Jump to content
Dogomania

Owczarek Niemiecki - POTRZEBNY LEK lub WSPARCIE FINANSOWE


Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ponieważ mój Krystian duży i w parku go nie spuszczam,to połączyłam sobie dwie taśmowe smycze i tak sobie z nim biegam.Taśmowa dla dużych psów jest najlepsza! Pewniej się z nią czuję,lepiej się trzyma,a jak potrzeba to ja przedłużam.
Jak to mówią: "trzeba sobie radzić-powiedział baca zawiązując buta glistą'!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lidan'][B]To oczywiste! Ciekawe czy w tej "mocno podejrzanej" książeczce jest chociaż napisane, że ten Azor to owczarek niemiecki? Bo to akurat w tym przypadku jest ważne[/B].
[B]maggiejan[/B] Najlepsze chyba smycze automatyczne produkuje firma "flexi" i te wykonane z taśmy są faktycznie dobre, trwałe i ... drogie. Mają też dwuletnią gwarancję. Jest tylko jeden problem z bieganiem na takiej smyczy: nie jesteś w stanie wyhamować gdy pies się rozpędzi i jest 8 m od Ciebie. Ja przefrunęłam za dużym psem przez całą ulicę bo w porę nie zauważyłam kota po drugiej stronie. Zatrzymałam się dopiero na krawężniku :oops:[/quote]

Ta ksiazeczka nie jest podejzana absolutnie .[B]Wszystkie psy w schronisku maja numerki identyfikacyjne ,wiec akurat imie ,czy wpis rasy jest obojetne.Kazdy pies ma swa karte .Kazdy pies jest szczepiony ,kazdy jeden !Akurat w tym schronisku nie trzeba sie obawiac .[/B]

Link to comment
Share on other sites

Myślę , że ten temat został tutaj już wyjaśniony (Czaruś = Azor ) i książeczkę przesyłam tak jak obiecałem ;);) Mam nadzieję że w miarę szybko wpłyną pieniążki z niemieckiej fundacji do kliniki w Brynowie i będę mógł przelać to co uzbieraliśmy w Polsce na konto Małgosi :razz:
A jak dzisiejsza nocka Czarusia Małgosiu ???

Link to comment
Share on other sites

Diękuję, dobrze. ;)
Kłopoty z siusianiem mamy chyba za sobą. Czaruś przespał spokojnie całą noc i doczekał do porannego spaceru.:multi: A spacer był nie lada, bo chcąc pokazać mu inną cześć okolicy, zapuściłam się z nim w kręte uliczki dzielnicy willowej i nie mogłam wydostać się z tego labiryntu. Kiedy wreszcie udało się to przy pomocy życzliwych ludzi, okazało się, że z małego spaceru zrobił się naprawdę dłuuuuuuuuuuuuuuugi spacer. Ale Czaruś nie narzekał.;)

Link to comment
Share on other sites

Małgosiu ja mam taka smycz na psy do 40 kg, rozwijana, w srodku jest linka, z plastikowa raczka, moge Ci poslac ona ma 5 metrów. Ale dziewczyny maja sporo racji, jesli on ciagnie, taka raczka jest niewygodna, ten plastik wrzyna sie w dlon. Lepsza bylaby smycz troche krotsza, ze 3 metry, z karabinkami przepinana z tasmy lub grubej liny. Ze wzgledu na duzo wygodniejsze trzymanie za nia gdy pies ciagnie.
Jesli bys jedbak chciala to tylko daj znac ja posle.
D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']Małgosiu ja mam taka smycz na psy do 40 kg, rozwijana, w srodku jest linka, z plastikowa raczka, moge Ci poslac ona ma 5 metrów. Ale dziewczyny maja sporo racji, jesli on ciagnie, taka raczka jest niewygodna, ten plastik wrzyna sie w dlon. Lepsza bylaby smycz troche krotsza, ze 3 metry, z karabinkami przepinana z tasmy lub grubej liny. Ze wzgledu na duzo wygodniejsze trzymanie za nia gdy pies ciagnie.
Jesli bys jedbak chciala to tylko daj znac ja posle.
D[/quote]
Dorotko, bardzo Ci dziękuję, jednak ja nie bardzo kojarzę jak te smycze wyglądają, bo moja psina nie potrzebowała nigdy. Narazie znajoma obiecała mi drugą długą smycz i spróbuję je połączyć, może to zadziała.
Myślę, żeby znaleźć jakieś spokojne miejsce, gdzie można by Czarusia spuścić, on jest naprawdę aktywnym facetem i żal mi go ciągle na uwięzi prowadzić.
Dzisiaj zalątał się na spacerze w jakieś krzaki i chcąc się uwolnić zdjął sobie obrożę. Trochę się wystraszyłam, ale grzecznie przyszedł na wołanie, wyraźnie nie planował ucieczki.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ja mam taka smycz flexi gdybys chciala:
[URL]http://karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=4763&action=prod[/URL]

a taka jest smycz regulowana, sa rozne dlugosci. Po prostu przepinasz karabinek, na clalej dlugosci smyczy jest kilka oczek do przepiecia.

[URL]http://karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=3010&action=prod[/URL]
[URL]http://karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=3012&action=prod[/URL]

te regulowane smycze sa przeroznej dlugosci, i nie sa az tak drogie jak flexi.

Link to comment
Share on other sites

Trochę nas nie było, mamy teraz trudny okres w domu a tu tyle wspaniałych informacji.
Najbardziej cieszy nas "mocny, zagęszczony strumień" Czarusia, to, że stara się powstrzymywać w domu i pije mniej wody.
Czaruś nawet jak był w naprawdę złym stanie potrafił zmęczyć opiekuna więc wyobrażamy sobie Gosiu jak teraz wyglądają Wasze spacery ;), kiedy chłopak czuje się lepiej i energia go rozsadza.
Szkoda, że Twoja sunia jest taka zazdrosna ale mamy nadzieję, że z czasem polubi Czarusia, jego nie można nie lubić.
Bardzo się cieszymy, że Czaruś lepiej się czuje.
Wspaniale się nim opiekujesz. Dziękuje Ci za to - wiemy, że to niełatwe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='quasimodo']Dziękujemy za nowe wiadomości.
Czy dobrze Małgosiu kombinujemy, że Czaruś jest ogólnie w nie najgorszej formie (skoro długie spacery odbywa)?
Bardzo serdecznie pozdrawiamy![/quote]
Czaruś jest narazie w doskonałej formie, żadnych oznak choroby po nim nie widać, ale bierze regularnie leki i jest cewnikowany. Jak przez 2 dni nie miałam tego podstawowego leku, to Czaruś siusiał bez kontroli, ale teraz jest już dobrze.

Link to comment
Share on other sites

czarus raczej nie ciagnal jak chodzil ze mna na tej 8metrowej flexi,
a moja onka tez ladnie na niej chodzila, trezba tylko wczesniej psu dac do zrozumienia jak sie konczy smycz a on dalej chce biec, u mnie zawsze dzialalo i tylko raz sunia mi sie wyrwala, jak sie zagapilam i nie zauwazylam psa, ktorego chciala dogonic.
te flexi sa nie tylko dla yorkow, moja flexi ma wytrzymalosc do 60kg.
bardzo sie ciesze, ze tak Wam dobrze z czarusiem idzie!

Link to comment
Share on other sites

Uff,poczytałam zaległości.Czytałam na Owczarku,ze podstawowy dla Czarka lek na ,,ludzką,receptę kosztuje 4 zł.Moge prosić o dokładną nazwę i dawkę.Moze mogłabym coś pomóc w tej materii?

Co do smyczy,to powiem szczerze:są przeróżne i niektóre świetne.Moje stadko dostało piękny prezent od ElzyMilicz i dumnie się teraz noszą w obróżkach i smyczkach.Najlepsze jednak dla psiaków są te spacerki,gdy można pobiegać bez żadnej smyczy.Moze masz możłiwosc gdzieś z Czarkiem pojechac?U nas takie duze,puste przestrzenie są przy marketach typu Auchan,Real.Nikt tam nie chodzi,wiec spokojnie można psiaki wypuścić.Nie sądzę,aby Czaruś chciał Cię opuścić..

Oczywiście dla Czarusia czochranko jak zwykle,a dla Ciebie uściski.
PS.Wstyd mi bo zapomniałam o panience.Dla niej też mizianka.

Link to comment
Share on other sites

Edytko, lek nazywa się Minirin. Wykupiłam za 105 zł (bo nie mogłam czekać) partię na 2 tygodnie, dwa następne opakowania wysłała mi ElzaMilicz. Czyli na 6 tyg. starczy, ale później znowu będziemy musieli kombinować, więc chętnie skorzystam z Twojej pomocy. Dawka 0,1 mg.
Dziękuję.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...