Jump to content
Dogomania

Pies w samolocie


Huan

Recommended Posts

  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W katalogu wystawowym z Poznania reklamuje się firma: "DORCEL" LOTNICZY TRANSPORT ZWIERZĄT.
-klatki transportowe zgodne z IATA LAR
-wykwalifikowany i doświadczony w pracy ze zwierzętami personel
-hotel dla zwierząt ze stałą opieką weterynaryjną
-biura w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy.
ul. Wirażowa 35
02-158 Warszawa
tel: 022 606 7547
[url]www.dorcel.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="3"][B][CENTER][COLOR="#000080"]Zapraszamy na manifestację w sprawie mordowni w Dyminach. Przyłączcie się, pokażmy kieleckim urzędasom,
ilu nas jest![/COLOR][/CENTER][/B][/SIZE]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/196014-Walka-o-schron-kielce-dyminy-organizujemy-manifestację-przyłącz-się-do-nas!!!"]http://www.dogomania.pl/threads/196014-Walka-o-schron-kielce-dyminy-organizujemy-manifestację-przyłącz-się-do-nas!!![/URL]


[SIZE="2"][B]Wspomóż nas podpisując petycję [URL="http://www.petycje.pl/petycja/5853/petycja_w_sprawie_schroniska_dla_bezdomnych_zwierzĄt_w_kielcach_dyminy.html"]http://www.petycje.pl/petycja/5853/petycja_w_sprawie_schroniska_dla_bezdomnych_zwierzĄt_w_kielcach_dyminy.html[/URL][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Mam zamiar lecieć do Norwegii w wakacje z małym. Problem jest w tym : moglibyśmy wziąć go na pokład, bo waży 7 kg (lecimy SASem), ale klatka ma miec wymiar 40x20x30, więc za Chiny on się tam nie zmieści.:placz: Stąd moje pytanie, czy spotkaliście się z taką opinią, że gdy pies podróżował Cargo, to obsługa lotniska np. rzucała transporterem, tak, że on się otwierał i zwierzę uciekało :angryy:? Albo bynajmniej źle traktowano ten transporter z psem? Wiadomo, że jak pies 40 kg waży to za bardzo nim nie rzucą, ale jak taki 7 kg..:mad:

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Uratowalam psa z wyspy Kos.Piesek wazyl tylko 15kg(pies mysliwski),kupilam klatke Atlas sredniej wysokosci ,specjalnie przeznaczona do transportu samolowego.na miejscu po 4 godzinych lotu w Düsseldorfie ,zauwazylam ,ze pies byl w szoku,a klatka z jednego boku byla peknieta.cala godzine przesiedzialam na lotnisku ,zeby psiak przyszedl do siebie.
Najlepiej zrobila moja mama, z Madery uratowala pieska 7,5 kg (zabrany byl ze schroniska)i transportowala go na kolanych w specjalnej torbie do transportu psow.WG przepisow wolno bylo na pokladzie miec na kolanach tylko psa do 6 kg,ale szefostwo samolotu przymyka czesto oczy jezeli nie nadwyreza sie w tych kg.
Nastepne wakacje transportowalismy kazdy z moich czlonkow rodziny na kolanach psy do 6 kg,a corka kota w kartonie.
Wg.przepisow klatka musi byc tak duza ,ze pies powinnien stac w niej i sie odwrocic .
Z Egiptu wiozlam duze psy ,wszystkie 3 byly w olbrzymich klatkach,psy byly poubierane w kaftaniki .Po okolo 4 godzinach lotu klatki byly cale ,psy cale i nie byly w szoku.jeden z pieskow ,ktory byl w ciezkim stanie odrazu z lotniska pojechal na sale operacyjna i mial noge przednia amputowana.

Link to comment
Share on other sites

Pod pokladem jest przerazliwy halas,zimno,a poza tym wazne jest zeby klatki byly wykonane z dobrego twardego plastiku ,gdyz moze sie zdazyc ,ze klatki sie przesuwaja pod pokladem co naraza psa na stress ,ale i na pokaleczenie.Moja klatka byla specjalna klatka do przewozu psow samolotem i mimo wszystko pekla i byly w niej dzura.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Pod pokladem jest przerazliwy halas,zimno,a poza tym wazne jest zeby klatki byly wykonane z dobrego twardego plastiku ,gdyz moze sie zdazyc ,ze klatki sie przesuwaja pod pokladem co naraza psa na stress ,ale i na pokaleczenie.Moja klatka byla specjalna klatka do przewozu psow samolotem i mimo wszystko pekla i byly w niej dzura.[/QUOTE]


xxxx52 a skąd masz takie informacje ?? :) że jest głośno i bardzo zimno ?? z tego co wiem to jest klimatyzacja, a klatka musi być tak zabezpieczona aby się nie przesuwała. Jak to wygląda w praktyce to nie wiem, bo pod pokładem jeszcze nie leciałam, a przypuszczam, że ty również :) nie każdy samolot nadaje się do przewożenia zwierząt i dlatego też nie każdy to proponuje ...

Link to comment
Share on other sites

To, że lowcosty nie zabierają to wiem (muszą ubiegać się o specjalne licencje, co przełożyłoby się na ceny biletów i nie byłby już lowcostami) :), dlatego nastawiam się na SASa. Latasz Lufthansą ?

Skoro rzucają bagażami to śmiem twierdzić, że transporterami również. Wystarczy wpisać "pies w samolocie" w Google i ile ludzi pisze, że pies był w szoku, albo widzieli jak ucieka. Ale wole zapytać na sprawdzonym forum :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emue']Mam zamiar lecieć do Norwegii w wakacje z małym. Problem jest w tym : moglibyśmy wziąć go na pokład, bo waży 7 kg (lecimy SASem), ale klatka ma miec wymiar 40x20x30, więc za Chiny on się tam nie zmieści.:placz: Stąd moje pytanie, czy spotkaliście się z taką opinią, że gdy pies podróżował Cargo, to obsługa lotniska np. rzucała transporterem, tak, że on się otwierał i zwierzę uciekało :angryy:? Albo bynajmniej źle traktowano ten transporter z psem? Wiadomo, że jak pies 40 kg waży to za bardzo nim nie rzucą, ale jak taki 7 kg..:mad:

Pozdrawiam.[/QUOTE]
przeważnie wymiary klatki z psem zabieranej na pokład nie powinny przekraczać 55x40x20.
A tak na prawdę nikt na lotnisku nie mierzy klatki. A na pewno nie zakwestionuje tego załoga samolotu.
Zresztą pies nie musi być w plastikowej klatce. Niektóre linie lotnicze zapewniają swoje klatki (o odpowiednich wymiarach), można tez przewozić psa w torbie do tego przystosowanej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Znalazłem fajny artykuł o transporcie psa drogą lotniczą, wszystko jest dokładnie opisane. Można znaleźć go tutaj - [URL="http://dog-friendly.pl/wakacje-z-psem/pies-w-samolocie"]pies w samolocie[/URL] .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

dzien dobry!czesc!nie wiem jak samej rozpoczac jakies pytanie jak moge je umiesci...ale moze mi pomozecie zamierzam kupic yorka wiem ze duzo podruzuje do usa a on bedzie podrozowal ze mna i wlanie nie wiem... czytala juz o wszykim ale nie o tym gdzie bedzie mogl zalatwic swoje potrzby fizlogiczne bo nie sadze ze wytrzyma ok 10godzin.....??????i wogole ile kosztuje jezeli jest ze mna na pokladzie linimi lotniczymi lot......i czy moze go przewiesc osoba niepelnoletnia??????z gory dzikuja za podpowiedzi:)

Link to comment
Share on other sites

york na pokladze samolotu!
juz powiedzialm ze nie wiem jak zaczac nowy post czy jak to tam wiec pytam sie tutaj,czy przewoziliscie juz yorka do usa lub malego psa do stanow?1.co musze wiedziec...2.ile to kosztuje (linie lotnicze lot ewentualanie mogo byc inne)3.czy amerykanie maja z tym jakies problemy czy moze to zrobic tylko obywatel czy tez osoba posiadajac wize.4czy tylko pelnoletnie osoby maga to zrobic(a jesli nie czy moze zrobic to natolatek)?5.jak z jedzeniem i woda?6.jaki transporter znalazlam taki fajny z atlasa ale jego wysokos wynosi 29cm a mozna tylko 20cm jakich wy uzywacie transporterow?7.pies chyba nie wytrzyma 10godzinnego lotu bez zalatwiania swoich potrzeb?8.co zrobic zaby umilic u lot? mam nadzeje ze pomozecie mi :-) przepraszma za wszelkie beldy ortograficzne

Link to comment
Share on other sites

juz powiedzialm ze nie wiem jak zaczac nowy post czy jak to tam wiec pytam sie tutaj,czy przewoziliscie juz yorka do usa lub malego psa do stanow?1.co musze wiedziec...2.ile to kosztuje (linie lotnicze lot ewentualanie mogo byc inne)3.czy amerykanie maja z tym jakies problemy czy moze to zrobic tylko obywatel czy tez osoba posiadajac wize.4czy tylko pelnoletnie osoby maga to zrobic(a jesli nie czy moze zrobic to natolatek)?5.jak z jedzeniem i woda?6.jaki transporter znalazlam taki fajny z atlasa ale jego wysokos wynosi 29cm a mozna tylko 20cm jakich wy uzywacie transporterow?7.pies chyba nie wytrzyma 10godzinnego lotu bez zalatwiania swoich potrzeb?8.co zrobic zaby umilic u lot? mam nadzeje ze pomozecie mi :smile: przepraszma za wszelkie bledy ortograficzne:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...