Jump to content
Dogomania

A moze zalozymy sobie OFF-a? cz.II


Burchardt

Recommended Posts

  • Replies 658
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sandra i Soul :)']No ja im dam :mad:
Opuściły nas beż pożegnania <foch> :evil_lol::evil_lol:[/quote]
To ja sie grzecznie porzegnam żeby nie było potem focha:eviltong::eviltong::eviltong:
Dobranoc.Albo szampańskiej zabawy jak kto woli:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane']
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta] edit: B ale masz ładny awatar zrobiony przez Madzię :loveu:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]
[/quote]
Te.. Madzia to tylko fotke zmniejszyła :p Czekam aż mi banera zrobi :loveu: :diabloti:
[quote name='Sandra i Soul :)']No a Be to chyba tak się bała że same jesteśmy że nas opuściła :diabloti: hihihi[/quote]

[quote name='Sandra i Soul :)']No ja im dam :mad:
Opuściły nas beż pożegnania <foch> :evil_lol::evil_lol:[/quote]

No bo mi interneta odłączyli o 1 :placz: :placz: :placz: Dopiero co zadziałał :-( Kurde Ł poszedł spać to mogłam posiedzieć :placz:

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam wszystkie wystawy międzynarodowe spisane razem nie trza szukać w kalendażyu pomiędzy krajówkami;)
[FONT=verdana][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#0052a4][B][URL="http://www.zkwp.rzeszow.pl/zkwp/index.php?option=com_content&task=view&id=167&Itemid=81"]7-8.02[/URL][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#0052a4][B][URL="http://www.zkwp.rzeszow.pl/zkwp/index.php?option=com_content&task=view&id=167&Itemid=81"]Rzeszów [/URL][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#0052a4][B][URL="http://www.zkwp.rzeszow.pl/zkwp/index.php?option=com_content&task=view&id=167&Itemid=81"]międzynarodowa - CACIB[/URL][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]20-22.03[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]Katowice [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666][B]międzynarodowa - CACIB[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]25-26.04[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]Opole [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666][B]międzynarodowa - CACIB[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]- [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]2-3.05[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]Łódź [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666][B]międzynarodowa - CACIB[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]- [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]23-24.05[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]Leszno [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666][B]międzynarodowa - CACIB[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]- [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]20-21.06[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]Szczecin [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666][B]międzynarodowa - CACIB[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]- [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]27-28.06[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]Kraków [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666][B]międzynarodowa - CACIB[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]- [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]10-12.07[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]Warszawa [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666][B]międzynarodowa - CACIB[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]- [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]8-9.08[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]Sopot [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666][B]międzynarodowa - CACIB[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]- [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]29-30.08[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]Białystok [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666][B]międzynarodowa - CACIB[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]- [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]26-27.09[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]Wrocław [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666][B]międzynarodowa - CACIB[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]- [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]8.11[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]Poznań [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666][B]międzynarodowa - CACIB[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]- [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]14-15.11[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]Kielce [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666][B]międzynarodowa - CACIB[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#666666]- [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='***Paulina***']Pewnie kiedyś ci to przejdzie;)
Zdjęcia??? Proszę bardzo zaraz będą, już się wgrywają na fotosika:eviltong:
A ty kiedy kupujesz yorka??? Już wiesz skąd bierzesz???[/QUOTE]

Yorka będę kupować na wiosnę (najlepiej w pierwszym tyg. maja albo jakoś tak) bo miałam go dostać na gwiazdkę ale stwierdziłam (razem z rodzicami) że lepiej będzie kupić go na wiosnę bo one są strasznie wrażliwe a teraz taka zimna zima to jeszcze by zachorował taki maluszek a tak to w maju już będzie jako tako i będzie cacy :) a poza tym uzgodniłam z rodzicami że przez ten czas mam zbierać pieniążki (dostaje 20 zł tygodniowo specjalnie na yoreczka żebym nauczyła sie oszczędzać i nie wydawać ich na bzdety) żebym mogła mu kupić ze swoich różne rzeczy (np. legowisko zabawki itp.) :)
A nie wiem z jakiej hodowli kupić bo jeszcze żadnej nie znalazłam (dzwoniłam do bakarat ale mają drogo) a nie chce z rodowodem tylko najlepiej z metryczką (no chyba że by znalazł sie jakiś nie drogi i z rodowodem) bo nie może być droższy niż 1400zł (chociaż miał być do 2000 ale niestety plany się zmieniłay :() :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']Yorka będę kupować na wiosnę (najlepiej w pierwszym tyg. maja albo jakoś tak) bo miałam go dostać na gwiazdkę ale stwierdziłam (razem z rodzicami) że lepiej będzie kupić go na wiosnę bo one są strasznie wrażliwe a teraz taka zimna zima to jeszcze by zachorował taki maluszek a tak to w maju już będzie jako tako i będzie cacy :) a poza tym uzgodniłam z rodzicami że przez ten czas mam zbierać pieniążki (dostaje 20 zł tygodniowo specjalnie na yoreczka żebym nauczyła sie oszczędzać i nie wydawać ich na bzdety) żebym mogła mu kupić ze swoich różne rzeczy (np. legowisko zabawki itp.) :)
A nie wiem z jakiej hodowli kupić bo jeszcze żadnej nie znalazłam (dzwoniłam do bakarat ale mają drogo) a nie chce z rodowodem tylko najlepiej z metryczką (no chyba że by znalazł sie jakiś nie drogi i z rodowodem) bo nie może być droższy niż 1400zł (chociaż miał być do 2000 ale niestety plany się zmieniłay :() :)[/quote]
Każdy szczeniak przy zakupie otrzymuje metrykę (a jest rodowodowy) to właściciel decyduje o jego wyrobieniu. Ale jeśli piesek ma być tylko przyjacielem domu to wystarczy że będziesz miała metryrę, a piesek będzie rasowy = rodowodowy.

Czekam na zdjęcia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aurunia']Każdy szczeniak przy zakupie otrzymuje metrykę (a jest rodowodowy) to właściciel decyduje o jego wyrobieniu. Ale jeśli piesek ma być tylko przyjacielem domu to wystarczy że będziesz miała metryrę, a piesek będzie rasowy = rodowodowy.

Czekam na zdjęcia ;)[/QUOTE]

No i mi właśne o to chodzi bo ja nie chce psa na wystawy tylko do kochania a rodowód nie jest mi potrzebny bo metryka wystarczy żebym mogła spać spokojnie bez niepotrzebnych zmartwień typu co z tego wyrośnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']No i mi właśne o to chodzi bo ja nie chce psa na wystawy tylko do kochania a rodowód nie jest mi potrzebny bo metryka wystarczy żebym mogła spać spokojnie bez niepotrzebnych zmartwień typu co z tego wyrośnie :)[/quote]
No bo padne.. dziewczyno tłumaczy Ci się od miesiąca !! Metrykę otrzymuje każdy rodowodowy pies (może tak zrozumiesz:cool1:) Skoro nie jest Ci rodowód potrzebny to go po prostu nie wyrabiasz - jak Ci sie jednak zachce (może to być nawet jak pies skończy 10 lat) idziesz do Związku i wyrabiasz rodowód. tyle, że te kosztuje. Nikt nie sprzedaje szczeniaków z rodowodem !! Czy wreszcie dotarło? :cool1:


No i witam Kati przy okazji :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']Yorka będę kupować na wiosnę (najlepiej w pierwszym tyg. maja albo jakoś tak) bo miałam go dostać na gwiazdkę ale stwierdziłam (razem z rodzicami) że lepiej będzie kupić go na wiosnę bo one są strasznie wrażliwe a teraz taka zimna zima to jeszcze by zachorował taki maluszek a tak to w maju już będzie jako tako i będzie cacy :) a poza tym uzgodniłam z rodzicami że przez ten czas mam zbierać pieniążki (dostaje 20 zł tygodniowo specjalnie na yoreczka żebym nauczyła sie oszczędzać i nie wydawać ich na bzdety) żebym mogła mu kupić ze swoich różne rzeczy (np. legowisko zabawki itp.) :)
A nie wiem z jakiej hodowli kupić bo jeszcze żadnej nie znalazłam (dzwoniłam do bakarat ale mają drogo) a nie chce z rodowodem tylko najlepiej z metryczką (no chyba że by znalazł sie jakiś nie drogi i z rodowodem) bo nie może być droższy niż 1400zł (chociaż miał być do 2000 ale niestety plany się zmieniłay :() :)[/quote]
1. Jeśli nie chcesz wystawiać to po co ci z Bekaratu??? To jest jedna z najlepszych hodowli yorków w Polsce i to jest oczywiste że mają drogo...
2. Za 1400 zł spokojnie znajdziesz yorka z metryczką, tylko z mało znanej hodowli... Np. ktoś kupił sobie suczkę, wyrobił rodowód, wystawiał ileś tam razy, znalazł rodowodowego repreduktora i teraz ma szczeniaczki...
3. Jeśli chcesz szczeniaka to NIGDZIE NIE KUPISZ Z RODOWODEM!
Przy odbiorze szczeniaka dostajesz metrykę i od ciebie zależy to czy wyrobisz rodowód i będziesz wystawiać czy nie wyrobisz...

Na tej stronie pod koniec masz o rodowodzie i metryce a na samym dole masz fotki metryki i rodowodu, zobacz sobie czym się różnią:
[URL="http://www.z-palacu-cesarza.j.com.pl/porady/Kupujemy_psa.htm"]Kupujemy psa[/URL]

[quote name='tigrunia']No bo padne.. dziewczyno tłumaczy Ci się od miesiąca !! Metrykę otrzymuje każdy rodowodowy pies (może tak zrozumiesz:cool1:) Skoro nie jest Ci rodowód potrzebny to go po prostu nie wyrabiasz - jak Ci sie jednak zachce (może to być nawet jak pies skończy 10 lat) idziesz do Związku i wyrabiasz rodowód. tyle, że te kosztuje. Nikt nie sprzedaje szczeniaków z rodowodem !! Czy wreszcie dotarło? :cool1:
[/quote]

Tigrunia w tej kwestii potrzeba po prostu cierpliwości i tyle...
Może za 101 razem zrozumie a może nie:evil_lol: Spokój i tylko spokój;)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][QUOTE]Nikt nie sprzedaje szczeniaków z rodowodem !![/QUOTE]

Nie prawda. Niektórzy hodowcy wyrabiają rodowody szczeniakom. Niedaleko mnie jest hodowla owczarków niemieckich i hodowca wyrabia szczeniakom rodowody. W tej hodowli szczeniak onka z samą metryką kosztuje 800zł, a z rodowodem 1000zł. (Jeżeli ktoś wcześniej zarezerwuje szczeniaka to może zakupić go z samą metryką). Więc chyba jednak zdarza się sprzedaż z rodowodem.[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Owczarkowa'][CENTER]

Nie prawda. Niektórzy hodowcy wyrabiają rodowody szczeniakom. Niedaleko mnie jest hodowla owczarków niemieckich i hodowca wyrabia szczeniakom rodowody. W tej hodowli szczeniak onka z samą metryką kosztuje 800zł, a z rodowodem 1000zł. (Jeżeli ktoś wcześniej zarezerwuje szczeniaka to może zakupić go z samą metryką). Więc chyba jednak zdarza się sprzedaż z rodowodem.[/CENTER]
[/quote]
No ale większość hodowców nie wyrabia szczeniakom rodowodu...
To zależy tylko od hodowcy, ale i tak prawie wszyscy nie wyrabiają...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Owczarkowa'][CENTER]

Nie prawda. Niektórzy hodowcy wyrabiają rodowody szczeniakom. Niedaleko mnie jest hodowla owczarków niemieckich i hodowca wyrabia szczeniakom rodowody. W tej hodowli szczeniak onka z samą metryką kosztuje 800zł, a z rodowodem 1000zł. (Jeżeli ktoś wcześniej zarezerwuje szczeniaka to może zakupić go z samą metryką). Więc chyba jednak zdarza się sprzedaż z rodowodem.[/CENTER]
[/quote]
W jakim celu? Przeciez to własciciel psa powinien wyrobić rodowód na siebie .. w takim wypadku pewnie musi przepisywać i ponosić dodatkowe koszty :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']W jakim celu? Przeciez to własciciel psa powinien wyrobić rodowód na siebie .. w takim wypadku pewnie musi przepisywać i ponosić dodatkowe koszty :cool1:[/QUOTE]

Hahaha naprawdę mało jest yorków z samą metryką (bo ostatnio wiele szukałam i nie znalazłam yorka z SAMĄ metryka wszędzie albo z rodowodem albo bez :shake: a z rodowodem to są od 1800 zł w zwyż (przynajmniej ja żadnego tańszego nie znalazłam))!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']W jakim celu? Przeciez to własciciel psa powinien wyrobić rodowód na siebie .. w takim wypadku pewnie musi przepisywać i ponosić dodatkowe koszty :cool1:[/QUOTE]

Hahaha naprawdę mało jest yorków z samą metryką (bo ostatnio wiele szukałam i nie znalazłam yorka z SAMĄ metryka wszędzie albo z rodowodem albo bez :shake: a z rodowodem to są od 1800 zł w zwyż (przynajmniej ja żadnego tańszego nie znalazłam))!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']Hahaha naprawdę mało jest yorków z samą metryką (bo ostatnio wiele szukałam i nie znalazłam yorka z SAMĄ metryka wszędzie albo z rodowodem albo bez :shake: a z rodowodem to są od 1800 zł w zwyż (przynajmniej ja żadnego tańszego nie znalazłam))![/quote]

ale przecież w większości piszą że z rodowodem ale tak naprawdę jest z metryką a nie ma wyrobionego rodowodu.. :roll:
przynajmniej tak mi sie wydaje jak mówie źle to niech mnie poprawi ktoś kto sie na tym zna...:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']Hahaha naprawdę mało jest yorków z samą metryką (bo ostatnio wiele szukałam i nie znalazłam yorka z SAMĄ metryka wszędzie albo z rodowodem albo bez :shake: a z rodowodem to są od 1800 zł w zwyż (przynajmniej ja żadnego tańszego nie znalazłam))![/quote]
Roxi-malina, teraz czytaj uważnie:
Prawie nikt nie sprzedaje yorków z rodowodem!!!
Po prostu tak piszą, ale gdybyś zadzwoniła i się spytała czy razem ze szczeniakiem dostaniesz metrykę czy rodowód to odpowiedzą Ci: METRYKĘ!!!

[quote name='Sweetaśna']ale przecież w większości piszą że z rodowodem ale tak naprawdę jest z metryką a nie ma wyrobionego rodowodu.. :roll:
przynajmniej tak mi sie wydaje jak mówie źle to niech mnie poprawi ktoś kto sie na tym zna...:p[/quote]
Dobrze mówisz, Nawet bardzo dobrze:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa2909']Cześć Paulina:loveu::loveu::loveu:
Musze powiedzieć że masz anielską cierpliwość!!!!!!!!!!!!!!!!:angryy::angryy::angryy:



Tulaski i głaski dla Kati:loveu::loveu::loveu:[/quote]
Po prostu teraz potrzeba spokoju i tyle...
Cierpliwie odpowiadać na każde pytanie i tłumaczyć 100 razy:evil_lol:
Już niedługo to się zmieni... Mam nadzieję:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='***Paulina***']Po prostu teraz potrzeba spokoju i tyle...
Cierpliwie odpowiadać na każde pytanie i tłumaczyć 100 razy:evil_lol:
Już niedługo to się zmieni... Mam nadzieję:evil_lol:[/quote]
Chyba sama nie wierzysz w to co piszesz!!!!!!!!!!!:eviltong::eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']Hahaha naprawdę mało jest yorków z samą metryką (bo ostatnio wiele szukałam i nie znalazłam yorka z SAMĄ metryka wszędzie albo z rodowodem albo bez :shake: a z rodowodem to są od 1800 zł w zwyż (przynajmniej ja żadnego tańszego nie znalazłam))![/quote]
Takie śmieszne ? :p Zadzwoń do pierwszej lepszej hodowli i zapytaj bo czytać to ja też umiem. W każdym ogłoszeniu piszą , ze szczeniaki są z rodowodem bądź rodowodowe ale tak naprawdę mają tylko metryki !! Nie spotkałam się osobiście z hodowca, który wyrabia od razu rodowody .. także szukaj dziecko - może znajdziesz ale szanse na moje są zerowe :p Wystarczy wziąść słuchawke do ręki i zapytać :razz:
I co to za text, że tańszego nie znalazlaś niż 1800 zł ?? :crazyeye: :angryy: Dziewczyny Ci dały tyle linków do rodowych Yorków za np 1500 zł !! Może ich wcale nie przeglądałas ? :angryy:
[quote name='Sweetaśna']ale przecież w większości piszą że z rodowodem ale tak naprawdę jest z metryką a nie ma wyrobionego rodowodu.. :roll:
przynajmniej tak mi sie wydaje jak mówie źle to niech mnie poprawi ktoś kto sie na tym zna...:p[/quote]
Dokładnie .. masz 100% racji i niech ta roxi wreszcie pojmie co to metryka a co rodowód bo już ręce opadają :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...