Jump to content
Dogomania

BOND Dżibutti - uwaga na hodowce!


Hallauren

Recommended Posts

Przeczytałam ta historie z przerażeniem... Jednak trzeba kupować z rozmysłem i sie nie spieszyć. Koszmar, biedne zwierzątko. Jeśli chodzi o metryczke to szczenie dostaje ją zawsze tylko powinien byc w niej wpis, ze jest to szczeniak nie hodowlany z wagą zgryzu. Skąd jest to szczenie? Z jakiego oddziału?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdzieś na obrzeżach Warszawy mieszka i hoduje podobno też owczarki środkowoazjatyckie.
A jesli chodzi o tą decyzję, to znależliśmy ogłoszenie w Moim Psie, nie wiem czemu myślałam, że jak w takiej gazecie to juz porządniejsza hodowla. Mama pytała się za każdym razem o zdrowie pieska, czy jest zgodny ze wzorcem, a ten babsztyl się przysięgał, że jest doskonały :x

Teraz znowu dzwonilismy do kliniki. Diabcio podobno ma już temp trzydzieściosiem :D Biega po inkubatorku, sam je i pije. Jutro będą pobierać krew. A może też to być spowodowane bardzo duzym odwodnieniem. Lekarz mówi, że nie wiadomo jak tam wszystko w tej "hodowli" wyglądało. Zarobaczony raczej nie jest, bo wtedy psiak powinien nie miec apetytu,a Diabas je i jadł na potęge.
No zobaczymy. :roll: My wierzymy, że będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amelia23']!!!!!!!!!!!!! Matko Święta!!! :o Dopiero teraz to wszystko przeczytałam!!!!! :oops: Czy jest możliwe coś takiego!!! Czy tacy ludzie istnieją??[img]http://manu.dogomania.pl/emot/hot.gif[/img] Dla mnie osobiście tacy hodoffffcyyyy...[/quote]Ale niestety takich hodowli jest multum w Polsce i jak narazie wszyscy przymykają na nie oczy. Przdstawiaja się ci chodofffcy w bardzo dobrym świetle i tylko psują opinie innym , którzy uczciwie do tych spraw podchodzą. Zyczę psiaczkowi wszystkigo najlepszego i wierzę, że dojdzie do siebie. Też trzymam mocno kciuki

Link to comment
Share on other sites

niestety wieście nie są dobre. Nie będe dużo pisać bo jestem kompletnie rozbita i rozklejona.
Dzisiaj Diabcia badał neurolog, i na 90 % jest to wodogłowie. :cry: Każdy chyba wie, że to oznacza śmierć :x :cry: :cry: Nie mogę w to uwierzyć...Wiadomo, że teraz dla nas najważniejsze jest by on poprostu nie czuł bólu.
Ale moi rodzice nie darują tej ****** :evil: Dotrzemy tam gdzie będzie trzeba. Wodogłowie to wada genetyczna więc wiedziała o tym :evil: :x Już nie ważne są koszty, które ponosimy, najbardziej chodzi nam o ten ból i smutek, na który nas naraziła. W środę go kupilismy, zamiast siedzieć teraz i się cieszyć nim i bawić się z nim durną piłką, to siedzimy i płaczemy. :cry: Najbardziej nie mogę patrzeć na zdjęcia :x :cry: :cry:
To jest takie okropne.
Co za popierdolony świat! :x :cry:

Link to comment
Share on other sites

[b]Hallauren [/b] nie chciałąm nic wcześniej pisać bo emocje mogłby by mnie ponieść :cry: ale teraz już nie mogę...gorzej trafić nie mogliście chyba,może dobrze,że pies trafił własnie w wasze ręce... :) przynajmniej zazna waszego ciepła i dobroci a tamta Pani powinna ponieść konsekwencje -ja bym nie darowała TAKIEGO oszustwa...z każdej strony oszukała Was...trzymam kciuki za pasiaka :cry:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hallauren']niestety wieście nie są dobre. Nie będe dużo pisać bo jestem kompletnie rozbita i rozklejona.
Dzisiaj Diabcia badał neurolog, i na 90 % jest to wodogłowie. :cry: Każdy chyba wie, że to oznacza śmierć :x :cry: :cry: Nie mogę w to uwierzyć...Wiadomo, że teraz dla nas najważniejsze jest by on poprostu nie czuł bólu.
Ale moi rodzice nie darują tej ****** :evil: Dotrzemy tam gdzie będzie trzeba. Wodogłowie to wada genetyczna więc wiedziała o tym :evil: :x Już nie ważne są koszty, które ponosimy, najbardziej chodzi nam o ten ból i smutek, na który nas naraziła. W środę go kupilismy, zamiast siedzieć teraz i się cieszyć nim i bawić się z nim durną piłką, to siedzimy i płaczemy. :cry: Najbardziej nie mogę patrzeć na zdjęcia :x :cry: :cry:
To jest takie okropne.
Co za popierdolony świat! :x :cry:[/quote]NIe wiem skąd jesteś i do jakiego weta trafiliście. Wei też są różni. Nie rozumiem zupełnie, jak lekarz weterynarii i to jeszcze neurolog może powiedzieć, że to jest wodogłowie na 90%. Wodogłowie rozpozna nawet każdy hodowca, a co dopiero wet neurolog. Bardzo Wam aspółczuję i całym sercem jestem z wami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania-k'][b]Hallauren [/b] nie chciałąm nic wcześniej pisać bo emocje mogłby by mnie ponieść :cry: ale teraz już nie mogę...gorzej trafić nie mogliście chyba,może dobrze,że pies trafił własnie w wasze ręce... :) przynajmniej zazna waszego ciepła i dobroci a tamta Pani powinna ponieść konsekwencje -ja bym nie darowała TAKIEGO oszustwa...z każdej strony oszukała Was...trzymam kciuki za pasiaka :cry:[/quote]W pełni popieram, to naprawdę wielka granda. Takie chwasty trzeba wyrywać i takich chodo ffffffffffców tępić na potęgę

Link to comment
Share on other sites

[b]Hallauren[/b], wiem,że łatwo jest tak pocieszać, ale zobacz..., jest jeszcze te 10 %... A z drugiej strony, tu chyba [b]Draczyn[/b] ma rację, dopiero teraz wyszło to wodogłowie?? Coś mi się nie chce wierzyć..., a przynajmniej mam taką nadzieję. Pisz koniecznie na bieżąco co dalej, trzymam mocno, mocno kciuki, a babsztylowi wstrętnemu nie darujcie!! Ona i tak już, przypuszczam, ma "mokro w gaciach" !!! :2gunfire:

Link to comment
Share on other sites

Jesuuu, trzeba tępic takie chwasty! To jest skandal na maksa. Jak można sprzedać tak chorego pieska, wiedziąc że coś z nim nie tak, wziąć za to kasę i narażać ludzi na taki żal, smutek i rozpacz. To jakiś chora baba, bez sumienia, bez jakichkolwiek skrupułów. Normlanie słów mi brak. Powinna oddać kasę za pieska i zwrócić koszty leczenia. Nic niestety nie zwróci wam radosnego szczęśliwego i zdrowego szczeniaka, ale niech chociaż ona odczuje karę na właśnej skórze. Bo jak nie, to jestem przekonana, że ten preceder będzie ciągnęła dalej. A jak nie ona, to inni. :evil: Kurde, ale jestem wk***

Link to comment
Share on other sites

Trzeba napiętnować hodowlę. Może jakiś artykuł w prasie (niekoniecznie psiej)? Nie trzeba podawać nazwy hodowli, wystarczy napisać, że są tam owczarki środkowoazjatyckie i maltańczyki - wątpię, żeby było w Polsce wiele hodowli, które mają akurat te rasy. A jeśli nie uda się w prasie, może chociaż w portalu internetowym??
Ta historia nie może się tak zakończyć. "CHodoFFczyni" musi ponieść karę! :evil:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosia&Luka']Trzeba napiętnować hodowlę. Może jakiś artykuł w prasie (niekoniecznie psiej)? Nie trzeba podawać nazwy hodowli, wystarczy napisać, że są tam owczarki środkowoazjatyckie i maltańczyki - wątpię, żeby było w Polsce wiele hodowli, które mają akurat te rasy. A jeśli nie uda się w prasie, może chociaż w portalu internetowym??
Ta historia nie może się tak zakończyć. "CHodoFFczyni" musi ponieść karę! :evil:[/quote]Całkowicie popieram

Link to comment
Share on other sites

Ja też...nawet nie wiem, czy na to by jakiegoś prawnego haczyka nie było...istnieją przeciez prawa dla konsumentów, więc tym bardziej ta historia nadaje się, by zjęło sie nią prawo...ale jestem wkurzona, trzymajcie się, wszyscy jesteśmy z Wami...
Ja też popieram Draczyn, może warto to z innym wetem skonsultować....

Link to comment
Share on other sites

Napisałam 90 % tak dla siebie w sumie, jest pewne że psiak ma wodogłowie. Wcześniej juz podejżewali, ale musieli zorbić ostateczne badania. Więc kasę nam "odda", będzie z nią tata jakiś weksel podpisywał. Ta baba jest teraz na etapie, że zgadza się na wszystko :-?
A jesli chodzi o pieska, to rodzice po rozmowie z lekarzami i nią, postanowili, że psiak trafi teraz z powrotem do hodowli. U nas był tylko 2 dni, tam ma matkę i ojca i lepiej zna ten teren. Po drugie, nie wiadomo ile będzie jeszcze żył Diabcio, może to być rok może to być miesiąć , może tydzień. Więcej dla niego nic nie zrobimy :cry: Ma najlepsza opiekę. Po trzecie, na pewno nie jesteśmy w stanie patrzeć jak ten psiak powoli by od nas odchodził w dużym cierpieniu. On nie jest zdolny nauczyć się załatwiać na gazetę czy na dwór, posikuje sobie cały czas. Nie jest to pies, który będzie normalnie się bawił i szybko uczył. On będzie na pewno dużo spał i cierpiał :x :cry: :cry: Może to strasznie brzmi, ale to naprawdę najlepsza decyzja.
Nadal nie mogę w to wszysztko uwierzyć, a minął tylko tydzień. Miałam kochanego pupilka i juz go nie mam.

Link to comment
Share on other sites

Sorry,czy ja dobrze zrozumiałam, że osoba, która "nie zauważyła" tyłozgryzu oraz wodogłowia u swojego szczeniaka, sprzedała go CIĘŻKO CHOREGO, bez żadnych skrupułów, na dodatek OKŁAMAŁA Was twierdząc, że na sprzedaż jest tylko piesek, aby pozbyć się "nie chodliwego towaru", jest "w porządku" do psów??? :evil:

Link to comment
Share on other sites

co za baba z tej hodowczyni... ja żadałabym czegokolwiek za te cierpienia... i na pewno tak tego bym nie zostawila...
a piesek... to przykre... ale jesli jest on tak chory... to chyba bedzie sie męczył... wiem ze to przykre ale... uśpienie chyba byłoby najlepszym pomysłem... (jezu... ale to przykre)...

Link to comment
Share on other sites

rodzice nie godzą się by go uśpić... A u nas on nie może być. Nie będziemy patrzeć jak on powoli umiera :( a zresztą jak sobie wyobrażacie , że będzie siedział sam przez pół dnia w domu. On jest chory, nie przyzwyczai się nawet do tego. Zresztą my często wyjeżdżamy, nie oddam psa wodogłowiem babci...
To przykre, ale u niej będzie ciągle z matką, ciągle w kontakcie z człowiekiem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...