? albo kilka?

urodza sie to ratowac, wyjda na ten swiat trudno lepszy czy gorszy..postarac sie zapewnic im najlepszy los...Aisak propozycje sklada

..nie potrafilabym tez wybrac te a nie inne..choc napisalam w pierwszej chwili by zostawic moze jeden
ale pisac latwo zadecydowac patrzac w oczy temu psu tej psiej matce...bardzo trudno

wiecie co diuna ja znalazla opiekowala sie nia, niech ta decyzja pozostanie w jej rekach
niech ona podejmie decyzje, tak jak czuje i rozwazy te propozycje fundacji

niech skupi sie na tym co zapewnia Niemcy


jesli jest organizacja ktora przejmie i zaopiekuje sie miotem i sunia to nawet niech urodzi teraz tutaj a moze oni pomoga w utrzymanie tego miotu i zabiora je za dwa miesiace wszystkie razem kiedy tylko bedzie mozna

co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro']Oszaleję, nie mam jednolitego zdania na ten temat i to jest najgorsze:roll: Każda z opcji ma uzasadnienie. Cokolwiek nie zrobię - ktoś z Was i tak mnie zlinczuje.[/quote]
Matko, [B]diuna [/B]NIKT CIĘ NIE BĘDZIE LINCZOWAŁ! :shake: Przecież tu pies najważniejszy, a nie czyjeś fochy!

W każdym razie cokolwiek nie zdecydujesz to napisz na pw, co suni potrzeba to może coś pomogę! ...cokolwiek. Chociażby w zimie jakieś ciepłe żarcie zrobić, czy cuś. Sama nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

Na początek potrzebuję prześcieradeł. Przejdę się do lumpexu. W sobotę ocenię to pomieszczenie. Jeśli tam będzie ciepło, część problemu mamy z głowy. Zobaczę czy tam jest szansa na zbudowanie skrzyni, jak nie to moze wystarczy folia i legowisko, jakiś prowizoryczny kojec.

Link to comment
Share on other sites

Pomieszczenie jest w baraku, było kiedys pokojem kierownika budowy:razz:, wiec chyba nie będzie tak źle.

poprawka: [B]lamentowałysmy[/B] szefowej spółdzielni, że pokój kierownika dała:diabloti: bo pracownicy spółdzielni udzielił się nastrój, choć wczesniej chyba przyjmowała, że ta mała urodzi gdziekolwiek, a i tak sobie poradzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro']Przecież ona za 2 tyg. rodzi! Chyba już za późno. Ja przynajmniej takiego weta nie mam, co by to zrobił[/quote]

NIE JEST zapozno, nigdy!!! Chcecie abym zalatwila sterylke tej suni w schronisku wroclawskim??? Są weci we wroclawiu, kotrzy zrobia aborcyjna sterylizacje.

Chcecie aby te psy skonczyly jak te i kto pomoze tym co w tym piekle pozostaly jeszcze, w Kręzelu i Maciejowicach???
Tam jest tez jeszcze sporo ciezarnych suk, jakbysmy tak podchodzily do ratowania to zamiast szukac domow dla ponad 100 psow, szukac musialbysmy dla ponad 200, conajmniej. [B][SIZE=4][COLOR=red]OPAMIETAJCIE SIE!![/COLOR][/SIZE][/B]
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img84.imageshack.us/img84/9582/szczeniakie6.jpg[/IMG][/URL]

[URL]http://www.patyk.cad.pl/krezel[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro']ARKA - dlaczego aborcja, a nie uśpienie. Powiedz proszę, tylko szerzej, liczę się z Twoim zdaniem[/quote]
Dlatego,ze oszczedzasz suce porodu i komplikacji okoloporodowych.
20% suk, statystycznie, rodzacych, ma komplikacje.
Nie wiadomo jak duzy pies pokryl suke i kiedy, wiec nic nie wiesz o terminie porodu,czy nie przenosi, ani wielkosci szczeniat(czy da rada urodzic sama, bez pomocy chirurgicznej).
Oszczedzasz suce odbierania jej maluchow, instynkt u suki budzi sie w momencie urodzenia malych. Podanie narkozy suce do zabiegu powoduje ze maluchy tez zasypaiaja albo wogole a jak nie to lekarz je dosypia.

[B][SIZE=3][COLOR=red]DLA DOBRA suni, sterylizacja aborcyjna!!! [/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...