Jump to content
Dogomania

Pielęgnacja.


bognik

Recommended Posts

Może wątek pielęgnacyjny? Przecież pielęgnacja lhasaków jest bardzo ważna (jeżeli nie najważniejsza) ;)

Moje pytanie brzmi: jakich używacie kosmetyków?
Ja na początku używałam Hery, jednak zrezygnowałam, za bardzo intensywny zapach miały te kosmetyki mimo, iż byłam z nich zadowolona.

Niedawno kupiłam szampon z Dr Lucy. Jest to nowa, polska firma. Warto się rozejrzeć za tymi kosmetykami, jest ich masa i są chwalone.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nefesza']Ja usilnie poszukuje mozliwosci zakupu w Polsce kosmetykow Cindra oraz Pure Paws - jak dotad nieskutecznie :(
Mam pierwsza partie kupiona w USA, ale nie bede wiecej cioteczki prosic o przysluge, i tak zrobila to "z laski".[/quote]
Najlepiej mieć ,,swojego człowieka'', który w tych kosmetykach ,,siedzi" tam w USA bo tak, to jest faktycznie problem. Ja nawet nie myślę o zagranicznych kosmetykach jak na razie nie mam szans na ich kupno. W chwili obecnej z Dr Lucy jestem zadowolona ;)
Niedługo będę musiała pomyśleć o odżywce, żeby nie zniszczyć włosa (który jak na razie jest świetny!).

Pozdrawiam i dobranoc!

Link to comment
Share on other sites

A ja cały czas utrzymuje swoją wersję, że dla każdego psa co innego będzie lepiej działać. Nie wierze w jeden złoty środek. Są owszem firmy lepsze i gorsze, dlatego trzeba sprawdzać ;) USA i Australia pod względem produktów groomerskich przodują i na nich najlepiej bazować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']pozatym bez problemu moga przyslac do UK z USA...[/quote]
I tego mozna pozazdroscic. Paczka do Polski, wyslana z firmy (sklepu) moze miec wartosc do 20 EUR. Jak przekracza, to trzeba zlozyc oswiadczenie celne i zaplacic VAT za wartosc calej przesylki (zawartosci i kosztow wysylki). To jest naprawde chore :(
Polecam Ci sklep [URL="http://www.showdogstore.com"]www.showdogstore.com[/URL] ja stamtad je mam, porzadnie opakowane.

[B]Gosiu[/B], masz racje, ze kazdemu psu moze pasowac cos innego. Ale jakies generalne zasady sa i pewne firmy warte sa wyprobowania, a innych lepiej unikac.
Co do tych zasad, to na przyklad przekonalam sie na wlasnym psie, ze oleje nie sluza wlosowi lhasa....

Zapytam ogolnie, co sadzicie o sposobie pielegnacji, polegajacym na kapaniu psa w plynie do mycia naczyn?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Slyszalam z co najmniej 2 zrodel o tym. W tym jedna z nich ma znana hodowle i robi tak od lat. Podobno w ten sposob bardzo dobrze sie oczyszcza wlos, ale konieczna jest po tym super odzywka. Ja osobiscie nie odwazylam sie sprobowac...[/quote]
O kurczę, ciekawe, jednak ja bym też nie odważyła się spróbować.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']I tego mozna pozazdroscic. Paczka do Polski, wyslana z firmy (sklepu) moze miec wartosc do 20 EUR. Jak przekracza, to trzeba zlozyc oswiadczenie celne i zaplacic VAT za wartosc calej przesylki (zawartosci i kosztow wysylki). To jest naprawde chore :(
Polecam Ci sklep [URL="http://www.showdogstore.com"]www.showdogstore.com[/URL] ja stamtad je mam, porzadnie opakowane.


Zapytam ogolnie, co sadzicie o sposobie pielegnacji, polegajacym na kapaniu psa w plynie do mycia naczyn?[/quote]

Strasznie chore przepisy:crazyeye::shake:

Poszperam troszke bardziej na necie i moze znajde sklep ang. ktory bedzie mogl wysylac bezposrednio do PL...bo chyba na paczki z UK nie trzeba placic VATu itd ?


A plyn do naczyn to "Ivory clasic" w PL raczej niedostepny z tego co sie orientuje, nie wiem jak na siersc Lkasakow ale na sznupkowa rewelacja.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, jak sie dowiadywalam, nie ma znaczenia, czy z USA czy z innego kraju. Zreszta celnicy nie bardzo wiedzieli, co z tym zrobic i kosmetyki dla psow potraktowali jak ludzkie a na te na szczescie clo zniesiono. No to zostal mi tylko VAT do zaplacenia.
A co ciekawe (i dla mnie niezrozumiale), paczka wyslana poczta kurierska moze miec wartosc prawie 1000 EUR i dopiero wtedy sie nia sluzba celna zainteresuje. Tylko kurier duuuzo drozszy i niektore firmy nie korzystaja z tego w ogole.

Czyli mowisz, ze z tym plynem do naczyn to nie jest do konca bajka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']

Czyli mowisz, ze z tym plynem do naczyn to nie jest do konca bajka?[/quote]

W pierwszym momencie myslalam ze bajka no ale jesli mowila o tym swietna psia fryzjerka i hodowca za jednym razem to zaryzykowalam... i to konkretni chodzi o ten "ivory clasic"... innych nie probowalam bo chyba raczej nie ma takich efektow;)

nefeszo a czy sa takie same przepisy jak wysyla paczke osoba prywatna a nie sklep??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Jak wysyla osoba prywatna to paczka moze miec wartosc do 40 EUR. Z tym, ze zawsze wartosc paczki mozna zanizyc i zmiescic sie, a sklep tego nie zrobi (pytalam).

Gosiu, a co ma Slask do tego? Wiesz cos wiecej, to mow![/quote]


ja Ivory przetestowalam na kilkudziesieciu rasach od krotkowlosych po dlugowlose... zaden szampon oczyszczajacy nie jest tak skuteczny;) jedyny probem to jego dostepnosc w Europie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Slyszalam, ze w Polsce zastepczo uzywa sie Pur Balsam....[/quote]
nie wiem:) ja mam Ivory z USA, pozatym z reguly szampony te sa lepsze ktore sa krystaliczne bez zabarwiaczy a szczegolnie te perłowe nie slużą włosom. Ivory jest przeźroczyste. Do innych plynow nie mam przekonania ale zamiennie wole uzyc ludzki jakis dobry szampon, profesjonalne kosmetyki fryzjerskie takze dobrze sie sprawdzaja;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...