Jump to content
Dogomania

Briard


Recommended Posts

Witam

Nie pamiętam dokładnie jak długo Moris nosił sklejone uszy ale przypominam sobie,ze na wystawie w Krakowie sędzia kazał je rozciąć a Moris miał wtedy ok.1,5 roku.Jeżeli piszesz,że trochę kłapią to uważam,że musicie kleić dalej.My to w ostatnich miesiącach robiliśmy sami-raz lepiej raz gorzej ale i tak się udało i teraz Moris trzyma uszy bez zastrzeżeń.

Pozdrawiam Magda

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 575
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie pamiętam dokładnie jak długo Moris nosił sklejone uszy ale przypominam sobie,ze na wystawie w Krakowie sędzia kazał je rozciąć a Moris miał wtedy ok.1,5 roku.Jeżeli piszesz,że trochę kłapią to uważam,że musicie kleić dalej.My to w ostatnich miesiącach robiliśmy sami-raz lepiej raz gorzej ale i tak się udało i teraz Moris trzyma uszy bez zastrzeżeń.

Dzieki za odpowiedz :) Tak - jedno jej troszke klapie, ale nie jest chyba zle. W takim razie my tez je skleimy ale dopiero w sobote. Nie chcemy tego robic sami, bez doswiadczenia bo nie sztuka jest nawalic kleju na uszy i uzyskac dobry efekt dopiero za ktoryms razem. Powierzymy mala specjaliscie :)

A wystawy i ewentualne rozklejanie uszu na niej nam na razie nie groza - Rudisia nie dorasta do wzorca, no moze jest akurat na styk ;)

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Jeżeli można coś zasugerować to lepszym rozwiązaniem byłoby w tej chwili wiązać jej włosy i zszywać nitką (Aśka nam podpowiedziała). Troszkę to pracochłonne, gdyż się rozwiązują, ale za to nie tracimy już włosów z powodu kleju. To twardsze ucho usztywni to słabsze. Na ostatnich zdjęciach na stronie Rina http://www.briardrino.com/strona48.html

można obejrzeć efekt zdolności "krawieckich" :smhair2: mojej żony.

pozdrawiam :hand:

Zd

Link to comment
Share on other sites

Czesc!

Wysypie Briardami jak grzybami po deszczu;-)

Gratuluje Vici pomyslnego bzykanka;-)

Ja natomiast dludo sie zastanawialam i konsultowalam wybor reproduktora dla mojej Gosse z Krainy Mgiel i zdecydowalam rozpoczac swoja hodowle przez pokrycie Gosse bardzo mlodym i mysle ze dobrze zapowiadajacym sie psem.Ten wybrany pies to: Talismanik De La Chaume Du Bois Dieu.

Po bardzo dlugim namysle krycie planujemy na kaniec tego rok.

Na dzien dzisiejszy wymyslam nazwe dla naszej hodowli a oto pomysly:

Bursztynowy Skarb

z Nadmorskiej Krainy

Baltycki Pastuch

Nazwa hodowli bedzie w jezyku francuskim, obecnie czekam na przetlumaczenie.

Pozdrawiam Monia i Gosse

Link to comment
Share on other sites

a wiec streszcze tutaj :D

nie wystawil sie,nic nie dostal,ale my sie nie poddajemy 8)

Maly nie lubi sliskich nawierzchni bo badz co badz rosnie w zastraszajacym tempie a rzeszowskie schody byly sliskie jak diabli....:roll:

I jeszcze nieco sie na niego wsciekly bordogi z mojej winy bo sie potknelam i na nie wpadl.........W kazdym badz razie byla to baaaardzo ciekawa wystawa :lol: A wszystko dokladniej jest na offie opisane a raczej moze nie dokladniej co bardziej rozwlekle:wink:

Link to comment
Share on other sites

A ja sie pochwale :D

W lipcu bede tatusiem :D :D

Ciekawe jak nasze male wlochate malenstwo na to zareaguje? Mysle ze sie zaprzyjaznia wszak Rudi kocha wszystkich naokolo. A ponadto wcale nie szczeka a wiec nie obudzi dziecka w najmniej oczekiwanym momencie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...