Jump to content
Dogomania

nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi cz. II


Berek

Recommended Posts

Ayshe,
pytanie na tym forum nie na temat ale na tym watku...:cool3:
Ogladałam dzis program o wypadku samolotowym Kennedyiego i zwalilo mnie z nog bo podobno on mial tylko licencje na latanie jak jest jasno, dobra pogoda i generalnie na wskazniki nie musi patrzec.... faktycznie mozna latac bez egzaminu na latenie tylko na przyrządach:cool1: czy tylko w durnych stanach tak jest????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 394
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sylwia, tez to ogladalam i tez mnie to zaskoczylo. Nie martw sie, zaraz dowiemy sie od ayshe, ze jestesmy mlotki, ze jasne ze tak i ze to wszyscy wiedza. Po czym poinformuje nas, ze istnieje skala umiejetnosci na rozne licencje od 1 do 10 i doda, ze ona robi 10, bo przeciez to zadna roznica i jak robic, to robic porzadnie i ze miedzy 1 i 10 to tylko banalne niuanse i zrobic licencje to wlasciwie pestka i strzelenie palcami :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mimoza']Sylwia, tez to ogladalam i tez mnie to zaskoczylo. Nie martw sie, zaraz dowiemy sie od ayshe, ze jestesmy mlotki, ze jasne ze tak i ze to wszyscy wiedza. Po czym poinformuje nas, ze istnieje skala umiejetnosci na rozne licencje od 1 do 10 i doda, ze ona robi 10, bo przeciez to zadna roznica i jak robic, to robic porzadnie i ze miedzy 1 i 10 to tylko banalne niuanse i zrobic licencje to wlasciwie pestka i strzelenie palcami :cool1:[/quote]
hahahahhahaha :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

nie mam pojecia jak jest w usa.jabym bala sie latac bez umiejetnosci latania IFR.lot na samych przyrzadach to naprawde niezbedna rzecz.nie wyobrazam sobie[mimo zem doopa a nie pilot]zebym byla zdana tylko na VFR.:shake:natomiast w pl jest tak:
program dla pilota turystycznego wymaga min 45 godzin nalotu[z instruktorem i samodzielnie].obejmuje lot po kregu nadlotniskowym,sytuacje niebezpieczne[przeciagniecia,awarie itd],loty wg przyrzadow[!].poza tym jest wymagane skonczenie kursu teoretycznego ktory obejmuje 130 godzin.po zakonczeniu tego kursu robi sie badania lekarskie -lotnicze.w tej chwili w GOBLL Wroclaw oraz WIML warszawa.

pilot turystyczny daje ci uprawnienia do:
bycia pilotem;) czyli dowodca statku powietrznego.na pokladzie samolotu moga znajdowac sie dwie osoby poza zaloga.
byciadrugim pilotem w samolotach nie uzywanych do lotow oplatowych[komercyjnych].licencje pilota turystycznego przyznaje sie co roku ok140-160 osobom w polsce.
egzamin obejmuje to co kurs:
1.loty po kregu i do strefy
2.loty zapoznawczewg wskazan przyrzadow
3.przeloty VFR[czyli w trybie z widocznoscia]w ruchu lotniczym kontrolowanym i niekontrolowanym.
uprawnieniaobowiazuja na statnkach powietrznych jednosilnikowych ladowych.
nie ma nic o lotach IFR.:roll:.licencja PPL[A} obejmuje wylacznie loty VFR[visual flight rules].
w polsce obowiazuja przepisy JAR-FCL .
ubiegac sie bede o licencje pilota zawodowego CPL[A] oraz rozpoczynam nauke na PPL[H]pilotaturystycznego smiglowcowego z szkoleniem na typ:robinson 44.
natomiast w tej chwili czeka mnie egzamin IR[A]czyli na lot w trybie IFR-na pryzrzadach.jestem juz po przeszkoleniu wkabinie FNPTII-treningowej oraz lotach IFR.lotow w kabinie wymaganych jest min.35 godzin-ja mam 61.plus min.15 godzin w samolocie jednosilnikowym[u mnie byla to oczywiscie cessna 172shawk.nierozszerzam IFR nawielosilnikowe bo nie bede takimi latac.zawsze moge-to 3 godziny w kabinie i 2 godizny nalotu na wielosilnikowymsamolocie.
pskonkluzja bo chyba wszystko napisalam:
LICENCJA PPL[A] JEST TYLKO NA LOTY VFR.NA LOTY IFR NALEZY UZYSKAC LICENCJE IR[A].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']a jako przerwa w orijenie PurinaProPlan large athletic breed, albo lamm&rice ?? byla by dobra ? czy cos innego?[/quote]pierwsza lepsza.
ps ja tylko nawiazujac chcialam napisac ze VFR to nie tylko widno i wszystko widac.lata siena przyrzadach w VFR.;).natomiast jest to nadal tryb z widocznoscia-nawet jak jest ciemno:cool3:.bo tak siezasatanowilam ze chyba co innego macie na mysli jak mowicie ze VFR.vfr to tryb spelniajacy okreslone wymogi pogodowe.a ifr -inne[bardizej....ekstremalne ze tak powiem].natomiast lot bez przyrzadow wogole czyli na ot co widac to niemozliwy jest.podstawowe wskazniki musisz miec.bo na gorze niewiesz jak lecisz.szybko traci sieorientacje a wtedy latwo o przeciagniecie:cool1:

Link to comment
Share on other sites

IFR i VFR...wiedziałam, ze było coś z modelem motocykla:p
Ta opcja VFR to taka ryzykowna, bo startujesz i masz widoczność, lecisz i ja tracisz, bo nagle trafiasz na mgle. Chyba, ze startujesz i prognoza pogody gwarantuje Ci, ze nie pojawi sie zamiec, czy cos nieprzewidywalnego:razz:
Jesli musisz wylatac te godziny to co tak sama tam bedziesz smigac, wez mnie do towarzystwa, podrapie Surykata za uchem, Osia pomiziam...na pewno nie bede gorsza od niej, w sensie upierdliwosci:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Czy mogłabym uzyskać link do nowego adresu forum?
Może być na PW.


Ten "samolot"Ayshe nie wzbudza zaufania.
Mały.
Ostatnio jestem szoferem Ayshe.
Widziałam piątkowe lądowanie.
Absolutnie bym nie wsiadła do tego samolotu.
Wszystkie te małe Cessny miały problem z wiatrem.
Ayshe mówi,że to tylko tak wygląda.
Moim zdaniem coś co wzbija sie w powietrze, powinno być solidniejsze.
:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mimoza']
Tez mam wrazenie, ze cos, co lata powinno sparwiac solidniejsze wrazenie. Jesli nie moze byc solidniejsze, to niech chociaz robi dobre wrazenie :evil_lol:[/QUOTE]

Z drugiej strony ja widze tych paralotniarzy targanych wiatrem na krzesełku z wiatraczkiem to sie zastanawiam czy któśich nie zmusza:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

przesadzacie;).
sprobujcie smiglowca-masakra:placz:.w co ja sie wkopalam.a sama prosilam uwe o taki prezent na swieta.:shake:
a w piatek lece na trening na....litwe:evil_lol:.wkrecam sie na warsztaty pewnego pana i wyczailam ze bedzie prowadizl semi w weekend a w piatek ma "fuche"z kilkoma zawodnikami.moze byc ciekawie:evil_lol:.
w poniedizalek lece na trening do estonii.kiedys sie spotkalam z tymi ludzmi na zawodach.bardzo mi sie podobalo.teraz moge zrealizowac zaproszenie:multi: ktore dostalam w zeszlym roku.:p

Link to comment
Share on other sites

onow a ostatnio donow jest na koopy.rak brakuje i kasy na pomoc wszystkim bidom.
biedna suczka.:shake:.ludzie nie maja szacunku dla niczego.
ps.na litwie bylo ciekawie i dolujaco.:oops:.trening byl ciekawy i ...inspirujacy mnie do czestszej pracy z wlasnymi psami nad posluszenstwem.:roll::oops:.a nie tylko obrona i slady....:oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Niech żyje wolność,wolność i swoboda lalala:multi:Mam wolne do końca roku:cool3::multi:I kończe z robotą,której nienawidzę:drinking::drinking:

Jak cudownie wstać rano i na pierwszy spacer pójść do lasu:eviltong:
Wreszcie mam czas zając się porządnie psem i szkoleniem.
Musze tylko zaciągnąc kogoś z nami coby porobił zdięia i nas nagrał.:cool3:
Zobaczycie mistrza w najwolniejszym postępie:grab:
W każdym razie niech pieniązki na konto wpływają,trza kupić jakieś pysznościowe smaki i zabieramy sie za robote:sweetCyb:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...