Jump to content
Dogomania

Zwierzęta cierpią, bo ludzie nie myślą... aktualizacja str. 1 i 2


Dea

Recommended Posts

Rany, ile nowych interwencji. A zapewne wiele nie ujawnionych, bo właśnie takie podejście, że nikt nie zadzwoni na policje tylko udaje, że go to nie dotyczy. Tą sytuacje w Gumnach znam bardzo dobrze, nie raz podrzucałam tam jedzenie. Nie mam złego zdania o tych ludziach, ale jak tylko pojawi sie alkohol....:shake: mnóstwo wezwań policji, pogotowia tam juz widziałam. Ponoc ten dom juz do nich nie nalezy, komornik na tym siedzi i to jest kwestia czasu jeżeli chodzi o eksmisję. spytaj Dea sołtysa, bo wiesz ja tam w sklepie juz różne rzeczy slyszałam i nie wiem ile w tym prawdy. Najbiedniejszy psiak to ten z guzem, jak jest lato to on sie tam gotuje w tym niby kojcu w pelnym słońcu od południa. Nie raz nie ma tam wody, te cwaniaczki małe co biegaja po wsi sobie znajda wodę, ale ten zamkniety juz nie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 556
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wstawię tu - bardzo proszę cieszyńskie ciotki o zaglądanie i podnoszenie - od czasu do czasu :razz:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/cieszyn-jamnik-snupi-blaga-o-domek-w-dt-u-zosi-129926/[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/cieszyn-ken-piekny-6-letni-marnieje-w-schronisku-pilnie-ds-prosimy-o-allegro-129876/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B]Żabusia[/B] pieniądze na pewno będą dobrze wykorzystane, oczywiście na wątku napiszę, na którego zwierzaka.
[B]Elżbietka[/B] sołtys coś mówił, że kobieta nawet jeszcze nie załatwiła spraw spadkowych po zmarłym mężu, więc de facto w papierach figuruje jej mąż i ona. O komorniku sołtys na razie nie słyszał, ale to całkiem możliwe, choć ta rudera nadaje się tylko do zburzenia. Szkoda mi tych psiaków, stracili opiekunów, teraz stracą dom, przecież tego Barego (ten z guzem) i tak nikt już ze schroniska nie weźmie, bo on ani młody, ani piękny:shake:
[B]Morgan [/B]linki wrzucę też na pierwszą stronę wątku cieszyńskiego ogólnego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Dea, szukam małej suczki na tymczas do 5 lat, na okres od 16 lutego do połowy sierpnia. Nie masz czasem jakieś protegowanej, która spasuje?
Wątek poszukiwań:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f97/dam-dt-malej-suczce-do-5-lat-129982/[/URL]

Poza tym będę robić zakupy w Krakvecie, Co by się dla Twoich podopiecznych przydało?[/quote]

agusiazet - normalnie Cie puknę chyba zaraz :mad:
Foksia:razz:, Brązia i Mika są właśnie z Cieszyna!!!
HALO POBÓDKA!!

Link to comment
Share on other sites

Dea, szukam małej suczki na tymczas do 5 lat, na okres od 16 lutego do połowy sierpnia. Nie masz czasem jakieś protegowanej, która spasuje?
Wątek poszukiwań:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f97/dam-dt-malej-suczce-do-5-lat-129982/[/URL]

Poza tym będę robić zakupy w Krakvecie, Co by się dla Twoich podopiecznych przydało?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Dea, szukam małej suczki na tymczas do 5 lat, na okres od 16 lutego do połowy sierpnia. Nie masz czasem jakieś protegowanej, która spasuje?
Wątek poszukiwań:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f97/dam-dt-malej-suczce-do-5-lat-129982/[/URL]

Poza tym będę robić zakupy w Krakvecie, Co by się dla Twoich podopiecznych przydało?[/quote]

Nawet kilka by było suczek:p Masz pewne, że któraś do Ciebie pojedzie;) Czy ona ma być całkiem mała wzrostem? Bo mamy taką nową młodą, której potrzebna socjalizacja koniecznie, trzymana w piwnicy była, ale ona jest średniego wzrostu.

A jeśli chodzi o zakupy, to wiesz, co łaska, nic się nie zmarnuje:oops: Bo i karma zawsze jest potrzebna, i preparaty wzmacniające, i odpchlacze (takie w płynie, obróżki mam) więc ja nic nie sugeruję, tylko serdecznie dziękuję za każą pomoc!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dea']Nawet kilka by było suczek:p Masz pewne, że któraś do Ciebie pojedzie;) Czy ona ma być całkiem mała wzrostem? Bo mamy taką nową młodą, której potrzebna socjalizacja koniecznie, trzymana w piwnicy była, ale ona jest średniego wzrostu.

A jeśli chodzi o zakupy, to wiesz, co łaska, nic się nie zmarnuje:oops: Bo i karma zawsze jest potrzebna, i preparaty wzmacniające, i odpchlacze (takie w płynie, obróżki mam) więc ja nic nie sugeruję, tylko serdecznie dziękuję za każą pomoc![/quote]

Sila i 3 inne sunie już wstawione na wątek agusiazet (2 post) :razz:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f97/dam-dt-malej-suczce-do-5-lat-129982/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, bo zwierze w naszym kraju to nadal jest postrzegane jak przedmiot:angryy:
Ten psiaczek z Hażlacha ma iść do adopcji, mam nadzieję, że sąd nie nakaże jego zwrotu właścicielowi, jadę dzisiaj wieczorem na policję, może uda się uzyskać dobrowolne zrzeczenie się praw do psa tamtego d...

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj dzwoniła Ala, koleżanka która teraz zagląda co drugi dzień do tych psów w Gumnach. Ten człowiek wrócił do domu... Ala przeżyła szok - wchodzi do domu, wszystko pootwierane (ale te pijaczki pomagające dokarmiać psy tak jej podobno zostawiali, żeby mogła wejść, bo tam i tak nie ma co ukraść), szuka psów, a tam w pokoju leży człowiek goluteńki, tylko w pampersie:shake: i mówi, że on wczoraj ze szpitala wrócił. Gmina załatwiła mu miejsce w domu opieki, ale się nie zgodził, i wrócił. Ktoś, chyba pielęgniarka środowiskowa będzie dochodziła mu poprać czy coś pomóc, a i koledzy pijaczki się wzięły za odpowiedzialność, napalić mu przychodzą. Ala będzie tam zaglądała, i podrzucała jedzenie dla psów w razie potrzeby, a ja jej na podstawie paragonów będę dawała z naszej wątkowej kasy pieniądze na karmę.

Link to comment
Share on other sites

[B]agusiazet [/B]dostałam, dziękuję, Ty to normalnie cudo jesteś:loveu:

Byłam w końcu w tym Goleszowie. Psiaczek mały, bardzo energiczny, na łańcuchu niecałe 2 metry, nie zaszczepiony, mieszka w stodole. Na noc, gdy mrozy na szczęście zabierany jest do piwnicy, gdzie mieszka z 7 (!) kotami. Na razie zostawiłam ludziom duży wór suchej karmy dla niego, bo widać, że w domu się nie przelewa. Zobowiązali się zrobić mu dłuższy łańcuszek (taki cienki, delikatny). Powiedziałam, że pomożemy w zaszczepieniu psiaka. Zgodzili się też oddać do adopcji 3 najmłodsze, roczne koty, wkrótce będę robiła zdjęcia. Pozostałe będzie trzeba wysterylizować, nie ma siły, bo tam się kociarnia zrobi:shake: Mini fotorelacja będzie oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamil16']:cool3:wlasnie dzownilismy do pani dea i niestety Sebi nie ma juz trafila do adopcj przez niedopatrzenie pracownika przykro nam z tego powodu no cóz w takim razie zyczymy jej by miala lepsze zycie niz w schronisku[/quote]
ojej!!! przeciez pracownik nie sprawdzi tego domu!! nie był pracownik uprzedzony? obyś miał Kamilu rację, oby domek był dla niej szczęśliwym.

Link to comment
Share on other sites

Dom Serbii będę sprawdzała za jakiś czas, pojechała do Jastrzębia Zdroju, do pana, który parę lat temu adoptował już psa z Cieszyna, pies niedawno umarł ze starości.

Nowe zgłoszenie - 80 letnia staruszka w Skoczowie, ma 2 psy które są jedyną jej rodziną. Pani nie ma siły ich wyprowadzać (psy podobno od dawna nie wychodzą z domu!!!), i pieniędzy na szczepienia itp, ale opieka społeczna nie ma serca jej psów zabrać. We wtorek jestem umówiona z panią z opieki, idziemy na wizję, zobaczymy jak można pomóc w sprawie psów.

Pan z Gumnej ma zostać ubezwłasnowoloniony, dzisiaj podobno była pierwsza rozprawa. Jeśli tak się stanie, trafi do domu opieki, a psy i koty... nie wiem:shake:

Zrobiłam szczegółowy rachunek sumienia czyli kasy w poście pierwszym i poszczególnych psich i kocich:roll:. Od dnia dzisiejszego wszelką pomoc finansową bardzo proszę wpłacać na konto podane w pierwszym poście a nie na konto prywatne. Mam do niego dostęp internetowy 24 na dobę, więc wszystko nadal będzie na bieżąco sprawdzane i rozliczane na wątku. Na dzień 20.02.2009 nasz stan kasy jeszcze na koncie prywatnym wygląda następująco:
[B]Skarpeta ogólna: 107,82 złote[/B]
[B]Skarpeta Kory: 59,96 złotych[/B]

Konto Fundacji:
[B]od Żabusi: 115 złotych[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...