Jump to content
Dogomania

Dlaczego nie wierzycie? To się naprawdę da zrobić!


Goldek

Recommended Posts

Cześć wszystkim.
Od pewnego czasu siedzę na naszej - klasie, forum goldenów i normalnie ręce opadają do kolan. Czasami piszę 4 posty do wszystkich żeby im wytłumaczyć, ale nic nie wychodzi. Pomagają mi jeszcze dwie koleżanki które też r-r popierają. Ale co z tego, że trzy nastolatki napiszą coś? Potrzeba nas więcej!
Napisałam na razie do dwóch osób prośbę o pomoc. Jedna powiedziała że nie ma czasu, druga nie odpowiedziała.

Ludzie, jeśli my sami nie wierzymy że zdołamy pokonać pseudohodowców to nic nie zdziałamy!!! Walczmy o słuszność sprawy! Do młodych świat należy, ale trzeba zmieniać również mentalność ludzi którzy się z tym pogodzili.

Hodowcy którzy wiedzą co to znaczy r=r, jednoczmy się! Musimy z tym walczyć! Jak nie my, to kto!?

Ucieczka od tematu nic nie zmieni! Tutaj potrzeba ciężkiej pracy aby uświadomić ludzi! Przecież wymigiwanie się nic nie zrobi!!!!
Ja rozumiem. To jest ciężka praca, walka z wiatrakami i tak dalej. Ale nie można dać za wygraną. Stawka jest zbyt wysoka. Nie walczymy dla siebie, ale dla psów, dla dobra całych psich pokoleń! I nie chodzi tylko o r-r trzeba zwalczać wszystkie hodowle działające na zyski.

Tak, dalej! Jednoczmy się i walczmy z tym! Nie można się teraz wycofać! Jak już zaczęliśmy, trzeba skończyć! Wszyscy tutaj piszą że ręce im opadają i nie mają siły już. Ale te ostatki sił trzeba zebrać! Naprawdę wiem że to trudne i naprawdę załamujące. Ale tak być nie może, tylko my możemy coś zmienić!

Pomagajmy sobie! W końcu jesteśmy dogomanią! Trzeba z tym walczyć!
Nie, nie jesteśmy dogomanią. Jestesmy Dogomanią (patrz wielkość liter)
. MUSIMY O TO WALCZYĆ!!!!
Jeśli będziemy walczyć, uda się. Jeżeli sie poddamy, nic nie zdziałamy. Musimy działać wszyscy razem i każdy z osobna. Inaczej się nie da.
DZIAŁAJMY!

Link to comment
Share on other sites

Ja też i nie tylko z pseudo ale także z egzaltowanymi panienkami zachwycającymi się krzyżowaniem dwóch ras albo chłopcami szukającymi dla swych psów koleżanek do zabaw i prokreacji - oni też podchodzą pod to niestety . Proponuję zjednoczyć siły na NK stworzyć jedno forum zamknięte na zaproszenia - tam podawać sobie linki i walczyć wyjaśniać uświadamiać bo czasami mam wrażenie że sama w tym jestem i może mam skłonności do złośliwości i pieniactwa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cobrad']Ja też i nie tylko z pseudo ale także z egzaltowanymi panienkami zachwycającymi się krzyżowaniem dwóch ras albo chłopcami szukającymi dla swych psów koleżanek do zabaw i prokreacji - oni też podchodzą pod to niestety . Proponuję zjednoczyć siły na NK stworzyć jedno forum zamknięte na zaproszenia - tam podawać sobie linki i walczyć wyjaśniać uświadamiać bo czasami mam wrażenie że sama w tym jestem i może mam skłonności do złośliwości i pieniactwa?[/quote]

Myślę że masz rację - stworzymy jedno forum i będziemy podawać linki. Tylko kto wie jak tworzyć forum zamknięte? Bo ja nie...:oops:

Link to comment
Share on other sites

hej! i tu zrobicie błąd! jak chcecie uświadomić kogoś zamykając się przed nim? to taki mały żuczek kiedyś wpadnie na forum z ciekawości i sobie poczyta. każda rozmowa i prawie każdy wątek opiera się na tych samych zasadach. aby się wtopić,zrozumieć i pojąć klimat ,będzie musiał połapać się o co chodzi po stylu rozmów. będzie musiał się zastanowić dlaczego wszystko jest takie trudne do zrozumienia. dlaczego nasze rozmowy są takie skrótowe. pomyśli sobie. połapie fakty i dalej jak wodospad zacznie myśleć tymi samymi kategoriami. a wtedy sam wszystko zrozumie. wpadłeś we wrony-kracz jak i one. tak .elita jest dobra ale na krótką metę. tłumaczenia nie pomogą ale zachęta. inaczej stworzy się elita a obok powstanie inna. a takich może być więcej. więc tak jak ja tu wpadam i mówię do was jak do swoich, tak samo inni tak mogą. ja jestem tego samego zdania co wy ale ktoś inny może nie mieć jeszcze własnego. tu też trzeba pracować. nie tępić tych co postępują źle ale propagować dobre zasady i dawać przykład. elita to nie odpowiednie słowo. to tworzy bariery. nie potrzebnie nastawia wrogo. nie należy potępiać tych innych ale szanować jeszcze bardziej tych,którzy postępują zgodnie z naszymi przekonaniami. tu pomaga tylko antyreklama istniejącego już towaru. po prostu należy głośno wypowiadać błędy tych ludzi i egzekwować poprawę. złe warunki podczas sprzedaży zgłaszać i domagać się interwencji. utrudniać proceder. robić jakieś problemy tym co drogo przepłacili za psiaki a zrobili to świadomie. mi sąsiedzi chcieli wmówić że kupiłam kradzionego psa. a tu policję niespodzianka spotyka, mam rodowody powystawiane na mnie i nawet chipy na wypadek gdyby któryś się zrobił nie czytelny. lecznicach rozwieszać uświadamiacze. jeśli znamy konkretne przypadki to powoływać się na nie oficjalnie,jako przykłady nie profesjonalizmu i nawet nie amatorszczyzny. ale jeśli są ludzie którzy lubią kundelki to wspaniale. powinni oni się zająć tymi co pod blokami biegają, te mają zupełnie za darmo. za stare? nic prostszego, tyle suk biega 2 razy do roku. na pewno da się jakiegoś maluszka wyciągnąć z pod balkonu. a na pewno sam po osiedlu zacznie biegać zanim pod samochód wpadnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cobrad']Trzymam kciuki a jak sie uda daj znać zaraz tam przybędę:)[/quote]

Tam w ogóle żadnych ustawień nie ma:roll:
EDIT: Zrobiło sie publiczne. Ja musze iść, może kto inny zrobi..:/ pa!

Link to comment
Share on other sites

edie masz rację tylko to forum nie ma być dla uświadamiania tylko taka mała klasa na NK gdzie będzie punkt zborny szybkiego powiadamiania gdzie co i jak, bo z doświadczenia wiem że więcej osób zagląda częściej na NK niż na pozostałe fora tematyczne. Uświadamiać ludzi będziemy tam gdzie oni piszą a nie na naszych czysto roboczym forum - przynajmniej takie było moje założenie gdy to pisałam.
Ok jestem tam:))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cobrad']edie masz rację tylko to forum nie ma być dla uświadamiania tylko taka mała klasa na NK gdzie będzie punkt zborny szybkiego powiadamiania gdzie co i jak, bo z doświadczenia wiem że więcej osób zagląda częściej na NK niż na pozostałe fora tematyczne. Uświadamiać ludzi będziemy tam gdzie oni piszą a nie na naszych czysto roboczym forum - przynajmniej takie było moje założenie gdy to pisałam.
Ok jestem tam:))[/quote]

Mam zrobić forum prywatne w końcu czy nie? Już wiem jak to ustawić ale w końcu nie wiem co mam robić... Dobra, jak nie zaczniemy szybko działać to będzie kaplica...

Link to comment
Share on other sites

Zapraszamy serdecznie :)))
Może z przekory nie ma co robić prywatnego :)) Zostawmy tak jak jest
Goldek daj linka na labki popieranie zaczynamy - o wiele łatwiej się pisze gdy wiadomo że kilka osób myśli podobnie i nie jest się samotnym.

Link to comment
Share on other sites

Ja uświadamiałam już nawet na serwisie randkowym, kiedy koleś pochwalił mi się, że ma koleżankę dla swojego 'wilka', bo ona przecież musi mieć szczeniaki, a on taki ładny... Choc tłumaczyłam cierpliwie, bez obrażania, podając argumenty od zdrowotnych po ekonomiczne nie dotarło.

Link to comment
Share on other sites

Macie już to forum? Chętnie się przyłączę. Działam w schronisku jako wolontariusz i tam większość to kundelki, choć ze smutkiem muszę przyznać, że psy z papierami też się zdarzają:shake: Ale jestem przekonana, że gdyby dostępne były psy wyłącznie rasowe tłok w schroniskach byłby mniejszy
Szczęśliwa posiadaczka kundelków:loveu:
Ps Oczywiście wysterylizowanych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ULKA12']Macie już to forum? Chętnie się przyłączę. Działam w schronisku jako wolontariusz i tam większość to kundelki, choć ze smutkiem muszę przyznać, że psy z papierami też się zdarzają:shake: Ale jestem przekonana, że gdyby dostępne były psy wyłącznie rasowe tłok w schroniskach byłby mniejszy
Szczęśliwa posiadaczka kundelków:loveu:
Ps Oczywiście wysterylizowanych[/quote]
Forum już założone;).Sama widziałam:lol:

Link to comment
Share on other sites

Kolejny dowód przemawiający za tym forum i walką, oto co mi wczoraj napisała jedna z użytkowniczek:
"Pani Mario,nie lepiej poczekać?A jak Pani będzie chciała mieć małe po swojej suni to co wtedy"
Każdego kto uważa że zdradzam tajemnice korespondencji - pisane było na ogólnodostępnym forum, gdzie zaznaczyłam że mała jest mieszańcem co wyklucza już nawet sam rodowód.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cobrad']Kolejny dowód przemawiający za tym forum i walką, oto co mi wczoraj napisała jedna z użytkowniczek:
"Pani Mario,nie lepiej poczekać?A jak Pani będzie chciała mieć małe po swojej suni to co wtedy"
Każdego kto uważa że zdradzam tajemnice korespondencji - pisane było na ogólnodostępnym forum, gdzie zaznaczyłam że mała jest mieszańcem co wyklucza już nawet sam rodowód.[/quote]

Dlatego trzeba uświadamiać właśnie i trzeba nie tylko powtarzać cały czas tych samych regułek ale również w nie [B]wierzyć[/B] i starać się aby były maksymalnie zrozumiane przez wszystkich. Przecież nie można ulegać ciągłemu pesymizmowi, że raz nam się nie udało i nie uda się wcale. [I][B][U][COLOR=Red]UDA SIĘ,[/COLOR][/U] trzeba tylko chcieć i samemu w to wierzyć!!!
[/B][/I]
A, jeszcze jedna zaleta tego forum:
Jak się samemu przekonuje to się nie za wiele zdziała, jak się zorganizuje już kilka osób jest o wiele łatwiej - tak było na goldenach.

Link to comment
Share on other sites

Goldek, pięknie piszesz o tych wszystkich rodowodach i psach rasowych. Ja to z całego serca popieram, ale mam jedno ale.. Skoro jesteś taką wielką miłośniczką goldenów to dlaczego chcesz rozmnażać swoją suczkę? Czy hodowla nie ma na celu ulepszać rasy? A rozmnażane powinny być tylko najlepsze osobniki? Przecież goldenów i tak już jest bardzo dużo.. A przeglądając wyniki wystaw Twojej suczki, na pewno nie można powiedzieć że jest ona wybitną przedstawicielką swojej rasy. Nie popieram pseudochodowców, ale również nie popieram hodowców psów rodowodowych, którzy rozmnażają swoje suki, które ledwie uzyskały ocenę hodowlaną, którą jak każdy wie nie ciężko jest zdobyć..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nesuniaaa']Goldek, pięknie piszesz o tych wszystkich rodowodach i psach rasowych. Ja to z całego serca popieram, ale mam jedno ale.. Skoro jesteś taką wielką miłośniczką goldenów to dlaczego chcesz rozmnażać swoją suczkę? Czy hodowla nie ma na celu ulepszać rasy? A rozmnażane powinny być tylko najlepsze osobniki? Przecież goldenów i tak już jest bardzo dużo.. A przeglądając wyniki wystaw Twojej suczki, na pewno nie można powiedzieć że jest ona wybitną przedstawicielką swojej rasy. Nie popieram pseudochodowców, ale również nie popieram hodowców psów rodowodowych, którzy rozmnażają swoje suki, które ledwie uzyskały ocenę hodowlaną, którą jak każdy wie nie ciężko jest zdobyć..[/quote]

Goldek rozmnaża swoją suczke nie dla sukcesów, a dla zdrowia. Wiele tych utytółowanych ma dysplazje a jej suczka niema. Pozatym ma jeszcze inne badania niż HD. A oceny bdb na wystawach wcale niebiorą się ze słabego eksterieru, ale z zachowania, Magia nielubi wystaw i ucieka z ringu, dlatego ma obniżane oceny.
Czy uważasz że dobra hodowla to tylko taka która ma championy?
Dla wielu miłośników Goldenów ważniejsze jest zdrowie niż podbijanie ringów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...