Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Naklejka']ok, dzięki :)
Jak byłam w niemczech to tam lustrzanki kosztowały po 300-600€ z tego co kojarzę, niektóre modele były tańsze niż w polsce, a jaki wybór! Mój wujek chciał w polsce sprzedać swoją kamerę którą miał już kilka lat, okazało się, że do polski nie sprowadzili jeszcze tego modelu! :lol:[/QUOTE]

ee tam dla chcącego nic trudnego, wszystko można sprowadzić do PL. jak się wie gdzie szukać.
A ceny są różne, zależy w jakim kraju się jest, nie zawsze jest taniej niż u nas

[quote name='MakeBelieve']NightQueen- wiesz, ja chcę opylic za pare stów swojego d70 i dolożyć maks. 3 stówki do nowego.. co jest mało prawdopodobne, ale co tam ;D
2 tysiaki to przerasta moje możliwości:PP[/QUOTE]


tak jak mówiłam, wątpię aczkolwiek mylić się mogę byś dostała jeszcze w sklepie nowego D80, jak mają to chyba takie bardzo małe sklepy, gdzie towar nie prędko im schodzi, bo nikon nie produkuje tych korpusów już długo

Link to comment
Share on other sites

[URL]https://lh6.googleusercontent.com/-Unf76-x7fjM/TesiSXtl2AI/AAAAAAAACsA/1wBmu68fkq0/s720/IMG_0823.jpg[/URL]
Hahaha, posikałam się ze śmiechu.

[quote name='deer_1987']A nikt inny oprocz Cavy np Bolsbokser nie podpowie nam czegos?[/QUOTE]
A co mam podpowiedzieć ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser'][URL]https://lh6.googleusercontent.com/-Unf76-x7fjM/TesiSXtl2AI/AAAAAAAACsA/1wBmu68fkq0/s720/IMG_0823.jpg[/URL]
Hahaha, posikałam się ze śmiechu.[/QUOTE]
Twoj Albin tez robi rozne miny :)

Co o tym zdjeciu nad Twoim postem powiesz? znaczy co moglo byc lepiej? :)

[quote name='Bolsbokser']
A co mam podpowiedzieć ?[/QUOTE]
No jak mozna bylo lepiej zrobic zeby sie czegos nauczyc :razz: Ale spowrotem dalam pierwotne zdjecie a nie skadrowane :) Bo Ty dajesz madre, konstruktywne rady!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']
No jak mozna bylo lepiej zrobic zeby sie czegos nauczyc :razz: Ale spowrotem dalam pierwotne zdjecie a nie skadrowane :) Bo Ty dajesz madre, konstruktywne rady![/QUOTE]
:mdrmed:
Ja w pracy byłam, więc nie przeglądałam wszystkich fotek, tylko na szybko coś maznęłam.
Nie jestem wprawiona w macro, bo sama je kiepsko robię - znaczy próbowałam robic jakieś 4 lata temu. Czasu brak.
Za raz zerknę na zdjęcia.

[URL]https://lh6.googleusercontent.com/-qLureYDP5iQ/ThSWqGoBz6I/AAAAAAAAEE8/D3EC3PIvguc/s640/IMG_3075.jpg[/URL]
Dałabym większą GO, żeby cały motyl był w polu ostrości. Jeśli światła brak, trzeba doświetlać. No i kadr bym dała inny - bardziej w prawo i do dołu. Przeszkadza mi ten mały fragment kwiatka, a ten dużo mile byłby widziany bardziej ostry. Poza tym (rozmyte) płatki kwiatka zasłaniają "mordkę" motyla. Przez to, że kwiat jest tak bardzo z przodu i rozmyty, przytłacza motyla. Najpierw patrzę na kwiatuszek - w moim lubianym kolorze - a potem dostrzegam, że tam jest jeszcze jakieś żyjątko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']
mam D80 i muszę mieć obiektyw z silnikiem, oczekuje szybkiego AF (bo mi tego w moim tamronie brakuje)

zastanawiam sie nad[SIZE=1] [SIZE=2]Sigma 70-300
[/SIZE][/SIZE][URL]http://allegro.pl/sigma-70-300-dg-macro-nikon-uv-statyw-gratis-i1684890563.html[/URL]

myślałam też o tamronie, aczkolwiek nie jestem przekonana, właśnie z powodu wolnego AF, ma ktoś może ten?
[URL]http://allegro.pl/tamron-af-70-300-f-4-5-6-macro-1-2-nikon-wawa-ld-i1703021500.html[/URL]
[/QUOTE]

Obiektyw z silnikiem nie oznacza, że jest szybki;) Do D80 można bez silnika. Taka Sigma 70-300 z silnikiem będzie tak samo wolna, jak ta bez. To zwykły silniczek, nie ultradźwiękowy (który jest szybki,oprócz wyjątków). Ja bym wybrał Nikkora takiego jak ma BBeta (chyba ten z VR). Zależy ile masz do wydania;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']
[URL]https://lh6.googleusercontent.com/-qLureYDP5iQ/ThSWqGoBz6I/AAAAAAAAEE8/D3EC3PIvguc/s640/IMG_3075.jpg[/URL]
Dałabym większą GO, żeby cały motyl był w polu ostrości. Jeśli światła brak, trzeba doświetlać. No i kadr bym dała inny - bardziej w prawo i do dołu. Przeszkadza mi ten mały fragment kwiatka, a ten dużo mile byłby widziany bardziej ostry. Poza tym (rozmyte) płatki kwiatka zasłaniają "mordkę" motyla. Przez to, że kwiat jest tak bardzo z przodu i rozmyty, przytłacza motyla. Najpierw patrzę na kwiatuszek - w moim lubianym kolorze - a potem dostrzegam, że tam jest jeszcze jakieś żyjątko.[/QUOTE]
Dziekuje! To moje pierwsze proby z motylami i do tego to one sa za szybkie na ten obiektyw, ale jak na pierwszy raz to ja jestem zadowolona :)

Wiecej tutaj juz nie bede pokazywac motyli :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']Obiektyw z silnikiem nie oznacza, że jest szybki;) Do D80 można bez silnika. Taka Sigma 70-300 z silnikiem będzie tak samo wolna, jak ta bez. To zwykły silniczek, nie ultradźwiękowy (który jest szybki,oprócz wyjątków). Ja bym wybrał Nikkora takiego jak ma BBeta (chyba ten z VR). Zależy ile masz do wydania;)[/QUOTE]

[quote name='bognik']A dlaczego [B]musisz[/B] mieć obiektyw z silnikiem?[/QUOTE]

to fakt, szybszy nie będzie, ale mam jakieś takie wrażenie że obiektywy z sinikami lepiej pracują, przynajmniej mi się nimi lepiej pstrykało, ale jak mówię to tylko moje wrażenie.

W sumie cenowo nikkory nie są aż tak kosmiczne, aczkolwiek trochę się naczytałam nie do końca pochlebnych opinii o nich więc sama już nie wiem.
Co do funduszy to nie będę raczej "jechała" po kosztach, wolę dozbierać i mieć coś konkretnego, niż kupować tańszy zamiennik :p

Link to comment
Share on other sites

Do D80 nie trzeba silniczka. Potrzebny on był np. do D40, D60...
Nie miałam w rękach nikkora,ale sądzę, że optykę ma on zdecydowanie lepszą i bardziej wytrzymały będzie.
Jeśli chodzi o sigmę ... no cóż. 70-300 tylko z APO bierz jeśli już. No i należy pamiętać, że D80 to nie jakaś lustrzankowa rewelacja. Plasuje się całkiem nieźle. Jest lepsza niż prosta lustrzanka konsumencka. Obiektyw może mieć szybki AF, ale z D80 może on być wolniejszy, niż np z D300 czy D700, nie wspomnę o D3, do którego już raczej kupuje się nikkory a nie zamienniki. Jak ktoś ma taki sprzęt i go stać, to raczej i na szkła sobie pozwoli lepsze.
Tamrona nie znam o tych parametrach. Jeśli się nie mylę, to marchewkowy ma takiego tamiego - ale coś tu rzadko bywa i nie chce się pochwalić, czym pstryka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']No konstruktywna krytyka jest po to, byś dalej pstrykała, tyle że lepiej ;)[/QUOTE]
Ale ja nie pisalam tego w tym sensie w jakim Ty to odebralas :) Tylko ze tutaj nie bede pokazywac kazdego motylka bo moge to u siebie w galeri zrobic :) Nie wiem jak to dziala ale mi sie takie zdjecia podobaja jak na pierwszy raz i jak na mozliwosci tego obiektywu :) Wiadomo zawsze sie znajdzie ktos co bedzie mial cos do dodania w sensie poprawy czy jak ta osoba by to widziala :) Kazdy ma inny gust :) Czy bede miala jeszcze kiedys szanse focic motylki nie wiem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']Po co przepłacać kupując ten sam obiektyw z silnikiem, skoro masz D80. Różnicy nie będzie (jedynie cenowa) ;)
Co do teleobiektywu, to ja bym brała Nikkora 70-300 VR. Dozbieraj do niego, a będziesz zadowolona.[/QUOTE]
Podtrzymuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']Po co przepłacać kupując ten sam obiektyw z silnikiem, skoro masz D80. Różnicy nie będzie (jedynie cenowa) ;)
Co do teleobiektywu, to ja bym brała Nikkora 70-300 VR. Dozbieraj do niego, a będziesz zadowolona.[/QUOTE]

w sumie rację masz, ale jak pisałam ja odniosłam takie wrażenie że z silnikiem chodzi lepiej, aczkolwiek pewnie jest to mylne i przypadkowe wrażenie

Jeszcze pomyślę, czasu mam sporo, a na siłę kupować nie będę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']Popieram, nikkor 70-300vr to dobry wybór (chociaż go nie mam, opieram się na opiniach posiadaczy;)) Chociaż to też taki półśrodek, wstęp do 70-200/2.8:lol:[/QUOTE]
Się wie :D
Ale biorąc pod uwagę popełniane wciąż przeze mnie błędy i fakt, iż to tylko moje hobby, to nie dam na razie 8 tysi za nikkora 70-200/2,8. Tego 80-200 nie dostałam w stacjonarnych. Wiem,że są ogólnie dostępne. Mam namiary nawet na te sklepy,ale ... jak potrzebowałam,to nie było.
Więc wzięłam sigmę 70-200/2,8 APO.
Gdybym jednak zastanawiała się nad tym ciemnym tele 70-300, to obecnie wzięłabym nikkora.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sznaucerka84']Wiem to głupie , ale ja moje zdjęcia robię telefonem Sony Ericsson K770i , ostrość makro .. I według dość wielu osób są fajne . Jak by mi się udało wrzucić z telefonu tutaj to by się nie rozmazały ?[/QUOTE] Trochę nie rozumiem o co chodzi.

[quote name='Cavy']Ale o co chodzi :shake:[/QUOTE]
[quote name='NightQueen']o to że jest niemożliwością by ci wyszło takie zdjęcie telefonem[/QUOTE]
Możliwością jest skoro zrobiła.
Ale no matko, mi by się nie udało w życiu. :lol:
W sumie fon miałam używany, może aparat był zasyfiony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']Trochę nie rozumiem o co chodzi.



Możliwością jest skoro zrobiła.
Ale no matko, mi by się nie udało w życiu. :lol:
W sumie fon miałam używany, może aparat był zasyfiony.[/QUOTE]


Dzięki , że chociaż moje pytanie zostało zauważone . Chodzi o to ,że jak w aparacie mam ostre zdjęcie to jak wrzucę tu to będzie takie same czy się rozmaże ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...