Jump to content
Dogomania

Maść Boksików ...


_dingo_

Recommended Posts

Zauważyłem ciekawą rzecz - jeszcze nie spotkałem nierodowodowego boksia, który miałby białe znaczenia... Wszystkie żółte, albo pręgowane :)

I - jak jeden - cięte. W każdym razie ogony, widziałem już kilka z nieciętymi uszami...

:lol:

A w mojej okolicy mieszkają dwa rasowe !

Jeden jest już duży, ma ładny biały kołnierz (prawie jak shrek :wink: ), a drugi jest całkiem mały - ale nie cięte uszka i ogonek !

Niestety widziałem je tylko przejazdem, więc nie było jak zagadnąć właścicieli o hodowlę ...

Link to comment
Share on other sites

U nas przewazają nierodowodowe boksie :-?

Osobiscie znam dwa białe boksie i widziałam kilka białych ze znaczeniami-wszystkie niestety ciete :cry: i bez rodowodu.I niestety wiem,że te nierodowodowe jeszcze długo bedą miały kopiowane ogonki.Niektuzy ludzie wrecz sa niemile zaskoczeni,że moja ma cały ogonek.I duzo mam pytań po co ja go zostawiłam-bezsensu :evil: Pierwszą "bokserkę" miałam ze swoim chłopakiem(biała z plama na około oka-jak reksio,piekna).To znaczy on ją kupował.Jak ją zobaczyłam to wiedziałam,że moja następna psina bedzie miała ogon!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

A tak z ciekawości :wink:

Myslisz o kupnie bokserka?

Moja śliczna jest z hodowli "Renezu".Okolice Wrocławia.Bardzo długo szukałam i znalazłam.Niestety hodowcy jeszcze boja się zostawiac ogony.Ale naszczeście zauważyłam,że od jesieni tamtego roku jest coraz wiecej miotów z ogonkami-to tak jak patrzę po stronkach i ogłoszeniach.

Ja nie wyobrazam sobie swojego gałganka bez ogonka :lol:.Ale wiem,że moze się zdażyć szczenie z nieładnym ogonkiem.Myslę ze ktoś kto chce mieć pieska do kochania-to i takiego pokocha.Ale warto dopracować tę sprawę-naprawde warto!! Ja bardzo promuje pieski niekopiowane wybaczcie :oops:

Acha i jeszcze jedno zauważyłam w Krakowie kilka sznałcerków juz z całymi ogonakami-super!!!!

Link to comment
Share on other sites

A tak z ciekawości :wink:

Myslisz o kupnie bokserka?

Nie tylko myślę, ale i wiem że kupię :D

Wychodzi na to, że pies będzie pod koniec sierpnia.

Parę rzeczy jest już "dogranych", a parę jeszcze nie, ale ...

... nie zapeszajmy ;)

Link to comment
Share on other sites

bartek_yo, w bloku obok mnie mieszka facet który ma boksera białego, ale też ma jednolite umaszczenie. Cały biały, nawet maska :)

Netka - moim ulubionym umaszczeniem jest żółte z białymi znaczeniami. Jest bardzo estetyczne, i chyba trochę na topie :D - Sporo dobrych psów ma właśnie takie. Ale nie tym się kieruje, a własną estetyką. Podoba mi się takie.

Psy pręgowane z białymi znaczeniami również mi odpowiadają.

Link to comment
Share on other sites

Co do ogonków-to u nas miałam okazję zobaczyć dopiero niedawno dużego juz boksia z ogonem-piekny widok-w biegu!Maści brązowej.I jest koło nas jeden kundelek z ogonkiem,dobrze ze mu ten ogonek zostawili bo bidulka boksia coraz mniej przypomina.Ma 6-mies.Ale ma strasznych włascicieli,biją ja za wszystko :cry: i niczego nie ucza :evil: .Maści brazowej!

Co do białych to są sliczne!

Link to comment
Share on other sites

Co do ogonków-to u nas miałam okazję zobaczyć dopiero niedawno dużego juz boksia z ogonem-piekny widok-w biegu!Maści brązowej.I jest koło nas jeden kundelek z ogonkiem,dobrze ze mu ten ogonek zostawili bo bidulka boksia coraz mniej przypomina.Ma 6-mies.Ale ma strasznych włascicieli,biją ja za wszystko :cry: i niczego nie ucza :evil: .Maści brazowej!

Co do białych to są sliczne!

Link to comment
Share on other sites

Netka - moim ulubionym umaszczeniem jest żółte z białymi znaczeniami. Jest bardzo estetyczne

Ja też tak uważam :lol: będziesz miał pieska czy suczkę?Ja jeżeli chodzi o budowę i masę-wolę pieski.Mam chopla na punkcie dużych,masywnych boksiów. :wink: Ale sunia ma u mnie pierwsze miejsce za wszystko!

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście najwięcej jest psów bezrodowodu i żółtych... chociaż ja co raz częściej spotykam boksie bez papierów a z białymi znaczeniami... nie mniej jednak szkoda, że nie ma tych z rodowodem, boksera bez przeszkód idzie dostać, tylko że one już co raz mniej przypominają psy tej rasy... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dingo nie dawno mial byc staffik?? :roll: :wink: Super, ze bedzie kolejny bokseromaniak! A z jakiej hodowli bedziesz bral??

Ja jeszcze niestety nie widzialam bokserka z ogonem :( - na zywo oczywiscie. Nio i przewaznie bezrodowodu, ogolnie to bardzo malo psow roznej rasy spotykam z rodowodem :-? :(

PS. Bartek i jak z rodzicami? :wink:

Link to comment
Share on other sites

ehh, mrowka temat juz dawno nieaktualny, niestety. glownym argumentem bylo to, ze to pies. i wiecie co, jak czytam coraz wiecej to sie przekonuje do rodowodu. gdyby to zalezalo ode mnie kupilbym rodowodowego psa, jeszcze niedawno pisalem ze rodowod mi niepotrzebny, ale rodzice, ich na rodowodowca nie przekonam, chyba ze bym mial cala sume :o . tata mi powiedzial, ze kiedys sobie kupie sam rodowodowego psa, bo teraz mam juz wybranego i za 2 tyg ide odebrac :D. strasznie sie ciesze :D. ale nastepny bedzie rodowodowy :D

Link to comment
Share on other sites

Ja bym sie Bartku nie poddala, przekonaj rodzicow, w koncu to pies dla ciebie. Na prawde warto dokonac slusznego wyboru, bo pies bedzie towarzyszyl ci conajmniej 10 lat.

Pojedz z rodzicami na wystawe, odwiedz prawdziwych hodowcow, odkladaj pieniadze - badz zdeterminowany, rodzice to zauwaza i docenia.

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Podpisuje sie pod tym co napisala Abi. Moze podzwon do hodowcow a noz ktorys bedzie mial pieska w cenie promocyjnej ;) A moze zgodzilby sie na raty? Jak dobrze pamietam Netka swoja Gothinke brala na raty.. moze rodzice i hodowca by sie zgodzil? Warto sprobowac!!

Trzymamy kciuki zeby sie udalo ;)

PS. Pieski sa bardzo fajne :wink:

Link to comment
Share on other sites

wszystko spox, ja bym probowal, tylko ja juz mam suczke wybrana, zaliczka wplacona. klamka juz zapadla, ale nie zaluje, bo zrodlo z jakiego kupuje psa jest pewne. gdybym sie wczesniej przekonal to bym dzialal. ale teraz juz nie ma sensu. zrozumcie :D, nastepny piesek bedzie rodowodowy....

Link to comment
Share on other sites

Bartek_yo, ja cię doskonale rozumiem.

Sam mam rodziców, którzy wszystko wiedzą najlepiej, a ojca to już w szczególności.

Na szczęście jestem już niezależny finansowo i mieszkaniowo, więc w chwilach kiedy mnie mocno wkurzą albo próbują porządzić zawsze mówie sobię, że mam to tam gdzie słońce nigdy nie zagląda ... :lol: Co jest z resztą świętą prawdą... :wink:

Ale dopóki z nimi mieszkałem, dopóty musiałem wysłuchiwać ich pseudomądrości na temat psów. Dlatego też nigdy nie miałem psa.

Z resztą - oni nawet teraz nie są w stanie zaakceptować tego, że pies będzie rasowy ... Ojcu już sama rasowość wydaje się czystym snobizmem, o wystawach nawet nie wspominając :lol:

No bo - po co płacić trzy tysiące złotych za psa, skoro można mieć takiego samego za trzysta złotych ? :D

I gadaj tu sobie z nimi...

Jak oni niektórych ras nie rozróżniają, a co dopiero widzieć różnicę pomiędzy bokserem rasowym a nierasowym...

Mniejsza z tym, BOGU DZIĘKI nie muszę się już nikomu podporządkowywać ...

Ale - doskonale rozumiem twoją sytuację - głową muru nie przebijesz :wink:

Link to comment
Share on other sites

A ja Bartka również rozumiem, moi rodzice nie wyobrażają sobie dać tyle pieniędzy za psa, bo może zachorować i jeszcze umrze i co wtedy.... nie da się z nimi gadać o takich sprawach ;) więc jeśli będę w tym domu jeszcze i przyjdzie czas na dobermana będę szukała w schronisku ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja tez doskonale rozumiem Bartka. Sama bylam w takiej sytuacji. Ale teraz mysle, ze gdybym wiedziala ze moze byc mozliwosc wziecia psa na raty to moze udaloby mi sie namowic :roll: lub jakbym poszukala to moze jakis tanszy piesek by sie znalazl :wink: Nastepny pies bedzie z rodowodem albo ze schroniska napewno wtedy bede juz na swoim, wiec bede mogla robic co mi sie podoba :lol: :wink: Ale i tak mysle ze jakby sie rodzice zgodzili na nastepnego psa to na rodowod tez by sie zgodzili :wink:

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Abi gratulujemy mocnej glowy! :lol: :lol: :wink:

Ja i tak przebilam! Ze mama zgodzila sie na psa... :wink: Po tylu latach czekania na psa to juz mi bylo wczesniej obojetne czy bedzie miec rodowod czy tez nie.. No ale teraz bede czekac na rodowod tyle.. :D :wink:

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłem ciekawą rzecz - jeszcze nie spotkałem nierodowodowego boksia, który miałby białe znaczenia... Wszystkie żółte, albo pręgowane :)

I - jak jeden - cięte. W każdym razie ogony, widziałem już kilka z nieciętymi uszami...

:lol:

A w mojej okolicy mieszkają dwa rasowe !

Jeden jest już duży, ma ładny biały kołnierz (prawie jak shrek :wink: ), a drugi jest całkiem mały - ale nie cięte uszka i ogonek !

Niestety widziałem je tylko przejazdem, więc nie było jak zagadnąć właścicieli o hodowlę ...

Ja mam bez rodowodu ale białe znaczenia ma - malutkie na klatce piersiowej i łapkach ale ma :)

obraz1008da.png

obraz9545wv1xo.jpg

U mnie na osiedlu to przewaznie bez rodowodu

bartek_yo gratuluje nowego pieska , koniecznie wstaw zdjęcia jak mała bedzie juz u Ciebie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...