Jump to content
Dogomania

jack i parson russel terriery (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Recommended Posts

[quote name='D0minika']Zajrzę, zajrzę na pewno:) W ogóle psy z Mysiej nam się podobają bardzo, ale to za daleko dla nas :shake:

Agata a będziecie w Poznaniu? Bo chcielibyśmy Twoja suczkę obejrzec :)[/quote]
Będziemy! Chyba że bogowie się nam sprzeciwią bo z Rejką z różnych powodów przechlapałam dwie wystawy.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='D0minika']Ludek nie podsuwaj siostrze takich pomysłów! My byśmy musiały pociągiem jechac po niego, a to byłaby męczarnia i dla nas i dla psiaka...[/quote]
Lidka pociągiem jechała :cool3:

A jeśli jadę akurat w danym kierunku (np na wystawkę lub zawody) to zawsze mogę psa dowieźć.
We wrocławiu jest hodowla Marii - Obornicki Nornik.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='D0minika']
I dlatego mam pytanie, bo jesteśmy ze śląska, jakie tu sa najbliższe hodowle? Bo siostra wymyśla jeżdżenie po psa na drugi koniec Polski, ale chyba muszę ją do porządku doprowadzić, bo się do końca życia nie wypłacimy :evil_lol:[/quote]
:mad:
Ja nic nie wymyślam, tylko chcę psa, który spełni moje oczekiwania. Może jej uświadomicie, że na takiego psa warto czekać i nawet pojechać z tysiące km....
Od dzisiaj zaczynam oglądać hodowle parsonów, bo trzeba się w tym temacie rozeznać i wybrać hodowle. Oj jakoś to ciężko widze...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Hmmm oglądam teraz hodowle i mnie zaniepokoiła jedna rzecz. A mianowicie przy oglądaniu rodowodów róznych psiaków, zauważyłam, że w rodowodach nie ma wszystkich przodków,a nawet czasami jest podane tylko imie psa bez nazwy hodowli. Dlaczego? Mam nadzieję, że parsony są uznawane przez FCI i można je wystawiać w ZKwPL.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tanina']Hmmm oglądam teraz hodowle i mnie zaniepokoiła jedna rzecz. A mianowicie przy oglądaniu rodowodów róznych psiaków, zauważyłam, że w rodowodach nie ma wszystkich przodków,a nawet czasami jest podane tylko imie psa bez nazwy hodowli. Dlaczego? Mam nadzieję, że parsony są uznawane przez FCI i można je wystawiać w ZKwPL.[/QUOTE]


Tak są uznane przez FCI, jednakże większość psów i suczek w Polsce jest na KW, przynajmniej jeżeli chodzi o Jacki. Jeszce nie tak dawno można było zarejestrować psa bądź sukę do Parsonow bądź Jacków. Robiło się przegląd hodowlany i takie psiaki kwalifikowało się bądź nie kwalifikowało się do Jacków lub Parsonów.

Polecam CI jedank hodowle gdzie psiaki mają conajamniej trzy pokolenia( wtedy jest to juz pies/suka z PKR-em ), moża wówczas znaleźć przodków na necie i ich sobie po ogladac. Poza tym jezeli zamierzasz wystawiac psa to tylko z takim psem mozesz zrobisz Interchampionat ( CACIB-y psom na KW nic nie dają ).

Poza tym posiadanie przynajmnej 3 pokoleń w rodowodzie ważne jest przy planowaniach krycia, nie ważne czy posiadasz psa czy sukę.

Można wtedy wywnioskować czy warto kupić psa z takiego miotu czy też lepiej poszukać gdzieś indziej. Kupno psa powinno byc bardzo przemyslane , jezeli chcesz jezdzic na wystawy, wiadomo kazdy wychodzi na ring po to zeby wygrac i warto wtedy rozsadnie rozgladac sie za szczeniakiem, nawet odczekac te 6-7 miesiecy na szczeniaka ale miec go super eksterrierowego po super przodkach.

PAMIĘTAJ!!! Jak jedziesz obejrzec szczeniaka, zapytaj się czy możesz zmierzć jego rodziców. Strony internetowe często są przekłamane.


Kupujac szczeniaka warto tez zwrocic uwage na inne mioty rodziców naszego przyszlego czworonoga, czy nie wystepuja jakies wady anatomiczne, przodo - tyłozgryzy itp.

Nawiasem mówiąc bawi mnie bardzo jak widzę, że dany pies / suka ma pusty rodowód, a na stronie jest napisane IMPORT powiedzmy Słowacja, Angia czy inny kraj. I szczerze mówiąc wystrzegałbym się wtedy szczeniaka po takich rodzicach.



TAK NAWIASEM MÓWIĄC JEST JUŻ PLAN SEDZIOWANIA NA SWIATOWCE :)


Pozdrawiam

Marek z Agą, Gromem, Szorstkiem i wiecznie niezmordowaną Feivel

Link to comment
Share on other sites

Ja spedzialam sporo czasu przegladajac strony hodwli i ogladajac przerozne fotki na ile moj koszmarny net pozwalal i wydaje mi sie, ze parsony sa bardziej wyrownane niz jacki przynajmniej takie odnioslam wrazenie. Jesli chodzi o jacki to sa takie ktore podobaja mi sie bardzo ale sa tez takie ktore nie podobaja mi sie w ogole. Cuda sie np. dzieja z uszami - jedne calkiem leza, inne potrafia stanac (najgorzej jak stoi tylko jedno) albo sa jakies wykrecone na boki, albo o wiele za duze... potem lapy... lubie o mocnej kosci i proste a niektore maja chude i krzywe...nie mowiac juz o tym, ze jedne maja sporo dluzsze niz inne ;) ogonki jedne ladne proste inne zakrecone no ale to juz wina zakazu kopiowania ;) I czlowiek kupujac piecha ma jedna wielka loterie.

A czy jacki nie moga juz byc 'przepisywane' do parsonow i na odwrot? Widzialam na wystawie ladna sunie o ktorej myslalam, ze to parson a pozniej zostala wystawiona w jackach i dostala bdb.
Czytalam tez kolo jakiegos reproduktora (chyba to byl tata Ziomala;)
ze "wszystkie jego dzieci sa jackami" czy to znaczy, ze nadal takie szczeniaki moga byc parsonami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']Ja spedzialam sporo czasu przegladajac strony hodwli i ogladajac przerozne fotki na ile moj koszmarny net pozwalal i wydaje mi sie, ze parsony sa bardziej wyrownane niz jacki przynajmniej takie odnioslam wrazenie. Jesli chodzi o jacki to sa takie ktore podobaja mi sie bardzo ale sa tez takie ktore nie podobaja mi sie w ogole. Cuda sie np. dzieja z uszami - jedne calkiem leza, inne potrafia stanac (najgorzej jak stoi tylko jedno) albo sa jakies wykrecone na boki, albo o wiele za duze... potem lapy... lubie o mocnej kosci i proste a niektore maja chude i krzywe...nie mowiac juz o tym, ze jedne maja sporo dluzsze niz inne ;) ogonki jedne ladne proste inne zakrecone no ale to juz wina zakazu kopiowania ;) I czlowiek kupujac piecha ma jedna wielka loterie.

A czy jacki nie moga juz byc 'przepisywane' do parsonow i na odwrot? Widzialam na wystawie ladna sunie o ktorej myslalam, ze to parson a pozniej zostala wystawiona w jackach i dostala bdb.
Czytalam tez kolo jakiegos reproduktora (chyba to byl tata Ziomala;)
ze "wszystkie jego dzieci sa jackami" czy to znaczy, ze nadal takie szczeniaki moga byc parsonami?[/quote]


Wiem chyba o ktora suczke Ci chodzi ( mowimy chyba o wystawie w Legnicy) suka bardzo ładna jeżeli chodzi o Parsony, jednakze zdecydowanie za wysoka na Jacki. Z reszta lepiej pasujaca eksterierowo do Parsonów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='D0minika']Ludek nie podsuwaj siostrze takich pomysłów! My byśmy musiały pociągiem jechac po niego, a to byłaby męczarnia i dla nas i dla psiaka...[/quote]

Ja jechałam pociągiem. Najpierw nocnym pośpiechem (swoją drogą niesamowite przeżycie), a wracałam w dzień chyba IC. Milo zachowywał się wspaniale i nic nie wskazywało na jedo "wrednowaty" charakter:evil_lol: . Był bardzo grzeczny i bawił się z ludzikami w przedziale. Nie załatwił się w pociągu. Ja oczywiście była nastawiona na wszelkie ewentualności i bagaż Miałam jakbym wyjeżdżała co najmniej na 2 tyg.:evil_lol: Miałam ze sobą transporterek i włożyłam go tam na czasy wysiadania z pociągu. Byłam sama i nie miał mi kto pomóc.

Tak więc to nic strasznego :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']
A czy jacki nie moga juz byc 'przepisywane' do parsonow i na odwrot? [/quote]

W tej chwili już nie, ale ponieważ rasy zostały stosunkowo niedawno od siebie oddzielone, to są jeszcze dość duże dysporoporcje pomiędzy pieskami.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie.
Jak widzę na forum panuje gorączka przedwystawowa?!
Niestety przed Zorrem jeszcze trochę pracy ( nadal strachliwy ) ale nie wykluczone że spróbujemy go wystawić w Nowej Rudzie.
Możecie mnie oświecić w jakiej kategori możemy go wystawić ???
Urodził się 8 marca 2006 r ( odpowiadam na pytanie : Zorro jest po Elzie ) a wystawa odbywa się 2-3 grudnia czyli do 8 grudnia będzie jeszcze szczeniakiem czy już go wystawiać w następnej kategorii?

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img74.imageshack.us/img74/9837/hpim2034pm5.jpg[/IMG][/URL]

A tak przy okazji to o dziwo Zorro zaakceptował nasze koty , które gonił do utraty tchu ( swojego )


[URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=http://imageshack.us%5D%5BIMG%5Dhttp://img289.imageshack.us/img289/3507/obraz23il6.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][/URL][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img289.imageshack.us/img289/3507/obraz23il6.jpg[/IMG][/URL]

No i objawiają się jego dodatkowe talenty............:razz:


[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img232.imageshack.us/img232/8642/obraz6qu2.jpg[/IMG][/URL] [U]
[/U]ponadto przechodzimy teraz dni i wieczory wielkich ucieczek ( ostatnio goniłem go przez 1,5 godziny:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
aż moja baba wyszła z domu z mokrą głową żeby sprawdzić czy mnie nie zaciukano:lmaa::lmaa::lmaa: na placu zabaw ( około godz. 22 -giej )

To tyle a teraz czas na :beerchug:.
Pozdrawiam forumowiczów.[U]
[/U] [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=http://imageshack.us%5D%5BIMG%5Dhttp://img74.imageshack.us/img74/9837/hpim2034pm5.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Wszystko idzie mi pod górkę:roll: Albo hodowle mają za wcześnie szczeniaki albo wręcz dla mnie za późno albo są takie krycia, które mnie nie interesują.
No i jeszcze wpadły nam w oko foksy krótkowłose i lakelandy.... Jestem ciekawa jaki pies trafi do naszego domu:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tanina']Wszystko idzie mi pod górkę:roll: Albo hodowle mają za wcześnie szczeniaki albo wręcz dla mnie za późno albo są takie krycia, które mnie nie interesują.
No i jeszcze wpadły nam w oko foksy krótkowłose i lakelandy.... Jestem ciekawa jaki pies trafi do naszego domu:lol:[/quote]
Wiesz że pośpiech jest złym doradcą:cool3: ! Musisz wiedzieć czego chcesz. Widocznie jeszcze za mało się porozglądałaś po hodowlach że tak się wahasz. Ja jak wybierałam Rejkę to najpierw myślałam o jackach. Ale porozglądałam się trochę, dowiedziałam się że są jeszcze w russelach parsony:oops: i ta rasa wpadła mi w oko.
Ja przy wyborze psa w dużej mierze kieruję się instynktem popartym wcześniejszą wiedzą i jak mi coś wpadnie w serce to o to chodzi.
I na dzień dzisiejszy mojego wyboru nie żałuję:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JACKIW']Możecie mnie oświecić w jakiej kategori możemy go wystawić ???
Urodził się 8 marca 2006 r ( odpowiadam na pytanie : Zorro jest po Elzie ) a wystawa odbywa się 2-3 grudnia czyli do 8 grudnia będzie jeszcze szczeniakiem czy już go wystawiać w następnej kategorii?[/quote]

[SIZE=2][COLOR=#666666]Pies/suka może być zgłaszony na wystawę wyłącznie do jednej z następujących klas:[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=#666666][B]Klasa szczeniąt [/B]- dla psów/suk w wieku od 6 do 9 miesięcy,[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=#666666][B]Klasa młodzieży [/B]- dla psów/suk w wieku od 9 do 18 miesięcy,[/COLOR][/SIZE]


[SIZE=2][COLOR=#666666][B]Datą decydującą o wieku psa jest dzień PRZED wystawą.[/B][/COLOR][/SIZE]



[quote name='JACKIW']A tak przy okazji to o dziwo Zorro zaakceptował nasze koty , które gonił do utraty tchu ( swojego ) [/quote]

Milo swoje też zaakceptował, ale ja tylko przemieszczaja się szybciej niż dostojny chód, to i tak je goni:mad: .


[quote name='JACKIW']ponadto przechodzimy teraz dni i wieczory wielkich ucieczek ( ostatnio goniłem go przez 1,5 godziny:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
aż moja baba wyszła z domu z mokrą głową żeby sprawdzić czy mnie nie zaciukano:lmaa::lmaa::lmaa: na placu zabaw ( około godz. 22 -giej )
[/quote]

Ja bym w takim przydaku nie ryzykowała spuszczania ze smyczy. A spacery na długiej lince i nauka przychodzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tanina']Wszystko idzie mi pod górkę:roll: Albo hodowle mają za wcześnie szczeniaki albo wręcz dla mnie za późno albo są takie krycia, które mnie nie interesują.
No i jeszcze wpadły nam w oko foksy krótkowłose i lakelandy.... Jestem ciekawa jaki pies trafi do naszego domu:lol:[/quote]


Zakup psa nigdy nie jest prosty - my na Nasza sunię czekalismy jakies 6 miesiecy i to cud, że okazalo sie ze mozemy ja kupic, poniewaz byla juz kupiona przez hodowczynie z Francji. Los jednak chcial ze Feivel jest z Nami, poniewaz hodowczyni miala wypadek samochodowy na 3 dni przed jej odbiorem.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że to nie jest takie proste, bo przez 3 lata szukałam rasy dla siebie. Wyjazdy na wystawy, rozmowy z hodowcami, obserwacja psów. Wszyscy doradzali mi owczarka, bo ten spełni moje oczekiwania, ale ja wiedziałam, że to nie jest to. No i gdzieś ponad 1,5 roku temu na dworze zobaczyłam jak mieszaniec foksteriara bawi się ze swoją Panią i wiedziałam, że takiego psa chce. Zadziora nie z tej ziemi, aktywny pies i ma to coś w sobie:lol: Ja uwielbiam duże psy i padło na AT, ale po Willim chcę jednak coś mniejszego. A foksy i lakelandy od zawsze mi się podobały. Weekend spędziłam na oglądaniu hodowli w necie i korespondecji z hodowcami. I fajnych kryć raczej nie ma, a jak są to termin nie pasuje. I jak mi tu dogodzić:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tanina']Wiem, że to nie jest takie proste, bo przez 3 lata szukałam rasy dla siebie. Wyjazdy na wystawy, rozmowy z hodowcami, obserwacja psów. Wszyscy doradzali mi owczarka, bo ten spełni moje oczekiwania, ale ja wiedziałam, że to nie jest to. No i gdzieś ponad 1,5 roku temu na dworze zobaczyłam jak mieszaniec foksteriara bawi się ze swoją Panią i wiedziałam, że takiego psa chce. Zadziora nie z tej ziemi, aktywny pies i ma to coś w sobie:lol: Ja uwielbiam duże psy i padło na AT, ale po Willim chcę jednak coś mniejszego. A foksy i lakelandy od zawsze mi się podobały. Weekend spędziłam na oglądaniu hodowli w necie i korespondecji z hodowcami. I fajnych kryć raczej nie ma, a jak są to termin nie pasuje. I jak mi tu dogodzić:oops:[/quote]

Oj kochana, to ja cię pocieszę, już rok czekam, a jeszcze 4 miesiące mnie czekają, Termin bardzo nieciekawy - będę kończyć magisterkę. Aleco, natury się nie wybiera. Chcesz mieć dobrego psa, zgadzasz się na wiele wyrzeczeń:cool3:

Link to comment
Share on other sites

NO Karolina to mi namieszała z tymi psami :lol:

Już się do myśli, że któryś z parsonków u nas zamieszka przyzwyczaiłam, wszędzie wypatrywałam takich psiaków, a ta mi teraz zaczyna inne prezentować :roll:

Coś czuję, ze na wystawie w Poznaniu, to chyba się bedziemy musiały rozdwoić (albo roztroić :evil_lol:) żeby wszystkie interesujące nas psiaki obejrzec :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']Oj kochana, to ja cię pocieszę, już rok czekam, a jeszcze 4 miesiące mnie czekają, Termin bardzo nieciekawy - będę kończyć magisterkę. Aleco, natury się nie wybiera. Chcesz mieć dobrego psa, zgadzasz się na wiele wyrzeczeń:cool3:[/quote]
A możesz nam zdradzić tejemnicę na jakiego psiaka tak długo czekasz?

Link to comment
Share on other sites

[B]jackiw[/B] - popieram Ludek, my wieczorami też wyprowadzamy Edka na długiej smyczy, bo potrafi pod przykrywką ciemności robić samotne wycieczki. A że ostatnio zrobił sie bardzo ciekawy świata, to musimy go bardzo pilnować.

A u nas spadł pierwszy śnieg i cały czas pada. Mamy go chyba, ok. 30 cm. Dziś było pierwsze spotkanie Edy'ego ze śniegiem. Myśleliśmy, że będzie miał jakies opory,ale chyba bardzo mu się śnieg podoba. Śniegu jest tak dużo, że Edy nie może biegać, więc skacze jak żaba po ogrodzie :evil_lol:, kopie w tym śniegu, ruje nosem.Mieliśmy dziś ubaw na spacerku :p

A jak tam przygotowania do wystawy ?? Życzymy powodzenia i samych wygranych!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Hanel']A możesz nam zdradzić tejemnicę na jakiego psiaka tak długo czekasz?[/quote]

Nie, żeby nie zapeszyć :) Jak się pojawi dam znać :)

mona_27 przygotowania idą pełną parą - znaczy psy wytrymowane jeszcze tylko wykąpać przed wystawką:evil_lol: .
Chyba taki stresik, to tylko przed pierwszą wystawką miałam :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[B]PARSONRK[/B] ale tajemnicza, nawet rasy nie zdradzisz, pewnie parson kolejny :evil_lol:
a u nas pełną parą idze nauka Edka. Dorwałam ostatnio książkę "Szkolenie klikerowe" i zaczynamy pomału wprowadzać w życie :) metody tam prezentowane. Muszę się pochwalić robimy postępy, Edek to inteligentna bestia :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']Nie, żeby nie zapeszyć :) Jak się pojawi dam znać :)

mona_27 przygotowania idą pełną parą - znaczy psy wytrymowane jeszcze tylko wykąpać przed wystawką:evil_lol: .
Chyba taki stresik, to tylko przed pierwszą wystawką miałam :cool3:[/quote]

A Milo jeszcze niewytrymowany. Jakoś nie mogę sie za niego zabrać.
Za to po ostatnich przejściach z wetami nie chce zebów pokazywać więc nie wim jak to będzie:razz: .

Za to przestraszyłam sie troche korków i udało mi się załatwić nocleg z czwartku na piatek więc przynajmniej na wystawę sie nie spóźnię :).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...