Jump to content
Dogomania

Horror z jedzeniem


KaRa_

Recommended Posts

Mój jak był mały to dostawał zastrzyki na apetyt, ludzie nas na ulicy zaczepiali i z pretensją w głosie pytali dlaczego on taki chudy - myślałam, że się spalę ze wstydu :oops:
A teraz nie jest dużo lepiej, tylko pies mi zmężniał -typ budowy śląski - w klacie szeroki a w doopce wąski.:evil_lol:
Ze względu na to, że miał żółtaczke do końca zycia jest na RC Hepatic, z tym, że 1,5 kg karmy starcza jemu na 3 mies - jada ja kiedy ma ochotę. Oprócz tego dostaje gotowane jedzenie (tylko nie może byc "mokre"), ale nie zawsze zjada. Dziwak - ale bardzo kochany :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cambel']Moja jest okropnie wybredna..Kilka din po tym jak do nas trafiła ze schroniska, była w stanie zjeść wszystko co jej dałam, teraz absolutnie...Próbuję ją karmić Britem, no ale przecież to jest 'fe'. :roll: Nawet dosmaczania już nie pomagają...[/quote]

A gdyby zabrać miskę, zamiast dosmaczać, i podać dopiero w następnej porze posiłku? A jeśli nie zje - to w następnej?
Pies, jeśli jest zdrowy i ma odpowiednią ilość ruchu, sam reguluje sobie ilość jedzenia jaką powinien jeść żeby utrzymać się w odpowiedniej kondycji. Zalecenia podane na opakowaniu są orientacyjne.

Link to comment
Share on other sites

Do tej pory to nie jadła chyba 5 dni, potem w końcu zgłodniała, i zaczęła po kilka granulek... Wtedy matka na mnie natarła, że psa głodzę, że taki chudy, i że oślepnie z głodu (:roll: ) bo coś jej się z oczu zaczęło lać...
Narazie będę jej trochę dosmaczać, mam nadzieję, że po sterylizacji apetyt jej się poprawi. Jak nie to będzie c.d. głodówki, o już sił nie mam :roll:

Link to comment
Share on other sites

Cambel: apetyt chyba raczej nie wzrośnie, jedynie przemiana materii się zmieni,a dokładniej spowolni:cool3: Tak mi sie wydaje...XP
Wątpię, czy psica zacznie wtedy specjalnie szamać:roll:Równie dobrze moze przytyć bo teraz widać nie potrzebuje bardzo dużych racji energetycznych a po sterylc i to co je teraz moze być dla niej(w jej fizjologicznym odczuciu) za dużo...
Nie wiem dokładnie, nie mam problemu z niejadkiem, wręcz przeciwnie!XP
Chociaż Fadzik ostatnio mniej je, za to za "ludzkie" żarcie da się pochlastać;)
A micha pełna stoi cały dzień, zje dopiero pod koniec, cały zrezygnowany, że nic fajnego nie dostał:D Za to gotowane żareło wsuwa o każdej porze i wszędzie:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ugotowałam kiedyś swojemu psu makaron do mięsa z sosem(ryżu chwilowo zabrakło). Ten gagatek wylizał mięso i sos tak czyściutko, że w misce został czysty makaron, jakby go prosto z wody wyciągnięto ;).
A swoją drogą, to jak pies nie chce jeść, to może nie jest całkiem zdrowy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KaRa_']bo ja mam z moimi ciągły kłopot, dlatego że Saba chce jeść wyłącznie suchą karme
:wink:[/quote]

No to masz szczęście, bo moja suczka to w ogóle nie chce jeść suchej karmy :P
Tylko mięsko jej w głowie :D
Na początku jadła ładnie suchacza, ale moja babcia ją rozpuściła :P

Nie wiemy co robić, aby ją przyzwyczaić spowrotem do karmy, ponieważ ona potrafi wytrzymać nic nie jedząc nawet dwa dni mimo, że karma stoi w misce xD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...