Jump to content
Dogomania

co zrobić by pies biegł szybciej?


mindgame

Recommended Posts

Witajcie,
otóż mam taki problem, że moja sunia nie chce biegać takim tempem na ringu jak inne psy, w związku z tym robi się dziura ;] i my stajemy się parą prowadzącą resztę. Co zrobić żeby biegła szybciej? bardziej żwawo?
Wygląda to tak jakby pani dama sobie truchtała i ani myśli przyspieszyć kroku. Po prostu nie i koniec. Zachowuje się tak bez względu na temperaturę. Za to inne psy jakoś zasuwają w koło i bynajmniej nie są ciągnięte na ringówce.
Co mogę zrobić?
Pomocy :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='REDA&MELA']A zdradzisz jak?:cool3:[/quote]


obejrzyj sobie film z BIS z światówki z Sztokholmu na stronie tej wystawy i zobacz jak pieknie prezentuje sie Faraon przez swoja handlerką. Ważne jest takze zanim ruszysz zostawić sobie w miare tyle odstępu aby móc biec swobodnie. Jezlei pies ciagnie do przodu i napreza smycz to powinnas przyspieszyc ale wiedziec kiedy go zbastowac zeby nie wpadł w galop, ale kazdy pies jezeli zaczyna czuc opor na szyji ciagnie jescze mocniej, wiec jak zaczynasz go skracac to tylko pogarszasz sprawe. Zasada jest taka ze im mocniej chce do przodu to go puszczasz na przod. W pełni ruchu pies ma dopiero swój pełen kłus.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mindgame']no właśnie smaczki nie bardzo pomagają, nawet dobra pachnąca kiełbaska.
:( może kupię jej jakąś piszczącą piłeczkę.. zobaczymy czy podziała. Ona po prostu ma swoje tempo i wygląda jakby ją duma wyprzedzała ;)[/quote]

U nas wygląda tak samo. Co prawda Lorka jest jeszcze mała, ale wcześniej kiedy z nią biegłam ta poporstu to robiła to chetnie, ale odkąd zaczęłyśmy ćwiczyć bieganie ringowe to zaczęła się ociągać, zwalnia, niekiedy nawet muszę ciągnać. Smaczki nie pomagają, chociaż normalnie do szkolenia to aż uszy się trzęsą jak je widzi, piłeczka czy cokolwiek innego też nie bardzo ją interesuje. Heh nie wiem jak ją ożywić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']mozesz podac link, nie moge znalezc, a chcialabym zobaczyc :)[/quote]

[URL]http://www.worlddogshow2008.se/wds/[/URL]
wejdz w results, pictures, more -> movie:the finals -> see the finals from sunday- pod koniec filmu jest wlasnie urywek z BIS, gdzie drugie miejsce zajął wlaśnie ów piękny Faraon:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']obejrzyj sobie film z BIS z światówki z Sztokholmu na stronie tej wystawy i zobacz jak pieknie prezentuje sie Faraon przez swoja handlerką. Ważne jest takze zanim ruszysz zostawić sobie w miare tyle odstępu aby móc biec swobodnie. Jezlei pies ciagnie do przodu i napreza smycz to powinnas przyspieszyc ale wiedziec kiedy go zbastowac zeby nie wpadł w galop, ale kazdy pies jezeli zaczyna czuc opor na szyji ciagnie jescze mocniej, wiec jak zaczynasz go skracac to tylko pogarszasz sprawe. Zasada jest taka ze im mocniej chce do przodu to go puszczasz na przod. W pełni ruchu pies ma dopiero swój pełen kłus.[/quote]


Właśnie,właśnie.Nie wchodziłam już dawno ale biegłam raz z większą rasą i pomimo że mam chińskiego grzywacza suczke to jak ją ciągne na ringówce to nie chce biec a jak ma luzniutko ringówkę to biegnie równo z nogą:)

Link to comment
Share on other sites

Hmm to moze trzeba sprawic zeby polubil ringowke?Albo ta co ma jest nie wygodna.Fajne sa takie angielskie ringowki albo z szerszym paskiem pod szyja.Co do biegania,psa trzeba zmotywowac.Mozna by pocwiczyc z drugim, psem bieganie,cos ala wlasnie tak jak jest na ringu.I smaki lub to co psa najbardziej nakreca:cool3:
Link do filmiku z tym Faraonem
[U][url]http://pl.youtube.com/watch?v=CxtqjbOcEHg[/url][/U]
Przepieknie byl prowadzony a to wypuszczenie go zeby biegl przodem rewelacyjnie wyszlo:)

Link to comment
Share on other sites

ćwiczenie z drugim psem to dobry pomysł. poza tym chyba nie należy robić z tych ćwiczeń jakiejś ceremonii. podczas normalnego szkolenia można spróbować na zwykłej smyczy. po prostu na spacerze w pewnym momencie spróbuj z nią pobiec. no i potrzebny jest entuzjazm, mozna poskakać, zrobić parę głupich min, coś co rozbawi psa i rozrusz go ogólnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Hmm to moze trzeba sprawic zeby polubil ringowke?Albo ta co ma jest nie wygodna.Fajne sa takie angielskie ringowki albo z szerszym paskiem pod szyja.Co do biegania,psa trzeba zmotywowac.Mozna by pocwiczyc z drugim, psem bieganie,cos ala wlasnie tak jak jest na ringu.I smaki lub to co psa najbardziej nakreca:cool3:
Link do filmiku z tym Faraonem
[U][URL]http://pl.youtube.com/watch?v=CxtqjbOcEHg[/URL][/U]
Przepieknie byl prowadzony a to wypuszczenie go zeby biegl przodem rewelacyjnie wyszlo:)[/quote]

jak to to stwierdzila moja znajoma:
"angielska ringowka nie nadaje sie do corgi" to powinnam zadac jej pytanie dlaczego swojego szczeniaka wlasnie corgi wystawiala na w/w ringowce ;)
wiecie co zrobilam ostatnio, zalozylam psu ringowke.. i poszlam na dlugi spacer.... nastepnego dia na wystawie pokazał się o wiele lepiej :cool3::cool3:

Co do faraona, ahh poezja.. moją mała kazali mi uczyc zeby biegla przede mną, no to sie powoli uczymy :razz::razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frytela']jak to to stwierdzila moja znajoma:
"angielska ringowka nie nadaje sie do corgi" to powinnam zadac jej pytanie dlaczego swojego szczeniaka wlasnie corgi wystawiala na w/w ringowce ;)
[/quote]
Moze specjalnie Ci tak powiedziala zebys czasem nie byla lepsza od niej:lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Moze specjalnie Ci tak powiedziala zebys czasem nie byla lepsza od niej:lol::evil_lol:[/quote]

ona stwierdzila ze taka ringowka jest tylko i wylacznie dla dlugowlosych, a ja widzialam inne rasy NIE długowłose ktore byly na takich ringowach wystawiane wiec wiesz ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']A niby dlaczego tylko i wylacznie dla długowłosych? Ja bardzo lubie angielska ringówke i czesto wystawiałam psiaka na niej, szczególnie w szczeniakach itp ;)[/quote]

no wlasnie nie wiem dlaczego ona twierdzi ze jedynie dla dlugowlosych ;)

Moja mala bede na poczatku na takiej wystawiac :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...