Jump to content
Dogomania

OWCA MA DOM!!! Odszedł kochany za TM [*]


pumcia02

Recommended Posts

  • Replies 648
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Antoine_Clamaran']hej jestem tutaj nowy ale musiałem się zalogować i dodam NEWS!!!

Dzisiaj wieczorem przy okazji zawiezienia Bajki do Elvetu wyprowadzałem na spacer Owcę :) - rozmawiałem z lekarzami na temat jego stanu zdrowia i ogólnie...

a we wtorek OWCA wędruje do Mnie do domu...generalnie pies radzi sobie znakomicie jak na niewidomego, w porównaniu do azylu wyciszył się trochę (dalej ma ADHD i szarpie na spacerze ale Mniej). Jak będę miał to pododaje zdjęcia :)

ps. Dodatkowo zaproponowano dzisiaj w Azylu telefoniczne dwa DT i jeden DS...zobaczymy, ważne że od wtorku może być u Mnie :)[/QUOTE]

Antoine, jesteś moim idolem po prostu ... poryczałam się ... Owco, będzie dobrze pieseczku biedny.
Gdyby była potrzebna pomoc - karma, kasa, dajcie znać OK ?
Brno ... to eee... Czechy ? Tam sobie radzą z nowotworami mózgu u psów i diagnostyką neurologiczno-onkologiczną ?

Link to comment
Share on other sites

jutro będę w szpitalu się popytam o ewentualną operację czy ma sens i czy jest szansa, jak narazie wiem że odstawiają leki bo nie powodują nic - pies po nich zachowuje się tak samo jak i bez nich. Podowiaduje się co i jak! generalnie słyszałem że w Bielsku Białej jest bardzo dobry szpital (chyba Med-Vet prowadzony przez murzynów) wiem że leczą tam psiaki zza granicy (Słowacy i Czesi bardzo sobie chwalą tą klinikę) głównie zmiany neurologiczne - no chyba że ktoś z was coś słyszał??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Antoine_Clamaran']jutro będę w szpitalu się popytam o ewentualną operację czy ma sens i czy jest szansa, jak narazie wiem że odstawiają leki bo nie powodują nic - pies po nich zachowuje się tak samo jak i bez nich. Podowiaduje się co i jak! generalnie słyszałem że w Bielsku Białej jest bardzo dobry szpital (chyba Med-Vet prowadzony przez murzynów) wiem że leczą tam psiaki zza granicy (Słowacy i Czesi bardzo sobie chwalą tą klinikę) głównie zmiany neurologiczne - no chyba że ktoś z was coś słyszał??[/QUOTE]

murzyn był w Bielsku dawno teraz jest w anglii
i nie w med-vet
mam w bb spawdzoną wetkę, specjalistkę chirugii

Link to comment
Share on other sites

No to skoro już wiecie, że Owieczek vel Oscypek znalazł dom :multi: to ja napiszę coś o jego zdrowiu.

Owca nie ma żadnego guza, ma natomiast rozszerzone komory mózgowe, które naciskają na nerwy - stąd utrata wzroku (już nieodwracalna). Możliwe, że jest to wada genetyczna i możliwe, że będzie się powiększać.
Padaczka ma taką postać, że leki na nią nie pomogą, będzie tylko dostawał coś w samym momencie ataku.
No i niestety, tak, jak pisała _Goldenek, przyjdzie moment, że ataki zaczną następować jeden po drugim i trzeba będzie pozwolić Owieczce odejść :( Nie wiadomo, czy to będzie za trzy lata, czy za trzy miesiące, tego nie da się przewidzieć :(

Poza tym Owca jest w naprawdę w dobrym stanie - wesoły, skoczny, merdający ogonem, uśmiechnięty :) I śliniący wszystkich dookoła ;) Aż trudno uwierzyć, że on nie widzi, tak dobrze orientuje się w terenie. Mam kilka zdjęć, niestety z telefonu, więc słabej jakości:


[CENTER][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/795/zdjcie0950.jpg[/IMG]

[IMG]http://img534.imageshack.us/img534/1671/zdjcie0952.jpg[/IMG]

[IMG]http://img43.imageshack.us/img43/6978/zdjcie0954.jpg[/IMG]

[IMG]http://img692.imageshack.us/img692/5498/zdjcie0948w.jpg[/IMG]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Jest jeden w klinice na Ursynowie.... zapomniałam nazwiska na Jego szczęście. Ale to taki specjalista, że .... wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Mojemu Charliemu (miał wtedy 7 lat)odczytał, że pies ma wodoglowie. Oczywiście, potem okazało się, że to totalna bzdura :(, ale o tym dowiedziałam się od prof. Lechowskiego.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że komory na rezonansie widać dość wyraźnie, zwłaszcza, jeśli są powiększone i nie trzeba być do tego specjalistą... Ale mogę się mylić.

W każdym razie rezonans odczytywała ta sama osoba, która się w nim w Elwecie zajmowała, jak będę pamiętać to dopytam, kto to był.

EDIT: Ktoś (chyba E-S?) wspominał na wątku o klinice w Brnie... Tą klinikę polecała kiedyś TERESA BORCZ dla naszego azylowego padaczkowca Johny'ego... Eh, może mogliby tam jeszcze jakoś Owieczce pomóc... Tylko ja chyba nie miałabym sumienia wieźć go w takim stanie aż do Czech :( No i skąd brać na ta fundusze?

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="5"][CENTER][B]Proszę, pomóżcie w poszukiwaniach Miłka! Zaginął dzisiaj w lesie bielańskim!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/194360-W-wa-LAS-BIELAŃSKI!!!-Ludzie-do-pomocy-na-CITO-potrzebni!!-Miłęk-uciekł-z-DT!!![/url][/B][/CENTER][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Goldenek2']Jest jeden w klinice na Ursynowie.... zapomniałam nazwiska na Jego szczęście. Ale to taki specjalista, że .... wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Mojemu Charliemu (miał wtedy 7 lat)odczytał, że pies ma wodoglowie. Oczywiście, potem okazało się, że to totalna bzdura :(, ale o tym dowiedziałam się od prof. Lechowskiego.[/QUOTE]

Narojek?własnie tego "specjaliste" mam na mysli na szczescie albo nie szczescie jest teraz w lublinie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...