Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='NightQueen']u mnie jest szum na monitorze

w końcu po to dodałaś tu zdjęcia, żeby ludzi je komentowali[/QUOTE]
To zmien monitor moze :razz:

Tak ale nie musze sie z Toba zgadzac, napisalam ze to Twoja opinia i koniec kropka :) ani ja ani nikt inny nie musi miec takiej samej opini o zdjeciu, dla mnie jest wazne co mnie samej sie podoba :) Nie wrzucam zdjecia zeby Tobie czy komus innemu sie podobalo i mialo byc och ach :) nie robie zdjec na wystawy tylko do albumu na dysku ew do wydrukowania :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='deer_1987']To zmien monitor moze :razz:

Tak ale nie musze sie z Toba zgadzac, napisalam ze to Twoja opinia i koniec kropka :) ani ja ani nikt inny nie musi miec takiej samej opini o zdjeciu, dla mnie jest wazne co mnie samej sie podoba :) Nie wrzucam zdjecia zeby Tobie czy komus innemu sie podobalo i mialo byc och ach :) nie robie zdjec na wystawy tylko do albumu na dysku ew do wydrukowania :razz:[/QUOTE]

monitor jeszcze nie jest tydzień u mnie, jest całkiem nowy


:mdleje:dziewczyno wyluzuj trochę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen'][B]deer[/B]
za dużo szumu na zdjeciu z królikiem
a drugie to dla mnie pstryk do albumu, nie podoba mi się kadr, zresztą w ogóle nie lubię kadrów tego typu - gdzie pies patrzy w prawo, a po lewej stronie jest dużo miejsa
[/QUOTE]
Podzielam zdanie Night ;) Tło psuje zdjęcia, a tak to ok. I ja też preferuję jak pies patrzy w lewo to dużo z lewej, jak w prawo to dużo z prawej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Podzielam zdanie Night ;) Tło psuje zdjęcia, a tak to ok. I ja też preferuję jak pies patrzy w lewo to dużo z lewej, jak w prawo to dużo z prawej :)[/QUOTE]
Tylko ze to jak sie robi typowe portret, mam takie co patrzy prosto na mnie i jest okej. a dalam to bo tutaj byl zlapany akurat moment oblizywania ale jak widac nikt tego nie zauwazyl :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Tylko ze to jak sie robi typowe portret, mam takie co patrzy prosto na mnie i jest okej. a dalam to bo tutaj byl zlapany akurat moment oblizywania ale jak widac nikt tego nie zauwazyl :razz:[/QUOTE]

ładniej by się prezentowało w innym kadrze, bo sam fakt że pies się oblizuje nie jest nadzwyczajny i zapewne nie tylko ja mam mnóstwo takich zdjęć w galerii, ale chodzi o to żeby zdjęcie przyciągało wzrok całością, a tu tak nie jest, po prostu pstryk.
Wiem że zaraz znajdziesz jakaś ripostę do mej wypowiedzi, ale uważam ją z góry za zbędną

[B]
Bolsbokser[/B]
ja bym dodała tam więcej cieni, ociepliłabym i nasyciła kolory, bo pomysł fajny i modelka też, choć laska zbędna :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']
[B]
Bolsbokser[/B]
ja bym dodała tam więcej cieni, ociepliłabym i nasyciła kolory, bo pomysł fajny i modelka też, choć laska zbędna :p[/QUOTE]
Hehe, to nie do mnie miało być :) Znaczy nie moja fota
Ja zacytowałam Ciebie. Mea Culpa

Link to comment
Share on other sites

deer, wyluzuj, wstawiając tu zdjęcia wystawiasz się na krytykę pozytywną jak i negatywna a zauważyłam, że przyjmujesz do wiadomości tylko tą pierwszą. To po co w ogóle? Wystarczy, że w galerii ci słodzą, tutaj nie muszą. Na każdy szczegół znajdziesz odpowiedź i usprawiedliwienie. Bronisz się od każdej strony, po co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']deer, wyluzuj, wstawiając tu zdjęcia wystawiasz się na krytykę pozytywną jak i negatywna a zauważyłam, że przyjmujesz do wiadomości tylko tą pierwszą. To po co w ogóle? Wystarczy, że w galerii ci słodzą, tutaj nie muszą. Na każdy szczegół znajdziesz odpowiedź i usprawiedliwienie. Bronisz się od każdej strony, po co?[/QUOTE]
Nie bronie sie, ale nie znaczy to ze musze sie zgadzac z czyims zdaniem, proste.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Nie bronie sie, ale nie znaczy to ze musze sie zgadzac z czyims zdaniem, proste.[/QUOTE]
No pewnie, że nie musisz się zgadać. Fotografia to baaaardzo subiektywne hobby.
Tobie może się ujęcia podobać, a komuś nie.
Jednakże dziewczyny (i chłopaki czasem się trafią) podpowiadają Tobie, co trzeba poprawić od strony technicznej.
Są dwa rodzaje zdjęć:
1. kiedy tło i inne rozpraszacze przyciągają uwagę
2. kiedy główny obiekt zainteresowania przyciąga uwagę, a tło stanowi tylko dopełnienie całości

Jeśli chodzi o psa, wg mnie (zwracaj uwagę na to, że każda wypowiedź jest czyimś punktem widzenia):
- tło fajne, kwiatowe
- za dużo lewej, bo pies patrzy w prawą (naszą)
- że się oblizuje jęzorkiem - no fajnie, widocznie Ciebie to najbardziej urzekło - i super. Ja osobiście już przyzwyczaiłam się do tego, że mój aparat potrafi uchwycić ten moment i dla mnie to już nie jest nowość. Inaczej do tego podchodziłam, jak pozbyłam się kiepskiego aparatu i przeszłam na lepszy, który mi to umożliwił - ależ się cieszyłam.

Konstruktywna krytyka jest po to, byś sama (w oparciu o swoją estetykę i odczucia) wyciągnęła wnioski, co wg Ciebie trzeba poprawić, a czego nie - bo to Twoje widzimisię. I masz do tego prawo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']No pewnie, że nie musisz się zgadać. Fotografia to baaaardzo subiektywne hobby.
Tobie może się ujęcia podobać, a komuś nie.
Jednakże dziewczyny (i chłopaki czasem się trafią) podpowiadają Tobie, co trzeba poprawić od strony technicznej.

Konstruktywna krytyka jest po to, byś sama (w oparciu o swoją estetykę i odczucia) wyciągnęła wnioski, co wg Ciebie trzeba poprawić, a czego nie - bo to Twoje widzimisię. I masz do tego prawo.[/QUOTE]
Widzisz tylko ze Ty dajesz jakies bardziej konkretne rady a nie to co NightQueen napisala :) Nie przepadam za ta osoba i dlatego jej rady nie sa dla mnie nic warte :)

Tak jak mowilam rownie dobrze moge wstawic zdjecie co pies patrzy na wprost, albo skadrowac to zeby bylo mniej miejsca po lewej ale dalam takie zdjecie jak mnie sie podoba i co przekazuje wg mnie (ale nie znajac mnie ani choroby mojego psa mozna tego nie zauwazyc)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pusiakowa']
[url]http://i277.photobucket.com/albums/kk71/Martyna_018/Puszek/Puszki/DSC_0903-3.jpg[/url]

Proszę o opinię...[/QUOTE]
za/pod dziobem chyba jest boja ?! przeszkadza, bo zlewa się z dzibem.
Zwracaj uwagę, jak robisz fotki, jak pada cień. Miłoby było, gdyby się zmieścił w kadrze. Wg mnie to zawsze fajnie wygląda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']za/pod dziobem chyba jest boja ?! przeszkadza, bo zlewa się z dzibem.
Zwracaj uwagę, jak robisz fotki, jak pada cień. Miłoby było, gdyby się zmieścił w kadrze. Wg mnie to zawsze fajnie wygląda.[/QUOTE]

No właśnie jest, zwróciłam na nią uwagę dopiero po wstawieniu :roll:
Dzięki za radę, zapamiętam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']
[B]A to - oprocz ucietych lap? (mialam tez stalke ze soba i za mna juz nie bylo miejsca)[/B] [B]jak sie podoba?
[/B][URL]https://lh3.googleusercontent.com/-PFJuqJygXdE/TfJ1nSffoII/AAAAAAAAC9A/nVKIdrHBtMU/s640/IMG_1344.JPG[/URL][/QUOTE]


a TY tu spytalas jak sie podoba zdjecie- w sensie ze sie podoba czy sie nie podoba? Bo tak przynajmniej zabrzmialo pytanie ;) (mowie przyjaźnie)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Widzisz tylko ze Ty dajesz jakies bardziej konkretne rady a nie to co NightQueen napisala :) Nie przepadam za ta osoba i dlatego jej rady nie sa dla mnie nic warte :)
[/QUOTE]

tyle że Asia napisała to co ja (kadr, oblizywanie się jako mało interesująca sytuacja) ale widocznie czytasz wybiórczo .
Mimo że szczerze mnie irytujesz to odpuszczam w niektórych wątkach i traktuje cię jak każdego kto tu dodaje zdjęcie, a mam ochotę go "skomentować" bo akurat coś mi się w oczy rzuca, a to że ty tego nie przyjmujesz to już twój problem, ja się wypowiadam na temat twojego zdjęcia bo je tu umieściłaś, w tym że konkretnym celu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Pusiakowa fajna fotka :) Urzekająca ;) ale boja przeszkadza ;) więc czary-mary i nie ma ;)
[url]http://img225.imageshack.us/img225/8328/dsc09033m.jpg[/url][/QUOTE]
Faktycznie, teraz lepiej ;) Dziękuje. :)

Mam jeszcze coś takiego:
[IMG]http://wd6.photoblog.pl/np3/201106/F5/96017085.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']
Tak jak mowilam rownie dobrze moge wstawic zdjecie co pies patrzy na wprost, albo skadrowac to zeby bylo mniej miejsca po lewej ale dalam takie zdjecie jak mnie sie podoba i co przekazuje wg mnie (ale nie znajac mnie ani choroby mojego psa mozna tego nie zauwazyc)[/QUOTE]
To mogłabyś napisać co wg Ciebie przekazuje to zdjęcie, z takim kadrem ? I co taki a nie inny, wg nas nietrafiony kadr, ma do choroby Niuni?

Wstawiając tu zdjęcie oczekujemy rad, tak? Czyli też krytyki. Po to NightQueen i Bolsbokser napisały swoje uwagi żebyś na przyszłość mogła wziąć je pod uwagę i się rozwijać, do tego ten wątek służy. Pomijając już fakt że w każdym podręczniku fotografii przeczytasz to co dziewczyny napisały, czyli że miejsce się raczej zostawia w kierunku ruchu lub spojrzenia. Wiadomo, zasady czasem trzeba złamac, tyle że w przypadku Twojego zdjęcia, ja nie widzę żeby to pozytywnie wpłynęło na zdjęcie, wręcz przeciwnie. Dla Ciebie tak jest ok, więc powiedz dlaczego.


Pusiakowa ujęcie mi się podoba, ten cień troszkę przeszkadza.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie opinie :)
Zdjęcia faktycznie nie są do końca dopracowane i można by coś poprawić, ale samemu często się tego nie zauważa :) Więc dziękuję :)

Pusiakowa:
[url]http://wd6.photoblog.pl/np3/201106/F5/96017085.jpg[/url]
Boską pozę ma ta mewa :D

Link to comment
Share on other sites

staram się podszkolić,
czy moglibyście mi powiedzieć co w tym zdjęciu zrobiłam dobrze, na co muszę jeszcze zwrócić uwagę
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/197/dsc0805a.jpg/"][IMG]http://img197.imageshack.us/img197/8649/dsc0805a.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sweet']Dziękuję za wszystkie opinie :)
Zdjęcia faktycznie nie są do końca dopracowane i można by coś poprawić, ale samemu często się tego nie zauważa :) Więc dziękuję :)
[/QUOTE]

pobaw się z programem graficznym, fajne efekty można uzyskać często z beznadziejnego (nie mówię tu o twoim) zdjęcia :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...