Jump to content
Dogomania

czy GOLDENA sie strzyze?


redrii

Recommended Posts

mam 4 letniego Goldena. slyszalam rozne opinie, jesli chodzi o strzyzenie - niektorzy polecaja, inni odradzaja.
co Wy o tym myslicie? czy - jak slyszalam - Goldenom obcina sie tzw. 'spodenki' na lapach?


pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc,
Marysia.


:p

Link to comment
Share on other sites

Goldena się trymuje ,można też zmniejszyć portki na tyle ud i przedpiersie degażówkami ,ale cięcia maszynką nie polecam zdecydowanie ,degażówkami możesz tez zlikwidować ewentualne wicherki na tułowiu, wyrównuje sie tez łapy na kocią łapę i ogon na kształt tępego noża,pooglądaj wystawowe psy to zobaczysz o jaki ogon mi chodzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya']Oczywiście zę Goldeny się strzyże: uszy, szyja, łapy, ogon, spodenki itp. :)[/quote]
Uszu i szyi, portek sie nie strzyże a degażuje to jest znaczna różnica.Strzyże się tylko łapy. A uszy skubie najlepiej palcami. Nie tnie się goldena maszynką:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

dziekuje za pomoc.
jeszcze w tym miesiacu wybiore sie do fryzjera i wypytam o wszystko.
troche sie obawiam i dlatego radze sie Was, poniewaz np. mojej kolezance obcieli Polskiego Owczarka Nizinnego ' na sznaucera ' , wiec trudno darzyc ich zaufaniem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Myślę ze ok. 50 zł, zależy naprawde od salonu, bo w niektórych może Ciebie to kosztować 150 w innym 50, a u indywidualnej osoby 15 :) Dobrze byłoby popytać hodowców lub wystawców gdzie strzygą swoje psy, bo gdy mój pies wrócił raz z profesjonalnego salonu wyglądał koszmarnie :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

akurat moja ciocia ma mieszanke goldena z podchalanskim i teraz gdy zaczela starsznie lniec i zrobilo sie goraco postanowila ja obciac i powiem ze jak zobaczylam psa to nie poznalam wyglada jak labrador :evil_lol: przejechali ja cala maszynka na krotko...:roll: a jak sie spytalam czy jest swiadoma ile ta siersc bedzie odrastac ...myslal ze to za kilka miesiecy znowu bedzie puchata..troszke sie zdziwi :diabloti:

wiem ze goldenom podcina sie siersc na lapach i podwozi a nie ktorzy podcinaja na klacie ;)


edit: a koszt tego ciocie wyniosl 45 zl ja moglam to zrobic za darmo 8)

Link to comment
Share on other sites

Sierść goldena nie nadaje się absolutnie do strzyżenia. Podcięcie tu i ówdzie to z zupełnie innej beczki, mały zabieg kosmetyczny.
Podobno gdy się tnie włos nie nadający się do tego, pies zaczyna bardzo obficie linieć.
Chciałam skrócić sierść mojego psa maszynką, myślałam, że to ułatwi nam życie, linienie będzie mniej widoczne na dywanach a pies lepiej będzie znosił upały, jednak skutecznie mi to odradzono właśnie z przytoczonego przeze mnie powodu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Z tym fryzjerem to ja bym też uważała. Ostatnio słyszałam że fryzjerka biła psa za to że nie chciał siedzieć spokojnie na fotelu!!To jest okropne!!!Sądzę że Wasi znani fryzjerzy tak nie robią!! Oczywiście nie twierdze żeby każdy fryzjer był taki sam ale ja bym uważała w kogo ręce oddaje swojego pieska.Pozdrawiam:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Moja Goldi była tylko raz u psiego fryzjera i już więcej nie pójdzie. Jeszcze wtedy nie wiedziałam jak mam obciąć ją więc poszłyśmy do fryzjera. Jak ją zobaczyłam po obcięciu to stwierdziłam,że mogę ją wystawiać w labradorach. Teraz sama ją obcinam, tzn. wyrównuję uszy i ogon, degażówkami obcinam szyję i na klacie trochę obcinam końcówki, łapki wyrównuję i to wszystko. Portek nie ruszam. Czasem jeszcze trymerem ja potraktuję jak coś odstaje. Ale takie zabiegi to tylko przed wystawą. Na bieżąco obcinam jej tylko łapki,żeby za dużo brudu do domu nie wnosiła i żeby jej śnieg nie zostawał między palcami.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...