Jump to content
Dogomania

Briard


Recommended Posts

Dzięki że staneliście w mojej obronie :iloveyou: Tak to będzie moje pierwsze krycie, a moja Vicia Ch.Bien BATINA ma już :-? 5lat,na tatusia wybrałam Ch.Pl Atrisa TRZY KORONY.Obydwoje są czarnego koloru. Oczywiscie strasznie się boję i dlatego jedzie ze mną moja kolezanka wieloletnia hodowczyni. :nerwy: Ale mam nadzieję że wszystko będzie ok. A na szczenięta mam już parę zamówień więc nie powinno być tak żle. :laola:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 575
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Caterina - a jaki przydomek beda mialy Twoje pieski ???

Nasza Rudiska poznala i polubila bardzo czarnego briarda Angusa. A on jako dżentelmen przez duze "dż" pozwalal jej na wszystko :)

A swoja droga on w wieku 6 miesiecy wazy dokladnie 2x wiecej niz nasza Rudi.

Link to comment
Share on other sites

helcia: skad na diabla ty wymyslilas , ze dla mnie sa najwazniesze wystawy? dla mnie by one mogly wrecz nie istniec.

moje podejscie do wystaw jest takie: pojechac tyle razy ile trzeba zeby zdobyc uprawnienia, a potem to ewentualnie jezeli wystawa jest blisko mnie albo jest prestizowa i moj pies mialby tam jakas szanse.

mnie raz, ze niestac, dwa ze nie potrzebne mi do sczescia to zeby jezdzic tak jak niektorzy tutaj piszacy na forum a na ktorych nie naskakujesz dla ktorych liczy sie najbardziej tytul 'najczesciej wystawiany pies w polsce', 'najczesciej wystawiana suka w polsce' gdzie wynik jest jakies 40-50 wystaw.

Link to comment
Share on other sites

Briards gdyz niektorzy polkneli bakcyla i dzieki nim sa prawdziwe czempiony i pieknosci........Hodowlanke zrobi przecietny nawet pies z ocenami bdb.ale intera juz nie zrobi takie stworzenie.....I dlatego sa wystawy....Aby na ogol smietanka rasy miala na koncie zw.swiata,europy itp itd....I Helcia nie naskakuje na Ciebie za to ze chcesz zrobic tylko hodowlanke a dlatego ze Ty naskoczylas na Caterine i wydalas krzywdzacy i niesprawiedliwy osad....

Link to comment
Share on other sites

nie mowi o zrobieniu intera czy zw swiata, bo to mozecie robic tylko po co od razu wystawiac psa 50razy :o

mnie w doborze psow nie wystarczy przecietny pies z ocenami bdb ale tez nie patrze na tytuly przyznawane od sedziow np od sedziow od wszystkiego, a specjalistow od danej rasy jest malo, i na przyklad nie interesuje mnie pies, ktory uzyskal np 10 cacibow od sedziow zajmujacych sie wieloma rasami a od np p. de brouwer uzyskal ocene bdb.no i za charkater usyzkal ponizej 18 punktow (a inter z niego jest).

ja nei wydaje osadow tylko przekazuje co mysle a to roznica :D

Link to comment
Share on other sites

wybacz Briards ale czy to nie bylo w niemilym tonie ?

jezeli nic nie wiesz na ten temat to nie zabieraj sie za niego. nic wiecej nie mam do dodania. znowu w pl powstanie miot z ktorego a ni jeden nie uzyska uprawnien

a to uwazam za napastliwe,niesympatyczne i tak dalej

to ty uwazasz, ze nie mam nic do powiedzenia w takim razie ci nie powiem.

twoja osoba jest dosc dziwna bo wogole nie zasiegnela zadnych informacji przed 'za chwile'.

dla twojej informacji z urodzonych okolo 50 briardow tylko 6 sztuk uzyskalo uprawnienia hodowlane i nie chce zebys powielala to bo naprawde mi zal tych psow. partnera nei wybiera sie dzien przed kryciem i to na podstawie oceny z wystawy.

zycze powodzenia suczce i psu, zeby choc jeden z ich miotu byl hodowlany.

Nie wiem jak Ty ale ja bym sie poczula dotknieta i dziwie sie ze Caterina tak lagodnie zareagowala....

To byly osady dodatkowo niezgodne z prawda .....

Link to comment
Share on other sites

BRIARDS MYŚLĘ ŻE TO TY MUSISZ TROCHĘ POSZPERAĆ JESZCZE W TEMATACH.CARRAGAN PRZYTOCZYŁA CI TWOJE CYTATY DO KTÓRYCH ODNIOSŁAM WRAŻENIE ŻE WŁAŚNIE TYLKO NA TYM CI ZALEŻY.

POWIEM TAK; CZASEM JEST HDOWLA MAŁO ZNANA I MA TAKIEGO PECHA ŻE SZCZENIACZKI Z JEGO HODOWLI SIE NIE WYSTAWIAJĄ MIMO ŻE LUDZIE OBIECYWALI ŻE BEDĄ JEŻDZIĆ NA WYSTAWY(PISZĘ TERAZ O ZAPRZYJAŹNIONEJ HODOWLI DOGÓW) FACET MA RĘKĘ DO PSÓW SUKĘ KTÓRĄ SOBIE ZOSTAWIŁ TERAZ W 2003 ROKU BYŁA 2 NA 300 ILEŚ DOGÓW NA EUROPEJSKIEJ KLUBOWEJ WYSTAWIE A JEGO PRZYDOMEK JEST NAPRAWDĘ NIE ZNANY.

TAK ŻE TO ILE PSÓW ZROBI UPRAWNIENIE Z DANEJ HODOWLI NIE ZALEŻY OD HODOWCY TYLKO OD LUDZI KTÓRZY JE KUPIĄ.

CZASEM JEST TAK ŻE MASZ PIĘKNEGO PSA W MIOCIE I LUDZIE KTÓRZY GO KUPUJA OBIECUJĄ ŻE BĘDĄ GO WYSTAWIAĆ A POTEM NIE POJAWIĄ SIĘ NA ŻADNEJ WYSTAWIE I ODWROTNIE LUDZIE MÓWIĄ ŻE WYSTAWY NIE DLA NICH A POTEM ŁAPIĄ BAKCYLA I JEŻDZĄ JAK NAJĘCI(PRZYKŁAD MOJEGO ATISA)DZIĘKI BOGU ŻE Z NIEGO PIĘKNY PIES.

A OCENY TEŻ SĄ RÓŻNE NA KLUBÓWCE WŁOSKI SĘDZIA -'FACHOWIEC OD BRIARDÓW STWIERDZIŁ ŻE MÓJ PIES MA ZGRYZ CĘGOWY,RUCH TEŻ BYŁ COŚ NIE TAK ,STWIERDZIŁ ŻE ZA GRUBY A POTEM POSZŁAM Z PROŚBĄ O OCENE DO PREZESA KLUBU BRIARDA WE FRANCJI P.BLAZEL(OCZYWIŚCIE NIE ZOBOWIĄZUJĄCE TO BYŁO)NIE WIEM CZY DOBRZE NAPISAŁAM NAZWISKO.SEDZIA PRZESYMPATYCZNY STWIERDZIŁ ŻE ZGRYZ NOŻYCOWY ,PEŁNY ,RUCH POKAZAŁ MI JAK BIEGAĆ STWIERDZIŁ ŻE O.K.SIERŚĆ O.K.ALE DORADZIŁ ABY WYCZESYWAĆ PODSZERSTEK O TYM ŻE PIES ZAGRUBY NIE BYŁO MOWY PODOBAŁA MU SIĘ NIEZWYKLE GŁOWA.PRAKTYCZNIE SKRAJNIE RÓŻNA OCENA.POWIEM SZCZERZE ŻE DLA MNIE WAZNIEJSZA BYŁA OCENA FRANCUZA ALE CO NA TO POWIEDZIEĆ PRZECIEŻ DWUCH FACHOWCÓW.

ODNOSNIE LUDZI KTÓRZY JEŻDZĄ PO WYSTAWACH NAWET 40-50 RAZY NA ROK JA NIE MAM NIC PRZECIWKO JEŻELI MAJĄ KASĘ I ICH PSY TO LUBIA TO ICH SPRAWA JE UWIELBIAM WYSTAWY ,ALE POWIEM SZCZERZE NIE STAĆ MNIE NA WIELE WYSTAW TYM BARDZIEJ ŻE SZKOLENIA I DOBRE KARMY TEŻ KOSZTUJĄ A JA MAM 700 ZŁ WYPŁATY PLUS DORABIAM JAK MOGĘ,JESTEM JEDYNĄ OSOBĄ CO UTRZYMUJE TO CAŁE "STADKO".TAK ŻE CZĘSTO JEŻDZĘ POPATRZEĆ I POKIBICOWAĆ.

ALE JESTEM WDZIĘCZNA WSZYSTKIM MOIM NABYWCOM SZCZENIĄT ŻE O NIE DBAJĄ I CZĘŚĆ JEŹDZI NA WYSTAWY I POKAZUJE MALUCHY.

Link to comment
Share on other sites

a ja mysle ze wielu hodowcom nawet nie zalezy aby pies byl pokazywany ale aby znalazl dobry dom......Ja mam psa ktory juz jako szczeniak byl b.ladny a teraz robi sie coraz ladniejszy........I mimo iz niechcialam wystawiac to hodowcy go mi sprzedali gdyz wiedzieli ze pies bedzie mial dobrze.....A teraz dodatkowo wystawy mnie zafascynowaly wiec bedzie wystawiany......

Link to comment
Share on other sites

CARRAGAN TO JEST TO O CZYM PISAŁAM W POPRZEDNICH MOICH WYPOWIEDZIACH ŻE NP.DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZE ABY PIES TRAFIŁ DO WSPANIAŁYCH LUDZI A JEŻELI BĘDĄ GO CHCIELI POKAZAĆ TO BĘDĘ SIĘ Z TEGO BARDZO CIESZYĆ I OCZYWIŚCIE CHĘTNIE IM W TYM POMOGĘ.PRZECIEŻ PIEKNE PSY CHODZĄCE PO RINGU TO REKLAMA MOJEJ HODOWLI A DLA MNIE NIESAMOWITE PRZEŻYCIA I EMOCJE.

Link to comment
Share on other sites

Briards: ja jezdzę na wystawy nie tylko poto by mój pies miał więcej osiągnięć ale po to by spotykać się z ludźmi ,poznawać nowych pogadać ,poplotkować,zobaczyć jak moja Vicia wygląda na tle innych briardów.Chyba nie zdajesz sobie sprawy ile znajomości moż na nawiazać na takiej wystawie.

I dla mnie najwarzniejsze są oceny od sędziów którzy sa autoretytami w briardzim swiecie.

Jeżdżenia na wystawy nie traktóje jako zlo konieczne tylko jak hobby i zabawę,przygodę (szczególnie że jeżdzę pociągami bo nie stać mnie na samochód).

I mam pytanie do ciebie :Jak będziesz wybierała reproduktora dla swojej suczki ,jakie kryteria będziesz brała pod uwage?

Link to comment
Share on other sites

CARRAGAN TO JEST TO O CZYM PISAŁAM W POPRZEDNICH MOICH WYPOWIEDZIACH ŻE NP.DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZE ABY PIES TRAFIŁ DO WSPANIAŁYCH LUDZI A JEŻELI BĘDĄ GO CHCIELI POKAZAĆ TO BĘDĘ SIĘ Z TEGO BARDZO CIESZYĆ I OCZYWIŚCIE CHĘTNIE IM W TYM POMOGĘ.PRZECIEŻ PIEKNE PSY CHODZĄCE PO RINGU TO REKLAMA MOJEJ HODOWLI A DLA MNIE NIESAMOWITE PRZEŻYCIA I EMOCJE.

wiem Helciu i dlatego popieram Twoje podejscie do sprawy :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Pytanie :

jakiej obrozy uzywacie u swoich briardow ? My przez pewien czas uzywalismy kolczatki, lecz osoba ktora nam pieska wyczesywala powiedziala, ze nie jest to najlepszy pomysl. Ma ponoc wplyw na siersc w okolicach szyji. Jezeli stosowac kolczatke to z dlugim kolcem, a takiej nie mozemy znalez w zadnym sklepie zoologicznym.

Drugim sposobem jest obroza zaciskowa, ale ta w przypadku naszej suczki niewiele daje. Potrafi dusic sie i harczec ale nie popusci :) Szczegolnie jak widzi innego psa :)

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko ty masz takie problemy, moja Vicia to istny PIES POCIĄGOWY :lol: Też chodzila na kolczatce wlaśnie takiej a długimi kilcami,ale ona okropnie wyrywa włos na szyi .Od jakiegoś czasu używamy obrożę typu HALTI -taki kantarek .I jest SUPER .Vicia nie ciągnie i sierśc zaczyna odrastać.Zobacz w Karusku jak wygląda.

Link to comment
Share on other sites

Marcin -

Caterinie chodzi chyba o to:

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1377&action=prod

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=2997&action=prod

Mam nadzieję, że się nie mylę. :wink:

Też się nad tym rodzajem obroży zastanawiałam, gdyż Gaja także należy do tzw. psów pociągowych :lol:

Swego czasu próbowałam wielu obróż. Każda wyrywała kudełki lub je mechaciła. Hela z Kudłatego Serca zasugerowała, że najlepsza jest obroża skórkowa okrągła. Kupiłam takową na jednej z wystaw i jest idealna. :) Kudełków nie rwie, nie mechaci. :D

Tyle że kupiliśmy zaciskową i to był minus... Gaja (podobnie jak Twoja pociecha Marcin) dusi się często na niej i harczy ... i nie popuści. :-?

Tak myślę, że może na najbliższej wystawie dostaniemy też taką okrągłą obrożę skórkową... ale może taką pół zaciskową...

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzieki. Moze to glupio zabrzmi, ale jak briard w czym takim wyglada? I na jakiej zasadzie ona dziala? Co jest bodzcem powstrzymujacym psa od ciagniecia?

Hela z Kudłatego Serca zasugerowała, że najlepsza jest obroża skórkowa okrągła. Kupiłam takową na jednej z wystaw i jest idealna. :) Kudełków nie rwie, nie mechaci. :D

Tyle że kupiliśmy zaciskową i to był minus...

I to pomoglo? Zwykla skorkowa okragla obroza? Jakos nie chce mi sie wierzyc aby Rudina przestala na tym ciagnac.

Link to comment
Share on other sites

(...)

Wielkie dzieki. Moze to glupio zabrzmi, ale jak briard w czym takim wyglada? I na jakiej zasadzie ona dziala? Co jest bodzcem powstrzymujacym psa od ciagniecia?

No niestety na te pytania Ci nie odpowiem bo jeszcze nie zakupiłam tego cuda :D Myślę, że trzeba poczekać aż Caterina odpowie...

Choć częściowo napisała:

Od jakiegoś czasu używamy obrożę typu HALTI -taki kantarek .I jest SUPER .Vicia nie ciągnie i sierśc zaczyna odrastać.

:D

Hela z Kudłatego Serca zasugerowała, że najlepsza jest obroża skórkowa okrągła. Kupiłam takową na jednej z wystaw i jest idealna. :) Kudełków nie rwie, nie mechaci. :D

Tyle że kupiliśmy zaciskową i to był minus...

I to pomoglo? Zwykla skorkowa okragla obroza? Jakos nie chce mi sie wierzyc aby Rudina przestala na tym ciagnac.

Pomogła o tyle, że obroża nie wyrywa ani nie mechaci sierści :) A o to mi najbardziej chodziło.

Natomiast Gaja dalej ciągnie i dlatego napisałam, że obroża którą kupiliśmy ma jeden minus... zacisk powoduje, że Gaja się dusi... bo ciągnie...

Także liczę na najlibiższą wystawę. Może będą takie skórkowe okrągłe ale półzaciskowe. Choć to też pewnie nie powstrzyma Gai od ciągnięcia ... tyle że nie będzie się dusić.

:D

Ale też chętnie dowiem sie od Cateriny szczegółów. :D

A swoją drogą... czy taka obroża nie wyciera sierści na pysku? Może to głupie pytanie... ale tak mi przyszło do głowy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...