Jump to content
Dogomania

Pielęgnacja.


bognik

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja płyn testowałam. W skrajnych przypadkach, np. po wycieczce grudziądzkimi ulicami jest to jedyny sposób na domycie łap. Szampony wymiękają.
Ogólnie przychylam się do poglądu Gosi, że każdemu psu co innego służy :lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

A co sądzicie o Kharze ? Kończy mi się szampon dla moich pudli i yorka, i pomyslałam właśnie o tej firmie.Miałam kiedyś spray z którego byłam zadowolona, ale niestety ani szamponu ani odzywki z Khary nigdy nie używałam.

Pytam tutaj, bo wyprodukowane przez hod. lhasaków :)

A jeśli nie Khara, to co warto wypróbować Waszym zdaniem ?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyna.']A co sądzicie o Kharze ? A jeśli nie Khara, to co warto wypróbować Waszym zdaniem ?
[/quote]

Kiedyś cos miałam ale bez rewelacji jak dla mnie.Jednak wszystko zależy od gatunku włosa.Chcesz to dla pudli czy yorka ? Myślę dla każdego cos innego powinnaś spróbować , ponieważ yorka należy raczej " ulizać " a pudla " napuszyć ". Jakie kosmetyki miałas do tej pory ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyna.']Dla yorka ;) Do tej pory ohoho sporo tego było...ale bardzo lubie Chrisa Christensena i ISB, Super Cream z Bio-Groomu też jest świetny :)

A co Ty byś mi polecała? może coś z Laser Lites?[/quote]

Laser jak najbardziej Drape lub Silk dla delikatnego włosa yorka powinien być ok

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szukam jakieś super szczotki dla mojej LA, takiej z górnej półki. Co polecacie?
Jak widze Lasaki przygotowane na światowym poziomie to dech zapiera:crazyeye:Wim że to nie zależy od samej szczotki ale chodzi mi o same wykończenie psa przed wyjściem na ring.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IwonaK']Szukam jakieś super szczotki dla mojej LA, takiej z górnej półki. Co polecacie?
.[/quote]

Myślę ze nie najważniejsza jest firma ale rodzaj szczotki ( ja dla kazdego futerka mam inną ) w zalezności od gatunku włosa.Napewno warto spróbować z 1 all systemu , Chris Christensen , KW , Mason Pearson , z tańszych Maxi pin , Mars i całkiem niezła nasza polska firma ( swojego czasu robiła na gumach All systemu ) - Gorgol z Częstochowy

Link to comment
Share on other sites

IwonaK
My używamy szczotek "MARS" i grzebienia z długimi zębami.
Oczywiście nie twierdzimy że mamy psiaki na światowym poziomie.
Ważne jest aby dobrać szczotke do włosa ale jak narazie te nas nie zawiodły.
Istotne są także szampon i odżywka i tu jest znacznie gorzej z doborem.


:Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Ja sobie bardzo chwale - o czym juz nie raz pisalam - kosmetyki firmy Pure Paws oraz Cindra. Niestety niedostepne na naszym rynku, a konczy mi sie zapas..... ostatnio dostalam probki roznych kosmetykow z USA (od szamponu po finishing spray), poprobuje i moze cos pozamawiam....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

[quote name='EwikB']Proszę . ;) Wybierając szczotkę nie warto oszczędzać , jest to zakup na kilka dobrych lat. Ja mam kilka róznych i niektóre używam tylko w domu a inne zabieram na wystawy.[/QUOTE]

Czym kierować się wybierając grzebień ?
Lepsze są z powłoką czarną czy srebrną ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Witam, jestem nowa na tym forum. Za 3 tygodnie zamieszka z nami śliczna suczka Lhasa apso - Molly. Wówczas będzie miała 8 tygodni. Czekam na ten dzień z niecierpliwością od kiedy ją zobaczyłam gdy miała 4 dni :) . Prosiłabym o poradę jak zacząć jej pielęgnację od pierwszego dnia u nas. Jakich kosmetyków użyć. Przyznam, że kupiłam już szampon i odżywkę z olejkiem norkowym firmy Trixi, ale to jak będzie starsza. Mam nadzieję, że dobrze wybrałam, chociaż tutaj nikt nie pisze o tych kosmetykach. A co użyć teraz? Czytałam , że nie można czesać lhasa "na sucho", czy to prawda? Czy za każdym razem mam używać sprayu do czesania?Nie wiem też jaką szczotkę kupić i grzebień. Widziałam szczotki z kulkami na końcu i bez, którą lepiej? A grzebień szeroki czy gęsty? Zostało mi niewiele czasu na zakup. Bardzo proszę o radę. Zastanawiam się też jakiej firmy polecilibyście płyny do czyszczenia uszu i przemywania oczu?!

Link to comment
Share on other sites

co prawda jakiegoś dużego doświadczenia nie mam ale postaram się pomóc ;)
na pewno bedzie potrzebny Ci
[I]grzebień gesty[/I]-do pyszczka,
mysle że nie jest konieczny ale ja bardzo lubie [I]grzebień rzadki[/I] , z długimi, zakończonymi okrągło zębami- w okresie wymiany włosa mi się baardzo przydaje ( to moje ulubione narzedzie do wszystkich futer, a szczególnie CTR )
szczeniaczka najlepiej przyzwyczajać grzebieniem a potem szczotką, ja zaczełam od [I]szczotki z włosiem i rozczesywaczem[/I] ( coś w stylu MP ale 10 razy tańsze)
a potem[I] szczotka z długimi zebami bez kulek [/I] np Maxi Pin

co do przemywania uszu- u małej jakos nie widze potrzeby przemywania czymś, nic sie z uszkami nie dzieje, ale do innych futer stosuje i polecam : Otifree
oczka czyszcze samą wodą bo mam egzemplarz czystooki i nie łzawiący :evil_lol:

a co do kosmetyków się niestety nie wypowiem bo sama ciągle mam problem czego używac i efekt jest taki ze co chwile cos innego i szukam czegos idealnego , więc tu trzeba metodą prób i błedów- dla kazdego rodzaju futra bedzie to coś innego.
no i nigdy nie czesac na sucho ! zawsze spray , ja stosuje ludzki spray z gliss kura( rózowy z jedwabiem)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję [B]Natula [/B], poszukam na necie takiej szczotki i muszę rozejrzeć się za grzebieniem. Niestety ostatnie moje wizyty w sklepie dla zwierząt zakończyły się fiaskiem. Znalazłam tylko szczotki i grzebienie typu medium, nic do długich włosów. A jak były szczotki to zakończone plastikowymi kuleczkami :shake: i nie wiedziałam czy ok, czy nie. A na necie znalazłam wcześniej coś takiego : [URL]http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dog_grooming_care/combs_brushes/46143[/URL]
Ale nie wiem czy zda egzamin?!

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi sie ze to coś to raczej nie przydatne, to co napsiałam wyżej w zupełnosci Ci wystarczy.

a co do zakupów w normalnych zoologicznych to zakupy skonczyłam tam juz dawno bo nic nie mają a jak juz cos jest to ceny kosmiczne ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...