Jump to content
Dogomania

Kopiowanie i sedziowie ZKwP


moskit

Recommended Posts

[quote name='Amber']No to jeszcze raz przytoczę przykład ras pracujących, policyjnych, wojskowych, tropiących itp. czyli [B]dobermanów[/B] i rottweilerów, [B]które ogonów nie mają[/B], więc gdyby wszystkie te rzeczy, które piszecie, były prawdą, nie mogły by wykonywać swoich zadań i były by bezwartościowe dla człowieka. A nie są - co więcej, świetnie się sprawdzają.[/quote]

Hahah, świetne. Akurat pracujące dobki, to moja działka:diabloti: zapewniam Cię, że miewają ogony i z roku na rok tych naturalnych w każdej dziedzinie jest coraz więcej, chcesz się założyć?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 463
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bo dla mnie to idiotyzm - jest dużo idiotycznych zakazów ustanowionych przez prawo i to jest jeden z nich. Całe szczęście, "kilka" krajów, gdzie kynologia sobie kwitnie w najlepsze, nie ma tego zakazu, więc kopiować można sobie ile wlezie (zakazu posiadania przecież nie ma) i pokazywać psy na wystawach, tam gdzie można, a można w bardzo wielu krajach i dla polaków, akurat nie stanowi to większego problemu.

[quote]Hahah, świetne. Akurat pracujące dobki, to moja działka:diabloti: zapewniam Cię, że miewają ogony i z roku na rok tych naturalnych w każdej dziedzinie jest coraz więcej, chcesz się założyć?:evil_lol:[/quote]

To świetnie. Możesz mi więc powiedzieć, w czym dobki z ogonami są lepsze niż te bez?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']Hahah, świetne. Akurat pracujące dobki, to moja działka:diabloti: zapewniam Cię, że miewają ogony i z roku na rok tych naturalnych w każdej dziedzinie jest coraz więcej, chcesz się założyć?:evil_lol:[/quote]

..jak sobie wiec radzono z tymi psami kopiowanymi ktore w sluzbach braly udzial??

Link to comment
Share on other sites

maxxelku czy Ty do tej herbatki z Indii nie dolewasz sobie cos mocniejszego ;) o czym Ty piszesz ?

Napisales :
"Zdzichu ja tylko stwierdzam,ze twoja psiapsiula klamie mowiac,ze goli psa!!:lol:"

Odpowiedziales :

"Napisał [B]zigi[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10495872#post10495872"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Protestuje:mad: lutomskak jest vetem i ona wie ze w upale psy sie smieja;-)[/I]

[B]Cyt.Iwona&Car[/B]
[B]"Tylko w upale Australijskim kaze mi golic mojego psa a w Polskim upale nawet wystawiac i to przy braku wody i cienia"[/B]

Tutaj klamczuszko[B]..."[/B]

To biedaczka lutomskak kaze mi golic psa , ja nie ogolilam .
[quote name='"maxxel"']na przykladowych fotkach moge probowac udowadniac,ze pies do mnie gada:lol:[/quote]
Lubisz sie droczyc :lol:
Troche duzo zdjec mialabym pozowanych ;)
Moj pies po miescie a mieszkam w centrum nie chodzi na smyczy :p
Rowniez nie musi chodzic przy nodze , chyba ze tego wymagam przez jakis moment .
Dalej powtarzam ze bardzo ubolewam nad jego brakiem ogona.
Nie tylko ze wyglada odpychajaco z tym kikutem brrrr jak moze sie komus podobac amputowana czesc ?
Chyba tylko ludziom ze sadystycznymi sklonnosciami.
Wszedzie widze jego uposledzenie.
Teraz jeszcze mnie denerwuja ludzie ciaglymi pytaniami ,
dlaczego ma ogon obciety ? nie wyglada na swoje lata a zakaz obciecia ogona wyszedl 01.04.2004.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber'][b]Bo dla mnie to idiotyzm [/b]- jest dużo idiotycznych zakazów ustanowionych przez prawo i to jest jeden z nich. Całe szczęście, "kilka" krajów, gdzie kynologia sobie kwitnie w najlepsze, nie ma tego zakazu, więc kopiować można sobie ile wlezie (zakazu posiadania przecież nie ma) i pokazywać psy na wystawach, tam gdzie można, a można w bardzo wielu krajach i dla polaków, akurat nie stanowi to większego problemu.[/quote]

ZAcznie byc i to duzym problemem !
Reszta bez komentarza :roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
iwona&CAR;
Chyba tylko ludziom ze sadystycznymi sklonnosciami.
Wszedzie widze jego uposledzenie.
Teraz jeszcze mnie denerwuja ludzie ciaglymi pytaniami ,
dlaczego ma ogon obciety ? nie wyglada na swoje lata a zakaz obciecia ogona wyszedl 01.04.2004.[/quote]

..i co im odpowiadasz?,ze taki Ci sie podobal na stronie on-line,ale teraz musze udawac,ze go skrzywdzono..?!
Przy tak negatywnych odczuciach jakie na tobie wywiera poddaj go eutanazji!!

Link to comment
Share on other sites

:lol:[quote name='iwona&CAR']
Powiem Ci jeszcze jedno , moja sunia ma 17 lat , jej tylne nogi sa coraz mniej sprawne , na szczescie ma ogon , ktorego uzywa w niektorych sytuacjach do podpierania sie nim.
[/quote]



:cunao::cunao:a swistak siedzi.........


moze zdjecia poprosimy......to takie popularne na tym forum......-np-podpiera sie nim przy sikaniu......

albo-pomaga jej wchodzic na schody.....:lol::stupid:

a moze.....po prostu podpiera sie nim jak laska........

Link to comment
Share on other sites

[quote]uzywa w niektorych sytuacjach do podpierania sie nim.[/quote]ooo... To chyba z drewna ten ogon musi być, jeśli siedemnastoletnia suka jest w stanie się nim podpierać zamiast nóg :o...

[quote]moze zdjecia poprosimy.[/quote]
Ja bym film obejrzał.

Carowa, nie daj sie prosić. Teraz każdy ma aparat cyfrowy z funkcją video lub chociaz komórkę z video... no weź! Plissss... pokaż nam jak twoja suka zastępuje nogi ogonem!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ZAcznie byc i to duzym problemem ![/QUOTE]

Jak widać po warszawskiej i praktycznie każdej międzynarodówce to raczej problemu nie ma, a mówimy tu przecież o Polsce, w której jako-taki ten zakaz jest. A i tak wszyscy kopiują i wystawiają. Więc ja mogę prognozować, że za kilka lat problemem staną się mordercze truskawki... Siłę przebicia w argumentacji tego problemu mam taką jak i ty. Nie, nie zanosi się na to.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Teraz jeszcze mnie denerwuja ludzie ciaglymi pytaniami ,
dlaczego ma ogon obciety ? nie wyglada na swoje lata a zakaz obciecia ogona wyszedl 01.04.2004.[/quote]
No nie gadaj, ze podchodzą do ciebie staruszki i mówią:
"Paaani, przeciez od pierwsziego kwietnia dwutysięcznego czwartego roku na podstawie artykułu 27 ustawy o ochronie zwierząt nie można obcinać psom ogonów. Przecie to młody pies... ja sie znam na psach - to on nie ma więcej niż 3 lata. Mówię pani! Weź pani tego psa z tym ohydnym odrąbanym ogonem..."


Mnie tam z kolei ostatnio zaczepiła pani z córeczką i obie pochwaliły ładne kopiowane uszki mojej suczki, a o psie (pół ekologicznym) wyżej wspomniana mama powiedziała, że "[i]wygląda jak kundel z tymi oklapniętymi uszami"[/i]...
cóż... Co kraj (miasto) to obyczaj chyba...

Link to comment
Share on other sites

[quote]
iwona&CAR;10503888][B]Amber[/B] zapomnialam jeszcze dodac ze oprocz bolu podczas zabiegu,
ogon pomaga utrzymac psu rownowage w biegu i zwrocie wykonanym w pelnej predkosci,
[/quote]

jak sobie radza te kopiowane w agility,przeciez to nie rzadkosc:cool3:?
[IMG]http://members.aol.com/britmorms/peterwalk.jpg[/IMG]

[quote]
Powiem Ci jeszcze jedno , moja sunia ma 17 lat , jej tylne nogi sa coraz mniej sprawne , na szczescie ma ogon , ktorego uzywa w niektorych sytuacjach do podpierania sie nim.
[/quote]

moze ci sie juz wszystko miesza,czy ty aby nam o kangurze nie prawisz?!
Dawaj te foty:lol:

[quote]
"szlachcic bez urzedu
jest jak chart bez ogona
bo ogon pomaga chartowi do pędu" Pan Tadeusz :p
[/quote]

to bylo o chartach,masz cos o sznaucerach,spanielach dobkach i dziesiatkach innych.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
iwona&CAR;
Teraz jeszcze mnie denerwuja ludzie ciaglymi pytaniami ,
dlaczego ma ogon obciety ? nie wyglada na swoje lata a zakaz obciecia ogona wyszedl 01.04.2004.
[/QUOTE]

..wielu cie chyba nie zagaduje jak ty tylko z tym psem wczesnie rano albo w nocy wychodzisz,kiedy sie juz ochlodzi..:razz:

Link to comment
Share on other sites

Po 17 próbach zalogowania się jestem tutaj. .....:angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:
Nawiązując do tego co przeczytałam parę stron wcześniej, mam pytanie: co ma sposób noszenia ogona owczarka niemieckiego do noszenia ogona przez jamnika??!!??!!:cool1::cool1::cool1::cool1::cool1:


Hoduje owczarki niemieckie od 15 lat, mam jamnika od paru ładnych miesięcy i nie widzę podobieństwa……ale może miłe Panie uświadomicie mnie. Myślałam, ze o owczarkach wiem wszystko lub prawie wszystko, ale mogę się mylić………..:diabloti::diabloti:
Jedyne podobieństwo widzę w tym, ze jak mój jamnik poluje w lesie to kita stoi pionowo, a jak moja Kati-ON wychodzi na obronę to robi „skorpiona” – po1. mimo to ogon noszony jest w inny sposób, po2. jedno i drugie noszenie pod kątem wystaw nie jest właściwe. Może mi uwierzycie, lub nie, ale nie musze im operować ogona aby nosiły go we właściwy sposób. Jamniki głównie noszą ogony też „przy pietach”, natomiast owczarki ponad (a te które noszą w „jamniczy sposób” nie ocenia się za wysoko)……:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Znowu się powtórzę, bo mówiłam to wielokrotnie w wątku o kopiowaniu/niekopiowaniu – ze nie odczuwam najmniejszej potrzeby patrzenia na to co pies robi z całym ogonem/całymi uszami czy tez kopiowanymi aby ocenić jego nastrój/ pewność siebie lub jej brak – no ale widocznie moje „skromne” doświadczenie nie umywa się do waszego.:cool3::cool3:

Link to comment
Share on other sites

Upieram się więc, przy stwierdzeniu, ze szkoda mi osób, które jedynie po sposobie noszenia ogona i uszu oceniają w danym momencie co pies czuje:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:………
Wracając do wystaw – nie bije swoich psów, nie używam elektryki ani ludwika aby zmusić moje owczary do biegania w ringu. Uczę je tego od samego początku w każdym szczególe, jeżeli potrzeba to i tego jak mają nosić ogon:cool3:. Ci z nas tutaj obecnych, którzy nie raz i nie dwa odnieśli sukces wiedzą co oznacza taka praca i nie ma tu miejsca na męczenie psa, bo ten pies który nie zaangażuje się i nie polubi wystawiania to nie ma szans odnieść sukcesu na ringach.:angryy::angryy::angryy:
Nasze jamniki dają rade w życiu i ogony z całą pewnością noszą właściwie. A kto jak kto, ale pies Lutomskak nie ma nic wspólnego z kiepskim charakterem, wręcz przeciwnie. Duszenia tam nie widzę, pies był cały czas wesoły a nawet ciut zbyt bo próbował Karolinę sprowokować do zabawy-pies duszony i maltretowany chyba tak nie robi….czyż nie?? No ale trzeba było to widzieć a nie oceniać po jednym zdjęciu…..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']
Foremniak to nie moj pies

Format to szczesliwy staruszek,ktoremu odbijasz sie wlasnie czkawka[/quote]

Zażalenie nie pod mój adres, ja nie wspominałam jak się nazywa ten pies. Popracuj jeszcze nad czytaniem bo i to kiepsko Ci dzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hela']
Nawiązując do tego co przeczytałam parę stron wcześniej, mam pytanie: co ma sposób noszenia ogona owczarka niemieckiego do noszenia ogona przez jamnika??!!??!!:cool1::cool1::cool1::cool1::cool1:


Hoduje owczarki niemieckie od 15 lat, mam jamnika od paru ładnych miesięcy i nie widzę podobieństwa……ale może miłe Panie uświadomicie mnie. Myślałam, ze o owczarkach wiem wszystko lub prawie wszystko, ale mogę się mylić………..:diabloti::diabloti:
[/quote]

Zgadzam sie Toba Hela, to poprostu oburzajace jak można było porównać owczarka niemieckiego do jamnika.
Musisz spytac sie o to Maxxela i Lutomskiej. Bo oni własnie porównali jamnika do owczarka niemieckiego aa i jeszcze do charta.
No i jeszcze aby jakiegoś jamnika pożadnie noszacego ogon. Ale takiego przylepionego pod brzuchem :crazyeye: Ja tam wgóle nie widziłam żadnego podobieństwa, no chyba ze skrajnie przerazonego owczarka:shake:

Link to comment
Share on other sites

jak zwykle czytasz wybiórczo...... ja nie musze się pytać Lutomskak bo ona wie jak każda ze wspomnianych ras nosi ogon. Czepaicie sie sposobu noszenia ogona przez jamnika na wystawie porównując go z tym jak owczarek na bis junior trzymał ogon!!!!!! co to ma wspólnego??!!??!! każda rasa nosi ogon we wlasny sposób, jamnik go nióśł właściwie tak jak i owczarek - co to za porównania :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Ale takiego przylepionego pod brzuchem :crazyeye: Ja tam wgóle nie widziłam żadnego podobieństwa, no chyba ze skrajnie przerazonego owczarka:shake:[/quote]
po1. proponuje poznać pare jamników, a nie jamniko podobnych i zobaczyc jak wygląda jamnik przerażony, jamnik wystawiany itd.
po2. nie widze aby ten pies był przerazony bo
a) nie ma czym
b) widziałam co wyprawiał w tak zwanym między czasie

po3. kiedys dostałam maila od miłej pani, która buszowała po mojej galerii na stronie www, mail byl tresci, ze jestem skarjnie zboczona i ze ona zglosi to do TOZ-u :mad:, ze ja pozwalam bić moje psy i jeszcze sie tym szczyce prezentując zdjęcia na mojej stronie :mad:- na zdjeciu nie było niczego innego, jak pozorant przyjmujacy psa na rekaw i wykonujący zamach pałką :cool1:- WNIOSEK -zdjecie pokazuje klatkę ze zdarzenia z konkretnej sekundy, całe zdarzenie to o wiele wiecej :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hela']Czepaicie sie sposobu noszenia ogona przez jamnika na wystawie porównując go z tym jak owczarek na bis junior trzymał ogon!!!!!! co to ma wspólnego??!!??!! każda rasa nosi ogon we wlasny sposób, jamnik go nióśł właściwie tak jak i owczarek - co to za porównania :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]

Widze Hela ze nie kumasz a ja z tym ogonem ze jest inny u on niż u jamnika to ja jestem po Twojej stronie. ;)
No własnie przekonywąłm ich ze nie ma wspólnego.
Sama zobacz:razz:

Ja pisałam o ogonie jamnika a maxxel porównał go do owczarka niemieckiego i charta ze niby one tak samo jak ten jamnik:

[quote name='maxxel']
W takim razie wszystkie owczarki czy charty to pospolite tchorze...[/quote]

Lutomska mu odpowiedziała
[quote name='lutomskak']i nie tylko........:evil_lol::evil_lol:[/quote]

A potem jeszcze wkleiła zdjecia chartów ze one tak samo noszą ogon jak jamnik.

No ale wiesz moze oni nie znaja się na owczarkach, nie widzieli. Wiec wkleiłam im zdjecie owczarka niemieckiego aby sobie zobaczyli ze one inaczej maja ogony:
[URL]http://images27.fotosik.pl/247/9f34b619f2172277.jpg[/URL]
No i jeszcze się zapytałam

[quote name='LALUNA'] Tu masz owczarka niemieckiego. [B]Powiedz gdzie Ty widzisz ogon wcisniety w zadek tak jak u tego nieszczęsnego jamnika?[/B]
[/quote]
No ale nie odpowiedzieli. Wiec nie wiem, albo uwierzyli, albo i nie.
Ale juz nie podawali owczarka niemieckiego za przykład. Deceniem ze tyle sobie zdałas trudno aby sie zalogowac. Ale to zdjecie chyba ich przekonało ze owczarek nie nosi tak samo ogona.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']A ja nie rozumiem dlaczego tak wielu ludzi lubi wyolbrzymiać pewne sprawy. Porównanie co najmniej nietrafione ze względu na to, że kopiowanie nie ma na celu uśmiercenia zwierzęcia.[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pławienie niewiast pod lodem również nie miało na celu ich uśmiercanie. Cel był zupełnie inny. [B]Pławiono je dla zbadania czy mówią prawdę![/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jeżeli po zanurzeniu nie wypłynęły spod lodu, uznawano je za niewinne, a jeśli wypłynęły, no to już gorzej, wtedy uznawano, że szatan im pomaga i dopiero wtedy ukatrupiano :razz: .[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR'][B]Amber[/B] zapomnialam jeszcze dodac ze oprocz bolu podczas zabiegu,
ogon pomaga utrzymac psu rownowage w biegu i zwrocie wykonanym w pelnej predkosci,
balansuje nim po waskich przejsciach ,kladkach itd.
Pracujacy pies potrzebuje OGON !
[/quote]

A ja bym się upierała nadal, że to nie jest kwestia ogona całego czy tylko kikutka. I pewna jestem że kopiowany doberman lepiej poradzi sobie z utrzymaniem równowagi w biegu czy zwrocie wykonanym w pełnej prędkości niż dog niemiecki z długim ogonem:lol:

O balansowaniu po wąskich przejściach czy kładkach nie muszę chyba nic dodawać.

To kwestia rasy, budowy psa, charakteru, a nie długości ogona!![/quote]



[B][quote] a uszy to wiosla[/B][/quote]

[quote name='lutomskak']:lol:



:cunao::cunao:a swistak siedzi.........


moze zdjecia poprosimy......to takie popularne na tym forum......-np-podpiera sie nim przy sikaniu......

albo-pomaga jej wchodzic na schody.....:lol::stupid:

a moze.....po prostu podpiera sie nim jak laska........[/quote]

:roflt::roflt::roflt::roflt::turn-l:
Dzięki za dobry humor od rana:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']
Nie, tu mamy kłus - jamniki kłusują po ringu, a nie biegają.[/quote]
A no to widzisz, już coś wiesz. To jest kłus i tak zazwyczaj prezentujemy rasy, no chyba ze ktoś ma problemy z bieganiem. Gdyby miały chodzic to byłby to stęp. Galopu nie biezemy pod uwage, bo w galopie sie nie wystawia.
Sam kłus jest chodem który moze być bardzo szybkim chodem. Owczarki niemieckie to klusaki i mozesz spytać czy jest to wolny chód. .A jak konie potrafią w kłusie potrafia osiągac zawrotne predkosci. Kłusaki około 50 km/h a zwykłe wyscigowe ok 70km/h

No i tutaj zblizamy sie do sedna sprawy. Okreslenie potoczne kłusa jest ze zwierze biega, błedem byłoby napisać ze idzie.

A tutaj masz taki przykład:
[QUOTE]W Polsce zawody [B]kłusaków[/B] są na razie mało popularne – jedyny tor, na którym [B]mogą biegać[/B][/QUOTE]

Jakos nie posowałoby tutaj określenie ze kłusaki chodza na torze, prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hela']... Wracając do wystaw – nie bije swoich psów, nie używam elektryki ani ludwika aby zmusić moje owczary do biegania w ringu…..[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Mało oryginalne stwierdzenia. Znasz kogokolwiek, kto się do tego PUBLICZNIE przyzna :shake:?[/FONT][/COLOR]
Wszyscy, bez mała, mamy dobre zdanie o SOBIE :p.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...