Jump to content
Dogomania

Viva Maria Soleckyj Szpunar


bertula

Recommended Posts

U pani Vivy werdykty są często zaskakujące ;)
Ocenia dokładnie i często po ocenie rozmawia z wystawcą i mówi co jej się nie podoba i jak wystawiać psa żeby było lepiej. Ogólnie pełna kultura :)
Lubi eleganckie i ładnie poruszające się psy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 7 months later...

My debiutowaliśmy u p. Vivy w tym tygodniu. Pech chciał, że nasz samojed zsypał się z futerka dzień przed wystawą i naprawdę bardzo źle się prezentował.
Na szczęście p. Viva stwierdziła, że jej to nie przeszkadza, w opisie dała "włos w doskonałej kondycji, w trakcie wymiany". Nie przeszkadzały jej też znaczne biszkoptowe znaczenia u naszego samojeda, co nie każdy sędzia lubi w tej rasie. Wnikliwy opis budowy i charakteru... Długo tłumaczyła swoją ocenę, mamy dokładny rzetelny opis, kazała psa podtuczyć (bo za szczupły) - nawet przepisy podyktowała co psu podawać, czego nie ;)
Ogólne wrażenia super, z pewnością nieraz wybierzemy się jeszcze do tej sędziny.
Pomimo całej nieatrakcyjności naszego psa z powodu braku podszerstka otrzymał ocenę doskonałą, srebrny medal...

Duży plus :)

Link to comment
Share on other sites

Jestem bardzo zczęśliwa, że udało nam się wystawić naszego psa u takiego Sędziego!!!! Wszystkim polecam!Znała się nawet na naszej rzadkiej rasie,powiedziała dużo ciekawych rzeczy!Było widac,że do każdego podchodziła rzyczliwie, szanuje wystawców i kocha psy!
Zwraca uwagę na ruch, prezentację i anatomiję psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam inne zdanie Pani Viva w 2010r na krajówce w Olsztynie miała oceniać boerboel znajomych moich rodziców ponieważ pan który miał je oceniać nie dojechał i kiedy Pani Viva przyszła i je zobaczyła powiedziała, że nielubi tej rasy. Były dwa pies i suka w młodzieży, a Pani Viva z bólem serca wystawiła im ocenę mało obiecującą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doma17']Mam inne zdanie Pani Viva w 2010r na krajówce w Olsztynie miała oceniać boerboel znajomych moich rodziców ponieważ pan który miał je oceniać nie dojechał i kiedy Pani Viva przyszła i je zobaczyła powiedziała, że nielubi tej rasy. Były dwa pies i suka w młodzieży, a Pani Viva z bólem serca wystawiła im ocenę mało obiecującą.[/QUOTE]
W klasie młodzieży nie można przyznać oceny mało obiecującej, taką skalę ocen stosuje się w klasie baby i szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ginkat']W klasie młodzieży nie można przyznać oceny mało obiecującej, taką skalę ocen stosuje się w klasie baby i szczeniąt.[/QUOTE]

Ja nie wiem piszę tylko to co mi powiedziano. Może po prostu się pomylili albo ja się pomyliłam jak się z nimi spotkam to wyjaśnię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doma17']Ja nie wiem piszę tylko to co mi powiedziano. Może po prostu się pomylili albo ja się pomyliłam jak się z nimi spotkam to wyjaśnię.[/QUOTE]

Strasznie naciągana ta Twoja historia. Tym bardziej, że piszesz nierzetelne info, które usłyszałaś od kogoś, nie dotyczy to bezpośrednio Ciebie, w dodatku piszesz z błędami co do otrzymanej oceny w danej klasie :eviltong: żadnych konkretów, za to negatywna opinia...
Jakie są rodowodowe imiona tych psów i przydomki? .

-------------
PS. Sprawdziłam Twoje posty, masz 11 lat... zbyt wiarygodna nie jesteś. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Według mnie - sędzina beznadziejna, jeśli chodzi o rasę nowofundland. Kompletnie się nie zna, to co potrafi wyprawiać na ringu jest bardzo żenujące. Faworyzuje też wystawców zagranicznych. Aż szkoda, że sędziuje niebawem w Szczecinie :( Duży negatyw.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Miła jest faktycznie. Ale coś mi nie podpasowała nie wiem czemu. Wiem że mój piesek ma lekko "odstający jeden ząb" niby prawie nie zauważalne ale te asystentki zauważyły to a p. Viva stwierdziła że misiu ma zgryz bodajże przemienny i bez tego błędu. No coś nie tak. Weterynarz też nam powiedział że ma lekką wadę zgryzu i w zk jak ją tam oglądali (ona już miała 2 lata) to też zauważyli tą wadę.

Link to comment
Share on other sites

nie byłam u tej sędziny nigdy, ale po relacjach znajomych jestem pewna, że nigdy się nie wybiorę (dlatego np. nie biorę udziału w wystawie w Zakopanem w tym roku). Słyszałam (!), że potrafi wypatrzeć płaskostopie czy zeza u psa.
Pozostawiam Waszej ocenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wczoraj w Szczecinie ta pani oceniała Młodych Prezenterów.Stałam obok ringu przygotowawczego i aż mi się nóż w kieszeni otwierał jak słyszałam w jaki sposób ta kobieta traktuje dzieci.Kompletnie nie licząca się z uczuciami tych w końcu bardzo zestresowanych dzieci.Gdyby tak potraktowała moje dziecko chyba była by wojna między nami.
Różne uwagi jakie miała do tych dzieciaków mogłaby przekazywać spokojniej.Dla mnie jako sędzia ok,ale jako człowiek do bani.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='anakola']Wczoraj w Szczecinie ta pani oceniała Młodych Prezenterów.Stałam obok ringu przygotowawczego i aż mi się nóż w kieszeni otwierał jak słyszałam w jaki sposób ta kobieta traktuje dzieci.Kompletnie nie licząca się z uczuciami tych w końcu bardzo zestresowanych dzieci.Gdyby tak potraktowała moje dziecko chyba była by wojna między nami.
Różne uwagi jakie miała do tych dzieciaków mogłaby przekazywać spokojniej.Dla mnie jako sędzia ok,ale jako człowiek do bani.[/QUOTE]

Dokładnie tak było. Oglądałem sędziowanie grupy młodszej. Sędzina zjechała wszystkie dzieci totalnie je krytykując. Nie oceniła umiejętności, tylko wygląd zewnętrzny (podsłyszałem, jak jedna z dziewczynek mówiła rodzicom, że sędzina przyczepiła się do tego, że miała spódniczkę z falbankami - dziecko miało chyba z 11-12 lat, wyglądało według mnie bardzo ładnie). Zupełnie inna sytuacja była w niedzielę, gdy sędziował p. Kaźmierski. Pełna kultura, uśmiech i ocena umiejętności. Ja na pewno odradzał bym wszystkim dzieciom uczestniczenie w konkursie sędziowanym przez tą sędzinę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dididka']Według mnie - sędzina beznadziejna, jeśli chodzi o rasę nowofundland. Kompletnie się nie zna, to co potrafi wyprawiać na ringu jest bardzo żenujące. Faworyzuje też wystawców zagranicznych. Aż szkoda, że sędziuje niebawem w Szczecinie :( Duży negatyw.[/QUOTE]


zgadzam się jedna wielka masakra jesli chodzi o ta rasę.... zrezygnowalem ze Szczecina jak zobaczylem ze ta Pani znów sędziuje.. liczy sie tylko strzyzenie i handler a nie wzorzec.. zreszta zobaczcie co u tej Pani zdobyło BOB-y w tym roku... bez sensu takie wystawy..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Będę u niej startować w MP z nowofunlandem i nie wiem czy mam się bać :D napewno nie ubiorę spódniczki z falbankami, a włosy zepnę. Jestem optymistką dlatego cieszę się, że poznam kolejnego sędziego :D
Czy zwraca uwagę na strój w mp, na podejście do psa, czy na znaną twarz na ringu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses']Na strój zwraca bardzo dużą uwagę, tak samo jak na włosy (czy nic nie leci). Podejście do psa to u mniej podstawa, ma być kontakt, a pies ma się z nami dobrze czuć, tym na pewno się zapunktuje ;)
I chwalić psa, chwalić...[/QUOTE]
Dzięki ;) A co jeśli będziemy poooowooolne? :D

Link to comment
Share on other sites

Ja miło wspominam spotkanie na ringu z p.Vivą. Zwraca b.dużą uwagę na zachowanie wystawcy wobec psa. Słyszałam jak powtarzała kilku osobom że powinny być spokojne, nie szarpać psa, pogłaskać, zachęcić. Co bardziej nerwowym sama pokazywała jak bez stresu ustawić psa i jak nie zaplątać się w ringówkę.
Werdykty rzeczywiście bywają dość zaskakujące, faworyci do wygranej nie mogą u niej czuć się zbyt pewni siebie ;)
Widać że p. Viva lubi psy i lubi to co robi. W każdym psie potrafi coś dostrzec i skomplementować. Mimo że nie dostałam tego na czym mi zależało, to nie czułam się zawiedziona po tym jak sędzina wciąż zachwycała się zjawiskowo pięknymi oczami mojej psicy (mam to nawet w opisie) i gratulowała mi jej pięknego umięśnienia. A pierwsze słowa jakie usłyszałam po wejściu na ring, to był okrzyk zachwytu na temat pięknego nosa naszej konkurentki (czyli dużego i szerokiego, na mocnej kufie).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Na wystawie w Kielcach w 2010 roku spotkałam tą sędzinę. Wystawiała wtedy swoją shar peijkę. Są ludzie, którzy po prostu posiadają psy wystawowe jak ładne gadżety. Osoby mające często do czynienia z wystawami pewnie wiedzą o czym mówię. Są też tacy wystawcy, którzy naprawdę kochają swoje zwierzaki. Jest to widoczne w kontakcie jaki mają z nimi. Taką właśnie osoba jest ta sędzina. Jej suczka była wpatrzona w nią jak w obrazek. Trącała swoją łapkami o smakołyki i dostawała je. Na ringu oczywiście zaprezentowała bardzo profesjonalnie swoją sukę. Stałyśmy razem w klasie championów. Moja suczka dostała drugie miejsce, ale miło było obejrzeć tak dobrze zrobioną prezentację psa.
Słyszałam dużo pozytywnych rzeczy o tej sędzinie, ale do tej pory nie maiłam okazji być u niej na ringu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...