Jump to content
Dogomania

Jaroslav Matyas (SK)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

[quote name='Darianna']Ktoś miał przyjemność z tym sędzią? Jest jednym z proponowanych na Kraków 2010 na grupę VII. Jak ocenia setery irlandzkie? Co lubi?[/QUOTE]

Byłam u niego raz i z pewnością już nie pojadę i mimo iż Kraków to moja macierzysta wystawa to w przyszłym roku będę szukać w tym czasie innej wystawy (niestety to będzie pierwsza od 6 lat wystawa w Krakowie na której się nie pojawimy:( )
O sędziach czeskich i słowackich pisałam już nie raz i dalej podtrzymuje swoją opinię - na wyżłach to może oni się znają ale na pewno nie na seterach (oczywiście są wyjątki które potwierdzają tą regułę ale do tych wyjątków z pewnością nie należy p. Matyas.)
Typ czesko-słowacki to ich ideał szkoda tylko że ni jak się to ma do wzorca to tyle na temat tego Pana:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']a jaki to typ czesko-słowacki? :)[/QUOTE]

Hihihi taki nijaki:) ni angielski ni amerykański. W każdym razie dla sędziego ważniejszy jest włos niż budowa psa, werdykty są nieprzewidywalne i wcale nie zdziwiła bym się gdyby ktoś ze Słowacji się pojawił u tego Pana.
Osobiście też na pewno już do niego nie pojadę i mimo iż sędziuje w Kraku my jedziemy szukać szczęścia gdzieś dalej:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']ale może będzie sędziował wyżły kontynentalne, na kraków jest dwóch sędziów, drugi jest jakiś włoch... ;)[/QUOTE]

No tak może być Włoch ale jak dla mnie to żadne pocieszenie:)
Włosi też nie należą do moich ulubieńców hihihi.
Oczywiście nie można generalizować tego Włocha nie znam ale i tak Kraków na przyszły rok wykreślam z kalendarza:) No chyb a że coś się jeszcze zmieni do września duuuużo czasu:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pan Matyas ma prawdopodobnie oceniać nas (tzn. naszego samoyeda) w Opolu w tym roku... Dużo piszecie o profesjonalnym handlingu... a to będzie nasz debiut (Honey był wystawiony przez hodowcę jako trzymiesięczne szczenię, później nie był wystawiany i teraz dopiero w Opolu klasa młodzieży) :( i boję się, że coś spapramy, skoro sędzia zwraca dużą uwagę na prezentację...
W jaki sposób się przygotować, na co zwrócić uwagę przy przygotowaniu psa? Na co zrobić szczególny nacisk przy treningach z psem?
Czy sędzia przymruży oko na niedociągnięcia w klasie młodzieży (wiem, że w baby i szczeniakach jest taryfa ulgowa, a w młodzieży)? Nigdy nie wystawiałam psów, boję się trochę, że Honey nam się zbuntuje, albo ja zawalę prezentację :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='cockermanka']Nie dotyka psa w ogóle - kiedy sędziował nas w Opolu kilka lat temu, to nie wstawał z krzesła - cała ocena była "z daleka"....szkoda pieniędzy i czasu....[/QUOTE]

No to widzę że dawne nawyki mu pozostały :)
Nas oceniał w tym roku w na międzynarodowej w Koszycach. Całą ocenę w zasadzie przesiedział, budowę też rzadko sprawdzał, a jeżeli już to bardziej na zasadzie "odczepnego".
Na pewno dużo uwagi zwracał na ładny, harmonijny i lekki ruch.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Nie dotyka psa w ogóle - kiedy sędziował nas w Opolu kilka lat temu, to nie wstawał z krzesła - cała ocena była "z daleka"....szkoda pieniędzy i czasu....[/QUOTE]

A jak już dotyka to niekoniecznie wie co i po co:(
Mój pies służył jako "eksponat" podczas egzaminu praktycznego - sędziowskiego na wystawie na Słowacji i większych bzdur jakie opowiadał sędzia na jego temat nie słyszałam. Kandydatka na sędzinę robiła wielkie oczy co facet jej tłumaczy i gdzie on to widzi :) no ale cóż bywa ....
Hitem była krótka szyja :) kto widział Deska wie o czym mówię hihihihi

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Odradzam każdemu wystawy, udział w wystawach sędziowanych przez tego Pana. Ocenia pośpiesznie i nie dokładnie, wykazuje wielkie zmęczenie i zniechęcenie wykonywaniem swych obowiązków. Większość wystawy przesiaduje na krzesełeczku z którego raczy zerknąć od czasu do czasu na prezentowanego psa, by nie przemęczyć się staniem. Sam nie zadaje sobie trudu, by ocenić uzębienie psów oraz stan męskości u samców wyręczając się przy tym asystentką. U jednych wystawców ocenia psy w biegu u innych nie, gdyż swym zachowaniem wykazuje chęć jak najszybszego zakończenia sędziowania i pozbycia się kłopotu. To typ osoby, która nie szanuje wystawców-nie poczeka 2 minut na psa, który dołącza do ringu. Podczas swego sędziowania nie uprzedza o wychodzących kolejnych numerach, a zmianę klasy sędziowania ogłasza sam dla siebie, gdyż będąc na drugim końcu ringu jest to nie do usłyszenia. Jest to typowy przykład osoby zmęczonej swą pracą, która mineta się z powołaniem. Wielka szkoda, że uważa, że to wystawcy są dla niego, a nie odwrotnie. Opłacając wystawę oczekujemy przynajmniej przyzwoitego zachowania się przez sędziego, który czy to z obowiązku czy z choćby szacunku dla wystawcy poświęci mu czas i dokona nie pośpiesznej oceny jego psa. Wielka szkoda, iż niektórzy sędziowie myślą, iż robią wielką łaskę sędziując, gdyż niebawem okazać się może, że bez wystawców [U][B]nic [/B][/U]nie znaczą, tak jak wokalista bez publiczności.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...