Jump to content
Dogomania

Briard


Recommended Posts

  • Replies 575
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich miłosników briarda. Pisze , aby sie pochwalic.

W dniu wczorajszym 10 - miesięczny Imperial z Krainy mgieł był jedynym przedstawicielem naszej rasy na wystawie w Białymstoku. Sędziował nas Piotr Król - otrzymaliśmy ocene doskonała, z I lokata, zwyciezce mlodzieży i zwycięzce rasy. Ze wzgledu , że bgył sam jeden zdawałoby sie, że nie ma sie czym chwalić, ale jednak jest. W BIS Juniorów IWan konkurował z około 50 psami i zdobył tytuł Najpiekniejszy junior z 3 lokatą. Dostalismy piekny puchar i jestesmy baaaardzo szczęsliwi. Teraz wybieramy sie na klubowke do Łodzi. Napiszcie prosze kto jedzie. Bardzo chciałabym Was poznać i niedługo będzie ku temu okazja.Pozdrawiam wszystkich Małgosia i Iwan

Link to comment
Share on other sites

Do kiedy mozna zglosic psa na wystawe klubowa (szczeniak) ??

Czy rodowod jest niezbedny? Zlozylem wniosek w zwiazku z Katowicach juz ponad 3 miesiace temu i jeszcze go nie ma. Panie w zwiazku tlumacza sie okresem wakacyjnym.

Ponadto musze miec zaswiadczenie o szczepieniu. Czy jeszcze cos?

Link to comment
Share on other sites

Marcinie zgłoszenia na klubówkę były chyba do 20 sierpnia ale możesz zadzwonić do p. Soboltowej do łodzi może jeszcze nie oddała katalogu do druku. Spróbować warto. Tylko dzwoń wieczorem. Jak nie ma jeszcze rodowodu to na zgłoszeniu napiszesz że jest w przygotowaniu. Czy masz telefon do p. Soboltowej jak nie to ci podam.

Link to comment
Share on other sites

Marcinie zgłoszenia na klubówkę były chyba do 20 sierpnia ale możesz zadzwonić do p. Soboltowej do łodzi może jeszcze nie oddała katalogu do druku. Spróbować warto. Tylko dzwoń wieczorem. Jak nie ma jeszcze rodowodu to na zgłoszeniu napiszesz że jest w przygotowaniu. Czy masz telefon do p. Soboltowej jak nie to ci podam.

Niestety nie mam numeru telefonu. Czy ta pani jest ze zwiazku kynologicznego?

Czy mozna pojechac (i wejsc) na wystawe ze szczeniakiem, ktory nie bedzie wystawiany?

Link to comment
Share on other sites

Myślę że jak będzie miał zaszczepioną wściekliznę to nie będzie problemu (weź z sobą książeczkę psa).

Pies byl szczepiony wczoraj przy okazji wizytu u weterynarza (nasza mala ma mlodziencze zapalenie kosci (panosteitis) i dlatego tez zastanawiamy sie czy ja juz wystawiac).

Czy to zaswiadczenie ktore wczoraj otrzymalem wystarczy, czy przed wystawa trzeba wziasc bardziej swieze?

Link to comment
Share on other sites

Wścieklizna ważna jest przez rok. Jak ci przyjmą zgłoszenie, to przed wystawą przyjdzie ci potwierdzenie i nr startowy. Tam będzie również informacja zaświadczeniu zdrowia psa. Ale jak malutkie jesr teraz chore to się zastanów czy pojechać na wystawę. Wystawa jest 21, pogoda może być różna. Zyczę maleństwu szybkiego powrotu do zdrowia i spotkajmy się na wystawie.

Link to comment
Share on other sites

Ja i Iwan ( 10 miesieczny briard) zyczymy Twojemu maleństwu szybkiego powrotu do zdrowia.

a teraz pisze do wszystkich . Mam nadzieje, że bedziemy mieli okazje sie poznać na wystawie klubowej. Słuchajcie, czy nie przeraza Was to , że może byc zimno i padac deszcz. jak wtedy chronicie swoje psiaki przed deszczem- ja myslałam o jakimś ortalionowym płaszczyku do iwana, ale nie bardzo moge dostac cos takiego. Moze mi podpowiedzie co z tym fantem zrobic. Nie wchodzi w gre żaden parasol wielki, bo jade ze znajomymi samochodem i poprostu sie nie zmiescimy.

Mam jeszcze pytanie - czy jest tu ktos kto zglosił płowego briarda do klasy młodziezy? Pozdrawiam Małgosia i Iwan

Link to comment
Share on other sites

Ja i Iwan ( 10 miesieczny briard) zyczymy Twojemu maleństwu szybkiego powrotu do zdrowia.

a teraz pisze do wszystkich . Mam nadzieje, że bedziemy mieli okazje sie poznać na wystawie klubowej. Słuchajcie, czy nie przeraza Was to , że może byc zimno i padac deszcz. jak wtedy chronicie swoje psiaki przed deszczem

Dziekuje.

I przylaczam sie do pytania. Tez nas to interesuje.

Link to comment
Share on other sites

BARDZO DOBRZ SPEŁNIAJĄ TAKĄ FUNKCJĘ MAŁE NAMIOCIKI NAPRAWDĘ ZAJMIJĄ NIE WIELE MIEJSCE A MOZNA TAM WEJŚĆ RAZEM Z PSEM I SPOKOJNIE SOBIE CZESAĆ ONE BYWAJĄ NA PROMOCJACH W HIPERMARKETACH I SĄ W SUMIE NIE DROGIE JA TAKIEGO KUPIŁAM ZA NIECAŁE 50 ZŁ ZESZŁEJ WIOSNY I BARDZO SOBIE CHWALĘ.

MARCINIE TWOJEJ SUNI ŻYCZĘ POWROTU DO ZDROWIA I DO ZOBACZENIA NA KLUBÓWCE.

Link to comment
Share on other sites

BARDZO DOBRZ SPEŁNIAJĄ TAKĄ FUNKCJĘ MAŁE NAMIOCIKI

MARCINIE TWOJEJ SUNI ŻYCZĘ POWROTU DO ZDROWIA I DO ZOBACZENIA NA KLUBÓWCE.

Tobie rowniez dziekuje za zyczenia. Z Rhoda jest na razie ok,ale teoretycznie w kazdej chwili moze miec atak.

Namiot namiotem, ale na ring nawet podczas deszczu wyjsc trzeba. Wtedy jest chyba trudniej ocenic psa. A ponaddto kiedy pies jest opisywany, to pozstale stoja w deszczu na ringu? Tak sobie pytam z ciekawosci bo jeszcze nie mamy doswiadczenia :(

Do zobaczenia w Lodzi :)

Link to comment
Share on other sites

W takim razie chyba sie przejade po hipermarketach, może beda jakies wyprzedaze po sezonie. Tymbardziej że jeszcze czeka mnie wystawa w legionowie w październiku, a wtedy to juz nawet snieg może padac:))W kazdym razie dziekuje za pomysł. Widziałm na wystawach lidzi z namiotami, ale jakos nie chciało mi sie trego targac, ale tak jak teraz pomysle, to chyba to faktycznie najlepszy pomysł. Mało miejsca, lekkie ,a ma dach i Ściany. Pozdrawiam małgosia i Iwan

Link to comment
Share on other sites

Niestety, nawet jeśli pada na wystawie, to briardy nie mają taryfy ulgowej. :( Muszą stać w ringu i cierpliwie czekać na swoją ocenę. :x Chyba,że sędzia postanowi zrobić niewielką przerwę w ocenianiu (ale, to przeważnie wtedy, gdy już naprawde leje). Zazwyczaj wtedy, przy ocenie, sędzia nie zwraca już tak wielkiej uwagi na samą szatę (z wiadomych względów), ale na budowę psa, ruch, charakter itd.

Sylwia i Bosik

Link to comment
Share on other sites

I to własnie mi sie nie podoba. Doskonale wiemy przeciez, że Briardy to psy, które powinnismy chronic przed deszczem, poniewaz maja podszerstek i dłuuuugo schną co niestety może odbic sie na ich zdrowiu.

szkoda , że organizatorzy nie zwracaja uwagi na takie rzeczy i nie sa przygotowani na to, aby sie przenieścmdo hali w deszczowa pogode, albo zadaszyć ringi.Wiem , że to kupa roboty i wieksze pieniądze, ale ja patrzę na to pod kataem mojego Iwana, który niechętnie stoi na deszczu.Małgosia i Iwan, który nie lubi moknać:)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...