Jump to content
Dogomania

Co na kleszcze u sznaucerów i CTR'ów


puzzle

Recommended Posts

Zadaje to pytanie w sznupach i CTR'ach bo w pielęgnacji nikt nieodpisuje, a pozatym preparaty działają różnie na różnych typach sierści i jeden działa wspaniale u psów krótkowłosych a u długowłosych nie daje nic. Dlatego pytam właścicieli sznupków co u waszych psów działa ja testowałam już kilka preparatów, ale 0 efektu...

Link to comment
Share on other sites

frontline i fibrex spot-on. kleszcze laza po F, ale spadaja, glownie znajduje trupki na ziemi :p a mieszkamy w megazakleszczonej okolicy:roll: z tym, ze uzywam wielkosci L /od 20kg, F wazy 17/-i zakraplam zwykle troche szybciej niz co 4 tyg.

Link to comment
Share on other sites

Ektopar w kropelkach na kark lub obroza Bayer`a.Obroza jest naprawde skuteczna tylko musi byc taka z gornej polki.A ten Ektopar to jakas nowosci,taniutki , u moich sznaucerow super sie sprawdzilo,ani jeden kleszczyk w ciagu miesiaca sie nie wkrecil.

Link to comment
Share on other sites

Pipetki. Ja nie uzywam spray'a bo nie mam zaufania, poza tym wydaje mi sie, ze spray dobrze sprawdzi sie na krótkiej sierści - na dłuzszej nie do końca. A z pipetki zakrapiasz w jedno miejsce. I to nie dokońca tak, ze jest wodoodpory - frontline rozprowadza sie pod skóra / w skórze i krązy "wewnatrz" psa. I dlatego nie ma znaczenia, czy pies sie kapie czy nie. Traba tylko pmiętac, ze 2 dni przed i 2 dni po zakropieniu nie moze sie kapc. I to tyle.

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze stosowałam spot-on Frontline. Na dwóch sukach był ok ale w zeszłym roku na jednej suce jakoś się przestał sprawdzać i przeszłam na Advantix - było ok.
Teraz pierwszy raz kupiłam polski Fiprex (L) i też jest w porządku. A skoro nie widać różnicy to po co przepłacać ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='sarag']Mam może głupie pytanie, ale przy spotach zalecane jest niekąpanie psa 48 godz przed i po. Łapy i podwozie chyba mogę myć - no bo przy teraźniejszej pogodzie bez tego się nie da :shake:[/quote]
48 nie wytrzymasz ? :razz: Łapy OK, ale przez dwa dni może nie musi przecież w łóżku spać...?:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sarag']Mam może głupie pytanie, ale przy spotach zalecane jest niekąpanie psa 48 godz przed i po. Łapy i podwozie chyba mogę myć - no bo przy teraźniejszej pogodzie bez tego się nie da :shake:[/QUOTE]

Moze zamiast myc to poprostu wytrzec? Mysle, ze kilka spacerow da sie wytrzymac, a ja tak nawet caly sezon wytrzymuje bo moje lap nienawidza myc, wiec wycieram, a pozniej odkurzam przedpokoj;).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...