Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Justa chciałabym robic w miarę jasne zdjęcia w pomieszczeniach, na wystawach i tu mi potrzebne wyższe czułości.
Dog_master myślę, że dlatego bo często widzę te aparaty. Nikony oczywiście też, ale myślę, że dużą częśc odgrywa tu reklama... no cóż :P
W praktyce nie wiem jak się sprawdzają. Myślę o jakimś EOSie.

Saint, ale ja pytam o to co TY chciałeś pokazac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint'][B]Dorkaa - [/B]patrzysz na to zdjęcie. Ale przez taką dłuższą chwilę. I co widzisz? :razz: Jaki jest "Twój odbiór" tego zdjęcia? :razz:[/quote]
patrze na tą twoją fotkę dłużej i w głowie mi się kręci :crazyeye: :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']z tym, że nic nie wnosi, w żaden sposób się nie zgodzę ;)[/QUOTE]

auto oczywiście idealnie pasuje, ale nie aż tyle, o to mi chodzi:eviltong: troche cieżkie zdjęcie jest przez to z prawej strony, ale jeśli tak miało być to ok, to tylko moje zdanie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorkaa']Na jakich czułościach robi zdjęcia i czy przy najwyższej są mocne szumy?[/QUOTE]
Czułość ISO można ustawić w zakresie od ISO 100 do ISO 3200 (wyświetlane jako H 1.0)
Ja osobiście ISO ustawiam zawsze na max 400

Edit: ISO 1600, crop
[url]http://i12.tinypic.com/4lzy5vm.jpg[/url]
[url]http://i16.tinypic.com/525aeqf.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorkaa']Saint, o to chodzi, że w tym zdjęciu nie ma nic co by mnie zachycało ani nad czym bym musiała chwile pomyślec, dlatego spytałam i dalej czekam na odpowiedź.
[/QUOTE]

A nad czym tu myśleć - przecież to architektura.. Tu bardziej należałoby się skupić na perspektywie, geometrii i innych tego typu aspektach.
To tak jakbyś od zdjęcia MAKRO wymagała jakichś głębszych odczuć i przemysleń. Tam liczy się co innego.

Link to comment
Share on other sites

Otóż to :p
Justa już wszystko chyba wyjaśniła :razz:
Inaczej ocenia się akt, inaczej patrzy się na portret, inaczej na makro, a inaczej na architekturę.. Sposób interpretacji i 'podejście' do zdjęcia, zależy od tematu, który ono przedstawia..
Czy Ci się podoba, czy nie - to już Twoje osobiste zdanie, do którego jak najbardziej masz prawo ;)

Link to comment
Share on other sites

Moi drodzy, szukam jakiegos przyjemnego kompakciku dla koleżanki - a jako, że ja w tej chwili orientuję się głównie w rynku lustrzanek - proszę Was o pomoc.. :oops:

Ważna dla niej jest uniwersalność sprzętu. Zdjęcia w możliwie dobrej jakości po powiększeniu (oczywiście nie oczekujemy tu takich osiągnięć jakie mogą miec lustrzanki ;) ). najlepiej około 1000zł (max 1200zł).

Canon ma w tej chwili w swojej ofercie sprzęt odpowiadający tym wymaganiom?

Szczerze mówiąc, starałam się poszukać czegoś sama, ale rynek tak się zmienił i wciąż zmienia, że musiałabym poświęcić na to mnóstwo czasu - dlatego może jest ktoś kto chociaz naprowadziłby mnie na jakieś konkrety? A z samym wyborem modelu sama już sobie poradzę ;)

Pozdrawiam !

[B]edit[/B] przyglądałam się FujiFilm:
- F50fd
- S5800
- S8000fd

możecie coś o nich powiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

po "najezdzie policji " na zbieraczy złomu , dośc, ciekawa sytacja, kazdy był dla nich potecjalnym "kapusiem" a ja z aparatem to juz chyba z KGB;)
Tak wiem pod słonce i szumi...
[URL=http://imageshack.us][img]http://img256.imageshack.us/img256/8238/dscf0349nl6.jpg[/img][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Inaczej ocenia się akt, inaczej patrzy się na portret, inaczej na makro, a inaczej na architekturę.. Sposób interpretacji i 'podejście' do zdjęcia, zależy od tematu, który ono przedstawia..[/quote]
[B]Saint[/B] wybacz, ale jakiś czas temu wstawiłeś tu nie swoje zdjęcie, które zostało wyróżnione w konkursie, w którym ogólnie zdjęcia inaczej się oceniało, interpretowało :razz:

[B]Justa[/B] - zawsze polecałam i będę polecać: canon'a s5 is (nie szumi, nie jest duży, dobrze leży w dłoni, ma sporo ustawień [gdyby ktoś chciał się trochę bardziej 'pobawić' w fotografa], optyczną stabilizację, ruchomy wyświetlacz).

[quote name='Justa']
[B]edit[/B] przyglądałam się FujiFilm:
- F50fd
- S5800
- S8000fd

możecie coś o nich powiedzieć?[/quote]
Nie znam w/w aparatów, ale osobiście nie mam przekonania co do Fuji.

Jeżeli koleżanka chce mały aparat, to polecam coś z serii IXUS (ja mam Canon'a IXUS'a 50 i widzisz, jakie zdjęcia można nim zrobić) ;)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Moi drodzy, szukam jakiegos przyjemnego kompakciku dla koleżanki - a jako, że ja w tej chwili orientuję się głównie w rynku lustrzanek - proszę Was o pomoc.. :oops:

Ważna dla niej jest uniwersalność sprzętu. Zdjęcia w możliwie dobrej jakości po powiększeniu (oczywiście nie oczekujemy tu takich osiągnięć jakie mogą miec lustrzanki ;) ). najlepiej około 1000zł (max 1200zł).[/quote]
Ja mam od kilku dni Lumixa FZ8 za 898zł dokadnie (karta 1GB 25zł :crazyeye:)

Mi pasuje, zdjęcia nawet na x12 zoomie są ostre, ogólnie zdjęcia nie to co z lustrzanki, no ale wiadomo... To kompakt ;) Z ustawieniami można trochę "poeksperymentować" bo jest ich trochę, aparat jest lekki i wygodny (bynajmniej dla mnie), mi się bardzo podoba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...