Jump to content
Dogomania

Owczarek Niemiecki - POTRZEBNY LEK lub WSPARCIE FINANSOWE


Recommended Posts

[quote name='medar']Jak obiecałem, udało mi sie skontaktować z Emir. Już tłumaczę jak sprawy wyglądają /żeby później nie było niedomówień/:
[B]1[/B]. Fundacja jest gotowa podjąć interwencję i umieścić Czarusia na SGGW. Zlecić pełną diagnostykę, wdrożyć leczenie celem ustalenia czy stan się na tyle poprawi, że pies będzie się nadawał do adopcji.
[B]2[/B]. Fundacja na chwilę obecną [U][B]nie jest w stanie pokryć kosztów[/B][/U] .
[B]3[/B]. Trzeba sobie zdawać sprawę, że koszt miesięczny takiego leczenia to [B]kwota ok 5 tys. zł[/B] i taką kwotę trzeba uzbierać ( oczywiście nie musi to być wpłata "na już i jednorazowa" - czyli rozłożona w realnym czasie )
[B]4[/B]. Musicie sobie zdawać sprawę, że jeśli stan po wdrożeniu leczenia po upływie ok. 2-ch tygodni nie ulegnie poprawie ( czytaj: mięśnie i nerki nie podejmą pracy) pies się będzie kwalifikował do uśpienia. Jeśli będzie poprawa ( trzeba liczyć się z dodatkową operacją usunięcia martwej nerki) to adopcja musi być do domu który będzie w stanie zapewnić mu odpowiedznie leczenie i taki dom także musicie znaleźć.
[B]5[/B]. Transport z Rudy Śl. do Warszawy jest w każdej chwili gotowy do realizacji, uzależniony jest od warunków j/w.
[B]6[/B]. Chyba jest oczywistym, że po odebraniu psa , Emir staje się jego właścicielem i Fundacja decyduje o jego dalszym losie.
[B]7[/B]. Żeby wszystko miało "ręce i nogi" , musicie wyłonić spomiędzy siebie osobę, która podejmie się koordynacji zbiórki funduszy na Czarka i ewentualnej akcji szukania domu.

[B][COLOR=red]Liczy się każda godzina !!! [/COLOR][COLOR=black]Im szybsze wdrożenie leczenia - tym większa szansa na powodzenie[/COLOR][/B][COLOR=black] [B]całości operacji .[/B][/COLOR]

Jak to w życiu, wszystko rozbija się o możliwości finansowe, same chęci to niestety za mało :-(.[/quote]

Bardzo dziękuję w imieniu schroniska za odzew i danie szansy Czarusiowi.Niestety nie zbierzemy takiej sumy,są inne potrzebujące psy,choćby z tego samego schroniska.Ja nie chcę być niesłowna i posądzona o kłamstwo,jeśli nie zdobędę takiej sumy,a to bardzo możliwe.

Nie chcę robić długów,ani problemów Emirowi.Doceniam chęć pomocy.

Ja jestem za tym,by umieścić Czarusia na czas wszystkich badań w Klinice w Brynowie,ale pod warunkiem, że ludzie będą go odwiedzać i nie zostane z tym sama.Ja osobiście mam daleko do Brynowa, nie mam samochodu,a autobus też tam nie jedzie.Naprawdę będę miała problem z dojazdem, na dodatek zaczynają mi sie egzaminy (mam 6 egzaminów, 4 zaliczenia z oceną i 2 zwykłe zaliczenia)To nie jest dobry okres dla mnie ze względu na różne rzeczy,także rodzinne.Ja sama sie tego nie podejmę.

Proszę Was wszystkich-pomóżcie mi znaleźć osoby z Katowic ,Rudy Śląskiej i miast ościennych,które mogłyby zaglądać do niego.Bez tego ani rusz

Koszt pobytu to ok 1000 zł +leczenie.Jeśli jego stan zdrowia by sie pogarszał,to jestem za jego uśpieniem.Ja chcę mu dać SZANSE,ale sami widzicie ile przeszkód. Bez deklaracji wpłat,a także osób nie ma sensu.

A schronisko nie podejmie sie tego w żadnym razie.

Nie wiem co robić :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='maggiejan']Jest jeszcze mozliwość żeby zdiagnozować psa w dobrej klinice (podobno był diagnozowany w dobrej klinice), zrobić badania, ustalić strategię leczenia (to podobno też jest) i umieścić go w kojcu z budą (Hakita zgodziła się go wziąć), monitorować leczenie, cewnikować, karmić i doglądać (na opłaty my się zrzucimy, a dbać o psa będzie Hakita i jej wetka i ja też chętnie pomogę). To będzie dużo tańsze, a powinno pomóc.[/quote]


[B]Dla mnie to najrozsądniejsze rozwiązanie...[/B]

[quote name='maggiejan']Piesek mieszka w schronie w budzie, ma grubą sierść, więc chyba umieszczenie go w domu nie jest konieczne. Wydaje mi się, że u Hakity miałby dobrą opiekę. Z wątku zrozumiałam, że największy problem to cewnikowanie i wykup i podawanie leków, a to Hakita z pomocą swojej wetki i moją zapewnimy.[/quote]

[B]Hakita nie zrobiłaby mu krzywdy z pewnością...[/B]

[quote name='dores']Czy możecie w końcu ustalić co dalej i gdzie wysyłać pieniądze jeżeli potrzebny transport psa to czekam mieszkam w Warszawie ale to żaden problem byle go tylko uratować proszę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-(:-([/quote]

[B]Jeśli tylko znajdą sie os,które będą go odweidzały na Brynowie, to ja jestem za.Jeśli jego stan zdrowia nie pogroszy sie, to pojechałby do Hakity(o ile andal sie zgadza).Jeśli u niej byłyby jakieś problemy,to zostałby uśpiony.[/B]

[quote name='szasztin'][B]PODEJMIJCIE DECYZJĘ!!! ON NIE MA CZASU!! OBOJĘTNIE GDZIE ABY MÓGŁBYĆ LECZONY!!![/B]

[B]CHCE WPŁACIĆ PIENIĄDZE!! NARAZIE 150,00zł. [/B]
[B]GDZIE!!!![/B][/quote]

[B]Możemy wpłacać na konto,o którym mówiła Pianka...[/B]

[quote name='dores']Czy mogę się dowiedzieć na jaki nr konta mam wysłać pieniążki:placz::placz::placz::placz::placz:[/quote]

[B]Bardzo dziękujemy,ale proszę o jeszcze troche czasu.O 14 00 Israel ma dzwonić do Brynowa[/B].

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info. Co do wpłat to poczekam jak już będzie ustalone co z nim bedzie. Chciałabym aby moja pomoc szła konkretnie na tego psa. I fajnie byłoby aby ktoś sie z tego rozliczał. Moze nawet wtedy wysupłam więcej kasy!!
Na razie 150zł i propozycja zrobienia allegro cegiełkowego jak już będzie wiadomo gdzie jest i na jakie konto.

Prosze aby Ci co mogą fizycznie pomóc deklarowali sie. Nie ma czasu.
[B]TZN. CZAREK NIE MA CZASu!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Myślę że obojętne jak potoczy się los Czarusia to naważniejsze to dać mu teraz jak najwięcej miłości i chwil bez cierpienia. Tutaj na Wątku toczą sie rozmowy a on tam sam , bez pomocy. Klinika w Warszawie faktycznie droga. Ale może ta w Brynowie - tak jak pisze Jusstyna85 ??? Żeby choć przez najblizszy czas czuł się dobrze. Najbardziej potrzebne jest z tego co piszecie to cewnikowanie tego psiaka + leki !!! Więc może skierować swoją pomoc dla psiaka w tę stronę, żeby już dziś nawet, góra jutro mógł otzrymać pomoc ?!!! Potrzebna też osoba, która to będzie koordynować - a więc ustali pobyt i leczenie z kliniką, będzie zbierać wpłaty pieniążków , zbierze osoby , które będą odwiedzać psiaka w klinice itp. Czy to będziesz Ty, Jusstyno85 ? Myślę , że to pilne żeby ustalić co i jak bo wiele osób deklaruje chęć pomocy i wpłaty !
I mam pytanie do Jusstyna85- czy jeśli psiak dotrze jeszcze dzisiaj do kliniki to oni w ramach leczenia zajmą się cewnikowaniem i dadzą mu odpowiedznie leki czy tego nie wiadomo jak tam będzie, czy masz jakiś kontakt z tą kliniką ?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co pisął Justyna 85 ona nie będzie mogła sie tym wszystkim osobiscie zając. Ma egzaminy i duzo pracy- rozumiem.
Ale moze ktoś inny.
Około 14:00 israel ma dzwonic do kliniki - może cos sie wyjaśni!!!!
Ale moim zdaniem już dzis powienien dostac leki i jechaś na cewnikowanie.
Brak tego pogarsza jego stan.
Moge tylko pisać i słać pieniądze. Za daleko mieszkam aby sie nim zająć osobiście :shake::-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo07']Myślę że obojętne jak potoczy się los Czarusia to naważniejsze to dać mu teraz jak najwięcej miłości i chwil bez cierpienia. Tutaj na Wątku toczą sie rozmowy a on tam sam , bez pomocy. Klinika w Warszawie faktycznie droga. Ale może ta w Brynowie - tak jak pisze Jusstyna85 ??? Żeby choć przez najblizszy czas czuł się dobrze. Najbardziej potrzebne jest z tego co piszecie to cewnikowanie tego psiaka + leki !!! Więc może skierować swoją pomoc dla psiaka w tę stronę, żeby już dziś nawet, góra jutro mógł otzrymać pomoc ?!!! Potrzebna też osoba, która to będzie koordynować - a więc ustali pobyt i leczenie z kliniką, będzie zbierać wpłaty pieniążków , zbierze osoby , które będą odwiedzać psiaka w klinice itp. Czy to będziesz Ty, Jusstyno85 ? Myślę , że to pilne żeby ustalić co i jak bo wiele osób deklaruje chęć pomocy i wpłaty !
I mam pytanie do Jusstyna85- czy jeśli psiak dotrze jeszcze dzisiaj do kliniki to oni w ramach leczenia zajmą się cewnikowaniem i dadzą mu odpowiedznie leki czy tego nie wiadomo jak tam będzie, czy masz jakiś kontakt z tą kliniką ?[/quote]


o 14 00 bęzie wszystko wiadomo.Israel będzie z nimi rozmawiał.

Co pilotowania sprawy,to nie ma problemu, jestem pewna, że Pianka mi pomoże,albo Asta17.Mam nadzieje, że sie nie myle.

Może sie uśmiejecie,ale ja naprawde mam blokade psychiczną przed wejściem do Kliniki.Naprawde potrzebna fizyczna obecnośći ludzi.

[B]i też najwazniejsze- Hakito, czy w razie gdyby jego stan był stabliny,to na 100 % go zabierzesz? Nie zostawimy Cie z tym i pieniążki na jego leczenie i karme muszą sie znaleźć.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Wypada, żebym w końcu się zameldowała na wątku ;)

Jak wcześniej dziewczyny wspomniały mogę zaoferować pieskowi kojec z budą. Będziemy podawać mu leki i go cewnikować, zanim podjęłam tą decyzję konsultowałam się z moją Wetką, czy napewno dam, damy radę.
Od wczoraj byłam w kontakcie z Justyną, ale czekała na wynik rozmów z Emirem.
Przyznaję, że najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie Czarusia w klinice, pełna diagnoza i leczenie, jednak kwota 5000 zł jest może realna, ale jednorazowo, co miesiąc uzbieranie takiej kwoty byłby raczej nie możliwe...
Swoją propozycję nadal podtrzymuję, ale jak już wspomniałam Justynie zarówno na leczenie, specjalistyczną karmę, jeżeli taka będzie potrzebna, ewentualne wizyty w lecznicy musielibyśmy się wszyscy zbierać.
Nie jestem w stanie pokryć tych wszystkich wydatków, mam jeszcze inne psy pod swoją opieką.
Zatem czekam na Wasze decyzje.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hakita']Wypada, żebym w końcu się zameldowała na wątku ;)

Jak wcześniej dziewczyny wspomniały mogę zaoferować pieskowi kojec z budą. Będziemy podawać mu leki i go cewnikować, zanim podjęłam tą decyzję konsultowałam się z moją Wetką, czy napewno dam, damy radę.
Od wczoraj byłam w kontakcie z Justyną, ale czekała na wynik rozmów z Emirem.
Przyznaję, że najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie Czarusia w klinice, pełna diagnoza i leczenie, jednak kwota 5000 zł jest może realna, ale jednorazowo, co miesiąc uzbieranie takiej kwoty byłby raczej nie możliwe...
Swoją propozycję nadal podtrzymuję, ale jak już wspomniałam Justynie zarówno na leczenie, specjalistyczną karmę, jeżeli taka będzie potrzebna, ewentualne wizyty w lecznicy musielibyśmy się wszyscy zbierać.
Nie jestem w stanie pokryć tych wszystkich wydatków, mam jeszcze inne psy pod swoją opieką.
Zatem czekam na Wasze decyzje.....[/quote]

A zgadzasz sie by na razie umieścić go w Klinice w Brynowie na pełne badania? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dores']Czy możecie w końcu ustalić co dalej i gdzie wysyłać pieniądze jeżeli potrzebny transport psa to czekam mieszkam w Warszawie ale to żaden problem byle go tylko uratować proszę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-(:-([/quote]

Zbieram do kup deklaracje wpłat.Mogłabyś napisać na wątku, ile mogłabyś przeznaczyć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jusstyna85']A zgadzasz sie by na razie umieścić go w Klinice w Brynowie na pełne badania? :)[/quote]

Oczywiście. Ja i tak zakładałam, że po jego przyjeździe konieczna będzie wizyta w lecznicy, ale jeżeli istnieje taka możliwość, żeby był w klinice przez kilka dni i tam został dobrze zdiagnozowany, to jestem jak najbardziej za. Naturalnie jak będzie już do mnie jechał, to proszę z pełną dokumentacją leczenia, ta ze schroniska też by się przydała ;)

Link to comment
Share on other sites

[I][B][SIZE=5]Szasztin-150 zł[/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=5]Justyna_Wolontariat-50 zł[/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=5]Peter Beny-50 zl[/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=5]maggiejan-60 zł[/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=5]Agamika-30 zł (od końca lutego)[/SIZE][/B][/I]
[I][B][/B][/I]
[I][B][/B][/I]
[I][B][SIZE=5]Mam nadzieje, że ominęłam jeszcze kogoś...bardzo malutko :([/SIZE][/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hakita']Oczywiście. Ja i tak zakładałam, że po jego przyjeździe konieczna będzie wizyta w lecznicy, ale jeżeli istnieje taka możliwość, żeby był w klinice przez kilka dni i tam został dobrze zdiagnozowany, to jestem jak najbardziej za. Naturalnie jak będzie już do mnie jechał, to proszę z pełną dokumentacją leczenia, ta ze schroniska też by się przydała ;)[/quote]


Mamy u Ciebie wieeeelki dług wdzięczności :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jusstyna85'][I][B][SIZE=5]Szasztin-150 zł[/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=5]Justyna_Wolontariat-50 zł[/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=5]Peter Beny-50 zl[/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=5]maggiejan-60 zł[/SIZE][/B][/I]
[I][B][SIZE=5]Agamika-30 zł (od końca lutego)[/SIZE][/B][/I]


[I][B][SIZE=5]Mam nadzieje, że ominęłam jeszcze kogoś...bardzo malutko :([/SIZE][/B][/I][/quote]
Zbieramy dopiero drugi dzień...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jusstyna85']Mamy u Ciebie wieeeelki dług wdzięczności :)[/quote]

Nawet tak nie pisz.....
Trzeba Czarusia ratować, on jest najważniejszy....

Maggiejan, jak już Czaruś przyjedzie to Twoja osoba, jak również pomoc bardzo mile widziana :)
Kojec jest na Piątkowie, na os. Śmiałego, to nie jest aż tak daleko od Ciebie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szasztin']Czy bedę mogała takie konto i takie dane podać tym co zakupią cegiełki na allegro!!!

Jeśli tak to wieczorem postaram sie wystawić mu cegiełkowe allegro i o nie dbać![/quote]
Jeśliz robisz aukcje,to daj linka...mam dość duże doświadczenie w takiego typu aukcjach i może co doradziłabym.Jeśli możesz,toz rób koniecznie wyróżnioną.ZApłąci sie za nią z uzbieranych pieniędzy.

W tytule koniecznie OWCZAREK NIEMIECKI-MA ZOSTAĆ UŚPIONY,POTRZ PIEN. ALE COŚ TEGO TYPU

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...