Jump to content
Dogomania

Briard


Recommended Posts

CZEŚĆ BRIARDS !!!

MY Z ORTONEM ZACZĘLIŚMY PT - W WIEKU 8 MIES., A IPO I - W WIEKU 20 MIES., NO I REZULTATY MIELIŚMY ŚWIETNE !!! :klacz: :klacz: :klacz:

ZĄBKI TEŻ MAMY OK I RĘKAW NAM NIE ZASZKODZIŁ, ALE TEŻ MIAŁAM OBAWY, CZY ZĘBY NA TYM NIE UCIERPIĄ...

NA SZCZĘŚCIE JEST OK.

ZAPRASZAM NA NASZĄ STRONKĘ : www.petit.prv.pl , W DZIALE SZKOLENIA COŚ TAM NASKROBAŁAM O "SZKOLE", A W GALERII JEST TROCHĘ ZDJĘĆ ZE SZKOLONKA !!!

A JAKIEGO MASZ BRIARDA I W JAKIM WIEKU ???

WYSTAWIACIE SIĘ ???

POZDRAWIAM :hand:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 575
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kasiu mialam taki sam problem z moim psem tyle ze on szczypal uciekajace dzieci a nie psy :lol:

Kiedy zauwazyl ze tego baaaaaaardzo ale to bardzo nei akceptujemy i jestesmy niezadowoleni,niezadowolenie okazujemy to sie oduczyl.....Ale trwalo to z 8m-cy conajmniej :roll:

Link to comment
Share on other sites

Kiedy zauwazyl ze tego baaaaaaardzo ale to bardzo nei akceptujemy i jestesmy niezadowoleni,niezadowolenie okazujemy to sie oduczyl.....Ale trwalo to z 8m-cy conajmniej :roll:
Carry, my też okazujemy niezadowolenie i pokazujemy Gai że nie akceptujemy takiego zachowania. Gaja zna słowa "nie wolno" i czasami w amoku gonitwy czy zabawy usłyszy mnie ... a czasami udaje że ma stopery w uszach :-? Poza tym mam dylemat czy nie robię psu mętlika w głowie... zakladam że gania z psem X; najpierw pies X goni Gaję potem Gaja psa X; i podczas tej gonitwy podszczypuje go w doopę... jeśli krzyknę - nie wolno - to czy Gajce nie będzie się to kojarzyło z tym że nie wolno się jej bawić? :-?
Link to comment
Share on other sites

hmm... niech no pomyślę... chyba z jakieś pół roku temu może ciut więcej... (teraz Gaja ma 2 lata i miesiąc).

Na początku było gorzej. Każda gonitwa za psiakiem dla zabawy kończyła się kłapnięciem dla zabawy... :-? Jeśli psiak nie potrafił szybko uciekać to Gaja go cap za doopę aby go przyspieszyć :-? I to była według niej najlepsza zabawa :-?

Teraz jest już lepiej bo staramy się b.uważać i każde podgryzanie stopujemy Gaję mówiąc "nie wolno". Zaś jeśli bawiła sie ładnie dostaje smakołyk.

Link to comment
Share on other sites

moja suczka ma teraz 8 miesiecy, bede ja wystawiac ale nie na kazdej wystawie , tylko tyle ile trzeba tutaj w kraju (zaczne chyba od grudziadza) no i napewno za jakies 2 lata na selekcji,

mysle, ze poczekam jeszcze 2 miesiace do PT bedzie lepsza pogoda :)

dzieki za odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

Kasiu a o PT pomyslalas ?:roll:

Mysle ze taktyka nagradzania za dobre zachowanie jest w porzadku...Wrzuc to jeszcze na szkolenie i/lub wychowanie to sie wypowiedza szpece takie jak Flaire.....Z tego co wiem da sie tego oduczyc.......Chyba nawet Fisher o tym pisal bo mial czesto podobne przypadki :hmmmm:

Poszukam tego i przepisze :D

Link to comment
Share on other sites

Carry: PT jako takiego w szkółce nie robiliśmy. Uczyłam Gaje sama. Życie się potoczyło jakoś tak ... :roll: dużo by opowiadać ale zapewne nie tu na Forum.

To uczenie szło/idzie dobrze. Bo Gaja pojętna bestia :wink: , tyle że taki wulkan energii, że dosłownie aż kipi :D No dobra … to nie ten topik, więc już się rozpisywać nie będę :D Dodam tylko, że nie jest to mocne gryzienie… takie podszczypywanie. To w sumie trzeba zobaczyć … opisać trudno. Cieszę się tylko, że są postępy w oduczaniu jej tego :)

Co do Fishera to jego właśnie nie czytałam. Muszę sobie te książki gdzieś zapożyczyć. Ale będę bardzo wdzięczna jakbyś chociaż na priwa mi przesłała skrótową wersję działania w przypadku podszczypywania. :D

Dzięki :D

Link to comment
Share on other sites

o ja ciemna masa ... :oops: to jest tak, jak się czas dzieli między dogomanię i pracę (udaje się, że się pracuje... ale ciiiii :wink: )

Twój post

o calusach porozmawiamy jesli to cos pomoze
tyczył się Gai...

A swoją drogą co do Cerrego, to jestem pewna że tym razem wejdzie :D A jak nie to wniesiemy go na rączkach :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

to ty uwazasz, ze nie mam nic do powiedzenia w takim razie ci nie powiem.

twoja osoba jest dosc dziwna bo wogole nie zasiegnela zadnych informacji przed 'za chwile'.

dla twojej informacji z urodzonych okolo 50 briardow tylko 6 sztuk uzyskalo uprawnienia hodowlane i nie chce zebys powielala to bo naprawde mi zal tych psow. partnera nei wybiera sie dzien przed kryciem i to na podstawie oceny z wystawy.

zycze powodzenia suczce i psu, zeby choc jeden z ich miotu byl hodowlany.

Link to comment
Share on other sites

Jakbyś zadała sobie troche trudu i poczytała wszesniejsze posty to bys się dowiediała że mam jedną z najlepszych czarnych suk w Polsce a psa dla niej wybrałam jakieś pół roku temu i nie jak myślisz na podstawie tylko i wyłącznie ocen wystawowych ale i także rodowodu. Dlaczego ja nie mam prawa mieć szczeniąt , a inne DUŻE producenckie hodowle mogą?A pozatym jedyny autorytet w naszej rasie w Polsce czyli p.Sobolta poparła mój wybór psa i stwierdziła że szczeniaki powinny być wielce obiecujace.

Link to comment
Share on other sites

CATERINA NIE PRZEJMUJ SIĘ WYPOWIEDZIAMI BRIARDSA BO CZASEM SĄ POZBAWIONE SENSU.

JEŻELI CHODZI O KRYCIE TO RÓŻNIE Z TYM BYWA CZASEM TRZEBA POMÓC TYM BARDZIEJ JEŻELI KRYJE SIĘ SUCZKE PIERWSZY RAZ A WAŻNE TEŻ JEST JAKI JEST REPRODUKTOR ,ALE LEPIEJ ABYŚ MIAŁA KOGOS DO POMOCY-WRAZIE CO. MOŻE DOROTKA UMIE POMÓC SWOJEMU REPRODUKTOROWI.

A TERAZ JESZCZE SŁOWO DO BRIARDSA-CZY DLA CIEBIE SĄ NAJWAŻNIEJSZE WYSTAWY I HODOWLANOŚCI ? BO DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZE ABY PSY TRAFIŁY DO PRAWDZIWYCH MIŁOŚNIKÓW I DO LUDZI KTÓRZY KOCHAJĄ I DBAJĄ O SWOJE PSY,SZKOLĄ JE A JEŻELI UDA MI SIĘ NAMÓWIĆ ICH NA WYSTAWY I ZROBIĄ UPRAWNIENIA TO SUPER CHOĆ MIMO UPRAWNIEŃ NIE WSZYSTKIE SUKI BĘDĄ KRYTE .JEŻELI DLA CIEBIE LICZĄ SIĘ TYLKO WYSTAWY I UPRAWNIENIE HODOWLANE A NIE TO GDZIE TRAFIĄ TWOJE MALUCHY I JAK SIĘ BĘDA MIAŁY TO ŻLE O TOBIE ŚWIADCZY.

Link to comment
Share on other sites

briards proponuje nie naskakiwac na Caterine i nastepnym razem przed daniem "dobrej"rady przeczytac co bylo wczesniej itp itd.....

Pytanie Cateriny bylo pelne obaw bo u wielu tak jest.....

Caterino pierwsze krycie ? :D

Powodzenia i moze podziel sie kim jest szczesliwy tatus a kim mniej szczesliwa mamusia ? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...