Jump to content
Dogomania

niecierpliwość


flutek&luka

Recommended Posts

Moja suczka (2 lata) zrobiła się okropnie niecierpliwa. Mam wrażenie, że jej się to pogłębia. Jeśli chce iść na spacer to piszczy, dojeżdżamy samochodem do jej ulubionej łąki - przez pół drogi piszczy jakby ją ktoś obdzierał ze skóry. Wszystko musi mieć już - natychmiast. Ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Link to comment
Share on other sites

Jak piszczy to ją ignoruj. Nagradzaj jak nie piszczy w tych sytuacjach. Czyli piszczy bo chce iść na spacer ty czekasz, aż przestanie ew. odwracasz jej uwage smakiem żeby nie piszczała i nagradzasz jak nie piszczy. Potem idziecie na spacer. To samo w aucie, jak piszczy to jej nie wypuszczasz.

Link to comment
Share on other sites

Próbowałam ze smakołykami, z ignorowaniem, nagradzaniem. Ona się strasznie podnieca. Trzęsie się, piszczy, płacze... Zawsze była niecierpliwa (podczas szkolenia była też uczona cierpliwości, ale niespecjalnie jej to szło:( ) Wydaje się, że każde opóźnienie bądź niespełnienie jej zachcianki jest dla niej życiową tragedią. Czasem, gdy mąż wyjeżdża z garażu a ona czeka ze mną w ogrodzie - wydziera się tak potwornie, że przychodzą sąsiedzi zobaczyć, co się z tym psem dzieje. Dla świętego spokoju pozwalamy jej wsiadać już w garażu. Zaczyna histeryzować po drodze, bo nie może się doczekać, kiedy będziemy na miejscu...:(

Link to comment
Share on other sites

Moze i długo będzie potrafiła piszczeć, ale nalezy to przeczekać, i dopiero jak się uspokoi pozwolić jej wsiąść/wysiąść z samochodu. przezornie przed spacerem do samochodu wybierz się z 15 minut wcześniej :) Pewnie będzie szalec, ale w końcu zrezygnuje i odejdzie. Nastaw się an długie czekanie. Wprowadź wsiadanie na komendę.

Spróbuj tez ją nauczyć, że nie każdy wyjazd autem kończy się na łące :roll: Wsiadaj do samochodu, wpuszczaj sunię, wyjedź z garażu pod samą bramę, tam zgaś samochód i wyjdź :lol: Albo rób z nią rundkę po osiedlu i wysiadamy spowrotem w garażu :evil_lol: Samochód przesatnie być dla niej zapowiedzią podniecającego spaceru, rozczaruje się parę razy, na pewno straci podniecenie we wsiadaniu do niego.
Natomiast nie wiem, co ci poradzić w sprawie piszczenie podczas drogi na łąkę :oops: Oczywiście trzeba nagradzać brak piszczenia i szczekania, ale to będzie trudne w praktyce.
Życzę powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Guest ajsonowa

[quote name='Kori']
Natomiast nie wiem, co ci poradzić w sprawie piszczenie podczas drogi na łąkę :oops: [/quote]

Może przed jakąkolwiek jazdą dobrze by było psa zmęczyć długim spacerem/zabawą? Jak ją porządnie zmeczysz to będzie spokojna w samochodzie i wtedy możesz jeździć na jakiś krótkich trasach i nagradzać psa za spokój w samochodzie :)

Link to comment
Share on other sites

Irish tak piszczy w samochodzie gdy dojezdzamy pod dom znajomych gdzie wie, że będzie się bawić z psem. Jest to głośne wręcz histeryczne piszczenie, może utrwaliło się dlatego, że w końcu musimy wyjść z samochodu i przywitac się ze wszystkimi a ona na to czeka...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...