Jump to content
Dogomania

Psy i słodycze


TynOola

Recommended Posts

Lepiej kupić mu psie przysmaki. Oczywiście jak raz na ruski rok dasz psu 'gryza' herbatnika czy czegoś to nic mu nie będzie, ale lepiej psa nie przyzwyczajać. Mojego Czorta brat przyzwyczaił i teraz wystarczy by coś zaszeleściło i ona od razu biegnie z zaciekawionym wzrokiem czy to przypadkiem nie snickers...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TynOola']Niektórzy mówią że lepiej w ogóle nic nie dawać bo mogą mieć później robaki:([/QUOTE]

robaki nie biorą się z powietrza, a gdyby były w słodyczach to ludzie by je mieli. Nie podaje się czekolady bo zawiera trującą teobrominę. A reszta słodyczy - ja uznaje tylko kawałeczek herbatnika/ciasteczka żadnych czipsów, popcornu, wszystkiego co mocno przyprawione lub zawiera czekoladę.

Link to comment
Share on other sites

Od kostki czekolady pies nie umrze, ale nauczy się, że to dobre i kiedyś ktoś zostawi, pies zje całą tabliczke, a tu już gorzej...

A o robakach to się wzieło stąd, ze małe dzieci zwykle jedzą duzo słodyczy, i że to nibhy stąd, ale tak naprawdę to stąd, że małe dzieci jedzą brudnymi rekami, to co upadło na ziemię itp.

Aha zapomniałam dodać, ze właśnie przyprawy też psu szkodzą, jak ktoś gotuje jedzenie dla psa, też niech lepiej nie dodaje przypraw, szczególnie tych ostrych. Żadnych.

Link to comment
Share on other sites

Ja także myślę, że kostka czekolady - zwłaszcza podawana systematycznie jednak psa wykończy..
Tak zrobiła nieświadoma rodzina mojej ciotki: specjalnie kupowali kilka czekolad - "bo piesek lubi"... I piesek codziennie dostawał kostkę czekolady...
Pies zszedł w strasznych męczarniach... miał też swoje lata, ale czekoladą znacznie przyspieszyli jego śmierć...
Nawet wet im to powiedział.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Moja Magia nie dostaje żadnych słodyczy, ludzkiego jedzenia też staram się jej nie dawać. Za to kot uwielbia słodycze. :roll: Pewnie jadł słodycze zanim do mnie trafił, bo ja mu nie daję. On nawet słodkiego herbatnika z daleka wyczuje, wskoczy na stół i sam się poczęstuje. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...