Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

Rotek - fajnie że oczka są ostre.
Ogólnie lubie takie schroniskowe ujęcia co łapią za serce.
Kwestią gustu ja bym kadr przesunęła w górę, żeby pies nie był tak centralnie.
Trochę szare. Można byłoby usunąć to przepalenie.
I bez ramki, bo psuje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='NightQueen']pobaw się z programem graficznym, fajne efekty można uzyskać często z beznadziejnego (nie mówię tu o twoim) zdjęcia :p[/QUOTE]

Nie miałam czasu na taką zabawę tylko ostrość w Photoshopie poprawiałam. ;) Ale pobawię się na pewno jak będę mieć kiedy:)

Link to comment
Share on other sites

Mam sobie o takie zdjęcia z wolontariatu, jak ustawić aparat by nie prześwietlało białego psa, a czarny nie wyszedł jak jedna wielka plama? :lol:
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-mMPSFj6Fd20/TfD_MWveFkI/AAAAAAAADDg/dr_ftX4M7TQ/IMG_7506.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-jGRcbogAMhU/TfD_K3fmSwI/AAAAAAAADDY/cmoo_PczyXg/IMG_7508.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Mam sobie o takie zdjęcia z wolontariatu, jak ustawić aparat by nie prześwietlało białego psa, a czarny nie wyszedł jak jedna wielka plama? :lol:
[URL]https://lh4.googleusercontent.com/-mMPSFj6Fd20/TfD_MWveFkI/AAAAAAAADDg/dr_ftX4M7TQ/IMG_7506.JPG[/URL]
[URL]https://lh6.googleusercontent.com/-jGRcbogAMhU/TfD_K3fmSwI/AAAAAAAADDY/cmoo_PczyXg/IMG_7508.JPG[/URL]
[/QUOTE]

Naklejka, w pierwszej fotce ciachnęłaś łapki. Staraj się zwracać na to uwagę. Mi osobiście bardzo przeszkadzają smycze i fakt, że psy patrzą się w górę - pewnie zwabione smakołykiem.
Jeśli chodzi o pstrykanie czarnego i białego psa, to nie sądzę, by dało się tak dobrze ustawić aparat, bynajmniej nie ten Twój i mój również. Parę postów wcześniej były wrzucane fotki białego i czarnego psa jednoczeście wraz z refleksjami nt jak dokonać cudu ;)

Druga fotka - zrobiona z tzw. "lotu ptaka" - przekłamane są wtedy proporcje ciała. Lepiej fotografować z poziomu psa. I znowu smyczy się przyczepię,ale to może tylko moje czepialstwo, albo moja estetyka.
Nie opisuję tła itp aspektów zdjęcia, bo sądzę, że najpierw musisz potrenować perspektywę i drobne szczegóły a jak dojdziesz do wprawy, to potrenujesz wtedy tło. Na pewno Ci podpowiemy jak.
Jestem właśnie na etapie trenowania ze scenerią.
Trenuj dalej, czekamy na efekty.

Ja niestety nie mam głowy do fotek ostatnio, straciłam ukochanego kotka. Generalnie jeszcze się nie pozbierałam. Ale niedługo z nami zamieszka nowy członek rodziny - pewnie jakoś go obfocę. To wrzucę fotki "lwom na pożarcie" :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia są pstrykane od tak, bo miałam tylko 15min na spacer z dwoma psami, ogarnięcie ich i aparatu, głownie mi chodzi o prześwietlanie, słońca nie było mocnego....
Obcięte łapki, bo miejsca nie miałam, a psy schroniskowe szaleją jak opętane...

Jak mi się obiekt nie rusza, mam czas na ustawienie aparatu i znalezienia miejsca dla siebie :lol: ze zdjęć może coś wyjdzie :lol:

haha, ja nawet swojego czarno-brązowego psa potrafię prześwietlić :lol:

Link to comment
Share on other sites

jestem na etapie studiowania książki o ekspozycji.

Ustaw czas naświetlenia na jak najmniejszy np 1/1000 i przesłonę na jak najbardziej otwartą np f/5,6
Przy schroniskowcach na początek powinno wystarczyć.

Dzięki za wskazówki dot. mojej fotki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rotek_']jestem na etapie studiowania książki o ekspozycji.

Ustaw czas naświetlenia na jak najmniejszy np 1/1000 i przesłonę na jak najbardziej otwartą np f/5,6
Przy schroniskowcach na początek powinno wystarczyć.

Dzięki za wskazówki dot. mojej fotki...[/QUOTE]

Dzięki, o to chodziło!:p
A ISO?

Link to comment
Share on other sites

A ja zupełnie z innej bajki.

Kto mi podpowie, jak zrobić takie linie , jako hologram, na zdjęciu poniżej ???

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Bf-FKRD-whc/TfPGayBheeI/AAAAAAAADz4/9im9OEO7gxw/stock-photo-portrait-of-female-boxer-dog-on-black-background-49053268.jpg[/IMG]

PS. szybciutko usunęłam smyczkę. Od razu lepiej :)

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-msxIkyDGnbs/TfPGk3rUNAI/AAAAAAAADz8/w7DwmZXZfw8/naklejka.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

ja ustawiam na ogół na wartość ISO 100
jest najbezpieczniej, przy większej wartości mogą powstawać szumy


bolsbokser, kiedyś miałam program do robienia znaków wodnych...kompletnie nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywał

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HelloKally']Zakładając, że masz Ap Cs3 albo Cs4 (niestety nie wiem jak wygląda obsługa innych wersji), otwierasz jakieś zdjęcie, bierzesz narzędzie Linia [u], robisz nową warstwę, układasz obie linie, tak aby się krzyżowały i ustawiasz krycie warstwy jakie Ci odpowiada.[/QUOTE]
Dzięki, spróbuję. Mam Cs7 i Cs5 :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HelloKally']Proszę bardzo. Soją drogą, potrzebne Ci to, bo kopiują Ci foty?[/QUOTE]
nie wychodzi mi to w moich PSach.
Zdarzyło się, że trafiłam na swoją fotę swojego psa - jakaś gówniara podwędziła i napisała po swojemu jakieś bzdury na temat białych bokserów a poniżej zamieściła moje zdjęcie.

Wracając jeszcze do subiektywizmu. To jest fotka, która bardzo mi się podoba pod względem perspektywy itd.

Jednak paręset postów temu została skrytykowana, bo kadr nijaki, centralny, kot po prostu leży - nic nadzwyczajnego.
Mi się podoba :)
PS. udało mi się linie zrobić :)

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-RrIUKm3AMFk/TfSenFL2StI/AAAAAAAAD1I/luJ7TEIzLzc/s512/ptysio01.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B][I]Pusiakowa drugie zdjęcie super, podoba mi się[/I][/B] :)

[B][I]Deer królik fajny, ale coś mi ostrości brakuje na pyszczku, a zdjęcie psa jakoś coś nadzwyczajnego nie podoba mi się, niczym się nie wyróżnia z tłumu.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']
[B][I]Deer królik fajny, ale coś mi ostrości brakuje na pyszczku, a zdjęcie psa jakoś coś nadzwyczajnego nie podoba mi się, niczym się nie wyróżnia z tłumu.[/I][/B][/QUOTE]
Jak brakuje ostrosci jak wlasnie mordka jest ostra:)

Link to comment
Share on other sites

Betty, myślę, że co można by poprawić w tych zdjęciach:
- balans bieli, bo zdjęcia są zbyt zazielenione (pies jest lekko zielonkawy)
- smycz przeszkadza, zwłaszcza ta wystająca z głowy na drugim zdjęciu
- co do ramki, to ja osobiście wolę delikatniejsze

Poza tym fajne. ;) Nawet bym pokazywała koniecznie te dwa zdjęcia obok siebie, pokazują całkiem odmienne emocje u psa. Na jednej szczęśliwy, na drugiej zatrapiony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...