Jump to content
Dogomania

Szok! Walki psów...


setka

Recommended Posts

Przebrnęłam przez parę ostatnich stron i przeczytałam zdanie, że zaczęło się od stwierdzenia, że pit to pies o delikatnej psychice.
Ja się z tym nie kłócę w żadnym wypadku. Owszem TTB to psy dość wrażliwe psychcznie. I to prawda, że korekta w ich przypadku musi być dobrze wyważona - ale to zależy też od "egzemplarza". Są takie, którym i korekta kolczatką nie zaszkodzi, są takie u których mocna korekta zwykłą obrożą czy "ryknięcie" spowoduje przygaszenie i (w różnym stopniu) wycofanie. Dlatego tyle z Mariuszem pisaliśmy dlaczego NIE kolczatka i dlaczego NIE u TYCH psów.

Są delikatne psychicznie. Ale to nie znaczy, że nie da się z nimi pracować korektami. Jeżeli pies jest na max nakręcony na przedmiot, w tym momencie nawet silna korekta go nie wycofuje z kontaktu. Mogę dać jako przykład moją sukę. Gdybym szła sobie z nią ot tak po trawniku, coś by źle robiła, ciągnęła na smyczy czy cokolwiek - gdybym wtedy ryknęła i mocno szarpnęła, zaczęła by mi przykucać. Jeżeli zrobię to podczas treningu, kiedy jest mocno nakręcona - nie ma najmniejszego problemu - korekta działa jak powinna bez wycofania czy przygaszenia.

Dam link tym razem na stronkę - [URL]http://howardsworkingapbts.20fr.com/index.html[/URL]
tu jest sporo piesków, które mają naprawdę sporo szkoleń porobionych. Zaglądałam w ped, bo szykuje się miocik (o ile dobrze pamiętam do 4 pokolenia wstecz są psy z SCHH).
Przykład - "GRCH" Howard's Magnus - SchB, ScH3, UKC Superdog (UCD, UWP, UAG1, GRCH), APA WPT3, Obed. 2, PD1 Obed

Właśnie zastanawiam się czy nie powinnam raczej od nich szczeniaka ściągnąć (o ile będą chcieli wysłać) :cool1: . Tak czy inaczej - skoro ich psy MOGĄ to chyba DA SIĘ. A co ciekawe - widzę sporo ich psów W KOLCZATKACH. Czyżby wyjątki, które się nie wycofują :cool1: ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 569
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanko (bez ironi, czysta, paskudna ciekawosc). Skoro pitta mozna zgasic korekta zwykla obroza, to....gdzie ta zawietosc i chec darzenia do celu za wszelka cene? Pomimo "bolu i walki skazanej na przegrana"? Tylko nie mowcie prosze, ze pit jest tak wrazliwy na korekty ze strony przewodnika, bo wtedy wystarczyloby, aby korekty wychodzily od pomocnika i bylby problem z glowy.

Link to comment
Share on other sites

Dona_Pawel - Chyba musisz sprawdzić na żywo, jak to wygląda (masz takie szanse? chyba wtedy się idzie w koszta strasznie... :-(). Wiesz jak jest - czasem psy mają jednak tendencję do "zamierania" a na fotach wygląda to wcale nie tak źle - już o filmach nie wspominając, bo montaż czyni cuda.;)

Ale jest szansa że próbują hodować na większą "elastyczność" i to by było coś. No i może się tymi kolcami umieją poslugiwać, umiejętność dość rzadka w sumie.

Apbt_sól, a co widzimy na trzecim w kolejności zdjęciu?
:-)
Ale dobra ilustracja zależnosci hierarchicznych i wymuszania pozycji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Mam pytanko (bez ironi, czysta, paskudna ciekawosc). Skoro pitta mozna zgasic korekta zwykla obroza, to....gdzie ta zawietosc i chec darzenia do celu za wszelka cene? Pomimo "bolu i walki skazanej na przegrana"? Tylko nie mowcie prosze, ze pit jest tak wrazliwy na korekty ze strony przewodnika, bo wtedy wystarczyloby, aby korekty wychodzily od pomocnika i bylby problem z glowy.[/quote]
Przecież tłumaczę... nie chodzi o osobę, chodzi o MOMENT. Pies nie jest ciągle nakręcony !! Co innego korekta w momencie kiedy nie jest nakręcony, co innego korekta w momencie kiedy jest nakręcony BARDZO ;) . Właśnie o to chodzi - co mogę powiedzieć, moja suk jak się nakręci emocjonalnie, to do tego stopnia że krwi jej u weta pobrać nie można bo nie leci, bólu w tym stanie prawie nie odczuwa (miała szytą łapę bez znieczulenia miejscowego). Emocje opadają - inny pies - wrażliwy, delikatny.

Berek - niestety nie mam możliwości tam pojechać i sprawdzić osobiście, czy wybrać szczeniaka. Z Punchline wybierałam szczeniaka po przeanalizowania filmów z testów jakie były na szczeniakach przeprowadzane. I tu bym na tego typu filmy liczyła... Mam pewne problemy z finalizacją tej sprawy, ciężko im się zebrać żeby pozałatwiać wszystkie formalności, nie mogę doprosić się o konkrety - tu przynajmniej mam podane na stronie wszystkie ukończone przez psy szkolenia, rodowody na stronie, przebadane serce, dysplazję itp.
No ale wiadomo import psa stamtąd to ciężka sprawa i kupę latania wkoło tej sprawy ;) . Coś pewnie w końcu ściągnę - i oby okazało się do pracy niezłe ;) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dona_Paweł']Przecież tłumaczę... nie chodzi o osobę, chodzi o MOMENT. Pies nie jest ciągle nakręcony !! Co innego korekta w momencie kiedy nie jest nakręcony, co innego korekta w momencie kiedy jest nakręcony BARDZO ;) . [/quote]

Wiadomo, ze pies nie jest caly czas nakrecony. W takim stanie po 3 latach mielibysmy wrak psa, bez wzgledu na rase czy nie rase.
A ten rudy pies z filmu (sorrki, zapomnialam imienia :oops: ) nie jest nakrecony na aport? Sorry, ale jak dla mnie on momentami jest dosc zgaszony, mysle, ze wlasnie jest to spowodowane korektami. Ma bardzo fajne momenty (mowie o posluszentwie, bo gryzienie to ciut "innego" ), ale sa chwile kiedy jest zgaszony, pracuje bez pasji. Dla mnie normalne jest, ze z wyjatkiem hiper twardzieli (a takich psow wbrew pozorom wcale duzo nie jest, w jednych rasach mniej, w innych wiecej, ale jednak wiekszosc to srednie psy) pies podczas pracy po korekcie moze byc zgaszony. Jednak dobry pies, potrafi szybko odreagowac ta korekte.
Teraz wracajac do pitow, hiper tfffffardzieli, ktorzy pomimo bolu, pomimo walki z gory skazanej na przegrana, pomimo swiadomosci, ze przewodnik jest silniejszy walcza "do ostatniej kropli krwii" (celowe przerysowanie ;) ). I teraz patrze na film tego super tfardziela i...korekty nie ma, a pies zgaszony...gdzie ta tffffardosc i zawzietosc? Chyba, ze daliscie filmik kiepskiego psa ;)

Link to comment
Share on other sites

Skad mam wiedziec, ja laik jestem :eviltong: To pit bez game to "flaki z olejem" yyyyyyyy podobno malo jest pitow z game, wiec....jak to w koncu jest:

pity super nadaja sie do sportu
pit z game jest super do sportu
pit bez game jest sredniasty do sportu
malo jest pitow z game

wiec dochodzimy do wniosku, ze tylko niektore pity nadaja sie super do sportu, a reszta tak sredniasto....pogubilam sie :shake:

aha, game mozna sprawdzic tylko puszczajac pita na innego psa, wiec....mamy film walczacego psa?

EDIT: zmienialas posta, gdy pisalam swojego :eviltong:

PS. ja nic nie pisalam w poprzednim poscie o game :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

i otoz to ze psy bez game sie nadaja i ono nie napedza calej maszynki:)



[QUOTE]ha, game mozna sprawdzic tylko puszczajac pita na innego psa, wiec....mamy film walczacego psa?[/QUOTE]
______

O to trzeba sie asher zapytac , jej kolezanka takowe posiada jak
mowila.

edit-
ale pewnie mialaś w zamysle , lub ja sie myle ze tak myslslaś, bo game tu wiecznie krazy :raz: i nas straszy .
ngdzie jego zawzietosc to wie wlasciele , coz ja nie moge tego filmiku nawet obejrzec :(

ps , nie ma bezposrednego linka do nich?
a jeszcze jedno , jenym psem nie okreslisz rasy co? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apbt_sól']i otoz to ze psy bez game sie nadaja i ono nie napedza calej maszynki:)[/quote]


mozesz rozwinac? spiaca jestem i slabo kumam, a nie chce przeinaczac Twoich slow ;)

[quote name='Apbt_sól']
ngdzie jego zawzietosc to wie wlasciele , coz ja nie moge tego filmiku nawet obejrzec :([/quote]

Pisze o tym psie cwiczacym na kostiumie, Rumble? Sporo wczesniej byl jego film.


[quote name='Apbt_sól'] a jeszcze jedno , jenym psem nie okreslisz rasy co? :razz:[/quote]

Oczywiscie, ze nie, np jak bys poznala mojego malika mialabys zupelnie! bledny obraz tej rasy ;) Jednak dyskutowac mozna. Nie pisze, ze na podstwie tego filmu dochodze do wniosku, ze pity sa beznajdziejne :eviltong: tylko pisze co widze. Jednak starajac sie pokazac charakter jakiejs rasy, pokazuje sie filmy z raczej typowymi przedstawicielami? a nie nedznymi ;) wiec wychodze z zalozenia, ze to byl dobry pit.

Link to comment
Share on other sites

Filmy jak filmy, ale dla mnie jeżeli jakiś pies ma zdane SCHH3 to nie wyobrażam sobie żeby pracował słabo... A widać, że pity mogą te egzaminy pozdawać (i to nie jeden, bo jak widać w tej hodowli jest ich więcej, a i w ped sporo). Ja naprawdę wiem czym jest SCHH, to nie jest bździna w stylu PT :razz:. Więc zakładam, że skoro mogą pozdawać, to chyba tak źle z nimi nie jest :razz: .

Link to comment
Share on other sites

Moj ONek 90% psow w rodowodzie ma psy z SSch3, ale charakterowo niekoniecznie jest wzorem ONka (chociaz trudno powiedziec, na ile jest to kwestia wychowania przez pierwsze trzy lata). Oczywiscie zalezy co kto chce osiagnac i jaki pozioom jest ok. Dla jednych pies super do sportu, to pies ktory bez wiekszych problemow zda IPO/SSCH3, dla innych pies z czolowki MS ;) Duzo zalezy tez od przewodnika ;) Najleprzy pies z kiepskim przewodnikiem nie osiagnie wiele. Jednak mnie nie o to chodzi.

Z jednej strony piszecie, ze pity sa zawziete, daza do celu pomimo przykrosci po drodze do celu, a zwykla korekta jest w stanie je zgasic, wiec, pytam, gdzie jest ta zawzietosc? I nie mow, ze to kwestia tego, kiedy pies dostaje korekte, czy jest nakrecony czy nie, bo ja pytam o trening, nie widze filmu tego psa na spacerze. Pies jest zgaszony w pewnych momentach. Dlaczego? Nie jest nakrecony na aport? W takim razie wcale nie jest dobrym psem do sportu. Nie ma gamenees? przed chwila Apbt_sol stwierdzila, ze nie od tego zalezy przydatnosc pita do sportu. Skoro zawzietosc i upor pita mozna wygasic korekta, to....nie widze super przydatosci do sportu, nie widze tez tego uporu i zawzietosci.

PS. ja naprawde sie nie czepiam, ja po prostu proboje to zrozumiec, bo bardzo lubie pity :eviltong: ale inne rasy lubie jeszcze bardziej, dlatego nie mam pita ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Apbt_sol stwierdzila, ze nie od tego zalezy przydatnosc pita do sportu. Skoro zawzietosc i upor pita mozna wygasic korekta, to....nie widze super przydatosci do sportu, nie widze tez tego uporu i zawzietosci[/QUOTE]

opierasz sie tylko na tym osobniku , coz, ja nawet filmu nie moge obejrzec...
Otoz wszedzie zdarzaja sie psy lepsze i gorsze ale generalnie charakteryzuja sie wlasnie uporem i zawzieloscia, i wiesz gdzie ta zawzietosc?
tam gdzie pies w wp na wozku 3400 kg a pies wazy marne 16 kg, i nikt go nie ciagnie nikt nie pomaga , pies idzie sam na przod, nie zwzajac na to co go trzyma w miescu.
Laluna napisala o malatmutach , owszem pociagną ale przelicznik wagowy jak zroznicowany , bo ile bedzie 50 kg mamalucie , wielokrotwosci ciezaru ciała a ile przy psie ktory wazy 16 kg? .- jesli to nie jest upor w dazeniu do celu to czymze jest.?
ba , nawet nie dostaja za to nagrody , bo takowa nie potrzeba , pies jest zadowolony kiedy juz jest obok wlasciela.


przed startem psy sie wywrywają , piszcza , niecierpliwia a natychmiast po przypieciu do wozka ruszaja , jedne na gryzka inne do wlasciela.
Nie przeszkadza im tlum , nie przeszkadza skwar , - ida ...
coz ja tylko moge w slowach to powiedziec ale najlepiej widac ta prace na torze . znajde gdzies filmiki i wlepie.
A jeszcze jedno w jaki sposob ciagna przykladowo malamuty , ma ktos jakis filmik?
i oczywiscie robia to na czas , rozumiem?

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

Abstra***ąc - facet w parku próbował mnie poderwać opowiadając o walkach psów( nie udało sie :evil_lol:) . Od jakiegoś czasu słucham plotek że są ( a raczej dwa lata temu że były, potem ucichły głosy) organizowane na teranie Będzina, ale ten jeden facet mi powiedział że był ich świadkiem. Ale wiadomo - w nocy ładnej dziewczynie w parku, przy kimś innym to by inaczej śpiewał.
Zagłębiacy - co sądzicie? Też do was doszły takie słuchy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Skad mam wiedziec, ja laik jestem :eviltong: To pit bez game to "flaki z olejem" yyyyyyyy podobno malo jest pitow z game, wiec....jak to w koncu jest:

pity super nadaja sie do sportu
pit z game jest super do sportu
pit bez game jest sredniasty do sportu
malo jest pitow z gamee :eviltong:[/quote]

znam wiele pitów nie-gameowych i nie są "jak flaki z olejem". nie każdy właściciel pit bulla chce go puszczać na inne psy, a bez tego nie można mówić u psa o game.

moim zdaniem pity nadają się do różnych sportów, pity z game pewnie też się nadają do sportu, choć właściciele takich egzemplarzy z reguły bardziej się skupiają na "krwawym sporcie" niż na wiszeniu na gryzaku itp., jest mało pit bulli game(bo to nieczęsto spotykana cecha, a także nawet jeśli okaz wychodzi-to często wrażliwy właściciel nie sprawdza czy pies posiada tę cechę czy nie), nie zgodzę się jednak, że psy nie-game średnio nadają sie do sportu. Dowodem na to są zawody sportowe:rudka, zbrosławice, warszawa, hluboka i wiele innych...gdzie psy nie puszczane lub nie mające do tego "talentu" wygrywają.

zauważyłam, że piszecie o pit bullu sugerując się własnymi doświadczeniami-ja sugerowałabym pozanć rasę od podszewki i nie demonizować jej. jest mnóstwo różnych pit bulli-jedne takie drugie siakie, agresja do zwierząt nie występuje u wszystkich pit bulli(nawet tych z najfajniejszych pedem).
dlatego tez przy wyborze psa nie kierujemy sie kolorem czy śliczną mordką-ale predyspozycjami, które są w danej hodowli rozwijane. bo hodowli jest skoro i każda z nich ma inne zdanie co do tego, jaki pit bull powinien być.

Reyes-uważaj, gdzie chodzisz:P

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='arjuna']

Reyes-uważaj, gdzie chodzisz:P[/quote]
]:-> musiałabym w ogóle nie wychodzić z domu - Sosnowiec :evil_lol:
Legendy na śląsku już o nas pisali :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='Dona_Paweł']Filmy jak filmy, ale dla mnie jeżeli jakiś pies ma zdane SCHH3 to nie wyobrażam sobie żeby pracował słabo... A widać, że pity mogą te egzaminy pozdawać (i to nie jeden, bo jak widać w tej hodowli jest ich więcej, a i w ped sporo). Ja naprawdę wiem czym jest SCHH, to nie jest bździna w stylu PT :razz:. Więc zakładam, że skoro mogą pozdawać, to chyba tak źle z nimi nie jest :razz: .[/quote]

Czy koniecznie i w tej dyskusji trzeba dyskredytowac innych, tez musi sie tu ujawniac lekcewazenie innych ludzi i zwierzat?

PT to nie jest "bzdzina", zdanym egaminem PT w mistrzowskim stylu moze sie szczycic kazdy pies. Zwłaszcza jesli to PT zdaje pies, ktorego przeznaczeniem i pasją jest samodzielna praca. Malamut, afgan, beagle, ze o bloodhoundzie i vlcaku nie wspomne, pies po dwoch latach poniewierki wyciągnięty z azylu czy odpięty z łancucha, a nade wszystko kazdy pierwszy szkolony pies w zyciu niezależnie od rasy: jeśli zdają absolutnie doskonale i z radościa, na kontakcie emocjonalnym pierwsze PT - czapka z glowy przed trenerem i wlascicielem, zwlaszcza gdy podczas pracy przed chartem smyrgnie zając, widzialam i takie.
Jesli ktos potrafi psa rasy uzytkowej przygotowac do mistrzowskiego PT, potrafi tez przygotowac wyzej - nauczony czytac ze zrozumieniem czlowiek poradzi sobie z tekstami trudniejszymi niz elementarz. Czlowiek, ktory nie umie czytac ze zrozumieniem, moze nawet studia skonczyc i nic mu to nie pomoze, tak jak i zdany egzamin IPO III nie zmieni faktu, ze wlasciciel tego tytulu moze pracowac kiepsko.
Pozwalam sobie wypowiedziec taką opinię nie z teorii ani filmikow, ale po obejrzeniu na zywo i z bliska podczas roznych egzaminow i sprawdzianow charakteru i pracy kilku tysięcy psow roznych ras przez ponad 30 lat.

Malamuty nie zostaly stworzone dla ludzkiej rozrywki i nie ciagna cięzaru na czas - po co? Równie dobrze ja moglabym poprosić o przyklad pita, staffika, RR, charta wloskiego czy nagiego chińskiego grzywacza pracującego dzien za dniem w prawdziwym wspolpracującym zaprzegu na najtrudniejszej probie w sniegach Alaski. To nie jest praca dla nich, tylko dla malamutow.
Są zawody stworzone dla wykazania mozliwosci TTB - są, niechze sie w nich wykazują dla radosci wlascicieli i wlasnej przyjemnosci. Niech w tym będą najlepsze, mnie bardziej interesuje praca, w ktorej silniej wybija sie porozumienie czlowiek-pies w nietreningowych sytuacjach niz pasja ciagniecia czy trzymania gryzaka. Nie interesuje mnie wiszenie na galezi czy na pozorancie, tak zeby okreslic sie jasno - kazdy ma wybor. Nie uwazam, ze moj wybor jest lepszy czy gorszy od innych, tak dlugo, jak dlugo wybor moj, pani Kasi czy pana Janka nie oznacza krzywdy i cierpienia dla innych psow.

Bardzo prosze uczestniczki i uczestnikow tej dyskusji o odpowiedz na dwa pytania:
Czy Waszym zdaniem zgodna z naturą jest smiertelna w skutkach agresja wewnątrzgatunkowa pies-pies w sytuacjach, w ktorych kazdy z psow (bez zadnej ingerencji czlowieka) ma szanse okazac poddanie, a drugi natychmiast przerwać walkę?
Czy Waszym zdaniem celowe jest, aby kazdy mogl posiadac psa, ktorego tylko komenda wlasciciela powstrzymuje od zagryzienia innego psa w publicznym miejscu?

Zofia

Link to comment
Share on other sites

A ja mam prośbę. W zasadzie dwie.

Na początek chciałbym, aby wszyscy na około nie pouczali właścicieli/hodowców astów, pitów o historii, pochodzeniu i zachowaniach tej rasy, bo wydaje mi się, że to oni wiedzą jednak lepiej.


Przeczytałem tutaj, że walki (nie te dresiarskie) mają swoje regulaminy, zasady itp.
Jaka jest szansa na zobaczenie filmu z takiej walki i porównanie go z walką "dresiarską" jak to nazwaliście? Tylko nie mówcie mi, że nie ma takowych, bo w to nie uwierzę :P

Udostępnię swój serwer, jeśli będzie trzeba ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arjuna']

to bardzo ciekawe, że w tym temacie udziela się tak wiele osób, które ani nigdy nie hodowało pit bulla,ani nie miało takiego, ani przy prawdziwym pit bullu nie siedziały, a nawet nie stały, a jeśli już miały z takim(lub a la pitem) cokolwiek wspólnego, to sobie z nim nie radziło i teraz grzmią, że to pies nie do szkolenia, nie do trzymania-slowem, do niczego.

ja uważam, że to pies do wszystkiego..
[/quote]

Ja stałam koło dwóch, nawet głaskałam wiec chyba moge wziasc udział w dyskusji.
Baaa ten pierwszy nawet startował w zawodach.
Reką w górę kto znał Zuze chyba jedynego pita startujacego w polskich zawodach.

No i kolejne pytanie. Dona moze do Ciebie bo to Ty umiesciłas filmiki ze szkolenia i psiałas ze współpracujecie z jakims szkoleniowcem.
POwiedz napewno uczestniczysz w zjazdach z obrony.
Ile pitów i amstafów pojawia sie na takich zjazdach z obrony sportowej? TAk aby trenowac do IPO.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Twister']Powiedział[COLOR=red][B]a[/B][/COLOR] Twister ;) [/quote]

:placz::placz::placz: A juz zmieniałam zdanie o facetach trzymajacych amstopitowate :evil_lol:;)

[QUOTE]Wiem,że opisałam JEDEN przypadek,ale wydaje mi sie,ze własnie tak moznaby selekcjonowac psy do sportu a nie aby agresja czy to gamenes [ chyba dobrze napisalam ] bylo tu konieczne aby pies miał dobre wyniki w sporcie...AST o takim charakterze jak moja suka na pewno znalazło by sie wiecej i na podstawie takich osbników moznaby zacząć hodować typowo dla sportu,nie przywiazując juz takiej wagi do eksterieru.[/QUOTE]
No to ja dodam kolejne sportowe amstafy
w 2000 roku Polske reprezentowała na MSwiata Agility Jokasta Asocjacja

a w 2003 Candy Srebrna Owieczka Polska drużynowo zajeła wtedy 13 miejsce do tej pory nie poprawiono tego wyniku.

Candy była tez bardzo fajna w sportowej obronie.
Piękna sportowa obrone pokazywal tez amstaf z Gdańska. Tylko nie pamietam jak sie nazywał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angel_']Co maja wygumkować im przodkow ? I udawac, ze pity to kochaja pieseczki ? Moze jeszcze usypiac psy agresywne? Tj 95 % pitow do piachu? Pozbedziemy sie agresji w mig a z tych miernot co zostana to juz stworzymy inną rasę bo pewnie z pitem nie wiele to bedzie miało wspólnego.[/quote]

Angel mogą jeszcze nie isc na inbred tych przodków a skupić sie na okazach najlepszych sportowo w uciagu. Bedzie to lepsza linia hodowlana, tym bardziej ze inbred zbyt mocny nie jest zbyt korzystny zdrowotno i psychicznie itd.
I to nie tyczy sie akurat pitów, ale ogólnie inbredów zagęszczajacy populacje genową.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Angel mogą jeszcze nie isc na inbred tych przodków a skupić sie na okazach najlepszych sportowo w uciagu. Bedzie to lepsza linia hodowlana, tym bardziej ze inbred zbyt mocny nie jest zbyt korzystny zdrowotno i psychicznie itd.
I to nie tyczy sie akurat pitów, ale ogólnie inbredów zagęszczajacy populacje genową.[/QUOTE]

Oj co mogą, czego nie a co mogliby to możemy sobie gdybać ;) Żadne z nas nie jest hodowcą i nijak nasze dyskuje moga w tym temacie pomóc. Stwierdzamy tylko, że jaki by nie był poziom hodowli pit w Polsce w dalszym ciągu maja czerwono w przodkach, w dalszym ciagu sa rozmnazane miedzy soba i w dalszym ciagu beda rodzic sie osobniki z "czerwonymi" w pedach.
Nadzieja pozostaje by w ciagu kilkunastu lat te zawody staly sie tak popularne by hodowcy skupiali sie tylko na kojarzeniu osobnikow majacych zaciecie do sportu nie do zeżarcia wszystkiego co sie rusza.
Moze kiedys komus sie uda ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angel_']Oj co mogą, czego nie a co mogliby to możemy sobie gdybać ;) Żadne z nas nie jest hodowcą i nijak nasze dyskuje moga w tym temacie pomóc. Stwierdzamy tylko, że jaki by nie był poziom hodowli pit w Polsce w dalszym ciągu maja czerwono w przodkach, w dalszym ciagu sa rozmnazane miedzy soba i w dalszym ciagu beda rodzic sie osobniki z "czerwonymi" w pedach.
Nadzieja pozostaje by w ciagu kilkunastu lat te zawody staly sie tak popularne by hodowcy skupiali sie tylko na kojarzeniu osobnikow majacych zaciecie do sportu nie do zeżarcia wszystkiego co sie rusza.
Moze kiedys komus sie uda ;)[/quote]

A mozna gdzies zobaczyc te wyniki z zawodów?
No i chyba przyszli hodowcy tez biora udział w tych zawodach.

Link to comment
Share on other sites

z jednych z zawodow ubiegloroczych , okreslajacy ciezar i wage .

Wyniki Weight Pulling:

[B]Suki:

1. Honney Bee 56,08 (830/14,800) abt
2. Runa 52,82 (1310/24,800) apbt
3. U. T. Mi Mi 51,44 (1070/20,800)
4. Corrida 47,03 (950/20,200) abt
5. Busy 46,52 (1070/23,000) abt
6. Miss Death 46,45 (1310/28.800) apbt
7. Tekila 44,39 (830/18,700) ast
8. Asia 41,15 (1070/26,000) ast
9. Nika 40,57 (710/17,500) apbt
10. Arvena 37,97 (710/18,700) apbt
11. Crazy 36,41 (710/19,500) apbt
12. Kema 34,56 (470/13,600) apbt
13. Tajga 29,10 (710/24,400) apbt
14. Figa 28,17 (710/25,200) apbt
15. Izyda 15,98 (350/21,900) apbt
16. Extasy --- (---/23,600) apbt

[B]Psy:
z przelicznikiem
1. Rasmus 1670 / 29,8 = 56,04
2. Storm 1070 / 19,5 = 54,87
3. Nestor 950 / 17,8 = 53,37
4. Amokk 1070 / 20,2 = 52,97
5. Staffik 950 / 18,2 = 52,20[/B]

1. Rasmus 56,04 (1670/29,800) apbt
2. Storm 54,87 (1070/19,500) apbt
3. U. T. Nestor 53,37 (950/17,800) apbt
4. Amok 52,71 (1070/20,300) apbt
5. Staffik 52,20 (950/18,200) sbt
6. Staff 52,19 (1190/22,800) stb
7. Ramzes 49,43 (1310/26,500) apbt
8. Rixon 47,64 (1310/27,500) apbt
9. Dracula 47,14 (1070/22,700) apbt
10. Gruby 45,96 (1310/28,500) ast
11. Rino 45,15 (1070/23,700) apbt
12. Lotar 44,58 (1070/24,000) Bulterier
13. Artur 44,40 (1310/29,500) apbt
14. Biszkopt 43,18 (950/22,000) apbt
15. Rojber 43,15 (1070/24,800) apbt
16. Shark 42,81 (1310/30,600) --
17. Torque 41,85 (950/22,700) apbt
18. Gryf 40,94 (1310/32,000) apbt
19. Corleone 40,29 (830/20,600) apbt
20. Mago 39,34 (1310/33,300) apbt
21. Diesel 38,63 (1070/27,700) ast
22. Niko 36,96 (950/25,700) apbt
23. Abacus 34,85 (1070/30,700) apbt
24. Herod 33,81 (1190/35,200)
25. Kefir 33,49 (710/21,200) apbt
26. Tofik 30,67 (1190/38,800) apbt
27. Yoshi 25,41 (470/18,500) apbt
28. Jazzman 24,08 (590/24,500) apbt
29. Tajson 21,93 (590/26,900) apbt
30. Hugo 20,00 (590/29,500) ast

MOST - RASMUS apbt
BIS - HONNEY BEE apbt



SPRINT

kat. do 20kg.:

1. Storm 13,35 apbt
2. Staffik 14,53 SBT

kat. 20-25kg.

1. Busy 11,12 apbt
2. Rino 11,85 apbt
3. Dracula 12,19 apbt
4. Corrida 12,85 apbt
5. Pandora 12,87 apbt
6. Amok 13,34 apbt
7. Corleone 13,47 apbt
8. Jazzman 13,47 apbt
9. Staff 13,85 stb
10. Izyda 15,22 apbt

kat. pow. 25kg.

1. Tofik 10,25 apbt
2. Rasmus 10,56 apbt
3. Mago 10,68 apbt
4. Artur 10,81 -
5. Herod 10,90 ast
6. Diesel 11,25 ast
7. Tajson 11,34 apbt
8. Muza 11,69
9. Abacus 11,85 apbt
10. Brutus 11,91
11. Miss Death 12,00 apbt
12. Figa 13,28 apbt
13. Hugo 15,16 ast
14. Wito 16,59
15. Asia 22,44 ast


H.J suki:

1. Busy 210 apbt
2. Arvena 206 apbt
3. Miss Death 205 apbt
4. Tigra 200 apbt
5. Pandora 195 apbt
6. Vega 180 apbt
7. Extasy 170 apbt
8. Izyda --- apbt

H.J. psy:
1. Gryf 215 apbt
2. AC/DC 210 apbt
3. Rino 210 apbt
4. Ramzes 205 apbt
5. Torque 200 -
6. Abacus 200 abt
7. Rasmus 200 apbt
8. Staff 195 stb
9. Dracula --- apbt
10. Shark ---[/B]

dodam jeszcze ze co tor i zawody wyglada to inaczej w zaleznosci od wozka , podloza , warunków.

Narazie tyle, reszte edytuje pozniej , bo najzwyczajniej nie kojarze niektorych.
uzuplnilam brakuje kilku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...