Jump to content
Dogomania

Uszy bulla


amadzi

Recommended Posts

Mam bulla 4.5 m-ca, jedno ucho postawil jest sztywne i mocne, a drugie dalej mu klapie i niezanosi sie ze by wogole postawil ( w uchu chrzastka nie jest polamana). Co zrobic z tym uchem ???. Z gory dzieki za odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry. Ja bym poprosiła, jak każdego nowego na forum o przedstawienie psa i siebie :wink: Co to za bulas, skąd i jaki jest i w ogóle wszystko.

Co do uszu można je masować stawiając podczas masażu, mojemu psu to wystarczyło. Można też podklejać, jak to wytlumaczyć przez forum nie wiem, ale wysyłam zdjęcia bulasa z pozaklejanymi uszami jeśli podasz adres e-mail.

Link to comment
Share on other sites

A ja myślę, że na podklejanie uszu jest jeszcze czas. Uszy powinny stanąć same do 6 miesiąca, a ich oklapnięcie może być spowodowane wymianą zębów mlecznych na stałe.

Mój Lukier też dość długo wyglądał jak Miś Uszatek....oklapnięte uszko mam :lol:

A instrukcję podklejania uszu u bullków napisała Pani Renata Kacprzyk z hod. JEDI w jednym z numerów ABSu. Gdzieś miałam linka, ale muszę poszukać. Jak znajdę to wrzucę ci na priv.

Link to comment
Share on other sites

aż taką gafę strzeliłam tym pytaniem???

oglądałam strone jednej chodowlii i wydawało mi się że jeden ma obcięte uszy ale na szczęście tylko mi się wydawało :D

Popostu che mieć psa któremu nic się nie obcina i wolałam sie upewnić :)

Link to comment
Share on other sites

Ja tak dla ścisłości, obcinanie uszu jest zabronione. Jakbym chciała mieć asta też bym mu nie obcinała niezależnie od tego czy jest taki durny zwyczaj czy nie. Ale to już EOT bo takich dyskusji na forum jest całe mnóstwo.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co mnie wkurza? Że żadnemu z moich znajomych nie podobają sie bullteriery :evil: Jak mówie patrz jaki ładny bullek to zawsze odpowiedają ,,węs ty sie uspokój ty chyba masz oczy w d***'' itp odpowiedzi. Dla mnie bullki są ładne ja nie wiem czemu innym przeszkadzają one. Jak mówiłam że jak sie nie uda z AST to kupie bullterriera a tamci od razu że,,Jestem przykra, nie mam gustu, że sie nie znam'' itd. Co można widzieć w nicch btzudkiego??? :evil:

Link to comment
Share on other sites

To chyba rzecz gustu, jedno im trzeba przyznać-oryginalności im nie brakuje :lol: . Muszę powiedzieć, że jakiś jawnych i ostentacyjnych oznak niechęci co do buli to nie spotkałam.

Co do uszu to Muminowi stanęły bardzo szybko- w wieku 3 miesięcy miał już oba stojące radary :D ( wiecie- głowa jeszcze mała i te wieeeelkie stojące uszy) - dosłownie kilka razy podkleiliśmy mu je ale tylko na noc i to wystarczyło.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co mnie wkurza? Że żadnemu z moich znajomych nie podobają sie bullteriery :evil: Jak mówie patrz jaki ładny bullek to zawsze odpowiedają ,,węs ty sie uspokój ty chyba masz oczy w d***'' itp :evil:

ja mam staffika i takie same doświadczenia.

Jak dla mnie staffiki to najpiękniejsze psiaki na świecie - te uśmiechnięte paszcze, uroczo pokraczne nózki etc., cudko...

a znajomi mówią, ze owszem, z charakteru to Abi jest super, ale i tak takiej paskudy to by sobie w życiu nie kupili.. :evilbat: :evilbat: :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[ja mam staffika i takie same doświadczenia.

Jak dla mnie staffiki to najpiękniejsze psiaki na świecie - te uśmiechnięte paszcze, uroczo pokraczne nózki etc., cudko...

a znajomi mówią, ze owszem, z charakteru to Abi jest super, ale i tak takiej paskudy to by sobie w życiu nie kupili.. :evilbat: :evilbat: :evilbat:

O rety!!! Jak sie moze komus nie podobac staffik?! Zartuje, u nas jak najpierw pokazywalismy zdjecia rodzicow, to tez komentowali, ze paskudy, ale teraz nie ma ani jednej sztuki, ktorej by sie Helus nie podobal... Jego po prostu nie mozna nie kochac...

PS. Glaski dla Abi!

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry. Ja bym poprosiła, jak każdego nowego na forum o przedstawienie psa i siebie :wink: Co to za bulas, skąd i jaki jest i w ogóle wszystko.

To ja bardzo przepraszam, jestem tu od dzisiaj i jestem jeszcze troche zielona 0X .

Moja Aksunia ma 18 miesiecy, teraz mieszka z moim mezem w Minsku Maz, a ja od miesiaca w Manchesterze. Wlasnie przygotowuje sie do przyjazdu tu do mnie, a uwierzcie mi, zachipowanie psa w okolicach Warszawy i w samej stolicy to nie jest latwa sprawa. Ale w koncu sie udalo, od wczoraj ma chipka miedzy lopatkami, zaszczepila sie i teraz czeka na pobranie probki krwi. A potem "tylko" 6 miesiecy :cry: , paszport, odrobaczanie i do samolotu!!!!

Link to comment
Share on other sites

A potem "tylko" 6 miesiecy :cry: , paszport, odrobaczanie i do samolotu!!!!

To da sie obejsc - bo przez te 6 miesiecy psychika psiaka moze wysiasc. Musielibyscie przebadac psa np. w Holandii, wyrobic mu europejskie badania i ksiazeczke zdrowia (choc to kosztuje w sumie jakies 200-300 euro) i mozna wwozic bez kwarantanny. Skontaktujcie sie z hodowcami, ktorych psy jezdza na wystawy angielskie - przeciez nie stoja na granicy po 6 miesiecy przed kazda wystawa! Albo trzeba zarejestrowac psa na kogos z Anglii lub innego kraju UE.

A poza tym podaj wiecej szczegolow o psiaczku - z jakiej hodowli, po jakich rodzicach, jak masz zdjecia, to wklej koniecznie! :)

Link to comment
Share on other sites

Moje cudo to Aksa z Majorki Metowskiej (co za piekny przydomek :D ). Przyjechala do mnie z Deblina.

Ojciec: Sirius Nutcracker

Matka: Cecylka od Maniusiow

Moja Aksunia uwielbia wszystkie pagorki. Jak tylko jakis widzi, to od razu sie na niego wspina i zjezdza na brzuchu. Jest tez z niej super plywak, jak tylko ma okazje to wskakuje do wanny i nie wyjdzie dopoki nie naleje jej sie wody - przynajmniej do brzuszka!! Nie przepusci tez zadnej kaluzy.

Uwielbia tez wkladac nos pod wode. Jak jest w jakims stawie, to wyrywa roslinki z dna, a w kaluzy puszcza bable nosem.

Na razie nie jestem w stanie pokazac zdjec, ale postaram sie. Bardzo dziekuje za zainteresowanie i mile przyjecie :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...