Jump to content
Dogomania

padaczka czy objaw neurologiczny?


BM.

Recommended Posts

Pierwszy raz w czasie ataku byłam w dobrej lecznicy całodobowej przy Centralnej. Diagnoza potwierdziła się u znanej w Krakowie wetki Diany Tarabuły. Badania robiłam w Arce przy Chłopskiej (najdroższa chyba w Krakowie klinika weterynaryjna). Tam też potwierdziła się diagnoza. Teraz chodzę do wetki, do której mam zaufanie, która wyciągała znalezione koty w stanie agonalnym gdy inni weterynarze mówili "uśpić". Chodzę do niej od lat i uważam, że jest bardzo dobra. Jutro będą badania, może coś wykażą. Od wczoraj od rana do tej chwili nie było ataku.

Link to comment
Share on other sites

Pies moich rodziców miał padaczkę pourazową. To było kilkanaście lat temu. Nie było wtedy jeszcze tylu dobrych leków. Ale on musiał te leki brać codziennie do końca życia. A nie tyko w czsie ataku.
Dziki tym lekom ataki prawei zupełnie przestały się pokazywać. A jeśli następowaly, to byly bardzo lekkie.
A piesek dożył do 18 lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tamb']Teraz chodzę do wetki, do której mam zaufanie, która wyciągała znalezione koty w stanie agonalnym gdy inni weterynarze mówili "uśpić". Chodzę do niej od lat i uważam, że jest bardzo dobra. Jutro będą badania, może coś wykażą. .[/quote]


A mozesz nam zdradzic o ktora wetke chodzi ? To przeciez prawdziwy skarb !

Link to comment
Share on other sites

Opisane w pierwszym poście objawy wskazują na typowe porazenie nerwów obwodowych po wylewie.Tak jak u ludzi nastąpiły niedowłady częściowe. Wylew spowodowany jest wysokim ciśnieniem krwi, czy pies dostaje coś na obniżenie ciśnienia? Teraz jest lato i jak masz możliwość to radziłabym częste kąpiele w jeziorze ( bez szaleństw a takie jak rehabilitacja powolne), w miarę częste w celu usprawnienia mięśni kończyn.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...