Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

Wpadam tutaj z czymś innym niż tematyka zwierzęca. Martwą naturę fotografuję od ok. pół roku, jestem samoukiem i zdjęcia powstają na zasadzie prób i błędów.
Ciekawi mnie opinia innych, może ktoś mi powie na co powinnam zwrócić uwagę bo ja nie potrafię spojrzeć obiektywnie na swoje prace ;)

[IMG]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC02519IOUO.jpg?t=1293392289[/IMG]

[IMG]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC08789.jpg?t=1293392291[/IMG]

[IMG]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC08803.jpg?t=1293392290[/IMG]

[IMG]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC09709.jpg?t=1293392292[/IMG]

[IMG]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC00711.jpg?t=1293392289[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]jonquilla[/B] - myślałam, że pierwsze foto to obraz :lol:

[B]Kaja [/B]- mi się podoba pierwsze, a drugie jest fajnie zaostrzone, ale jak poprzedniczka uważam, że tło rozprasza. I ogon. A poza tym, to podpis zdjęcia ładniej wyglądałby w innej, bardziej 'finezyjnej' czcionce ;P
A z kadrem [B]Kashdog[/B], chodzi o to, ze za nisko? Pytam, bo ja się pcham, do krytyki, ale sama nie mam wprawy, a chciałabym mieć pojęcie o czym piszecie:eviltong:, bo wiadomo, że najbardziej się człowiek uczy na błędach. Nawet cudzych:evil_lol:


A przy okazji - Chciałabym w najbliższej przyszłości kupić lustro, ale nie wiem jakie firmy są dobre. Pewnie to sprawa dyskusyjna, ale 'jak własną kieszeń' znam Olympusa (jestem zadowolona), z tym, że to zwykłe cykadło. Moglibyście polecić Waszym zdaniem dobre marki lustrzanek? Myślałam też o Canonie lub Sony...

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam Canona :) Sama mam Canona (rebel t1i), jestem zadowolona. Kuzyn fotograf też ma Canona(5d) i drugi kuzyn fotograf również(50d) :) Ja mam porównanie z Nikonem, Nikon znajomej robi dużo gorsze zdjęcia niż mój Canon. Do tego strasznie ten Nikon wolno chodzi...

Link to comment
Share on other sites

Moi znajomi też w większości polecają Canona, ale kilka osób ma Nikony i zdjęcia są ładne, a znajomi nie są fotografami ;P
Mam niezły mętlik, ale trochę mnie zaskoczyło, ze nikt nie poleca Sony, an i Olympusa :eviltong:, chociaż w sumie to słyszałam, ze to Canon wiedzie prym w świecie lustrzanek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adrianna']Moi znajomi też w większości polecają Canona, ale kilka osób ma Nikony i zdjęcia są ładne, a znajomi nie są fotografami ;P
Mam niezły mętlik, ale trochę mnie zaskoczyło, ze nikt nie poleca Sony, an i Olympusa :eviltong:, chociaż w sumie to słyszałam, ze to Canon wiedzie prym w świecie lustrzanek[/QUOTE]

Canon i Nikon to konkurencyjne marki, produkują najlepsze lustrzanki tzn "amatorskie" (co wcale nie oznacza że to aparaty tylko dla początkujących).
Myślę że jeśli chodzi o liczbę zwolenników to będzie ona się rozkładać 50% na 50% ;)

Ja mam nikona i będę polecać bardziej ten model, bawiłam się canonami ale wiadomo, kwestia przyzwyczajenia robi swoje i teraz już bym się na canona nie zamieniła, aczkolwiek nie twierdzę że są złe :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adrianna']ale trochę mnie zaskoczyło, ze nikt nie poleca Sony, an i Olympusa [/QUOTE]
Ja focę Olympusem, nie jest źle bo jego braki nadrabiam dobrym obiektywem, ale faktycznie to żałuję,że nie zdecydowałam się od razu na Nikona - a wiele osób mi mówiło,że w pewnym momencie pożałuję bo mi Olek przestanie wystarczać, bo obiektywów do niego mały wybór i drogie i takie tam. W przyszłym roku planuję D90 o ile uciułam na niego, ten sam obiektyw co mam tylko z mocowaniem odpowiednim i jeszcze przynajmniej jeden inny...
Wypociny moje Olkiem stworzone są tu jakby kogoś interesowało [url]www.eria.fotolog.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adrianna']Moi znajomi też w większości polecają Canona, ale kilka osób ma Nikony i zdjęcia są ładne, a znajomi nie są fotografami ;P
Mam niezły mętlik, ale trochę mnie zaskoczyło, ze nikt nie poleca Sony, an i Olympusa :eviltong:, chociaż w sumie to słyszałam, ze to Canon wiedzie prym w świecie lustrzanek[/QUOTE]

Sony to nie lustrzanki, sony to gówna. ;)

Link to comment
Share on other sites

Co do firm to z wieloma ludźmi rozmawiałam, dużo przed zakupem mojego lustra czytałam i ani jedna osoba nie polecała Sonych, moje koleżanka ma alphe350 i mówi ze mimo że nie jest źle żałuje że nie wybrała czegoś innego.
Na Olypmusa raczej nie słyszałam skarg, ale jednak Nikon i Canon są najbardziej rozpowszechnioną, najbardziej rozwiniętą pod względem fotograficznym firmami i ja tylko te dwie brałam pod uwagę.
Korenia ja co prawda mam Canona, ale jesteś pierwszą osobą od której słyszę że Nikony są wolne. A generalnie jak przeglądam zdjęcia to właśnie Nikonowskie częściej wyglądają lepiej.. ale to pewnie kwestia fotografa.
Ja wzięłam Canona i nie żałuje, ale gdybym kupowała lustro w tym momencie nie wiem czy nie zdecydowałabym się na nikusia.

Kaja mnie w pierwszym razi to coś brązowego (włosy?) u góry. I ogólnie bardziej bym przybliżyła, zwężyła kadr. W drugim jest ciut krzywo i za dużo tła u góry.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Autentycznie tamten jest strasznie wolny. Zanim zdjęcie się wyświetli to trza poczekać, a już jak foty w uchu się robi to usnąć można ;)[/QUOTE]

Ja myślę że to nie kwestia powolności nikona, tylko nieumiejętnego go używania. ;)


Nawet bardzo zaawansowany i profesjonalny aparat w rękach laika, nie mającego pojęcia o obsłudze sprzętu, genialnych zdjęć nie zrobi, bo aparat to tylko urządzenia, szkopuł tkwi w tym kto go obsługuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']
Nawet bardzo zaawansowany i profesjonalny aparat w rękach laika, nie mającego pojęcia o obsłudze sprzętu, genialnych zdjęć nie zrobi, bo aparat to tylko urządzenia, szkopuł tkwi w tym kto go obsługuje.[/QUOTE]
Ma to się też do kompaktu - jest na dogo osoba, która kompaktem robiła takie cuda o jakich mnie się nawet nie śni mając lustrzankę. JiM ma nick ;)
Utalentowana osoba kompaktem stworzy piękny obraz a ktoś bez gustu i wyczucia a z niewiadomo jak profesjonalnym sprzętem robi gnioty .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...